МХП більше не вироблятиме фуа-гра

Про це повідомляє прес-служба МХП.

“MHP SE сьогодні оголошує про своє рішення припинити виробництво гусячого м’яса та фуа-гра на Снятинській птахофабриці до початку вересня 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що активи птахофабрики, які складають менш як 0,5% активів Групи МХП, зараз пропонуються до продажу.

МХП вважає, що виробництво фуа-гра не відповідає стратегії і політиці компанії, яка є світовим лідером у сферах захисту навколишнього середовища, соціальної відповідальності і турботи про тварин.

Снятинська птахофабрика заснована у 2005 році. До складу МХП увійшла у 2006. Птахофабрика володіє 45 пташниками, забійним цехом, інкубаторно-птахівничою станцією, цехом готової продукції у Снятині та навколишніх селах.

У 2018 році на птахофабриці виробили 104 тонни печінки, 797 тонни м’яса та субпродуктів.

На фабриці працюють 299 людей. Середня зарплата по підприємству у 2018 році склала 7773 гривень.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

LOZOVA MACHINERY на Ag in Motion в Канаді

На виставковому заході ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ знайшли нового партнера - дилерську компанію, що працює в західних регіонах Канади.

Найближчим часом спільно з новим дилером LOZOVA MACHINERY проведуть ряд демо-показів, а для аграріїв східних провінцій компанія візьме участь у найбільшій в країні сільськогосподарській виставці - Canada's Outdoor Farm Show (10-12 вересня). Будемо раді бачити всіх на нашій експозиції!

На Ag in Motion канадські фермери познайомилися з короткою дисковою бороною ДУКАТ-6 в класичній комплектації, забезпеченою прутково-клітьового катком. Аграріїв зацікавила опція змінних катків, яка дозволяє підібрати потрібний варіант для певних ґрунтово-кліматичних умов.

Також було відмічено високу якість збірки агрегату і переваги ресорної 3D-стійки, що знижує витрату палива і підвищує ресурс роботи машини. Масу позитивних відгуків отримала оригінальна розробка компанії - необслуговуваний підшипниковий вузол HARP AGRO UNIT з трирівневим ступенем захисту.

Осінній сезон в Канаді стартує в середині вересня і місцеві фермери чекають збиральної кампанії, щоб спробувати українську техніку в роботі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ALFA Smart Agro отримала сертифікат ISCC для постачання в ЄС кукурудзи та ріпаку

Відповідно до них все біопаливо та сировина, з якої воно виготовляється, повинні бути сертифіковані за стандартами ISCC. 

«Ідея використання відновлювальних джерел енергії та збереження екології близька філософії ALFA Smart Agro. Тож ми легко відгукнулися на вимогу часу і успішно пройшли аудит для отримання сертифікату ISCC», – розповідає керівник департаменту трейдингу агропродукцією ALFA Smart Agro Андрій Риженко.

При проходженні аудиту сертифікується не сам товар, а процес і ланцюжок, за яким він виготовлений, зберігається і доставляється на ринки ЄС. Оцінюється дбайливе використання земельних ресурсів, розрахунок викидів парникових газів та інші показники.
Як повідомив Костянтин Нагорняк, керівник відділу виконання договорів департаменту трейдингу агропродукцією, ALFA Smart Agro отримала сертифікат ISCC у статусі FGP (first gathering point або перша точка збирання сталої біомаси) та Trader по ріпаку та кукурудзі. 

Сертифікація на відповідність вимогам ISCC дає ALFA Smart Agro можливість постачати в країни ЄС ріпак та кукурудзу як сировину для виготовлення біопалива та розширити ринок збуту продукції українських аграріїв.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Придніпровський кластер Кернел: райське місце для насіння та гібридів

Сьогодні в складі кластера більше 2,2 тис. га зрошуваних земель. Саме тут компанія облаштувала базу насінництва і виробляє насіння як для своїх агропідприємств, так і для компаній-партнерів, які впевнені в досвіді  «Кернел».

«Приднепровский край» — один із кластерів «Кернел». Штат в 1 тис. працівників за мірками агробізнесу — солідний масштаб.

Кластер обробляє близько 70 тис. га. в трьох областях — Черкаській, Полтавській та Київській — і спеціалізується в основному на вирощуванні кукурудзи, соняшнику та пшениці, найбільш високомаржинальних культур для кліматичних умов Придніпров'я, яке хоч і межує з Дніпром, є регіоном досить ризикованого землеробства.

В даний час у складі «Кернел» дві зрошувальні ділянки і, відповідно, дві ділянки насінництва — у Черкаській і Полтавській областях. Площа кожної з них приблизно 1,1 тис. га. Таким чином компанія диверсифікує кліматичні ризики при виробництві насіння.

Головною причиною, по якій «Кернел» вибрав Золотоніський район для реалізації свого пілотного іригаційного проекту стало те, що тут на заході радянської епохи була введена в експлуатацію найпотужніша зрошувальна система, розрахована на забезпечення водою тисячі гектарів.

Правда за останні три десятиліття вона прийшла в повний занепад. Старі дощувальні машини і металеві гідранти розтягнули анонімні збирачі металу. У більш-менш придатному стані збереглося лише те, що розтягнути неможливо — магістральний канал, насосна станція і залізобетонні трубопроводи.

Ось цю систему «Кернел» і відновив з руїн. Проект обійшовся «Кернел» в $2 тис. за кожен га зрошуваних земель. Крім того, компанія профінансувала відновлення «серця» зрошувальної системи — насосної станції.

Однак витрати себе окупили. Тому після завершення першої черги будівництва системи зрошення на 550 га компанія «подвоїла ставку» і наростила площі зрошуваних земель до 1100 га. Друга черга складалася з будівництва нового підземного трубопроводу на незрошуваних полях з підключенням до відновленої зрошувальної мережі. Її компанія ввела в експлуатацію в 2016 році.

А ще через рік — приступила до реалізації аналогічного проекту і в Глобинському районі Полтавської області на площі 1100 га Тут також ще наприкінці вісімдесятих років минулого століття була побудована розгалужена Градижська зрошувальна система на 8,5 тис. га.

Сьогодні площі зрошуваних полів Придніпровського кластера в обох областях практично однакові.

Є, до речі, у «водного» проекту «Кернел» і важлива соціальна складова. Так, для обслуговування двох систем зрошення задіяні до 50 осіб штатного персоналу. В основному це місцеві жителі. Ще кілька сотень людей компанія працевлаштовує сезонно — для обробки полів, на яких проводиться гібридизація кукурудзи.

Що ж було головним мотивуючим фактором, який спонукав «Кернел» до впровадження систем зрошення?

Як виявилося, це класична проблема українського агробізнесу — забезпечення сільгоспвиробників якісним насіннєвим матеріалом.

«Проблема з насінням актуальна для всього аграрного ринку України. З одного боку, не завжди потрібні тобі гібриди є в наявності в достатній кількості у постачальника, з іншого, ціна на якісний посівний матеріал стабільно висока і займає до 20% від прямих витрат. Кожен вирішує її по-своєму. Можна купувати насіння безпосередньо у оригінаторів та завдяки великому опту виходити на хорошу ціну, що ми і робимо регулярно. Але правильною перспективою є створення власного виробництва. Цей шлях складніший, але дозволяє комплексно вирішити проблему», — пояснив керівник Придніпровського кластера Михайло Петров.

Михаил Петров, руководитель Приднепровского кластера

Тому й знадобилося зрошення при вирощуванні насіннєвого матеріалу вимоги до зволоження ґрунту особливі.

