178171
182818

Корів та свиней в Україні все менше

Поголів'я великої рогатої худоби в Україні на 1 вересня 2018 року становило 3,9 млн голів, що на 4,3% менше, ніж на аналогічну дату 2017 року, повідомила Державна служба статистики, пише УНІАН.

Зокрема, поголів'я корів становило 2 млн голів, що на 3,4% менше, ніж на 1 вересня минулого року.

Крім того, поголів'я свиней скоротилось на 4,5% - до 6,5 млн голів, поголів'я овець і кіз зменшилось на 4,4% - до 1,6 млн голів.

Поголів'я птиці збільшилось на 2,8% - до 238,7 млн голів.

У Держстаті зазначили, що наведені дані не враховують інформацію з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Нагадаємо, поголів'я великої рогатої худоби в Україні за 2017 рік скоротилось на 1,5% і становило 3,63 млн голів, при цьому поголів'я корів знизилось на 2,1% - до 2,06 млн голів. Поголів'я свиней скоротилось на 8,2% - до 6,12 млн голів, поголів'я овець і кіз зросло на 1% - до 1,32 млн голів, а поголів'я птиці збільшилось на 1,7% - до 205,1 млн голів.

Ваш вибір 'Цікаво'.


"Київхліб" знову судиться з Roshen через торти

Про це повідомляє БизнесЦензор.

У серпні Госпсуд Києва повністю задовольнив позов кондитерської корпорації Roshen по справі № 910/21643/17, визнавши недійсним свідоцтво на знак для товарів і послуг № 228350 від 26.06.2017, яким є червона стрічка.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, "Київхліб" звернувся в Київський апеляційний господарський суд з апеляційною скаргою, в якій просить призначити повторну комісійну експертизу об'єктів інтелектуальної власності, скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 06.08.2018, прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. Суд відкрив апеляційне провадження.

Раніше обидві компанії провели соціологічні дослідження. "Київхліб" замовив опитування в ТОВ "Перша рейтингова система". Згідно з дослідженням, позивачі переоцінюють значення і популярність червоної стрічки, як способу індивідуалізації позивачів.

Як свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Roshen, червона стрічка з золотистими написами не асоціюється виключно з позивачами.

"Київхліб" не погодився і назвав соціологічне дослідження "неналежним і недопустимим доказом по справі", а також провів власне дослідження.

Соцопитування Центру соціальних технологій Соціополіс, підтвердило, що товарний знак порушує права інтелектуальної власності компанії Roshen як власника добре відомого в Україні знака та виключної ліцензії на право використання цього знака.

На думку Roshen, знак "Київхліба" є схожим на елемент упаковки тортів Roshen настільки, що його можна сплутати зі знаком позивачів, і є таким, що може ввести в оману.

На думку експертів, між знаками Roshen і "Київхліб" існує подібність, яке вводить в оману споживачів щодо особи виробника вказаного товару. Враховуючи всі наведені докази, суд вирішив задовольнити позов компанії Roshen та визнати недійсним свідоцтво України на знак для товарів і послуг № 228350 від 26 червня 2017 року на промисловий зразок, який належить Київхлібу.

Суди з питань інтелектуальної власності між кондитерами тривають з початку минулого року.

Ваш вибір 'Подобається'.


Реєстрацію сільгосптехніки переведуть в сервісні центри

Про це повідомив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, пише agropravda.com.

«До кінця року за підтримки Міністерства внутрішніх справ, я сподіваюся, що ми доб'ємося й реєстрації сільськогосподарської техніки, ці функції перейдуть нам, як вид сервісної послуги», - сказав Криклій.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні почали збирати цукрові буряки

Щодо збирання зернових та зернобобових культур, то вони обмолочені на площі 10,2 млн га (69%) та намолочено 35,6 млн тонн зерна при врожайності 34,9 ц/га. Зокрема, зібрано:

- ранніх зернових та зернобобових – 34,3 млн тонн з площі 9,9 млн га при врожайності 34,8 ц/га;

- кукурудзи – 1 млн тонн з площі 189 тис. га (4%) при врожайності 55,3 ц/га;

- гречки – 71 тис. тонн з площі 56 тис. га (51%) при врожайності 12,7 ц/га;

- проса – 52 тис. тонн з площі 32 тис. га (62%) при врожайності 16,1 ц/га.

Окрім того, намолочено:

-  соняшнику – 3 млн тонн з площі 1,5 млн га (24%) при врожайності 20,5 ц/га;

- сої – 507 тис. тонн з площі 213 тис. га (12%) при врожайності 17,0 ц/га;

- ріпаку – 2,7 млн тонн з площі 1,0 млн га при врожайності 26,1 ц/га.

Щодо посіву озимих культур під урожай 2019 року, то аграрії 21 області засіяли 412 тис. га або 6% при прогнозованій площі 7,2 млн га.

Крім того, озимого ріпаку посіяно на 810 тис. га (91%) при прогнозованій площі 888 тис. га.

Ваш вибір 'Подобається'.


Загальна вартість Мрії оцінюється в $175-300 млн

Mriya Farming PLC (Великобританія) і SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Великобританія) оголосили про укладення договору купівлі-продажу сільськогосподарських активів групи «Мрія», включаючи всі об'єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, що володіють правом оренди земельного банку. Сума та умови угоди не розголошуються.

Завершення угоди стане можливим після одержання дозволу Антимонопольного комітету України (АМКУ) і виконання інших типових для подібних транзакцій умов. Після завершення угоди «Мрія» продовжить свою операційну діяльність в Україні разом з дочірньою компанією SALIC — Continental Farmers Group (CFG). Радниками «Мрії» під час підготовки угоди, а також кредиторами в процесі реструктуризації боргу компанії виступили Rothschild & Co у співпраці з ICU, Finpoint як локальними партнерами, а також Hogan Lovells.

Марк Леард, Генеральний директор CFG, зазначив: «Протягом наступних двох років ми плануємо інвестувати значні кошти в нове обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідацію земельного банку, а також тісно співпрацювати з управлінською командою на місцях і з представниками регіональної влади, щоб вивести спільну операційну діяльність ”Мрії” і СFG на світовий рівень».

Саймон Чернявський, Генеральний директор компанії «Мрія», говорить, що прихід глобального стратегічного інвестора, сфокусованого на сільському господарстві — ідеальний варіант для успішного майбутнього «Мрії». «Наш новий акціонер готовий інвестувати в успішний розвиток компанії, впроваджуючи перевірену експертизу та найвищі стандарти корпоративного управління. Одночасно ця угода дозволить ”Мрії” забезпечити стабільне та довготермінове майбутнє для працівників, а також виконувати всі зобов'язання перед партнерами, пайовиками й громадами», — прокоментував він.

Вартість українського агрохолдингу «Мрія», яку купила саудівська інвесткомпанія The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC), знаходиться в межах $175-300 млн. Так вважають опитані агентством Інтерфакс-Україна інвестиційні експерти.

«Враховуючи земельний банк «Мрії» у 165 тис. га та середній рівень EBITDA по Україні в $300-400 га, вартість агрохолдингу з урахуванням боргу може становити $250-300 млн, або п’ять EBITDA», — вважає начальник аналітичного відділу «Арт Капітал» Ігор Путілін.

За словами керівника аналітичного відділу інвесткомпанії «Конкорд Капітал» Олександра Паращія, більш ретельна оцінка – методом дисконтування грошових потоків – показує вартість компанії на рівні $175 млн при вартості капіталу 20% річних і $238 млн — при 15% річних.

«Думаю, справедлива ціна повинна бути ближче до першої цифри – вона більше відповідає ринковій вартості боргу компанії», — сказав він.

Якщо зі вказаної суми відняти борговий капітал, акціонерний капітал «Мрії» може бути оцінений в суму до $20 млн, додав А. Паращій.

Британська Salic UK Limited (дочірня структура The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co., SALIC) планує достроково викупити єврооблігації Mriya Farming Plc (Великобританія) більш ніж на $208 млн, емітованих в рамках реструктуризації зобов’язань агрохолдингу «Мрія».
Викуп імовірно стартує 16 листопада 2018 року. Остаточний розрахунок з власниками цінних паперів, як очікується, завершиться 15 листопада 2019 року.

Тривалий період викупу обумовлений тим, що частина коштів в рамках угоди з купівлі Salic UK агрохолдингу «Мрія» буде заблокована на ексроу-рахунку, і вивільниться лише після визначення фінальної ціни продажу.

Також Salic UK в рамках угоди, перерахує «Мрії» певну суму грошових коштів. Після вирахування супутніх операції витрат, передбачуваних на рівні $10-15 млн, ставка відновлення за єврооблігаціями складе 53-62% номіналу.

Крім цього, Salic UK визнає забезпечені зобов’язання Mriya Farming Plc на $102 млн.

Передбачається, що після завершення викупу євробондів в кінці 2019 року структура Mriya Farming Plc буде ліквідована.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що придбання іноземцями найбільшого вітчизняного агрохолдингу не означає купівлю української землі.

Довідка:

SALIC UK (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Великобританія) була створена як дочірня компанія Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, акціонерного товариства, що належить Фонду державних інвестицій Королівства Саудівська Аравія. У його Статуті йдеться, що діяльність компанії спрямована на інвестиції в сільське господарство та тваринництво в країнах, що мають конкурентну перевагу в сприянні виробництва продуктів харчування і їх доступності для експортних ринків. Стратегія SALIC UK фокусується на дванадцяти категоріях продуктів: пшениця, ячмінь, кукурудза, соєві боби, рис, цукор, рослинні олії, зелений корм, червоне м'ясо, молочні продукти, птиця та аквакультура.

Фахівець в області інвестицій у сільське господарство, тваринництво та постачання, SALIC UK прагне задіяти весь ланцюжок поставок для окремих сільськогосподарських і тваринницьких товарів по всьому світу. Стратегічні інвестиції SALIC UK також спрямовані в постачання, зберігання та переробку для підвищення ефективності систем доставки та безпеки поставок для всіх потенційних клієнтів.

Mriya Farming PLC — англійська материнська компанія групи «Мрія», однієї з найбільших українських агрокомпаній, обробляє 150 тис. га в шести областях Західної України: Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській і Рівненській. У своєму активі «Мрія» має 4 сучасні елеваторні комплекси загальною потужністю 380 тис. тонн, картоплесховище загальною місткістю 52 тис. тонн, насіннєвий і крохмальний заводи.

Компанія спеціалізується на вирощуванні пшениці, ріпаку, ячменю, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрового буряку, картоплі та інших сільськогосподарських культур.

У серпні 2014 року колишня материнська компанія «Мрії» оголосила дефолт за загальною заборгованістю 1,1 млрд дол. З лютого 2015 кредитори – переважно європейські й американські інвестори – взяли під свій контроль активи «Мрії» і реструктуризували її виробничу діяльність. 21 серпня 2018 року кредитори та менеджмент «Мрії» при активній підтримці Rothschild & Co, у співпраці з ICU і Finpoint як локальними партнерами, а також Hogan Lovells успішно завершили реструктуризацію боргу та вивели компанію з дефолту.

 Панацеї від вірусу не існує: у Латвії нові випадки АЧС

В цілому, з початку року АЧС констатували вже у 720 кабанів у більш ніж 200 волостях країни і в одному місті. Про це повідомляє латвійський портал LSM.lv, передає УНН.

Міністр землеробства Латвії Яніс Дуклавс, коментуючи ситуацію, завив, що відстріл диких кабанів не розв'язує проблему АЧС.

Читайте також: Чумний Апокаліпсис прийшов на Херсонщину

"Знищили - і все... Це не означає, що ніколи у Латвії не буде більше жодного випадку. Через якийсь час у якомусь господарстві може знову все повториться. Не самі кабани приносять (АЧС - ред.), приносить і людина, і собака, і щур. Уже п'ять років вживаються заходи. Але, немає жодних спеціальних заходів. Є біобезпека, хоча і вона не дає гарантій. Ось останній випадок - Салдус - те ж саме: дуже на високому рівні всі біозаходи були. Але все-таки АЧС проникла", - розповів він.

Нагадаємо, цього місяця у Болгарії вперше зафіксовано спалах африканської чуми свиней.

Також цього року вперше АЧС зафіксували у Китаї.

В Україні ж АЧС не вщухає вже п'ять років поспіль. Торік на території нашої держави було зареєстровано близько 170 спалахів хвороби, цього року - уже близько сотні.

Збитки, які несуть українські фермери через поширення вірусу, обчислюються мільярдами гривень.

Фермерські громадські організації звинувачують владу у бездіяльності.

"Державою не ведеться ефективна робота із депопуляції диких свиней, як це, наприклад, робиться у наших сусідів - Естонії або Латвії... Ще раз апелюю до Мінагрополітики перейти від слів до справи. У ситуації, що виникла, потрібно реагувати максимально швидко і реалізувати державну стратегію подолання АЧС в Україні у найкоротші терміни", - заявила з цього питання голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Читайте також: Свинячий грип іде на зміну АЧС

Депутат ВРУ Сергій Тригубенко, у свою чергу, вважає, що боротися з АЧС Україні заважають нескінченний процес реформування Держпродспоживслужби, відсутність кваліфікованих кадрів і профільного міністра - агрополітики - у країні вже протягом півтора року.

Ваш вибір 'Подобається'.