Керівництво Академії аграрних наук присвоїло сотні гектарів землі під Києвом

Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми: корупція в деталях".

За даними журналістів, до складу Національної академії аграрних наук України входять близько двох сотень дослідницьких станцій, наукових центрів, інститутів і господарств - усе це розташовується на майже півмільйонах гектарів землі.

Як зазначається у розслідуванні, родичі президента академії Ярослава Гадзало є власниками кількох земельних ділянок під Києвом, які раніше були в користуванні підпорядкованих аграрної академії установ.

"Схеми", зокрема, повідомляють про ділянки у Гатному, якими до кінця 2013 року користувалось підпорядковане Інституту землеробства дослідне господарство "Чабани". Нині, за даними журналістів, ця земля належить доньці Гадзала Оксані Черник та її чоловіку Юрію.

Останній у 2015 році отримав ще одну ділянку під Києвом, котрою раніше також користувався один з інститутів аграрної академії.

Заступниця Гадзала Ануш Балян володіє 10 сотками у селищі Гатне, зазначається у розслідуванні. Раніше ця земля належала установі, підконтрольній аграрній академії.

Брат Ануш Балян Алексан володіє фірмою "Сааб", яка набувала у власність ділянки, які раніше нібито були у користуванні Закарпатської сільськогосподарської дослідної станції.

Повідомляється, що в одному з випадків ділянки у приватну власність спочатку отримали 16 осіб, 14 з яких згодом в один день продали їх "Саабу".

Водночас журналісти виявили будинок під Києвом, записаний на племінницю Балян, до якого регулярно приїздила віце-президентка академії аграрних наук.

Зазначається, що віце-президент та головний вчений секретар академії аграрних наук Анатолій Заришняк та його дружина – суддя Апеляційного суду Києва, а також їхня донька володіють ділянками в Гатному та Чабанах під Києвом. Ділянки на місці колишніх земель установ, підпорядкованих НААН, є також у власності зятя і свата академіка. Ділянка зятя наразі арештована в рамках справи, котру розслідує НАБУ.

У самого ж президента академії Ярослава Гадзала журналісти виявили незадеклароване житло у Печерському районі Києва. "Схеми" неодноразово фіксували, як службова автівка привозить ввечері і відвозить зранку президента академії.

Виявилося, що ця квартира належить сину Гадзала. Цікаво, що у 2017 році у цьому помешканні проводили обшуки детективи НАБУ у рамках справи щодо відчуження близько 100 гектарів державних земель академії.

Землю, яка раніше була в користуванні підпорядкованих аграрній академії установ, знайшли також в очільника Інституту садівництва Ігоря Гриника.

Він зі своїми родичами придбали дві ділянки на майже півтора гектара землі, які були виділені для ведення особистого селянського господарства.

У 2017 році тогочасні власники цих ділянок – син Ігоря Гриника та дружина брата посадовця – змінили цільове призначення - на будівництво та обслуговування багатоквартирних будинків. Зараз право на забудову ділянки вже надане одній з будівельних компаній, яка працює в регіоні.

Повідомляється, що справу щодо виведення з державної власності близько 100 гектарів землі академії на Київщині в НАБУ розслідують з 2017 року. Йдеться про масиви землі біля Чабанів та Гатного – зокрема, там, де отримали ділянки родичі керівництва академії.

За даними НАБУ, "по одному зі згаданих епізодів детективами підготовлено проекти повідомлення про підозру, які скеровані до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для погодження".

При цьому в САП не надають інформації щодо провадження та того, коли буде погоджено підозри у даній справі.

Джерело: radiosvoboda.org

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Логістика сільгосппродукції залишається вузьким місцем українського експорту

Міжвідомчий штаб з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарстві буде реагувати не лише на поточні та найбільш критичні питання щодо перевезень аграрної продукції, а й разом з усіма стейкхолдерами аграрного ринку вибудовувати систему комплексних та стратегічних рішень з точки зору довгострокових перспектив.

Про це повідомила в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час чергового засідання штабу з оперативного вирішення питань логістики в сільському господарстві.

«Логістика сільгосппродукції залишається вузьким місцем українського експорту, тому є пропозиція і спільне бажання учасників штабу перевести його роботу у регулярно-системне русло. Паралельно з актуальними і «гарячими» питаннями, ми будемо працювати над довгостроковою стратегією розвитку та ефективності логістики в АПК, а спільно напрацьовані рішення та пропозиції будуть виносились на засідання Кабінету Міністрів України», - відзначила Ольга Трофімцева.

