Досліджуємо основний ресурс господарства

Досліджуємо основний ресурс господарства

Доки на землю не впав сніг, дослідження ґрунту не втрачає своєї актуальності для аграріїв. Адже завдяки ньому вони можуть чітко зрозуміти, які культури сіяти, які добрива застосовувати, а від яких – краще утриматися, та як побудувати системи захисту і підживлення культур в майбутньому. Тому фахівці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують не зволікати і дослідити ґрунт на важливі показники.

«Дослідження ґрунту – перше, що необхідно зробити, щоб гарантувати собі вдалий сезон, – підтверджує керівник сервісно-технологічного відділу «UKRAVIT» Сергій Сальніков. – Адже воно дозволяє побачити і прорахувати усі тонкощі процесів живлення – чого, скільки та коли потрібно застосувати, аби отримати запланований врожай. Крім того, з його допомогою ви дізнаєтеся про такі показники вашого ґрунту, як рН, який впливає на засвоюваність елементів живлення, вміст органічної речовини, солей, вологи, макро- мезо- та мікроелементів, і залишкові кількості пестицидів, що дозволить розробити відповідні системи живлення під різні культури».

Читайте також: Як якісно захистити і підживити посіви?

В «Інституті здоров’я рослин» ґрунт досліджують на найбільшу в Україні кількість показників – азот, рН, органічну речовину, рухомі форми (фосфор, калій, сірка), макро- і мікроелементи тощо. І кожен із цих показників має своє значення для планування процесів вирощування культур, акцентує керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест.

«Неважливих показників ґрунту немає, – говорить вона. – Так, наприклад, знання вмісту гумусу допоможе спланувати системи захисту та підживлення й сівозміну та підібрати оптимальні культури для посіву, рівня рН – знадобиться у розробці заходів із розкислення і також вплине на підбір живлення для конкретних культур, рівня вологи – підкаже необхідність проведення вологозберігаючих заходів та систему вирощування, а вмісту різних елементів – розкаже, як розробити систему основного живлення та додаткових підживлень і скоректувати усі можливі дефіцити елементів для рослин».

Не зайвим буде й перевірити ґрунт на залишкову кількість пестицидів, відзначає вона. Адже ця інформація допомагає зрозуміти, чому деякі ділянки поля без явних причин «випадають» в період активної вегетації. Крім того, це дослідження радять проводити на новоосвоєних землях або полях, отриманих від сусіда, щоб не мати потім «сюрпризів» .

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/doslidzhuyemo-osnovnyj-resurs-hospodarstva
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Квітня

    МХП впроваджує професію м’ясних сомельє для мережі «М’ясомаркет» 

    Одеська хлібобулочна компанія отримала грант від держави майже на 7 млн гривень

    Сподобалось навіть принцу: в ЕС вперше дегустували м’ясо із клітин

    Ірак стає важливим ринком збуту для українського яблука

    Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність

    Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі вичерпання запасів та переходу трейдерів на новий урожай

    Українське продовольство: європейський ринок утримали, хоча без експортних обмежень не обійшлося

    Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

    Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

    Міністра аграрної політики Миколу Сольського звільнили з-під варти під заставу

    БІЛЬШЕ НОВИН