У цьому сегменті існують дві принципові схеми роботи з постачальниками насіння. «Кернел» застосовує обидві: (1) виробляє насіння за ліцензією, що дозволяє розпоряджатися ними як власними, але вимагає виплат роялті, і (2) працює з оригінаторами на умовах buy-back (зворотний викуп), коли компанія вирощує гібриди на своїй базі насінництва, потім отримані насіння викуповує оригінатор, які після доопрацювання на насіннєвому заводі, купують підрозділи «Кернел» — по суті, це різновид давальницької схеми.

«Ми працюємо з компаніями, насіння яких використовуємо у власному портфелі. Співпраця з ними триває вже восьмий рік. Це перевірені гібриди, адаптовані для вирощування в регіонах присутності компанії «Кернел» і стійкі до несприятливих кліматичних умов. Наші партнери — Monsanto, Pioneer, Euralis, Syngenta, Limagrain»,— розповів Михайло Петров.

В цілому, гібридизація і насінництво — напрямки діяльності «Кернел», що динамічно розвиваються.  З недавніх пір компанія виробляє насіння не тільки на замовлення інших кластерів, але і для партнерів. Наприклад, в поточному сезоні досвідчена команда холдингу надає послуги по гібридизації соняшнику і кукурудзи на своїх зрошуваних полях на ділянці в 160 га для «Євраліс Семенс Україна», а також гібриди на замовлення низки інших компаній, які довірилися «Кернел». Постачальники насіння надають фахівцям компанії материнські і батьківські лінії і технологічні карти. А «Кернел», у свою чергу, зобов'язується дотримуватися стандартів та отримати максимальний урожай.

«Головний ризик в сільському господарстві один — погода. Ти можеш бути суперефективним менеджером з класною командою, зробити всі операції вчасно, але це не гарантує, що в посушливій зоні ти в підсумку вийдеш на планову рентабельність. Система зрошення, яку ми відбудували, дозволяє нам отримувати оптимальний рівень опадів і гарантувати врожайність, на яку розраховують наші партнери», — резюмував Михайло Петров, і уточнив, що історично, компанія завжди отримує більший урожай, ніж закладено оригінаторами під конкретний гібрид.

На полях біля села Дмитрівка«Придніпровський край» проводить гібридизацію кукурудзи. Головна умова для отримання якісного насіння гібридів при вирощуванні цієї культури — забезпечення запилення рослин материнської лінії виключно пилком рослин батьківській лінії.

Насправді, це складна і копітка робота. Спочатку проводиться механізована обробка поля спеціальними машинами-кастраторами, які зрізають волоті на рослинах кукурудзи.

Обработка поля машиной-кастратором

Один з таких екзотичних агрегатів працює в полі — на ділянці, де компанія вирощує середньостиглий гібрид кукурудзи Монсанто DEKALB ДКС3623. Зовні машина схожа на багаторядний самохідний обприскувач, на рамі якого замість гідравлічної системи закріплені ножі. Це великий автоматизований агрегат, проте він не може повністю замінити людину. При використанні ручної праці, рослини кукурудзи травмуються менше, а волоті видаляються повністю.

Тому на практиці проводиться комбінована робота по догляду за полями кукурудзи.

«Механічне підрізання ми проводимо під час першого виходу волоті з листової пластини, приблизно третьої її частини. Але близько 20% чоловічих суцвіть на рослинах залишається. Тому ми залучаємо людей, які після проходу машини йдуть і обривають вручну і збирають волоті, які залишилися на рослинах», — пояснив Дмитро Чорноморець, провідний агроном "Придніпровського кластера".

Технологією передбачено, як мінімум, 5 проходів поля. З інтервалом в 1-2 дня бригади повторно проходять поля і видаляють залишки чоловічих суцвіть.

«У нашому виробництві три ключові складові — якість обробки, своєчасність і оперативність», — уточнює провідний агроном.

При цьому головним критерієм якості проведеної гібридизації є генетична чистота насіннєвого матеріалу.На ділянках гібридизації кукурудзи «Кернел» генетична чистота насіння гібридів F1 досягає 97-100%. Це дуже хороший показник. Стандарт у гібридизації — 95%.

Зрозуміло, однією механічною обробкою догляд за рослинами на ділянках гібридизації не обмежується. Паралельно забезпечується підживлення і захист посівів. При цьому в агротехнології, яка застосовується на полях кластера, цілий ряд особливостей.

Наприклад, в захисті рослин акцент зроблений на боротьбиі з шкідниками — внесенням інсектицидів, таких як Кораген. Для підгодівлі використовують рідкі добрива, але в концентраціях, що запобігають хімічний опік рослин і т. п.

Втім, правильне зрошення полів — це теж мистецтво.

«Інтенсивність поливу безпосередньо залежить від погодних умов. Поточний сезон — більш посушливий, ніж зазвичай, тому поля зрошуємо більш активно. Крім того, перед початком механічного видалення волоті, ми завжди намагаємося забезпечити для рослин максимальну вологоємкість грунту, так як при цьому ми видаляємо частину декількох листових пластин, тим самим піддаючи їх стресу», — поділився своїми секретами Дмитро Чорноморець.

Дощувальні машини, що курсують по зрошуваних полях «Придніпровського краю», заслуговують особливої згадки.

«Машина знаходиться в постійному русі. Вода подається через шланг, який вона тягне за собою. Шланг з'єднується з гідрантом зрошувальної системи. Через кожні 150 метрів його потрібно перемикати на новий гідрант», — зазначає керівник відділу зрошення «Кернел» Олег Ковальчук.

Фронтальна машина рухається вздовж поля, охоплюючи його на всю ширину, тому на правильних прямокутних ділянках сухого ґрунту практично не залишається. Є ще кругові дощувальні машини, ними простіше керувати, але для прямокутних полів вони підходять менше, оскільки залишають до 40% незрошуваних площі поля.

Дождевальная машина

Так що не дивно, що в «Кернел» ставку зробили на поливні системи фронтального типу. В даний час в парку сільгосптехніки «Придніпровського краю» 22 фронтальні дощувальні машини Valley американської компанії Valmont. 11 з них працюють на полях Золотоніського району, решта — на Полтавщині.

Втім, будь-дощувальна машина — це лише інструмент. Де саме і як саме їх використовувати в Придніпровському кластері вирішують агрономи.

«У тісній співпраці з агрономами ми визначаємо яке поле з якою нормою і коли поливати. Для цього щотижня на кожному полі в декількох місцях відбираємо проби ґрунту, щоб знати реальну вологість ґрунту на полях і приймати правильні та своєчасні рішення.», — уточнює Олег Ковальчук.

Сільськогосподарський сезон в Придніпровському починається і триває з періодичним визначенням кількості вологи в ґрунті, урахуванням опадів, що випали на полях, підтриманням оптимальної вологості ґрунту за допомогою поливу і суворого виконання операцій згідно технології вирощування культур.

«Ми намагаємося бути піонером у своїй сфері. Наприклад, дощувальні машини фронтального типу, наскільки мені відомо, тільки у нас оснащені GPS-навігацією. На кругових машинах це зробити простіше, але на фронтальних машинах навіть постачальники не змогли забезпечити необхідні нам функцію. Тому GPS ми впроваджували самостійно», — констатує Олег Ковальчук.

А взагалі, технологічність та інноваційність — відмітна риса насінницьких баз «Кернел». Наприклад, пропускна здатність системи зрошення в Дмитрівці після реконструкції, проведеної компанією, зросла з 300 л/сек. до 1000 л/сек.

Практично одразу компанія приступила до діджиталізації управління системами зрошення. Дощувальні машини «Кернел» оснащені GPS-трекерами, завдяки чому, при використанні зрошувальних машин вдалося знизити витрату палива на 2 л на 1 га. На рівні компанії створено диспетчерський центр, який здійснює цілодобовий оперативний моніторинг і контролює роботу всіх дощувальних машин.

Крім цього, дощувальні машини оснащені системами фертигації, тобто обладнанням для внесення рідких добрив одночасно з поливом, що значно підвищує їх ефективність. У результаті врожайність насіннєвої кукурудзи на зрошуваних полях кластера підвищилася більш ніж у 2 рази — майже до 11 т/га в качанах.

А на додаток до всього, на зрошуваних ділянках компанія проводить дослідницьку роботу.

«Наприклад, вибір оптимального генотипу сільгоспкультур — це досить глибоке питання. Кожне господарство, кожен технолог в рамках генетичного матеріалу, представленого в Україні, ведуть дослідницьку роботу. Ми також починаємо з того, що визначаємо генотип в рамках конкретних культур, сортів і гібридів, оптимальний для нашої географічної зони. Це дозволяє найбільш повно розкрити потенціал культури і отримати максимальну врожайність і якість. При цьому саме зрошення забезпечує високу якість насіння, що робить їх придатними для всіх кліматичних зон України», — підкреслює Анатолій Іщенко, заступник керівника Придніпровського кластера з виробництва.

За його словами, в даний час у насінницьких баз «Кернел» чотири принципові переваги. Перше — це 2 200 га зрошуваних земель. Друге — кваліфікований персонал, третє — технологічність, тобто застосування сучасних технологій і технічних ресурсів, четверте — оперативність та гнучкість в прийнятті рішень.

Що ж стосується площі зрошуваних полів Придніпровського кластера, 2,2 тис. га — це лише проміжний показник. В даний час кластер готується до реконструкції систем зрошення в Полтавській області на 700 га. Це вже четвертий етап реалізації проекту, започаткованого компанією «Кернел» в 2014 році. І напевно не останній.

Валентин Хорошун, Latifundist.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

День поля LOZOVA MACHINERY – відгуки і враження аграріїв

Цього року одну з головних агроподій літа відвідали понад 800 гостей. Аграрії c задоволенням діляться своїми враженнями і характеризують техніку ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН як ефективне і вигідне вкладення коштів і гідну альтернативу зарубіжним аналогам.

Фермер з Краснопавлівки Андрій Дегтяр СП Дегтяр щорічно відвідує День поля LOZOVA MACHINERY. «Кидаю всі справи і приїжджаю познайомитися з новинками. Сподобалося все, дуже зацікавив глибокорозпушувач з глибиною обробки 45 см, будемо розглядати придбання за допомогою програми держкомпенсації. У нас вже є зубова борона ЛІРА-15, машина працює незрівнянно, відмінно зарекомендувала себе, добре йде по будь-якому ґрунту. Практично у всіх маленьких господарств нашого району вже є такий агрегат, і я рекомендую його до придбання».

Сергій Заїка, директор підприємства «Дружба» в Ізюмському районі вже має в своєму господарстві зубопружинну борону ЛІРУ з шириною захвату 24 метра. «Агрегат купили дуже давно і успішно його застосовуємо після оранки, знаряддя відслужило не менше 15 років, чудова техніка. Сьогодні ми зацікавилися шлейф-бороною ЛАРІ, впевнений, вона повинна нам підійти, для вирівнювання ґрунту дуже хороша. На День поля приїхали подивитися новинки. Сподобалося практично все, видно, що техніка дуже сучасна і з хорошим регулюванням».
Валерій, керівник СВГ «Богатир» з Коломака високо оцінив роботу короткої дискової борони ДУКАТ-9. «Агрегат відмінний, він розбиває всі залишки і створює ідеальну глибину для посіву озимих. У нас в господарстві обов'язково буде така техніка», - анонсує він.

Власнику фермерства з Барвінківського району «Мечібілівській колос», Євгену цікава вся лінійка агрегатів ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН. «Ми невелике господарство, що розвивається і сьогодні думаємо над придбанням нової техніки, тому ми тут. Ось сподобалася висока якість обробки ґрунту після проходу глибокорозпушувача, дуже хороший лущильник, будемо вибирати».

Іван Глянь, власник ПСП ім. Фрунзе Зачепилівського району на Дні поля LOZOVA MACHINERY втретє. «Я думаю, що всі хто приїхав на День поля, отримали задоволення, це свято обов'язково потрібно проводити в будь-якому ракурсі і в будь-якому масштабі, по будь-яким технологічним напрямками, потрібно інформувати аграріїв про досягнення компанії. Намагаюся відвідувати такі заходи, щоб бути в курсі новин аграрної сфери. Сьогодні я побачив, що є хороші експонати і прогресивні напрацювання, на які можна подивитися. Ось розглядаю зубопружинну борону ЛІРА-15, хочу побачити її в роботі з точки зору технологічних параметрів, - ділиться Іван Данилович і додає. - Я вважаю правильною ініціативу з державною компенсацією, що розповсюджується на покупку вітчизняної сільгосптехніки, потрібно обов'язково підтримувати українських виробників».

Нагадаємо, в цьому році День поля LOZOVA MACHINERY проходив п'ятий раз і запам'ятався яскравими новинками і прем'єрами. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

HARP представив підшипники світового рівня на Дні Поля LOZOVA MACHINERY

ХАРП презентував підшипники HARP AGRO з ущільненням підвищеної герметичності X-SHIELD, серію підшипників UC (аналогів YAR), ES (YET), EX (YEL) і лінійку корпусних вузлів на базі даних підшипників.

Особливу увагу аграріїв привернули підшипники для сільгосптехніки серії HARP AGRO UNIT – оновленої лінійки маточинних сайтів, оптимізованих для застосування, як у вітчизняній, так і в імпортній сільгосптехніці.

Аграрії, які відвідали День Поля і не раз випробували підшипники HARP AGRO, відзначили надійність і зносостійкість підшипників і підшипникових вузлів, які безвідмовно працюють протягом п'яти і більше сезонів.

Зауважимо, що вся лінійка дискових борін ДУКАТ виробництва LOZOVA MACHINERY оснащена підшипниками HARP AGRO UNIT з трирівневим захистом X-SHIELD в стійках і ковзанках. Так як дискові борони призначені для стерньових обробки грунту, підшипниковий вузлів, на яких закріплені диски, потрібно наднадійний захист від агресивних впливів зовнішнього середовища.

Як розповіли фахівці компанії, захист маточинних підшипників забезпечується на трьох рівнях:
- «лабіринтовий відсікач» запобігає утворенню високого тиску грунту на ущільнення і забезпечує захист сайту від механічних пошкоджень;
- «касетне ущільнення» захищає сайт від механічних забруднень і вологи;
- «манжетне ущільнення» вбудоване вже в самому підшипнику і особливо посилено захищає при грунтообробці від дрібного пилу, абразивних частинок, а також від хімічно агресивних включень.

«Завдяки такому комплексу ущільнень підшипники HARP вбережуть власників сільгосптехніки від позапланових ремонтів, а також заощадить ресурси на обслуговування обладнання», – додала начальник відділу продажів Олена Славкова.

Надійність і міцність підшипників HARP досягається завдяки використанню якісних матеріалів. Необслуговувані підшипники закритого типу заправлені мастилом Сhevron і не вимагають додаткового змащування протягом усього життєвого циклу. Надчиста сталь сприяє забезпеченню максимальної стійкості і стабільної роботи при будь-яких умовах експлуатації.

«HARP – єдиний в Україні виробник підшипників для аграрної і залізничної галузі. За майже 70 років роботи на ринку продукція ХАРП довела світові свою надійність і довговічність, стала вибором все більшої кількості аграріїв і підприємств-виробників сучасної сільгосптехніки в СНД, Європі і у нас в Україні», – підсумувала Олена Славіна.

На Дні поля LOZOVA MACHINERY ХАРП гідно представив вітчизняного виробника в сегменті надійних комплектуючих високого світового рівня.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview