170513

На Київщині планують будівництво біогазового заводу

На цій території, де планують побудувати завод, нині діють декілька підприємств з вирощування та переробки птиці, рибне господарство, лісопилки. У навколишніх селах мешканці тримають корів і свиней. Центр громади – містечко Буча – щоосені страждає через необхідність вивозити тонни опалого листя. Це все є сировиною для біогазового заводу.

“Ми повинні свої відходи не просто цивілізовано утилізувати, а й отримувати від цього економічну вигоду. Ретельно вивчили ринок, побували на галузевих виставках і нарешті визначилися з професіоналами, які адекватно оцінили наші потреби і умови. У сільраді вже відбулася перша презентація проекту майбутньої біогазової станції. Ми вислухали фахівців, які вчинили технологічний запуск біогазової станції малої потужності в селі Бзів Баришівського району”, – розповів бізнесмен Юрій Максаков.

На думку ініціаторів, комунальне співволодіння істотно полегшить процедуру підключення шкіл, садочків, інших комунальних приміщень до прямого “біогазового” тепла.

“Знайти гроші на біогазову установку оптимальної для нас потужності в 1,5 МВтел – це лише 10% всіх проблем. Зокрема, істотно може вкластися громада. Адже місцеві підприємці якраз перереєстровуються і поповнюють місцевий бюджет власними податками”, – додає Юрій Максаков.

Експерти називають дві основні складові успіху біогазового бізнесу: на 50% він залежить від правильно підібраної рецептури сировини і на 50% — від правильної експлуатації біогазової станції.

Фактично підприємці, котрі об’єднаються для постачання сировини для заводу, можуть утворити місцевий енергетичний кооператив. Спеціалісти кажуть, що від принципового рішення замовника про входження у проект і до видачі ключів від готового заводу може пройти до 18 місяців.

Якщо ініціативній групі вдасться знайти підтримку на громадських слуханнях і остаточно визначитися з інвесторами, які вкладуть у новий біогазовий завод 4,5 млн євро, вже за півтора-два роки інноваційне село під Бучею вихвалятиметься власною енергетичною системою.

Джерело: shotam.info

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Заблоковані десятки доріг: у Польщі бастують фермери

Про це пише p-p.com.ua.

Групи фермерів з’явилися на дорогах, зокрема, у Великопольському, Люблінському, Підляському та Лодзинському воєводствах.

Протестувальники заявляють, що це буде "нове селянське повстання" і сьогодні можливо блокуватимуть залізничні колії.

"Форма протесту буде залежати від місця, де він відбуватиметься. Це будуть або блокпости, як на дорозі державного значення №11 у Великопольському воєводстві, або повільне проходження колони тракторів і автомобілів, яке розпочнеться поблизу Пйотркова Трибунальського. Машини будуть їздити  кілька десятків хвилин туди і назад на відрізку близько чотирнадцяти кілометрів", – пояснюють організатори протесту.

Вони також зазначили, що поблизу Сьроди Великопольської сьогодні відбудеться театралізована акція протесту «похорон польського сільського господарства".

"Акція протесту буде безстроковою. Це може зайняти кілька годин, або, можливо, день-два, ми очікуватимемо реакції уряду", – додали організатори протестів і додали, що у лютому планують подібну акцію у Варшаві.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Львівщина запустила відлік часу до X ювілейного AGROPORTу

Про це заявили у січні організатори заходу під час зустрічі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з генеральним менеджером AGROPORT Ukraine Дмитром Титаренком та координатором програм розвитку ФАО в Україні Михайлом Малковим.

Програма цьогорічного форуму відбудеться з урахуванням національного курсу по впровадженню Цілей сталого розвитку (ЦСР), що була представлена Урядом та з поточного року є базисом для розвитку всіх галузей України і має чіткі галузеві індикатори. Для обговорення цих питань та загальної стратегії 2030 з досягнення ЦСР буде запрошено представників профільних Міністерств, що задіяні у формуванні продовольчої безпеки.

«Відповідно до свого мандату, ФАО допомагає урядам країн-членів у забезпеченні продовольчої безпеки та розвитку сільського господарства в умовах зміни клімату. Тому ми активно підтримуємо ініціативу Кабінету Міністрів України про перегляд підходу регіонального планування відповідно до Цілей сталого розвитку та їхніх національних індикаторів», - зазначив Михайло Малков, координатор програм розвитку ФАО в Україні.

Ключем до сталого розвитку є досягнення балансу між експлуатацією природних ресурсів для соціально-економічного розвитку та збереженням екосистемних послуг, які мають вирішальне значення для благополуччя і життєдіяльності населення, що особливо стосується – новостворених територіальних громад. Експертна оцінка екосистем тисячоліття показала, що на відміну багатьох існуючих галузевих підходів саме міжсекторні та екосистемні – більш схильні забезпечити сталий розвиток територій. Саме тому Національна продовольча екосистема не обмежується питаннями агровиробництва та охоплює значно ширше коло: від інфраструктурного розвитку та розбудови сільських територій до харчування в дитячих закладах, системи охорони здоров’я, освіти тощо.

«Агропорт було засновано у Всесвітній день продовольства 16 жовтня 2014 (день народження ФАО), що і визначило наш подальший вектор: орієнтацію на Цілі Сталого Розвитку та децентралізацію фокусів на користь регіонів. Все це прослідковується як в нашій стратегії з розширення офіційних регіонів Агропорту, так і через головні тематики років.

У 2016-2017 роках ми почали фокусуватися на інвестиціях у якість, адаптації агровиробництва до світових стандартів безпечності харчових продуктів – підвищенні конкурентоздатності наших виробників. Тоді ж вперше спільно з ФАО на національному рівні ми торкнулися питання адаптації сільського господарства до змін клімату. Минулого року (2018) в кожному з регіонів фокус було розширено до Просторового розвитку (Spatial Development) з охопленням інфраструктурних факторів розвитку АПК та їх впливу на розвиток регіонів та сільських територій.

Продовольство – це не лише «поле» та «агровиробники», це екосистема, що об’єднує значно ширше коло учасників на всіх рівнях у державі і в кожному окремому регіоні, що і визначило наш сталий вектор на поточний рік» – зазначив Дмитро Титаренко, генеральний менеджер AGROPORT Ukraine.

Отож, із січня вже почалася активна стадія підготовки заходу, оскільки часу залишилося небагато - менше 60-ти днів, про що організаторам нагадуватиме символічний годинник відліку часу вручений Дмитром Титаренко Львівській облдержадміністрації.

Нагадаємо, що упродовж 21–23 березня 2019 р. вже вчетверте в області триватиме Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2019» / «АГРОПОРТ Захід Львів». Захід зорієнтований на розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору, а також промоцію виробничого потенціалу підприємств харчової промисловості Львівської області. У роботі форуму візьмуть участь представники профільних міністерств і відомств, органів місцевої влади, іноземні делегації, виробники аграрної продукції, громадські організації та профільний бізнес.

Серед ключових тем: тваринництво, рослинництво, овочівництво, вирощування ягід, садівництво, зелений і гастрономічний туризм. Актуальними для всіх регіонів в поточному році залишаються питання адаптації сільського господарства до змін клімату, кооперації, розвитку сільських територій, доступ до інструментів фінансування і формування ланцюгів доданої вартості, виробництва органічної продукції та інших нішових напрямків, а також – діджиталізація сільського господарства.

За три дні очікується понад 7000 відвідувачів. Аудиторія не обмежується Львівською областю. Серед відвідувачів очікуються представники агропідприємств та новостворених об’єднаних територіальних громад Західної та Центральна Україна, зокрема з: Київської, Хмельницької, Закарпатської, Івано-франківської, Вінницької, Рівненської, Миколаївської та Житомирської областей.

В рамках заходу на відкритому майданчику та в середині терміналу протягом перших двох днів (21–22 березня) буде проходити виставка техніки та технологій з акцентом на західноукраїнських фермерів та аграріїв, а 23 березня захід завершиться у форматі дня поля та фермерського ярмарку на Кільцевій дорозі (біля Транссервіс-1). У перші два дні в чотирьох конференц-залах відвідувачів чекає насичена програма конференцій, семінарів та тренінгів.

В рамках ділової вечері вже традиційно відбудеться вручення незалежних премій серед агровиробників регіону – AGROPORT Awards Lviv 2019. Спільно з керівництвом областей будуть відзначені ті господарства і підприємства, що за підсумками року показали кращі результати в одній з 10 номінацій.

Форум проводиться за підтримки та участі: Всесвітньої продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національної академія аграрних наук. Організаторами виступають Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації та Aviabrand LLC.

Довідка:

АГРОПОРТ - щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільгоспвиробників України і Східної Європи. Проходить з 2015 року за участю Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в рамках Всесвітнього дня продовольства. З 2016 АГРОПОРТ об'єднав фермерів всієї України і проводиться в форматі Захід-Схід. Форум є комплексним і складається з виставки техніки і технологій для фермерства, інвестиційної конференції та серії семінарів, круглих столів та зустрічей бізнесу. З моменту заснування проходить на майданчиках З моменту заснування проходить на майданчиках Міжнародних аеропортів. З 2018 року АГРОПОРТ проходить в трьох містах та охоплює інтереси індивідуально західних, південних та східних агровиробників.

Організатори форуму: Департаменти агропромислового розвитку Львівської, Херсонської на Харківської облдержадміністрацій та консалтингова компанія ТОВ «Авіабренд».

Продовольча і сільськогосподарська Організація ООН (ФАО) є спеціалізованим агентством ООН, що об’єднує світові зусилля у боротьбі з голодом та неповноцінним харчуванням. До складу ФАО входять 194 держави-члена, два асоційованих члена і одна організація-член - Європейський союз. Штаб-квартира розташована в Римі (Італія), а представництва організації є в більш ніж 130 країнах. Організація сприяє встановленню партнерських відносин між урядами, бізнес-об'єднаннями, громадянським суспільством і приватним сектором у сфері продовольчої безпеки і розвитку сільського господарства. В Україні ФАО працює з 2003 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Азовському морі затримали браконьєрів за вилов червонокнижної риби

Про це повідомляє УНН з посиланням на заяву Держприкордонслужби України.

Затримані мали на борту рибу калкан та червонокнижного осетра, мішки з сітками та навігаційний прилад. На двох із затриманих склали адмінпротоколи за порушення правил виходу плавзасобу та відсутність документів.

Щодо виявлення ознак кримінального правопорушення за статтею про незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом прикордонники направили повідомлення поліції.

Держприкордонслужба оцінює збитки державі загальною сумою у понад 50 тис. грн.

Нагадаємо, сума збитків, завданих рибному господарству в результаті незаконного вилову риби від початку 2018 року, склала 27,9 млн грн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Співробітників Укрзалізниці звинуватили в причетності до крадіжок зерна

Заступник директора з логістики компанії Delta Wilmar Валерій Ткачов заявив, що запровадження відеоспостереження за допомогою дронів на Укрзалізниці не вирішить питання крадіжок, доки в них беруть участь співробітники підприємства.

Менеджер Delta Wilmar заявив, що крадіжками вантажів на залізниці займаються організовані злочинні групи, до складу яких входять зокрема співробітники Укрзалізниці. При цьому ВОХР УЗ є основним підрозділом Укрзалізниці, який «кришує» цей процес.

Читайте також: Укрзалізниця боротиметься з крадіжками за допомогою дронів

Валерій Ткачов розповів, як насправді відбуваються крадіжки зерна і що причиною безкарного злодійства є недосконала система пломбування зерновозів – установка ЗПУ (запірно-пломбувального пристрою) на штурвал розвантажувального люка:

«Діюча схема пломбування… не виключає доступ до зерна в опломбованому зерновозі. Злодії розтискають самі кришки люків, а ЗПУ при цьому не порушується. Укрзалізниця не несе відповідальності за крадіжки при цілому ЗПУ», – зазначив Валерій Ткачов.

Найдієвішим способом зменшення крадіжок зерна на залізниці Валерій Ткачов вважає зміну схеми пломбування зерновозів – встановлення ЗПУ безпосередньо на кришки люків.

Джерело: landlord.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вільна ніша: перспективи вирощування журавлини

Вирощувати на торфовищах традиційні культури проблематично і низькорентабельно, оскільки їх треба довго окультурювати. Але є сільськогосподарська культура, для якої торфовища - рідне середовище існування, і це журавлина, пише Pro-Consulting.

Якщо придбати або взяти в оренду торфовище, а ціна на нього буде нижче, ніж на інші види грунтів, то можна довго культивувати цю цінну ягоду і продавати її як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

Журавлинна ніша в Україні ще вільна. Хоч наша країна посідає дев'яте місце в світі по її вирощуванню, але валовий збір поступається навіть таким невеликим країнах, як Латвія і Білорусь.

Тим часом, журавлина користується все більшим попитом на світовому ринку і ціни на неї ростуть.

Виходячи з перспективності ринку журавлини, фахівцями Pro-Consulting підготовлений бізнес-план її вирощування на території України. Для його реалізації, майбутньому інвестору насамперед необхідно набратися терпіння, так як журавлинні плантації починають давати повноцінний урожай через 3-4 роки після посадки. Але зате кущі цих ягід потім плодоносять 50-60, а відомі випадки, що і більш 100, років.

Тому наявність оборотних коштів на функціонування господарства до першого врожаю дуже важливе для успішності проекту і становить саму ємну статтю фінансування.

У виробничому процесі не потрібне якесь занадто спеціалізоване обладнання, підійде і те, яке зазвичай використовується на агропідприємствах: водяні насоси, трактори, причепи для перевезення, стрічкові транспортери і жатки. Переробка ягід полягає в їх стандартному сортуванні, заморожуванні і упаковці. Необхідну техніку для переробки та зберігання можна закупити лише через два роки після посадки - це виключить її простій і зменшить фінансове навантаження на початковому етапі.

За розрахунками, плантація площею п'ять гектарів окупиться, з урахуванням початкового етапу підготовки, через 7 років, а в подальші десятиліття існування, при належному догляді і наявності стійкого ринку збуту, її рентабельність буде не менше 56%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview