Голопристанський елеватор повернуть до державної власності

Постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 11.03.2019 визнано позовні вимоги прокуратури Херсонської області законними та обґрунтованими щодо повернення державі цілісного майнового комплексу ДП ДАК «Хліб України» - «Білокриницький комбінат хлібопродуктів» площею понад 18,4 тис кв м вартістю майже 29 млн грн.
Цілісний майновий комплекс є об’єктом державної власності, що не підлягає приватизації та корпоратизації у зв’язку з його загальнодержавним значенням. Про це повідомляє прокуратура області.

Однак, незважаючи на встановлену законом заборону на відчуження вказаного майна та за відсутності згоди Уряду, виконавчий комітет Білокриницької селищної ради Великоолександрівського району Херсонської області прийняв рішення про оформлення права власності на комплекс будівель елеватору за публічним акціонерним товариством.
Таким чином, форма власності цілісного майнового комплексу була протиправно змінена з державної на приватну.
Вищезазначені обставини стали підставою для звернення до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Білокриницької селищної ради, визнання недійсними свідоцтв про право власності на цілісний майновий комплекс «Білокриницький комбінат хлібопродуктів».

Також 13.03.2019 року Південно-західний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення господарського суду Херсонської області в аналогічній справі відносно цілісного майнового комплексу – «Голопристанський елеватор», вартість якого складає 14 млн грн.

Таким чином, внаслідок набрання вказаними судовими рішеннями законної сили об’єкти нерухомого майна - Білокриницький комбінат хлібопродуктів та Голопристанський елеватор підлягають поверненню до державної власності.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Єгипті побудують найбільший цукровий завод в світі

Для цього компанія підписала угоду про фінансування на загальну суму $169 млн з консорціумом з шести банків, пише Аgroportal.ua.

Фінансування піде на купівлю, будівництво і реалізацію проекту Canal в західній частині Мінье протягом наступних шести місяців, поки не буде завершено довгостроковий кредит у розмірі $700 млн.

Потужність заводу планується на рівні 900 тис. т в рік, його орієнтовна вартість становить близько $1 млрд.

Проект також спрямований на відновлення майже 190 тис. акрів пустелі для виробництва бурякового цукру, а також інших стратегічних культур, таких як пшениця і кукурудза.

Довідка: Al Canal Sugar — єгипетське акціонерне товариство, очолюване еміратським бізнесменом Джамалом аль-Гурайром, керуючим директором розташованого в Дубаї цукрового заводу Al Khaleej, найбільшого в світі портового цукрового заводу.

Крім Національного банку Єгипту в консорціум входять також Національний банк Катару, Банк Олександрії, Банк промислового розвитку Єгипту, Банк Суецького каналу і Об'єднаний банк.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Світові ціни на каву обвалились до мінімуму за останні 13 років

Теґи: 

Ф'ючерси на арабіку подешевшали на торгах в Нью-Йорку до мінімуму з 2006 року через побоювання перевиробництва кави. Про це повідомляє Reuters, пише mind.ua.

Ціна травневого контракту опустилася на 2,6%, до 96 центів за фунт. Найнижчий показник у 92 центи було зафіксовано у вересні 2006 року.

На ціну на каву вплинув надлишок пропозиції, особливо з боку найбільшого її виробника – Бразилії.

«На ринку наразі надто багато кави, – сказав один американський трейдер. – Враховуючи увесь надлишок, важко буде щось зробити, щоб підняти ціну».

Видання наголошує, що хоча у 2019/2020 році все ж очікується невеликий дефіцит, багато учасників ринку вже чекають рекордного обсягу виробництва у 2020/2021 році в бразильському виробничому циклі.

Ціна травневого контракту на робусту здешевіла на $7, або на 0,5%, до $1525 за тонну.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Розсипані яблука і палаючі шини: у Варшаві протестують фермери

Про це пише Європейська правда.

"Нас поінформували про групу з кількох десятків осіб, які протестують у цьому місці. Ці люди розсипали по проїжджій частині яблука та підпалили автомобільні шини. На місце були відправлені додаткові сили поліції" - повідомив представник поліції Варшави Маріуш Мрозек.

