178171
182818

Інноватори переробляють солодощі на високоякісний корм для худоби та птиці

Про це повідомляє AllAboutFeed, пише landlord.ua.

Винайшла цю технологію голландська компанія Nijsen/Granico. Наразі об’єм перероблення харчових відходів — серед яких є хліб, шоколадки, вафлі, тощо — 100 тис. тонн на рік. До 2025 року планується вийти на об’єм у 7 млн тонн.

Однак інноватори зіштовхнулися і з деякими складнощами — залишки їжі складно вилучати з пакування. Довелося винаходити спеціальний пристрій, який в автоматичному режимі вирішує цю проблему.

Компанія співпрацює з десятками харчових підприємств, які тепер не викидають залишки їжі на смітник.

Тим не менш, джерело не зазначає, скільки саме коштів економить компанія завдяки цій технології.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


На Одещині побудують елеватор на площі понад 4 га

Про це, з посиланням на рішення архітектурно-будівельної ради управління з питань містобудування та архітектури Одеської ОДА, пише agropolit.

В повідомленні ідеться, що архітектурно-будівельним радою розглянуто детальний план території земельної ділянки для будівництва фермерського господарства по прийому з автомобільного транспорту зернових, олійних культур і мінеральних добрив з залізничного транспорту; зберігання в зерносховищах силосного типу, навантаження на авто і залізничний транспорт зернових, олійних культур, пропускною спроможністю 100 т / год.

Фермерське господарство планують будувати в смт Затишшя на території площею в 4,04 га. Замовником детального плану є Затишанський селищна рада, а генпроектувальником ТОВ «Проектгенплан».

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Дипломати захистили інтереси українських садівників у Польщі

Про це повідомляє прес-служба Асоціації "УКРСАДПРОМ".

Відповідно до доручення МЗС України, Посольство України в Республіці Польща проінформувало Міністерство сільського господарства і розвитку села Республіки Польща про стурбованість українських агровиробників ситуацією, яка мала місце 13 липня п.р. У свою чергу, профільне Міністерство Республіки Польща з розумінням поставилося до сигналів Посольства України та запевнило, що заклики польських фермерів не впливають на діяльність Міністерства, зокрема, в питанні здійснення перевірок української сільгосппродукції, а також повідомило про намір й надалі розвивати партнерську взаємовигідну співпрацю з Україною у галузі сільського господарства. Також МЗС України вбачає доцільним обговорити порушене українськими фермерами питання під час V засідання українсько-польської Робочої групи з питань співробітництва у галузі сільського господарства восени п.р.

Нагадаємо, 13 липня 2018 року в м. Варшава (Республіка Польща) відбувся страйк фермерів, під час якого активісти висловили своє обурення щодо розвитку плодово-ягідних плантацій на території України, використовуючи при цьому недопустимі висловлювання на адресу українських садівників та їх продукції, виражаючи тим самим упереджене ставлення до плодово-ягідної продукції, яку постачають з України. 25 липня п.р. Асоціація «УКРСАДПРОМ» направила Міністру закордонних справ України Павлу Клімкіну лист, у якому закликає захистити права українських садівників і звернулася з проханням вжити відповідні заходи щодо недопущення приниження українських садівників та запобігти зловживанню та упередженому ставленню до плодово-ягідної продукції, яку експортують з території України.Українські виробники продають сливу дорожче ніж польські фермери

За даними «Інфо-Шувар» в Польщі цього сезону ціни на кісточкові впали до критично низького рівня. Слива знаходиться в переліку тих видів фруктів, які подешевшали найбільше, її вартість  на гуртових ринках Польщі за рік впала майже в 4 рази!

У середині серпня 2017 року слива в Польщі коштувала 3-4 zl/кг (0,7-0,95 EUR/кг), а в Україні продукція експортної якості в цей самий час пропонувалась по 10-15 грн/кг (0,3-0,49 EUR/кг).  Така ситуація створила чудові умови для експорту української сливи, в 2017 році ми відправили на зовнішній ринок  рекордні 8 тис. тон цих фруктів.

На гуртових ринках України слива сьогодні продається по 6-8 грн/кг(0,18-0,24 EUR/кг).Україна вирощує яблук все більше, а ціна на них падає все нижче

“Немає ціни — немає чим платити людям зарплату. Яблука беруть в основному по 50 копійок, хоча їх собівартість — 3-4 грн, — розповідає Олег Курдельчук, агроном Липинської сортостанции. — При цьому супермаркети приймають яблука [від посередників] по 6-10 грн/кг”.

За його словами, кількість яблук, що вродила на Волині, неможливо реалізувати. Колись у кожному районі області працювало мінімум одне переробне підприємство, тепер залишилося два на весь регіон.

Як прогнозує «Укрсадпром», в 2018 році урожай яблук в Україні може досягти 1,1 млн тонн. При цьому господарства виростять десертних яблук до 400 тис. т, а решту — домогосподарства. Для порівняння: урожай минулого року склав близько 1 млн т.

Остаточну цифру нинішнього сезону підкоригує погода початку осені, кажуть експерти.

Так чи інакше пропозиція яблук на внутрішньому ринку буде більш високою, що вже продемонструвала Волинь, а ціни на впадуть ще нижче. Наприклад, в 2016-му садівники працювали на межі рентабельності.

Крім сезонності і типу яблук — десертні і промислові (для переробки), на ціну впливає велика різниця між відпускною ціною агропідприємств та кінцевою ціною в роздрібних мережах та на ринках. Цю різницю формують посередники, підкреслюють аналітики.

Але важливу роль відіграють не тільки вони. Як ми писали раніше, падіння цін на промислові яблука, які йдуть на сік, обґрунтовані тим, що за останні 6 років світовий ринок яблучного концентрату скоротився майже на 40%.

У світі відновлені соки фактично вже прирівняли до «некорисних» солодких газованих напоїв, а українські фермери все ще дуже велику увагу приділяють промисловим яблукам.

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Скільки коштуватиме фермеру ідентифікація однієї тварини

Про це йдеться у законопроекті № 9022 про «Ідентифікацію та реєстрацію тварин», який на минулому тижні зареєстрували у Верховній Раді України,повідомляє сайт Верховної Ради України.

Як написано в пояснювальній записці, метою законопроекту є встановлення єдиних правил державного нагляду і контролю за ідентифікацією та реєстрацією тварин в господарствах операторів ринку тварин.

Також автори проекту закону передбачили спрощений механізм відшкодування коштів з бюджету України за проведену ідентифікацію тварин власниками які є фізичні особи. На ці цілі планується направити понад 172 млн грн, але мова йде тільки про тварин у господарствах фізичних осіб.

Загальна потреба в коштах з державного бюджету на проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарствах фізичних осіб відповідно до розрахованого приплоду 2018 року (великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз та коней) становить 172508,4 тис. грн, — йдеться у пояснювальній записці.

Також у роз’яснені до законопроекту додається розрахунок вартості ідентифікації очікуваного у 2018 році приплоду сільськогосподарських тварин без врахування прикріплення засобу ідентифікації.

Джерело:https: agropolit.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.