174499

Коронавірус негативно вплине на плодоовочевий бізнес

Про це повідомляє Еast-fruit, експерти якої провели відповідне опитування серед представників плодоовочевого бізнесу.

"Більшість учасників (61% опитаних) вважають, що коронавірус негативно вплине на плодоовочевий бізнес", - йдеться у повідомленні.

Головною причиною негативного впливу на виробництво і торгівлю овочами, фруктами, ягодами і горіхами 46% учасників опитування вважає порушення логістики та закриття кордонів. А 16% респондентів вважають, що коронавірус спровокує світову економічну кризу, а це значить, що споживання плодоовочевої продукції знизиться, торгівля скоротиться, зменшаться інвестиції у виробництво та інфраструктуру доробки та зберігання плодоовочевої продукції.

Втім, 17% опитаних вважають, що епідемія коронавірусу - надумана проблема, навіть незважаючи на те, що вона вже чинить безпосередній негативний вплив на плодоовочевий бізнес у світі.

Також близько 10% учасників опитування вважають, що вірус не спричинить якогось помітного впливу на плодоовочевий бізнес. А ось 12% респондентів були оптимістами. Вони вважають, що поширення коронавірусу викличе бажання людей покращити своє здоров'я і підвищити імунітет за рахунок споживання більшої кількості свіжих овочів, фруктів, ягід і горіхів.

Загалом, як відзначають аналітики Еast-fruit, результати опитування свідчать про те, що, у разі виникнення кризової ситуації в галузі, багато компаній виявляться просто не готові до цього.

В опитуванні взяли участь представники плодоовочевого бізнесу з України, Узбекистану, Грузії, Молдови, Білорусі, Таджикистану, Росії та ряду інших країн. Наголошується, що це опитування не є репрезентативним, проте його результати можуть бути цікаві для оцінки рівня готовності бізнесу до потенційної кризи в галузі.

Дніпровський завод міндобрив запустив виробництво

Підприємство у цей сезон випускає дві марки добрив – одне гранульоване і одне рідке. Зокрема селянам пропонується NPK 16:16:16 і рідке комплексне добриво NP 8:22 (суспензія). Не виключено, що з березня-квітня розпочнеться випуск ще двох марок РКД, пише infoindustria.com.ua.

Як повідомили у компанії, завод завантажений замовленнями і вийшов на повну потужність виробництва. Обсяг березневого випуску добрив вже розподілений.

Підприємство не виробляло продукцію після жовтня 2019 р.

Вчені хочуть визначити смак томата не руйнуючи плід

Про це повідомляється на сайті наукового закладу.

Однією з найважливіших властивостей свіжого томату є його смак. Зазвичай для цього плід для цього подрібнювали та вимірювали вміст рочиненого цукру та кислоти. Але цей метод дуже трудомісткий. Бізнес-підрозділ тепличного господарства Вагенського університету досліджує, чи можна визначити смак за допомогою камери. Розглядаються два методи: фотографії гіперспектральною камерою, або точнового вимірювання за допомогою спектрофотометра.

Результати обох методів порівнюються з результатами деструктивних датчиків та результатів на смаковій панелі. Дослідження показує, що світловий спектр томата може розповісти про смак. Ці знання можуть бути введені у модель смаку, яка б могла легко виміряти смак у майбутньому.

Джерело: AgroTimes

Імпортери української агропродукції можуть знизити закупівлі через коронавірус

Країни-найбільші імпортери української агропродукції – Китай, Індія, Нідерланди та Іспанія – можуть знизити закупівлі української агропродукції через коронавірус, поширення якого може ускладнити логістику товарів.

Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

"Маємо проблеми з коронавірусом в Китаї та Індії - двох найбільших країнах світу і найбільших імпортерів продовольства з України. Ці дві країни забезпечують близько 16-18% виручки від агроекспорту України. Купують вони в нас переважно рослинну олію, шрот і зернові", - зазначив Андрій Ярмак.