За його словами, зараз порядок у районі протесту відновлюють. Втім водіям радять поки уникати проїзду вулицями поблизу місця проведення акції.

Складнощі у русі транспорту триватимуть кілька годин. Повідомляється, що на дорозі досі розсипані кілька тон яблук, спалені шини, сіно і піна, яку використовували для гасіння шин.

У поліції повідомили, що акція протесту фермерів  не була узгоджена з міською владою.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Allseeds оновив Наглядову раду

Теґи: 

Його очолив Даниїл Пасько - керуючий партнер інвестиційної компанії Diligent Capital Partners.

Данило має досвід роботи більше 15 років у сфері інвестицій та стратегічного управління у Центральній та Східній Європі. «Для команди Diligent Capital Partners важливо і приємно брати безпосередню участь у розвитку бізнесу, в який ми інвестували. Allseeds - стратегічний партнер нашого фонду і я упевнений, що подальша співпраця в питаннях корпоративного управління, стратегічного планування, управління ризиками буде плідним, дозволить компанії вийти на новий рівень не тільки регіонального значення, але і світового», - прокоментував голова Наглядової ради Даниїл Пасько.

Членом Наглядової ради також став Патрік Брэкен. Патрік керував компанією «Cargill Україна», був членом Ради директорів Української Зернової Асоціації, заснованої за сприяння Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID). «Для мене велика честь приєднатися до професійної наглядової ради Allseeds. Компанія успішно реалізувала не один проект і має потенціал динамічного зростання. Я з нетерпінням чекаю можливості взяти участь у розробці стратегії для досягнення нового етапу і витка розвитку групи Allseeds», - прокоментував новий член Наглядової ради Патрік Брэкен.

Перед членами Наглядової ради стоять завдання щодо визначення пріоритетів поточної діяльності і перспективного розвитку компанії, формування KPI.

Голова групи Allseeds В'ячеслав Петрище прокоментував плани компанії і призначення нових членів Наглядової ради: «Фінансова та інституційна підтримка від наших партнерів - FМО і DCP, дала потужний імпульс розвитку Групи Allseeds в цілому і зокрема нашого бізнесу в поточному маркетинговому році. Тому ми маємо усі підстави успішно відпрацювати і завершити цей рік, заклати надійний фундамент для подальшого розвитку компанії у відповідності з планами, затвердженими новим складом Наглядової ради.»

Нагадаємо, що в 2018 році Нідерландський банк розвитку FMO і Diligent Capital Partners спільно придбали 16% акцій Allseeds SA, надавши фінансування для реалізації стратегії зростання компанії.

Довідка:
Diligent Capital Partners— незалежний фонд прямих інвестицій, що поєднує сильну команду професіоналів з досвідом більше двадцяти років інвестиційної діяльності в регіоні Східної Європи. Фокус фонду зосереджений на сільському господарстві, IT, електронної комерції, інфраструктури, логістики, споживчих товарах і нерухомості.
Allseeds - один з найбільших виробників і експортерів рослинних олій і шротів в Україні. Компанія надає послуги з перевалки рослинних олій і шротів олійних культур на своїх терміналах в порту "Південний", де можуть обслуговуватися танкери з дедвейтом понад 100 тис. тонн з осадкою до 14,6 м, що є унікальним місцем для перевалки у віддалені місця, такі як Китай, Індія, Близький Схід. Компанія має репутацію надійного і високопрофесійного партнера на ринках сільськогосподарської продукції.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна стала головним постачальником кукурудзи в Великобританію

При цьому найбільший обсяг кукурудзи в січні поставила Україна – 112,662 тис. тонн, потім слідує Бразилія з показником 84,692 тис. тонн, повідомляє Зерно-Онлайн.

Всього з початку сезону Великобританія імпортувала 1,68 млн. тонн кукурудзи, що на 41,1% більше, ніж за аналогічний період минулого сезону.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview