170513

На Луганщині готують до запуску цехи з виробництва аміаку та карбаміду

На ПрАТ "Сєвєродонецьке об’єднання "Азот" готують до запуску цехи з виробництва аміаку та карбаміду. Нині тривають роботи з підготовки обладнання та комунікацій. Позитивні зміни відбуваються і в цеху розділення повітря - його переводять на постійний режим роботи. Першу партію аміаку і карбаміду підприємство планує отримати на початку березня, пише Голос України.

Загалом торік "Азоту" вдалося частково відновити виробництво мінеральних добрив на давальницькій сировині. Обсяг базового продукту - аміачної селітри - зріс майже втричі. Стратегія підприємства залишається незмінною - "підлаштовувати" виробництво під попит, виходячи з виробничих можливостей, цінової кон'юнктури ринку добрив і цін на основну сировину, необхідну для виробництва.

Заголом, у 2019 році ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот», що входить в групу підприємств азотного бізнесу Group DF, випустило 384,09 тис. тонн мінеральних добрив.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Зміцнення гривні: які ризики для агросектору

Таку думку AgroPortal.ua висловив керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

За його словами, аграрні експортери, і в першу чергу великі, страждають більшою мірою від ревальвації.

«По-перше, знижується гривневий еквівалент експортних доходів, а значить — під загрозою фінансування будуть планові програми або інвестиції, або розрахунки за гривневими кредитами, або покриття всіх операційних витрат. Очевидно, що зниження капітальних інвестицій загрожує майбутньому падінню виробництва», — пояснює аналітик.

По-друге, зміцнення гривні по тим же самим причинам значно обмежує можливість конкурувати на зовнішніх ринках за ціною, знижуючи свою маржу. В результаті, наприклад, із-за міцної національної валюти рентабельність знижується до 0-5%, агроекспортер не зможе надати елементарну знижку при відвантаженні великої партії.

По-третє, зниження гривневих доходів веде до зниження чистого прибутку і, відповідно, податкових відрахувань у місцевий і державний бюджети, додає Шевчишин.

Так, наприклад, в 2019 році, за даними в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої, зростання курсу гривні призвело до того, що аграрні компанії недоотримали близько 6-7 млрд грн експортної виручки.

При цьому аналітик зазначає, що ймовірно, зміцнення національної валюти не призведе до зниження цін на зерно на українському ринку, так як їх будуть «тримати» аграрії, стримуючи рівні продажів.

При цьому рекордний урожай цього року сприяє тому, що ціни на зерно на внутрішньому ринку істотно рости теж не будуть.

«Далі — справа за погодою. Погодні катаклізми можуть піднести великі сюрпризи аграріям», — зазначає Шевчишин.

Також він рекомендує стежити за обмеженнями на китайському і європейському ринках.

«Китай буде знижувати закупівлі, переорієнтовуючись на США, Європа — обмежувати, в результаті чого на внутрішньому ринку може зрости пропозиція зерна», — розповідає експерт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Слуги народу" просять нардепів прискоритися з ринком землі

Про це заявив перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко під час погоджувальної ради, передає Depo.ua.

"На наступний пленарний тиждень є багато планів, але поки ми знаходимось всередині розгляду питання законопроекту про зміни до деяких законодавчих актів обіг землі сільськогосподарського призначення (друге читання). Ми хотіли б від фракції "Слуга народу" звернутися до наших колег по парламенту з тим, щоб ми все-таки шукали можливості для того, щоб залишаючись у межах регламенту, рухатися трохи інтенсивніше. Тому що Верховна Рада це законодавчий орган, і у нас дуже багато роботи. Багато економічних, антикорупційних законів, є питання ратифікації, є навіть є ряд організаційних питань всередині парламенту. І зараз усе це відсунуто на задній план", – сказав Корнієнко.

Він звернувся до "політичного сумління" колег по парламенту, щоб спільно знайти спосіб пришвидшити розгляд поправок до законопроекту.

"Звертаємось до політичної відповідальності, політичного сумління, щоб знайти спосіб просунутися у цьому питанні швидше", – сказав нардеп. 

Нагадаємо, 6 лютого депутати почали розгляд законопроекту про ринок землі в другому читанні за повною процедурою з розглядом усіх поправок.

Станом на 7 лютого парламент розглянув 216 поправок з 4018, прийнявши одну поправку про право сервітуту (проїзду) територією власника земельної ділянки іншим особам, чия ділянка розташована в цьому самому масиві сільгоспземель.

Розгляд поправок продовжиться на наступному пленарному засіданні, яке заплановане на вівторок, 18 лютого.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Полтавщині намагаються відсудити землі у фермера

Про це пише propozitsiya.com.

На Полтавщині Кременчуцька місцева прокуратура звернулася до районного суду з позовною заявою про скасування розпорядження Кременчуцької райдержадміністрації, а також визнання недійсними договорів оренди та повернення п'яти земельних ділянок загальною площею 88,2 га у комунальну власність. 

Створивши фермерське господарство, житель Кременчуцького району у 2012 році уклав із Кременчуцькою РДА договори оренди земельних ділянок, розташованих в адміністративних межах однієї із сільських рад району.

Проте земельні торги не проводили.

Як з'ясували прокурори, раніше фермер вже отримував земельні ділянки, а тому використав своє право на подальше їх одержання без проведення аукціону.

Тож із метою відновлення порушених інтересів держави прокуратура звернулася до суду.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

АПК - єдина сфера, в якій Україна не пасе задніх

Про це повідомив під час презентації економічної стратегії міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

"Єдина галузь, де в нас рівень інвестицій, рівень оновлень, осучаснення засобів виробництва відповідає рівню наших сусідів це, на жаль, є тільки агро", – заявив міністр.

За його словами, тільки у сільському господарстві Україна має достатньо інвестицій, "але нам потрібно ще більше, щоб досягти рівня Польщі, де, наприклад, додана вартість вдвічі більша".

Джерело: depo.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрний фонд відсудив 61 млн грн боргу

Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Аграрний фонд».

Сума, яку ДП «Луцький КХП № 2» має повернути Товариству, складає 61 млн грн.

Нагадаємо, що в 2014 році ПАТ «Аграрний фонд» звернувся з позовом до Господарського суду Волинської області щодо стягнення з ДП «Луцький КХП № 2» збитків завданих нестачею зерна пшениці, жита та продуктів переробки зерна на суму понад 61 млн грн, яка була виявлена на ДП «Луцький КХП № 2».

Рішенням Господарського суду Волинської області від 11.02.2020 позовні вимоги задовольнили в повному обсязі, відтак забезпечено повернення Публічному акціонерному товариству «Аграрний фонд» понад 61 млн грн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview