178171
182818

Корови стануть банківською заставою

Проект Moovement дозволить виробникам тваринницької продукції отримувати кредити під заставу худоби, йдеться в повідомленні Rabobank, пише milkua.info.

«Наша початкова ідея полягала в тому, щоб допомогти невеликим виробникам тваринницької продукції в країнах, що розвиваються. Оскільки у більшості з них немає землі, то у них відсутня застава, зазвичай необхідна для отримання банківського кредиту. Їх єдиними активами є їхня худоба. Але щоб корова стала запорукою, її потрібно контролювати 24 години на добу 7 днів на неділю», — розповів керівник проекту Роел Ван де Венн.

Після консультацій з австралійськими тваринниками, представники банку зрозуміли, що основна проблема полягає в контролі стад, які налічують тисячі голів і пасуться на величезних територіях.

«Фірма фахівців IT, що базується в Нідерландах, працює над пристроями стеження і вже випустила прототипи. Як тільки вони будуть протестовані, ми плануємо налагодити виробництво», — розповів Роел Ван де Венн.

На його думку, потенціал технології величезний, так як великі ранчо також є нормою в таких країнах, як США, Бразилія та Аргентина.

Крім того технологія може бути використана для аналізу продуктивності та контролю.

«Ми можемо давати поради фермерам в залежності від умов трави і води в реальному часі або стану худоби. Ми будемо будувати величезну базу даних, яка, безумовно, буде представляти цінність з плином часу», — вважає розробник.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


В Україні побудують дві нові птахофабрики за $15 млн

Один з найбільших виробників яєць і яєчних продуктів в Україні - агропромислова група компаній Овостар Юніон планує інвестиційні витрати на 2018 рік у розмірі $15 млн на будівництво двох птахофабрик і двох пташників з відповідною інфраструктурою.

Про це йдеться у звіті компанії на Варшавській фондовій біржі, передає агентство Інтерфакс-Україна, пише НВ.

Холдингова компанія групи - Ovostar Union NV - в середині червня 2011 роки провела IPO 25% акцій на WSE і залучила $33,2 млн. Мажоритарний пакет акцій компанії є у власності Prime One Capital Limited, яка контролюється її головним виконавчим директором Б.Беліковим і головою ради директорів Віталієм Вересенком.

Овостар Юніон за підсумками 2017 року наростив чистий прибуток на 2% порівняно з 2016 роком - до $22,9 млн. Його виручка в минулому році зросла на 27% - до $98,7 млн, валовий прибуток - на 18%, до $30, 8 млн.

Ваш вибір 'Подобається'.


Французи відкрили в Україні сучасну науково-дослідну станцію

Теґи: 

Сьогодні MAS Seeds має лише шість таких потужних станцій у світі. Дві з них розташовані в Франції і по одній – у Німеччині, Румунії, Росії та відтепер і в Україні, повідомив генеральний директор компанії Режіс Фурньє, пише AgroTimes.

Сума інвестицій у нову станцію склала приблизно $1 млн. На ній діятиме сучасна лабораторія, унікальна своїм оснащенням.

Зокрема, для роботи станції було придбане обладнання для протруювання насіння, калібрування, точного підрахунку насіння. Також станція укомплектована селекційними сівалкою та комбайном.

Як зауважив генеральний директор «MAS Seeds Україна» Ромен Дестйо, компанія перенесла свій головний офіс з Дніпра на Київщину для того, щоб мати змогу охопити максимально велику зону під час досліджень.

Сьогодні загальна площа закладених дослідів MAS Seeds становить приблизно 90 га – це майже 40 тис. ділянок гібридизації по всій території України.

Ромен Дестйо також додав, що новий комплекс розташований та території агрохолдингу «Агро-Регіон», який передав землі MAS Seeds у довгострокову оренду.

Довідка: MAS Seeds займається селекцією та виробництвом насіння ключових сільськогосподарських культур. Торговельний оборот компанії складає 140 млн евро. MAS Seeds має 12 закордонних філій, комерційна активність відбувається у 40 країнах світу.

 

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Виробник "Нашої Ряби" випустив нову торговельну марку

Як стало відомо Delo.UA, нова торгова марка орієнтована на низький ціновий сегмент.

"Нова ТМ "Вінницькі курчата" випускається в пілотному режимі. Це продукт відноситься до низького цінового сегменту і ми поки дивимося, як на нього відреагує покупець. Переважно, реалізація ТМ відбувається у Вінницькій області",— каже Іван Філіппов, керівник напрямку "Управління торговими марками" холдингу МХП. Філіппов додає, що дистриб'ютори можуть самостійно поширювати товар і по інших регіонах, в тому числі і в Києві.

При цьому в компанії не уточнили, чи стане продукція під новим ТМ постійній у портфелі компанії. "Пілот триває майже три місяці і про його результати говорити рано. У нас поки немає планів щодо маркетингової активності цього бренду",— додає Іван Філіппов.

Відзначимо, що дана продукція виробляється на "Вінницькій птахофабриці" холдингу МХП, яка знаходиться в Ладижині Вінницької області. В місяць виробляється близько 250 тонн продукції під ТМ.

Нагадаємо, МХП в 2017 році розпочав будівництво другої лінії Вінницької птахофабрики (Ладижин, Вінницька область). До 2020 року планується наростити виробництво до рекордних 730 тис. тонн.

"Миронівський хлібопродукт" є найбільшим виробником курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. Продукція  реалізується під торговими марками "Наша Ряба", "Легко", "Бащинський" і Qualiko.

За оцінками компанії, МХП займає 55% вітчизняного ринку курятини. Засновником і мажоритарним акціонером компанії є український бізнесмен Юрій Косюк.

За підсумками 2017 року чистий прибуток МХП виріс в 3,3 рази — до $230 млн порівняно з 2016 роком. Його виручка за минулий рік збільшилася на 13,4% — до $1,288 млрд.

Ваш вибір 'Подобається'.


Горох лідирує серед бобових в Україні

Навпаки ця культура займає перше місце пишеУкрАгроКонсалт.

У 2017 році Україна виростивши врожай гороху на 68% більше, ніж роком раніше, істотно збільшила експорт в Індію (на 52%), другою країною за обсягом експорту стає Туреччина.

Індія продовжує хвилювати світовий ринок зернобобових своїми рішеннями з регулювання зовнішньої торгівлі і введенням мит на ввезення бобових.

Експерти  прогнозують, що ринок Індії зможе досягти балансу, коли пропозиція зернобобових на внутрішньому ринку знизиться і внутрішня ціна перейде до зростання. Така ситуація може скластися в вересні і дозволить зняти обмеження на імпорт зернобобових.

Як зазначає УкрАгроКонсалт в щомісячному виданні «Аналіз ринку зернобобових культур», інтерес для українських експортерів представляють і країни ЄС, які все більше віддають перевагу органічним продуктам. Цього року інтерес до органічного гороху проявили Нідерланди і Швейцарія, які закупили його в 4 рази більше, ніж роком раніше.

При цьому, за останні роки країни ЄС збільшили власний урожай зернобобових культур, зокрема гороху, за рахунок збільшення посівних площ. І це зробило істотний вплив на обсяги імпорту з третіх країн.

Так що, перспективи у гороху залишитися лідером з виробництва серед бобових дуже реальні.

Джерело: superagronom.com

Ваш вибір 'Подобається'.


Інвестиції у сільське господарство сягнули 10,5 млрд гривень

Про це повідомляє прес-служба МінАПК.

Також у І кварталі поточного року інвестиції у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів склали 4,5 млрд гривень. Це більше на 56% ніж у січні-березні 2017 року.

Основним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 76,2% загального обсягу.

Довідка:
Капітальні інвестиції – витрати на придбання нових (а також тих, які були у використанні), виготовлення власними силами для власного використання матеріальних і нематеріальних активів; витрати на капітальний ремонт і модернізацію.