178171
182818

Інвестори відмовилися будувати завод з переробки томатів на Херсонщині

Про це поінформував у річному звіті за підсумками 2018 року на херсонському телеканалі "ВТВ+" голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв, повідомляє Укрінформ.

"Треба пам'ятати, які в нас були виклики. Наприклад, з тим же самим "Титаном". У нас на стадії 99% (готовності - ред.) інвестиційний проект по будівництву заводу з переробки томатів в Чаплинці. А це декілька кілометрів від межі з окупованим Кримом. І коли там (на заводі "Титан" - ред.) ці викиди відбулися, то інвестори сказали: "Ні, ми не можемо заходити туди (в Чаплинський район - ред.) і будувати", - розповів Гордєєв.

За його словами, інвестори заявили, що "ці викиди, ймовірно, можуть впливати на якість продукції, яка потім має експортуватися до Європи".

Нагадаємо, група компаній Agrofusion, яка є в Україні одним з найбільших виробників томатної пасти та її потужним експортером, запланувала збудувати у Чаплинському районі Херсонщини завод з переробки томатів та виготовлення з них томатної пасти. Потужність цього підприємства передбачалася на рівні від 180 тис. до 250 тис. тонн томатів на рік. На заводі планувалося встановити високопродуктивне італійське обладнання. Для виготовлення томатної пасти мали використовувати томати власного виробництва. Вартість цього інвестиційного проекту, за даними ОДА, на середину 2018 року становила 2 мільярди гривень.

Ваш вибір 'Подобається'.


На Черкащині варять всесвітньовідомі марки сирів

Раніше село називали безперспективним, а кількість його мешканців швидко зменшувалася. Нині ж там розвивається не лише тваринництво, а й виробництво сиру. Вперше за багато років тут з’явилися нові робочі місця, пише 7days-ua.com.

Відродження села почалося із родини Чаленків, які відкрили кооператив із розведення кіз, закупили перших рогатих і облаштували для них хлів та доїльню.

Щоб створити ферму, родина переїхала у село з міста. Тепер тут працюють всі її члени. Випасають стадо у вільний від школи час доньки Чаленків – Поліна та Софія. У них всі кози мають не лише імена, а й паспорти.
Заготівлі корму на зиму родині допомагають односельці. Кажуть, окрім цього кооперативу в селі більше роботи немає.

Вся продукція – сертифікована. Її продають на столичних ярмарках за ціною від 150 до 300 гривень. Усі податки – в бюджет села.

Місцевий староста радіє такому розвитку населеного пункту та сприяє виділенню Чаленкам землі для ферми та пасовиська. Таким чином, у Глушках з’явилися робочі місця. А односельці, які в кооперативі не працюють, дивлячись на успіх сусідів, завели собі кіз та корів і тепер продають молоко кооперативу.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


М'ясне і молочне: огляд ринку тваринництва України та світу

Продукти тваринного походження займають значну частку в раціоні харчування людей. Навряд чи в доступному для огляду майбутньому людство відмовиться від споживання тваринної продукції, так як вона містить речовини, які критично необхідні для нашого організму, особливо в ранньому віці, пише pro-consulting.ua.

Для тваринництва України в даний час характерна така ж тенденція, як і та, що діє в аналогічній галузі Євросоюзу, хоча причини для їх існування різні. І там, і там стада сільськогосподарських тварин скорочуються. В Україні це викликано зниженням рентабельності виробництва через, з одного боку, збільшення вартості їх змісту, з іншого - проблем з реалізацією по ефективної ціною через невисоку купівельну спроможність населення і обмежень з експорту.

В Європі поголів'я також зменшуються, але інших причин. Головними з них є:
- проведення політики зниження викидів фосфатів;
- перехід на органічне виробництво;
- непопулярність фермерства як бізнесу серед молодих людей.

На ринку ЄС продукція тваринництва також знижується в ціні і падає рентабельність її виробництва. Це особливо відчутно б'є по аграріям «молодих» членів Союзу, таких як держави Прибалтики.

Однак, затовареність тваринними продуктами характерна не для всіх регіонів світу. Наприклад, в Йорданії поголів'я худоби зростає, незважаючи на проблеми з пасовищами і кормами для нього. Значна кількість біженців з Сирії забезпечує зростання обсягу ринку. Та й сама Сирія, у міру стабілізації ситуації на її території, вже почала відновлювати своє тваринництво. Курс на нарощування поголів'я тварин також взяли Єгипет, Іран, Саудівська Аравія, Китай, Росія.
В Україні є всі умови для успішного розвитку тваринницької галузі - багата кормова база, багаторічний досвід і недорога робоча сила. Основною перешкодою для зростання є обмежені можливості по збуту продукції. Зі збільшенням купівельної спроможності населення і розширенням експортного потоку ці обмеження будуть послаблюватися і тваринництво нашої країни отримає більше ринкового життєвого простору.Український фермер перейшов з вирощування картоплі на арахіс

Говорить, що успішно: при собівартості виробництва 16 грн/кг продає отриманий урожай по 30 грн.

Горіх швидко розкуповують, адже він якісний, та ще й дешевший за продукт, який імпортується з Ірану, Індії чи Китаю, передає infoindustria.

Вперше про можливість вирощування земляного горіха в Україні фермер дізнався на Херсонщині у місцевого виробника. Той займався культурою вже 5 років. «Мене це настільки зацікавило, що вирішив спробувати – придбав насіння вітчизняних сортів», — згадує Голобородько.

Арахіс із родини бобових, тому збагачує ґрунт азотними сполуками. Найкраще росте при температурі повітря 25-27 градусів. Коли ртутний стовпчик опускається до позначки плюс 15, ріст сповільнюється і майже припиняється.

Культура теплолюбна і боїться приморозків. Щовесни площу треба накривати плівкою або агроволокном.

Висівати насіння теж треба в добре прогрітий ґрунт, температура землі має бути не менше 15 градусів. Для цього робить канавки завглибшки до 6 см. Відстань між насінинами — 15-20 см, а в міжряддях — до 70 см.

Землю під арахісом потрібно обов’язково рихлити та підгортати. Це підвищує врожайність на 70%.

Джерело: AgroDay

Ваш вибір 'Подобається'.


Ціни на капусту почали зростати ще швидше

За перші два робочих дні Нового року, на гуртових ринках країни ціни на капусту зросли одразу на 15% до 8-13 грн/кг (0,25-0,41 EUR/кг), тобто, фактично встановили черговий рекорд, пише «Інфо-Шувар».

«Зростання зараз відбувається як в мінімальному, так і в максимальному діапазоні ціни, що свідчить про загальне скорочення пропозиції на ринку. Ситуація пов’язана не тільки з підвищеним попитом на свята, загальна пропозиція якісної капусти в Україні цього року є меншою. Наші фермери це розуміють і не поспішають продавати обсяги, які знаходяться на зберіганні. Виробники сподіваються на те, що ситуація буде розвиватись за сценарієм минулого сезону, коли з листопада по квітень ціни на капусту зросли в 2,5 рази. Про системний імпорт, поки що,  говорити зарано, в сусідніх країнах ціни на капусту теж достатньо високі. За таких обставин зростання ціни в Україні є цілком логічним», - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник інформаційно-аналітичного центру «Інфо-Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», на початку січня 2019 року, ціни на капусту в Україні вперше від початку сезону переросли ціни на польську капусту.  В сусідній Польщі, звідки ми досить часто починаємо завозити капусту, коли не вистачає власного обсягу, капуста сьогодні коштує 0,25-0,28 EUR/кг. Протягом грудня ціни на капусту в Польщі майже не змінювались, втім, оператори польського ринку не виключать поновлення тенденції до зростання в другій половині сезону, через загальне скорочення виробництва в країнах ЄС.

Ваш вибір 'Подобається'.


Які продукти найбільше здорожчають у 2019 році

Про це у коментарі УНН повідомив Олексій Дорошенко Голова асоціації постачальників торгівельних мереж.

"М'ясо буде одним з лідерів в підвищенні цін, але в гривні. Якщо рахувати у відсотках воно поступиться крупам, картоплі. В середньому м'ясо в цьому році зросте на 10-12%. Ціна на чорний хліб також підскочить, він коштує дорожче ніж в країнах східної Європи. З цим нічого зробити не можна бо імпортувати хліб ніхто не буде", - йдеться в повідомленні.

Експерт розповідає, що через проблеми із сировиною вартість молочних продуктів також може зрости. Крім того будуть зростати ціни на крупи, вони зараз коштують від 8 грн за кілограм, картопля цього року стане дорожчати більше ніж інші овочів борщового набору, наприклад від буряка, капусти. Тому що в минулому році вони досягли свого піку. А картопля минулого року зросла лише на 15%. У порівнянні з іншими продуктами, які зростали від 50 до 100%, картопля подорожчає близько на 30%. Вартість круп також буде зростати, а саме манна крупа, перловка, ячна. Єдине що може впасти у ціні це пшоняна крупа, бо вона зараз коштує майже як рис, вона ніколи так дорого не коштувала тому схильна до зниження в ціні. А всі інші крупи в тому числі гречка, кукурудзяна крупа будуть підніматися в ціні.

Також, весь 2018 рік, окрім червня падала ціна на цукор, коштувати ще менше вона не може тому, скоріш за все ми побачимо стабілізацію та помірне зростання у 2019 році.

Ваш вибір 'Подобається'.