178171

Депутати готують повторне звернення до КС про скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення

Про це повідомив народний депутат Олексій Мушак (фракція "Блок Петра Порошенка"), пише Інтерфакс-Україна.

"Спроба №2. Подача до Конституційного Суду. У 2017 році разом із 55 колегами зробили подання визнати земельний мораторій неконституційним. Тоді Конституційний Суд відмовився почати розгляд, не побачивши підстав порушення. Це офіційна причина. А неофіційна - відсутність бажання приймати непопулярне рішення", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

За словами народного депутата, за цей рік багато змінилося, зокрема спостерігається тенденція у бік зменшення прибічників мораторію, але все-таки їх поки що більшість.

"Друге і основне - рішення ЄСПЛ, яким мораторій було визнано порушенням прав людини. Це рішення є джерелом права обов'язковим для виконання судами. А підписана Конвенція, яку Україна порушує, вище національного законодавства. Зараз Конституційний Суд очолює С.Шевчук, який до цього був суддею ЄСПЛ. Останні рішення КСУ були чітко в дусі рішень ЄСПЛ. Тому шанси значно виросли", - зазначив О.Мушак.

Він наголосив, що для максимальної відкритості процесу підготовка другого подання буде публічною.

Як повідомлялося, Верховна Рада 7 грудня 2017 року ухвалила в цілому законопроект №7350, який продовжує мораторій на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2019 року. Президент України підписав його 30 грудня 2017 року.

Група з 55 народних депутатів, ініціатором якої став народний депутат О.Мушак, у лютому 2017 року звернулася до Конституційного Суду з питання скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення.

КС у середині лютого 2018 року прийняв рішення про відмову у відкритті конституційного провадження у справі про скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення.

Європейський суд з прав людини наприкінці травня 2018 року ухвалив рішення про те, що постійне продовження в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення порушує права людини.

ЄСПЛ закликав Україну якнайшвидше законодавчо врегулювати ринок сільгоспземель, оскільки саме для такого законодавчого врегулювання і вводився мораторій.

Ваш вибір 'Цікаво'.

В МінАПК занепокоєні обмеженням руху дронів

Теґи: 

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, пише landlord.ua.

«Безсумнівно, питання використання повітряного простору належить до компетенції Украероруху, але оскільки нові правила зачіпають інтереси третіх осіб та мають ознаки регуляції, то вони мали б бути відповідно погоджені. Схоже, що цього зроблено не було і, як результат, документ абсолютно не врахував використання дронів у корпоративному секторі, представникам якого зараз, на початку жнив, тобто в найнесприятливіший момент, необхідно вносити зміни до бізнес-процесів», — написав він.

За його словами, таке обмеження вже показує свою недосконалість.

«Є суто практичні запитання щодо можливості виконання нових стандартів, зокрема в частині завчасного інформування. На польоти дуже впливають погодні умови – учасники ринку уже кажуть про те, що їм доведеться подавати заявки на декілька дат одночасно, щоб застрахуватися на випадок нельотної погоди. Чи зможе оператор опрацювати всі ці запити? Є сумніви», — наголосив перший заступник міністра.

Та додав, що підхід до регулювання має враховувати динаміку використання пристроїв з можливістю автономної навігації і самостійних польотів та передбачати, що їх роль буде збільшуватися, доля ринку рости, а технології розвиватись.

«Наскільки зрозуміло із публічних заяв Украероруху, вони відкриті для дискусій щодо нових правил. Ми будемо активно долучитися до них, щоб спостерігати за юридичною чистотою процесу і відстоювати інтереси галузі», — підсумував Максим Мартинюк.

Міжнародні дні поля в Україні 2018

Цього року у виствці візьме участь перший і найбільший український виробник засобів захисту рослин і мікродобрив ГК UKRAVIT. В рамках виставки компанія продемонструє ефективність дії своєї продукції  у польових умовах. Науковці та фахівці  компанії розробили унікальні комплексні системи вирощування, захисту та підживлення культур в залежності від рівня інтенсифікації. Системи буде показано на демоділянках сої, ячменю ярого, гороху озимого та ярого, декількох сортів пшениці озимої, соняшника та кукурудзи.

Крім того, ГК «UKRAVIT» вперше презентує широкому загалу спектр послуг новоствореного «Інституту здоров’я рослин». Це – наукова платформа світового рівня для досліджень у сфері агро, яка не має аналогів в Україні.  Науковий підхід та інноваційні технології, засновані на комплексних дослідженнях грунту, води, рослинного і насіннєвого матеріалу, забезпечать отримання високих врожаїв і стануть першим кроком до створення якісно нових умов для ведення агробізнесу в Україні. 

«Міжнародні дні поля в Україні» – наймасштабніша незалежна платформа інновацій для агроіндустрії країни. Вже другий рік поспіль вона об’єднує ключових гравців агробізнесу з України та Європи. Серед учасників – виробники  засобів захисту рослин, органічних та мінеральних добрив, насіннєвого і рослинного матеріалу, сільськогосподарської техніки, а також представники наукових та науково-дослідних установ. Мета – презентація своєї продукції та послуг і пошук партнерів у ексклюзивному живому форматі.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» та «Інститут здоров`я рослин»(м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:
ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.
Гаряча лінія: 0 800 301 401

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

На Житомирщині збудують потужний тваринницький комплекс

Про це пише AgroTimes.

На комплексі планують отримувати добові надої по 35 л на корову, для чого буде закуплено високопродуктивне поголів’я за кордоном. У разі успіху компанія збудує другу чергу на 3 тис. голів.

Сьогодні «Кусто Агро» має невеличку власну ферму ВРХ на 300 дійних корів. У 2017 році досягли 19 л добових надоїв на корову. Хоча кілька років тому цей показник не перевищував 11 л.

 

Ожинова плантація окупається в Україні на третій рік

І це враховуючи високі затрати на закладку плантації з формуванням шпалери та цінами реалізації на рівні 45 грн/кг за за ягоду в упаковці та 30 грн — на переробку, пише agroday.com.ua.

Такими розрахунками на вебінарі Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) поділився Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН.

За його оцінками, нині площа насаджень ожини в Україні невелика і сумарно складає 100-120 га.

Але ожина цікава тим, що це дуже продуктивна культура. Її врожайність сягає від 20 до 40 т/га при правильній агротехніці та підборі сортів. Причому культура скороплідна – після висадки на другий рік можна отримати врожай.

Окрім того, на вітчизняному ринку є широкий вибір сортів — як за формою ягоди, так і термінами достигання. Фактично ожина плодоносить з другої половини червня і до перших приморозків (ремонтантні сорти).

Окрім того, на ягоду досить приваблива ціна, та й конкуренція на ринку невисока, розповідає фахівець. Є інтерес серед переробних підприємств та експортерів.

Проте ожина має й деякі недоліки. Зокрема, це істотні витрати на закладку ожинової плантації. Виростити ягоду без шпалери проблематично, тому доведеться на неї добре витратитися.

У багатьох сортів ожини досить високі вимоги до післязбирального догляду. Також важливо зібрати ожину у правильній фазі стиглості — середній між технічною та споживчою, аби ягода і мала смак, і була транспортабельною.

Оптимально садити сформовані двохрічні саджанці. Висаджувати краще навесні, відводячи 3-3,5 метри на міжряддя. Відстань між рослинами має складати 1,5-2 метри. Окрім шпалери, треба подбати про мульчування та краплинне зрошення. Таку плантацію при гарному догляді можна експлуатувати років 15, зазначає Ярещенко.

Серед сортів фахівець рекомендує приглянутись до Карака Блек, Чачанска бестрна, Натчез, Оушіто, Тріпл Кроун, Heaven Can Wait тощо.

Збирати ожину доведеться вручну. Але це прибуткова ніша, культуру знають і її готові купувати, розповідає науковець.

Маючи чималі плантації, її реально продавати на експорт. В Україні уже є експортні запити на цю ягоду. При цьому найближчі наші сусіди вирощують ожини небагато, тому глобальна конкуренція – невелика.  

Внутрішній ринок дещо обмежений, але цей ринок є. Ягоду готовий купувати рітейл та в невеликих обсягах переробники, підсумував Ярещенко.

Нагадаємо, за розрахунками аналітичної компанії Pro-Consulting, рентабельність вирощування ожини перевищує 400%.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Україна обігнала Німеччину за вартістю соняшникової олії

Наприклад, українці переплачують майже 5 грн на літрі соняшникової олії. Про це свідчить аналіз цін в супермаркетах Києва і Мюнхена, передає УНН.

Наприклад, 1 літр соняшникової олії в Мюнхені коштує 1,1 євро, що еквівалентно 32 грн.

У той же час українцеві 1 літр соняшникової олії "Чумак" обходиться майже в 37 грн.

Також, Україна обігнала Німеччину в вартості молока: за 1 літр молока українець заплатить в середньому 24 грн, німець - 60 центів (близько 19 грн).

Поряд з цим в Україні є продукти, які коштують значно дешевше, ніж в Німеччині. Наприклад - яйця. За десяток яєць українець заплатить близько 27 грн, німець - понад 2 євро (61 грн).

Також, в рази дешевше українцю обійдеться курка. Наприклад, 1 кг курячого філе в Мюнхені коштує близько 10,5 євро, що еквівалентно 370 грн, або майже 4 кг аналогічного м'яса українського виробництва.

Нагадаємо, Українська асоціація постачальників торговельних мереж звернулася до Антимонопольного комітету України щодо можливоъ картельної змови на ринку соняшникової олії. За словами експертів, у світі ціна на соняшникову олію падає, а в Україні - зростає.