Черкаський «Азот» почав випускати новий вид міндобрив

Про це повідомив Голова Правління Черкаського «Азоту» Віталій Скляров, пише agrarii-razom.com.ua.

«Зараз в Україні активно розвивається сегмент спеціальних добрив, до яких відноситься і КАС+S. Щоб отримати максимальний ефект від внесених добрив, аграрії починають більш ретельно підходити до їх підбору, специфічно враховуючи особливості ґрунту та потреби с/г культур у конкретних мікроелементах, – прокоментував Віталій Скляров, Голова Правління Черкаського «Азоту». – У 2017 році обсяг українського ринку КАС+S склав близько 45 тис. тонн, і щороку попит продовжує рости. Ми бачимо хорошу перспективу для себе у цьому сегменті, тому прийняли рішення оперативно запустити нове виробництво».

За словами Віталія Склярова, КАС+S є однією з найпередовіших світових розробок у виробництві добрив. «Мінеральний комплекс КАС+S поєднав в собі всі переваги рідкої карбамідно-аміачної суміші (КАС) та твердих гранул з вмістом сірки. Добриво з таким хімічним складом є незамінним для культур, які активно споживають сірку, – кукурудзи, ріпаку, коренеплідних і зернових. Завдяки комплексному впливу азоту та сірки, обидві речовини максимально засвоюються рослинами та забезпечують суттєво вищі врожаї сільськогосподарської продукції, порівняно з використанням інших видів добрив», – додав Скляров.

Випуск мінерального комплексу КАС+S буде організовано на базі діючих виробничих потужностей Черкаського «Азоту». Виробнича потужність КАС+S складає 36 тис. т на рік.

Продукція вже пройшла промислово-дослідні випробування, результати яких підтвердили можливість промислового випуску мінерального комплексу. За технологією, у кінцевому продукті КАС+S масова частка загального азоту становить 26-28,5%, масова частка сірки – 2%, аміачної селітри – 35-37%,сульфату амонію – 8,2-8,6; карбаміду – 27-30%.

Протягом вересня-жовтня підприємством було вироблено першу експериментальну партію обсягом 540 тонн, яка на сьогоднішній день зберігається на заводських складах та готова до відвантаження клієнтам. Відвантаження та транспортування відбуватиметься у спеціальних цистернах залізничного транспорту та автомобільних цистернах.

В Україні впали ціни на солодкий перець

Про це повідомляють аналітики EastFruit. Зниження середніх відпускних цін на солодкий перець за тиждень перевищило 15%. Найбільше, на 23,6%, знизилися ціни на червоний солодкий перець. Ціни на жовті сорти солодкого перцю знизилися на 13%.

На сьогоднішній день середня ціна на солодкий перець в Україні становить $1,6 долара США за кг. Червоні сорти солодкого перцю коштують дешевше – близько півтора долара США за кг, а жовті – $1,8 долара США за кг.

При цьому в Польщі ціни на солодкий перець зросли за передостанній тиждень листопада на 11%, а оптові ціни на нього все-таки були нижче, ніж в Україні. Середня ціна на солодкий перець в Польщі за підсумками тижня становила $1,46 долара США за кг. В Росії перець коштував значно дорожче – близько двох з половиною доларів за кг.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Виробництво пива може подорожчати через поломку єдиного в країні гранулятора

Українські виробники хмелю зіткнулися з проблемою переробки хмелю врожаю 2018 через поломки єдиного в країні гранулятора, який належить компанії «Хопштайнер Україна», пише Agronews.

Через поломку гранулятора виробники хмелю стали перед вибором, що робити з урожаєм нового року — чекати завершення ремонту, відправляти свій хміль на переробку в сусідні європейські країни.

У другому випадку вартість хмелю може піднятися, через що пивовари понесуть додаткові витрати.

Повідомляється, що гранулятор зламався ще кілька місяців тому, якраз напередодні отримання нового врожаю українського хмелю. При цьому хміль може зберігатися в холодильнику в гранульованому вигляді без втрати якості до 9 місяців, а в гранульованому — 1-2 роки.

Сучасні пивзаводи не використовують у виробництві шишки хмелю, а застосовують гранули з хмелю або екстракт.

За інформацією компанії «Хопштайнер Україна», поломка серйозна і поки не відомо скільки займе часу відновлення виробничої лінії.

Сьогодні тільки малі і середні пивоварні заводи, яким належить менше 10% пивного ринку України, у своїх технологіях використовують хміль гранульований вітчизняного виробництва.

Великі ж пивоварні компанії з іноземним капіталом закуповують виключно імпортну хмелесировину у вигляді гранул і екстрактів гірких сортів американського і німецького виробництва.

На Тернопільщині створили першу в Україні енергетичну ферму

На Тернопільщині створили першу в Україні енергетичну ферму. Рослини використовують для опалення адміністративних приміщень, пише realno.te.ua.

Енергетичну ферму створили в рамках проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами». Основною його метою є вирощування спеціалізованих енергетичних культур, збільшення виробництва та безпосереднього використання біоенергії, розробка і впровадження в життя плану раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки.

Інвестиції в аграрний сектор економіки окуповуються доволі швидко

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, у період 2015-2017 років 1 грн інвестицій в основний і оборотний капітал аграрних підприємств принесла в середньому на рік 0,295 грн приросту прибутку до оподаткування. Тобто нині інвестиції в аграрний сектор економіки окуповуються доволі швидко – за 3,4 року, поінформував провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль.

За його словами, більшість національних інвесторів усвідомлюють привабливість аграрного виробництва України. Це підтверджують позитивні тенденції динаміки капітальних інвестицій.

Навіть в умовах війни, економічної нестабільності й інших негативних чинників обсяги капітальних інвестицій в аграрну сферу за останні три роки порівняно з 2014 роком збільшилися на 81%, підкреслив науковець.

У 2018 році високі темпи приросту капітальних інвестицій знизилися. Це пояснюється тим, що в умовах підвищених ризиків національні інвестори надають перевагу коротким інвестиціям у приріст оборотного капіталу, які більші за капітальні. Їх розмір з розрахунку на 1 грн капітальних інвестицій за останні три роки складає 2,64 грн. Короткі інвестиції дають швидкий ефект, але не створюють бази для майбутнього розвитку, що є значною проблемою стратегічного характеру, застеріг Микола Кісіль.

При цьому уявлення іноземних інвесторів щодо окупності вкладень їх капіталу в аграрному секторі України є здебільшого песимістичні. Не випадково накопичений у виробництво продукції сільського лісового і рибного господарства капітал нерезидентів на кінець 2017 року склав лише 621,2 млн дол. США, з яких 43% надійшли з офшорів.

Незважаючи на значні ризики високий рівень ефективності інвестицій має мотивувати інвесторів на їх здійснення, вважає експерт.

Інвесторам слід розуміти, що вкладання ними капіталу в аграрні проекти нині й надалі є вигідною справою. У перспективі їх доцільно поєднувати з інвестиціями у перероблення аграрної продукції. Цьому також сприятиме зменшення інвестиційних ризиків у зв’язку з очікуваним у найближчі роки припиненням активної фази зовнішньої військової агресії на Сході та Півдні України, посиленням протидії корупції й аграрному рейдерству, захистом прав інвесторів та іншими позитивними наслідками реформування вітчизняної економіки, підсумував Микола Кісіль.

Рада знизила податок на технічний спирт

Про це повідомляє прес-служба Укрспирту.

​Зокрема, законом передбачено оподаткування технічного спирту за нульовою ставкою:

  • спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення;
  • спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини;
  • спирту етилового денатурованого, що використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
  • спирту етилового-сирцю, що використовується в межах одного суб’єкта господарювання для виробництва біоетанолу;
  • спирту етилового, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб’єкта господарювання.
  • Також узгоджено заходи контролю за обігом спирту, що передбачає, поширення системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) на обіг спирту в Україні. Дана система контролю вже успішно функціонує на ринку обігу палива.