Ціни на цукор та кукурудзу можуть обвалитися через короновірус

Економіст інвестиційного відділу The Food and Agriculture Organization Андрій Ярмак  пояснив, як  дешева нафта впливає на ціни кукурудзи та цукру, і чому слід очікувати падіння.

Андрій Ярмак пояснює: із цукрової тростини та кукурудзи виробляють біоетанол, який є на ринку конкурентом бензину. Коли нафта дешевшає, падає в ціні й біоетанол, відповідно його виробництво стає менш вигідним.

Андрій Ярмак наголошує, що Бразилія (найбільший виробник цукру) переробляє цукрову тростину і на біоетанол. В умовах падіння ціни на нього Бразилія збільшить виробництво цукру, і глобальна ціна на солодкий продукт також почне падати, що вже починає відбуватися, наголошує експерт.

Така сама ситуація і з кукурудзою. Виробництво з неї біоетанолу розвинене в США і в тій же Бразилії. Зменшення виробництва біоетанолу призведе до збільшення пропозицій кукурудзи на фураж і як наслідок – падіння ціни.

«При цьому є одна важлива проблема, яка зараз значно погіршує цінові перспективи саме кукурудзи – глобальне сповільнення економіки призводить до зменшення попиту на м’ясо. А це призводить до зменшення попиту на корми та кормові компоненти, а тут ми збільшуємо пропозицію… І це ще гірше для цін», – зазначає Андрій Ярмак.

На його думку, падіння цін може зачепити також і шроти, і фуражні зернові- товари, важливі для українського експорту.

Джерело: Landlord 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вино з часнику, гарбуза або помідорів: топ-5 незвичайних напоїв

Про це пише УНН.

Вино з авокадо

Вино з авокадо виробляє виноробня Шнеблі (Schnebly Winery). Вона розташована в Південній Флориді, і є однією з небагатьох виноробень США, які не використовують для виробництва вина виноград. Замість ягоди використовуються кокоси, авокадо, лічі.

"Вино з авокадо - це звеселяючий напій, який має освіжаючий смак з акцентом на цедру лимона і аромат, який нагадає вам веселий сонячний день Флорида-Кіс", - говорять творці напою.

Вино з гарбуза


Вино з гарбуза виробляє виноробня під назвою "California Fruit Wine Co". Вона розташована в місті Сан Дієго, Каліфорнія. Спочатку винороби розробили рецепт алкогольного сиропу з гарбуза. Він мав 0,5-2,2% оборотів. Збільшивши міцність напою до 14% оборотів, винороби дали йому визначення "вино".

"Це - напівсолодке вино з ароматом осені", - говорять творці напою.

Вино з часнику


Виробництвом вина з часнику займається винний завод "Rapazzini Winnery", який розташований в місті Гілрой, штат Каліфорнія, США. Свій відгук про напій залишив відомий британський винний експерт і дегустатор Оз Кларк, назвавши часникове вино "нечестивим союзом смаків". Так чи інакше, але напій користується популярністю у покупців уже кілька років.

Вино з соку клена


Вино з соку клена - це десертне вино, яке виробляють сьогодні як в Америці, так в Новій Шотландії. Воно має близько 12% оборотів.

Творці напою кажуть, що таке вино поєднуэться з латте або капучино, як, наприклад, коньяк з кавою.

Вино з помідорів


Вино з помідорів виробляють в Квебеку (Канада). Напій називається "Omerto", має блідо-золотий колір і, за словами його творців, вважається аперитивом.

Крім канадців, вино з помідорів виробляють також американці - у Флориді. Виробництвом займається виноробня під назвою "Florida Orange Groves", яка, крім помідорів, додає в вино гострий перець.

Нагадаємо, вітчизняні виробники алкоголю також виробляють незвичайні спиртні напої.

Так, в Україні є чорна горілка, небесно-блакитний винний напій, зелена слабоалкоголка і світло-рожеве вино.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Мінекономіки підтримує зміни до законів про насіння та про охорону прав на сорти рослин

Мінекономіки підтримує зміни, ініційовані профільними асоціаціями до Закону України «Про охорону прав на сорти рослин» та Закону України «Про насіння і садивний матеріал», які спрощують процедури реєстрації насіння та демонополізують процедури визначення сортових якостей насіння. Розгляд відповідних правок відбувся на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Зміни до Законів стосуються, насамперед, оптимізації та спрощення усіх формальних процедур та документів, які зобов’язані подати заявники при процедурі реєстрації сорту, приведення у відповідність термінів до міжнародних конвенцій і наявних регламентів ЄС, спрощення процедури фінального етапу реєстрації сорту. Зміни до Закону про насіння стосуються змін подачі форм заявок для дослідних цілей і отримання результатів в електронному форматі; демонополізації процедури платних послуг по визначенню сортових якостей сертифікованого насіння, аби дозволити працювати органам сертифікації, незалежно від форми власності і форми управління;

Щодо змін до Закону про сорти, це передусім, встановлення чітких часових рамок для проходження кожного етапу експертизи, спрощення документообігу, отримання заявником у чіткі терміни повідомлень та експертних висновків про результати експертизи.

«У цілому Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підтримує запропоновані зміни. Практика застосування законів у чинній редакції показала деякі неточності, у тому числі й у частині підписання рішень міністерством, що є проміжними на шляху реєстрації сорту і значно ускладнює документообіг. Запропоновані зміни переводять передачу заявок в електронний формат, загалом діджиталізують процеси, спрощують процедури реєстрації як для бізнесу, так і для міністерства та прискорюють процес проходження реєстрації садивного матеріалу та встановлюють чіткі часові рамки для повідомлення про результати експертизи», - заявив Сергій Глущенко, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Виробництво продукції рослинництва у 2020 році зменшиться

Такі результати досліджень озвучив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, презентуючи чергову розробку наукового колективу під керівництвом академіка НААН Віктора Меселя-Веселяка «Прогноз виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у 2020 році (лютий 2020 року)».

Найбільший спад обсягів виробництва, поінформував Юрій Лупенко, прогнозується по озимій пшениці – до 24,2 млн т (-12,5 %), кукурудзі на зерно – до 32,2 млн т (-10,3 %), ячменю – до 8,1 млн т (-8,7 %), сорго – до 175,8 тис. т (-8,2 %), а також соняшнику – до 14,5 млн т (-5,2 %).

Також суттєво порівняно 2019 роком зменшиться виробництво овочів відкритого ґрунту – до 8,7 млн т (-5,0 %) та продовольчих баштанних культур – до 483,5 тис. т (-14,1 %).

Дещо менше спад позначиться на урожаї ріпаку – до 3,1 млн т (-3,5 %), вівса – до 413,6 тис. т (-2 %) та проса – до 166,9 тис. т (-1,6 %).

Майже на рівні 2019 році збережеться врожай рису – 54,5 тис. т (-0,2 %) та картоплі – 20,2 млн т (-0,2 %).

Серед зернових культур, зазначив науковець, зростання врожаю слід очікувати по гороху – до 687,4 тис. т (+20 %), гречці – до 96,4 тис. т (+13,3 %), житу – до 355,4 тис. т (+6,7 %), ярій пшениці – до 696,8 тис. т (+5,3 %).

Крім того, прогнозується збільшення виробництва сої – до 3,9 млн т (+5,9 %), цукрових буряків – до 10,4 млн т (+2,4 %).

Обсяги виробництва овочів закритого ґрунту збільшаться проти 2019 року на 10,5 % – до 557,3 тис. т, плодово-ягідних культур – до 2,25 млн т (+5,7 %), винограду – до 377,3 тис. т (+3,5 %), зауважив Юрій Лупенко.

На його думку, спад виробництва продукції рослинництва пов’язаний переважно з  умовами зимівлі озимих культур та нестачею вологи внаслідок відсутності снігу. Щодо основних зернових культур, то слід врахувати високу базу порівняння 2019 року, у якому було зафіксовано рекордний урожай,

Прогнозовані розміри недобору врожаю не складають загрози для забезпечення потреб внутрішнього продовольчого ринку та експорту сільськогосподарської продукції, підсумував Юрій Лупенко.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд готовий "брутально" обмежити імпорт сирів з ЄС

Про це він розповів в інтерв’ю "Європейській правді".

"Мене зараз дуже дратує ситуація з різким зростанням імпорту сирів і взагалі молочної продукції з ЄС в Україну, аж до контрабанди… Імпорт зростає, і це негативно впливає на українських виробників", - сказав Качка.  

За його словами, щоби це зупинити, уряд може піти на "досить брутальні кроки". Наприклад, на захисні заходи проти імпорту сирів в Україну.

"Якщо наші виробники звернуться з таким проханням – це цілком можливо. Імпорт зріс майже удвічі за минулий рік, це є різким зростанням", - зазначив Качка.

Втім він визнав, що це - негативний сценарій, якого можна уникнути за умови більшої координації з ЄС.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український стартап розробив додаток для управління земельним банком

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз компанії.

Як розповів генеральний директор стартапу Євген Кугук, електронний землевпорядник FieldBI — це система для обліку, візуалізації, аналізу та управління земельним банком. За його словами, система може бути впроваджена на будь-якому сільгосппідприємстві — від малого до великого. Крім того, вона може становити інтерес і для ОТГ. 

Програма автоматизує процес обліку земельних ділянок, систематизує ведення земельного документообігу та спрощує роботу з орендодавцями. FieldBI дозволяє користувачам в режимі реального часу відслідковувати ситуацію з земельним банком, співставляти облікові площі з фактично обробленими, автоматично вести статистику в розрізі окремих паїв, полів, господарств тощо. Також в системі інтегрована функція аналізу ризиків для власників, які проводять такого роду аналіз, та KPI, що відповідають за ефективність роботи з орендованими або власними землями.

Інструмент не потребує витрат на впровадження, працює на основі SaaS рішення. Користувач може отримати доступ до свого особистого кабінету, завантаживши мобільні додатки у Google Play та Apple Store, а також через звичайний веб-браузер на комп’ютері. Крім того, розробники пропонують так звану серверну версію, коли вся інформація буде зберігатися не у «хмарі», а на сервері замовника.

Та, головне, як вважає Євген Кугук — те, що продукт розроблений українською командою програмістів саме для українських реалій.

«За роки роботи в аграрному бізнесу я об’їздив всю Україну, побував у сотнях господарств. Під час оцифровки контурів паїв згідно документів ми знаходили ділянки, які знаходились в озері, фактично були частиною лісосмуги тощо», — згадує він.
Тож розробники сподіваються, що система дасть змогу уточнити обміри, розірвати договори оренди по необроблюваних ділянках, виключити з облікової бази землі, що не обробляються через накладення ділянок або закінчення договорів оренди та багато іншого.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview