Черкаський «Азот» налагодив випуск продукції для боротьби з коронавірусом

У медицині рідкий кисень використовується при підготовці спеціальних збагачених дихальних газових сумішей, які застосовуються для лікування різних хвороб, пов'язаних з порушенням роботи органів дихання. Також рідкий кисень у деяких випадках використовується при наркозі.

Рідкий кисень на Черкаському "Азоті" отримують у цеху розділення повітря До-3 у процесі виробництва газоподібного азоту і газоподібного кисню, необхідних для підтримання технологічних процесів.

Черкаський "Азот" вже почав поставки медичного кисню в Черкаську обласну лікарню, Третю Черкаську міську лікарню швидкої медичної допомоги "Черкаський міський пологовий будинок "Центр матері та дитини". Тепер же "Азот" налагодить безоплатне постачання кисню і в інші лікувальні заклади Черкас.

Безкоштовна постачання рідкого кисню медустановам Черкас – тільки частина допомоги, яку надає Черкаський "Азот" зв'язку з епідемією Covid 19. Підприємство планує внести близько мільйона гривень в спеціальний фонд допомоги місту Черкаси.

«Міський і обласний бюджети не покривають потреби медицини, які зараз виникають, тому було вирішено створити спеціальний фонд, куди будуть перераховуватися кошти і буде закуповуватися все необхідне. Передусім йдеться про захист медиків, які працюють з інфікованими, ліки для хворих і апарати штучної вентиляції легенів. Крім того, ми готові забезпечити медичні заклади міста необхідною кількістю рідкого кисню», – прокоментував Віталій Скляров, голова правління ПАТ «АЗОТ».

Джерело: agropravda.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Вітчизняні аграрії вже посіяли 1 млн га ярих культур

Весняна посівна 2020 року ярих культур прискорилася у всіх областях. За тиждень станом на 26 березня було посіяно 1 млн 8 тис га, що на 383,5 тис га більше, ніж 19 березня. Лідерами у прирості темпів посівів є Запорізька, Харківська та Чернігівська області. Таким чином агровиробники вже посіяли 7% площ від прогнозу.  Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Нагадаємо, прогнозована площа основних ярих культур (10 культур) складає 15,26 млн га, що на 0,3 млн га більше, ніж у 2019 році. У структурі посівів ярої групи за прогнозами збільшиться частка кукурудзи та соняшнику, зменшиться ячменю, сої та цукрового буряку.

Запровадження надзвичайної ситуації на території всієї України не передбачає обмеження вільного руху товарів. Отже, наразі аграрії забезпечені усіма необхідними матеріально-технічними ресурсами для проведення посівної кампанії (насінням, ЗЗР, мінеральні добрива, паливо-мастильні матеріали тощо). Посівна 2020 розпочалася згідно з графіком. За даними Укргідрометцентру наразі є сприятливі умови для швидкого посіву.

Ціни на продукти: чому ростуть та чи зникнуть імпортні товари

Таке припущення в коментарі «Слово і Діло» висловив директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

Економіст не виключив, що імпортні товари дорожчатимуть через ослаблення курсу.

«Можливо, деякі імпортні продукти можуть зникнути, але лише на деякий час. Якщо говорити про товари не першої необхідності, то потрібно врахувати, що в період кризи, як правило, такі витрати скорочують», – констатував Ілля Несходовський.

Директор Інституту соціально-економічної трансформації при цьому звернув увагу на те, що в перший тиждень карантину виріс попит на автомобілі.

«Цей попит обґрунтований тим, що завезли автомобілі за одним курсом, близько 25 гривень за долар, а в Україні можна було на різниці в курсі отримати знижку 10%. Тому був певний попит на автомобілі, але лише в перший тиждень карантину. Звісно, далі люди не робитимуть довгострокові закупи», – пояснив експерт.

Ілля Несходовський також пояснив, чому деякі українські продукти подорожчали. За словами економіста, є об'єктивний і суб'єктивний фактор.
«Логічно, що деякі відразу підвищили ціну, щоб заробити. Однак є й об'єктивний фактор, зокрема девальвація», – позначив Несходовський.

Директор Інституту соціально-економічної трансформації також додав, що досить швидко розкупили товари дешевого діапазону.

«Якщо на прилавку була крупа по 28 гривень, 35 гривень і 40 гривень, то залишилася тільки по 40 гривень. Це не означає, що ціни підвищили, просто розкупили дешевший товар», – уточнив він.

На зростання цін також вплинули карантинні обмеження, зокрема порушилася логістика, додав експерт.

«У найближчий місяць і, можливо, цього тижня має відбутися стабілізація цін. Дещо вищими ціни залишаться лише на ті продукти, які користуються великим попитом і залежать від курсу долара», – резюмував директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

Додамо, Володимир Зеленський оголосив, що влада боротиметься з підвищенням цін на продукти в умовах карантину.

Свинина живою вагою відчутно подорожчала

«Ще місяць тому такої ціни більшість операторів очікувало ближче до Великодніх свят», — коментує відповідну динаміку Олександра Бондарська, керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України» за підсумками щотижневого моніторингу цін на ринку живця.

За результатами торгів минулого тижня товарні партії коштували закупівельникам на 3−4,5 грн/кг більше ніж у середині місяця. Тож скореговані котирування на свинину живою масою в останній тиждень березня коливалися в межах 49−51,5 грн/кг.

Ключовою причиною такого стрибка стало підвищення споживчої активності у торгівельних мережах на початку карантину. Крім цього, оператори відзначали досить активну конкуренцію між переробниками, особливо в осередках, де пропозиція промислової свинини обмежена.

Наразі гравці вітчизняного ринку свинини не бачать передумов для раптової зміни цін, тож більшість із них очікують укріплення цін на досягнутому рівні. Так, постачальники товарних свиней відзначають, що протягом цього тижня відмов від попередньо замовлених партій не було. Представники переробної галузі сумніваються, що скореговані цінники на полицях супермаркетів заохочуватимуть споживача і надалі. Проте за умов практичної відсутності альтернативних каналів закупівлі окрім спеціалізованих магазинів та роздрібних мереж через продовження карантину, попит на м’ясо свиней обіцяє бути відносно сталим.

Ваш вибір 'Подобається'.

Для стабілізації цін на борошно уряд продасть зерно держкомпаній

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«З метою забезпечення достатньої кількості борошна для внутрішнього споживання ДПЗКУ та Аграрний фонд направлять 160 тис. тонн продовольчої пшениці на внутрішню переробку та реалізацію на внутрішньому ринку, що дозволить виробити близько 128 тис. тонн борошна», - йдеться в повідомленні.

У міністерстві вважають, що враховуючи внутрішнє споживання та залишки на борошномельних підприємствах, цих об’ємів достатньо, щоб стабілізувати ціну на борошно та не допустити ажіотажного зростання цін для українського споживача.

Мінекономіки нагадує, що у підписаному торік Меморандумі про взаємопорозуміння з експортерами зерна було зафіксовано орієнтир щодо можливого експорту пшениці у 2019/2020 МР.

«Поки орієнтир можливих поставок за кордон у 20 млн тонн не перевищений, але ми щоденно моніторимо обсяги експорту, тримаємо зв’язок з зерновиками і борошномелами, у разі необхідності – будемо вживати необхідних заходів», - наголосили в міністерстві.

Нагадаємо, ціни на хліб для українців можуть зрости на 20% через подорожчання пшениці на тлі епідемії коронавірусу у світі. Про це йдеться у зверненні Всеукраїнської асоціації пекарів та Асоціації "Борошномели України" до президента та уряду.

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні ціна на тепличний огірок за тиждень впала в 2 рази

Ціна на тепличні огірки в Україні продовжує знижуватися, повідомляють аналітики проекту EastFruit. За словами операторів ринку, вибірки в місцевих теплицях продовжують збільшуватися, в той час як активність покупців, навпаки, знижується.

Так, на даний момент тепличні огірки оптом пропонуються за ціною 18-22 грн/кг ($0,23-0,28/кг), що в середньому в 2 рази дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня. При цьому найбільш гостро проблема зі збутом стоїть перед тепличними комбінатами південного регіону, яким доводиться конкурувати з власниками плівкових теплиць, що пропонують більш дешеву продукцію.

Оптові компанії на поточному тижні, як і раніше закупівель не вели, а роздрібні мережі, сформувавши необхідні обсяги ще на попередньому тижні, поки не прагнули поповнювати запаси. В результаті, пропозиція на ринку значно перевищувала попит, у зв'язку з чим продавці змушені були практично щодня переглядати ціни на тепличні огірки в бік зниження.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день тепличний огірок в Україні вже коштує в середньому в 1,6 рази дешевше, ніж в аналогічний період минулого року. На думку аналітиків проекту, якщо інтерес до закупівель тепличного огірка найближчим часом різко не підвищиться, то знижувальний ціновий тренд на українському ринку тепличних овочів триватиме ще кілька тижнів. Очікувати підвищення цін варто тільки до середини квітня, перед початком свят.