За його словами, поширення вірусу може призвести до проблем з логістикою і зниження імпорту агропродукції. Водночас він зазначив, що імпорт саме цих базових продуктів постраждає найменше. При цьому експерт прогнозує менший урожай зернових і олійних культур в цьому році.

"Але подивимося далі - ще два ключових покупці з обсягами не набагато менше, ніж Китай та Індія, мають зараз великі проблеми з коронавірусом. Це Нідерланди і Іспанія. Навіть зменшення імпорту в 10% за цими країнами буде означати, що Україна втрачає близько 600-800 мільйонів доларів валютної виручки. І це без урахування Італії, Німеччини та інших країн", - зазначив Андрій Ярмак.

Він підкреслив, що експортерам варто уважно стежити за подіями з коронавірусом в цих країнах, який може призвести до втрати контрактів, кризи несплати за товари та іншим проблемам, і додав, що в цих умовах прогнозувати щось важко.

Джерело: УНІАН

Для власників і орендарів земельних ділянок і паїв запровадять нове оподаткування доходів

Група народних депутатів від правлячої більшості зареєструвала проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції (№ 3131). Досягти цієї «детінізації» хочуть через встановлення особливого оподаткування доходів власників та користувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Це передбачає рівень сплати податків з доходу від використання таких ділянок не нижче, ніж мінімальний розрахунковий податок (поставлене податкове зобов'язання). Депутати сподіваються, що це унеможливить приховування доходів від оренди та реалізації сільгосппродукції.

Поставлене податкове зобов'язання встановлять для кожної фізичної або юридичної особи - власника, постійного користувача, користувача на інших умовах, орендаря (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок сільськогосподарського призначення (крім несільськогосподарських угідь), земельних часток (паїв), як виділених так і не виділених в натурі, крім земельних ділянок визначених пп. 165.1.24 ПКУ.

Відповідні суб'єкти зобов'язані будуть щорічно подавати до річної податкової декларації додаток з розрахунком загального поставленого податкового зобов'язання.
Механізм оподаткування за законопроектом № 3131 полягатиме в порівнянні податків, сплачених особами у зв'язку з використанням належних їм чи орендованих ділянок, та поставленого податкового зобов'язання. Якщо поставлене податкове зобов'язання виявиться більшим за фактично сплачені податки, пов'язані з використанням землі, то до бюджету сплачуватиметься саме розмір такого поставленого зобов'язання.

Джерело: buh.ligazakon.net

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Викрито корупційну схему з завдання 93 млн грн збитків Одеському припортовому заводу

Про це повыдомила прес-служба НАБУ.

Йдеться про:
- довірену особу народного депутата України VIII скликання, яка виступила організатором схеми;
- заступника директора АТ «Одеський припортовий завод»;
- начальника відділу АТ «Одеський припортовий завод»;
- власника компанії-нерезидента-учасниці корупційної схеми.
 
Дії всіх чотирьох осіб кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.
 
Посадовців «ОПЗ» затримано. Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Щодо решти двох підозрюваних, то наразі їхнє місцезнаходження не встановлено. Тож про підозру їм повідомили у порядку ст. 135, ст. 278 КК України. 
 
Також детективи НАБУ вчиняють необхідні слідчі дії для встановлення інших учасників корупційної схеми. 

Слідство встановило, що довірена особа народного депутата України VIII скликання організувала схему, за якою «Одеський припортовий завод» продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових. В подальшому ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям із реального сектору економіки за конкурентними цінами. Однак фізично постачання забезпечував цим компаніям «ОПЗ».
Схема діяла впродовж березня-грудня 2015 року. До її реалізації були залучені посадові особи «ОПЗ». Внаслідок таких протиправних дій «ОПЗ» недоотримав дохід у близько 93,3 млн грн. 
 
Розслідування наведених фактів НАБУ та САП здійснюють із жовтня 2016 року.