За її словами, серед ключових питань, які потребують стратегічного обговорення, можна виділити 3: передбачуваність роботи/закриття малодіяльних станцій і можливість альтернативних рішень; справедливе та прозоре тарифоутворення; системне бачення на формування маршрутів перевезень с/г продукції у 2019 році.

Крім того, у ході засідання штабу були озвучені проміжні цьогорічні результати перевезень агропродукції.

Зокрема, Адміністрація морських портів України у режимі скайп-зв’язку проінформувала про позитивні тенденції роботи портів. Так, з початку року було перевантажено 9 млн 311 тис. тонн зернових вантажів, що на 35% більше показника за аналогічний період минулого року. Збільшилось відвантаження соняшникової олії – 1 млн 95 тис. тонн з початку року, що на 13% більше за аналогічний період минулого року. Також покращились показники з обробки рухомого складу залізниць, випуску та приймання вагонів на склад.

Зі свого боку, Укрзалізниця також відзначила позитивну динаміку щодо скорочення оборотів вагонів у порівнянні з тими показниками, які були на початку маркетингового року 2018/2019. Триває робота щодо налагодження питань маршрутизації, які будуть вирішуватися спільними зусиллями.

Довідка:

Міжвідомчий штаб з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарстві було створено у жовтні 2018 року за результатами наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона.

Станом на 7 березня, Україна з початку 2018/2019 МР вже експортувала 33,6 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

СБУ "викрала" фермера, щоб зловити замовника його вбивства

Про це повідомила прес-служба СБУ.

За даними відомства, раніше СБУ стало відомо, що один із членів організованого угруповання із Запоріжжя підшукував виконавців замовного вбивства у кримінальному середовищі Кіровоградщини. Організатор збирався викрасти херсонського фермера для вимагання майже ста тисяч доларів США. Після отримання всієї суми, підприємця планувалось вбити.

Під час операції, співробітники СБУ імітували викрадення підприємця. Правоохоронці затримали замовника та виконавця злочину після передачі частини винагороди в розмірі сорока тисяч доларів.

Наразі правоохоронці відкрили кримінальне провадження і встановили всіх учасників організованого угруповання.

Затриманому замовнику повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 189 ККУ (вимагання) та вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Рошен експортує найбільше кондитерки з України

Про це повідомляє аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

Друге місце в рейтингу з часткою понад 24% зайняв ТОВ «Розподільчий центр "Плюс"».

Закриває трійку лідерів ПрАТ «Монделіс Україна» з часткою у 6,2%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Чернігівщині успішно освоїли виробництво і переробку молока у власній сироварні

 Неподалік від міста Бахмач, в мальовничому селі Піски, що на Чернігівщині знаходиться ПСП “Пісківське”. Підприємство було засновано в березні 2000 року шляхом реорганізації радянського колгоспу, пише аgroday.com.ua.

ПСП „Пісківське» господарює на 3000 га сільськогосподарської площі. Серед 3200 загального поголів’я ВРХ в господарстві налічується 1100 дійних корів, що вироблять щоденно 30 тонн молока. Понад 2 роки тому підприємство розпочало переробку молока у власній сироварні.

На сьогодні переробляється лише 1 тонна молока. Але в майбутньому є плани розширити переробку, щоб можна було переробляти все вироблене молоко на підприємстві.

„Наша найвища мета – виробляти високоякісне молоко, для отримання відмінного сиру. Ми добре піклуємося про наших корів: вони мають завжди свіжу підстилку, чисту воду, корови себе почувають дуже добре“, – говорить Наталія Борисівна, заступник директора з тваринництва. Диктує вимоги до якості те, що молоко використовують для дитячого харчування і для переробки на сир.

Нещодавно підприємство почало займатися переробкою власної яловичини. Високоякісні, частково ручної роботи, сосиски продаються разом з власноруч виробленим хлібом та іншими випічками в селі та районі, де знаходиться підприємство.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Цього року в Україні очікують зменшення врожаю яблук та груш

Про це у коментарі журналісту УНН повідомив експерт з аграрних питань, президент АФЗУ  Іван Томич.

“Щодо врожаю фруктів, я б дуже обережно висловлювався про те, що яблук і груш, буде менше, ніж у 2018 році. Враховуючи цілком зрозумілу закономірність біологічної періодичності, адже такий рік (як 2018 - ред.) буває раз на 10-15 років по максимуму плодоношення садів. Таке буває у період десятиліття. Тому цей, 2019 рік, однозначно буде інакшим, тобто гарантовано можна очікувати зменшення врожаю яблук в поточному році”, - розповів експерт.

Він додав, що на скільки врожай яблук та груш буде меншим цьогоріч, наразі складно спрогнозувати. Це можна буде визначити вже після цвітіння плодових дерев.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview