На Марсі вирощуватимуть овочі: NASA обрала переможця в конкурсі теплиць

Конкурс NASA BIG Idea Challenge-2019 виграла команда з Дартмутського коледжу, представивши проект гідропонної теплиці, в якій можна буде вирощувати на Марсі 8 сільгоспкультур. За розрахунками, теплиця щодня поставлятиме 3,1 ккал для 4 астронавтів протягом 600 днів.

Про це пише landlord.ua.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

У гідропонній теплиці можна буде вирощувати капусту, сою, батат, картоплю, брокколі, полуницю, пшеницю та чуфу. Живильний розчин надходитиме в систему з масивного резервуара під стелею. Освітлення – світлодіодне. Управління теплицею переважно автономне і може бути легко запрограмоване.

За розрахунками, конструкція важитиме 9130 кг і її можна буде відправити на Марс одним вантажем, оскільки її маса – це приблизно 1/10 заявленого корисного навантаження для космічного корабля Starship від компанії SpaceX.

Статистика підбила підсумки виробництва молочних продуктів

Статистика вже підбила підсумки виробництва молочних продуктів у першому кварталі 2019 року.

Загалом ринок характеризувався скороченням виробництва експортоорієнтованих продуктів — масла, сухого збираного молока, а також сирів.

Про це повідомляє Яна Музиченко, аналітик Асоціації виробників молока, передає прес-служба АВМ.

Виробництво питного молока жирністю більше 1% від початку року зросло на 5,4% та склало 123,4 тис. т. Молоко жирністю 3,2% на кінець квітня на полицях магазинів коштувало в середньому 30,86 грн, що на 8,9% вище ціни минулого року.

Обсяг виробництва кефіру, сметани та інших сквашених молочних продуктів за цей період скоротився на 1,8% — до 68,1 тис. т, обсяг йогуртів, навпаки, зріс на 9,7% та склав 32,6 тис. т.

В той же час, група масло/сухе збиране молоко продовжує зменшуватися. Обсяг масла за три місяці скоротився на 18% і склав 19 тис. т. Тоді як збираного молока було насушено на 7,2% менше — 5,3 тис. т.

Дещо кращі показники по сухому цільному молоку — 3,6 тис. т, що на 10,6% більше, ніж в минулому році.

Виробництво казеїну та казеїнатів за три місяці поточного року зросло на 4,8% — до 661 т. Виробництво сироватки, навпаки, скоротилося на 7,2%, до 15 тис. т.

Виробництво сиру твердого за рік скоротилося на 2,3% та склало 22 тис. т. Обсяг плавлених сирів скоротився на 4,1% — до 23,4 тис. т.

 

Українську ВРХ експортуватимуть до Лівану

Про це повідомила прес-служба Держпродспоживслужби.

"Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і Міністерство сільського господарства Республіки Ліван погодили форму ветеринарного сертифіката на експорт для забою великої рогатої худоби з України до Республіки Ліван", - йдеться у повідомленні.

Сертифікат розміщено на сайті Держпродспоживслужби у рубриці «Міжнародне співробітництво».

На Львівщині масовий мор риби

Спеціалісти Інспекції та Львівського рибоохоронного патруля вже провели заходи держконтролю у селі Себечів, що на Сокальщині, де і було зафіксовано мор риби.

Причини загибелі риби наразі невідомі. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Львівської області.

Інспекція відібрала проби води для проведення відповідних досліджень. Складено акт державного контролю.

Як пояснив керівник Держекоіспекції Львівщини Микола Маланич, риба дуже швидко реагує на різноманітні зміни у воді.

“На городину ці зміни не мають особливого впливу. Швидше на водойми, ґрунтові води. Тож варто відібрати проби води з криниць. Я пояснював це мешканцям. На жаль, сільський голова не зацікавився проблемою і взагалі не прийшов, очевидно мав важливіші справи.

Аж у вівторок, коли до нього додому прйшли люди, згадав, що в нього є громада і якісь обов’язки. Дуже прикро, що не виконує належно свої обов’язки. Ще й вводив людей в оману, що ми там не працювали, хоча всю фотофіксацію роботи я виставив на сайті”, — підкреслив Микола Маланич.

Джерело: seeds.org.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Україна розпочала процес отримання права експорту свинини та яловичини на ринки ЄС

Як заявив голова Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, раніше цього не робили через нестабільну ситуацію з АЧС в Україні та низку організаційних моментів. У 2018 році  ситуація з АЧС поліпшилася і виникли всі передумови для експансії української свинини та яловичини на ринки ЄС, повідомляє agropolit.com.

“Станом на сьогодні: ми подали заявку, її опрацьовують – це питання виключно процедур у ЄС. За моїм досвідом, такі питання (для різних ринків) вирішуються протягом 3-5 років. Це досить складний процес, і ми його розпочали”, — заявив очільник Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Як пояснив Володимир Лапа, саме тому ми поки що не веземо свинину та яловичину до ЄС, а вони везуть, зокрема з Польщі. Європейський Союз ставить питання про автоматичне визнання європейської регіоналізації: ми зараз вводимо обмеження на три польських воєводства, які розташовані на кордоні з Україною. Вони не мають змоги завозити свинину в Україну. Якщо ми говоримо про європейську регіоналізацію – це будуть зони, визначені самим ЄС, звідки можна буде завозити м’ясо (навіть із тих трьох воєводств), якщо зона виникнення АЧС віддалена.

“Поки що Україна, в контексті Європейського Союзу, оцінює можливість автоматичного визнання регіоналізації, спостерігаємо за розвитком подій. Але щодо окремих країн ми таку оцінку проводимо, зокрема минулого року наша місія була у Литві. Ми подивилися, що там ця система працює ефективно, тож для Литви визнали регіоналізацію. Так само, нас запросили цього року до Бельгії для оцінки ефективності системи державного контролю, тож, можливо, ми визнаємо систему регіоналізації й для них.Коли нас запрошують на такі події, ми дивимося, чи вживаються заходи, передбачені нормами європейського законодавства, чи система контролю не слабша, ніж в Україні. Якщо це так, ми йдемо назустріч, адже це раціональна постановка питання”, — пояснює Володимир Лапа

Польща поки що працює через Брюссель. Вони розраховують, що через плідну українську співпрацю з Бельгією, Литвою та іншими країнами ми визнаємо європейську регіоналізацію для всього ЄС, тому поляки нас не запрошують на інспекцію. Але заборона на ввезення свинини з трьох польських воєводств до України як була, так і залишається. Однак з інших воєводств, де захворювання не фіксувалися, є можливість експорту свинини до України.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Чистий прибуток фабрики Roshen виріс в чотири рази

Теґи: 

Київська кондитерська фабрика Рошен у 2018 році отримала 373,3 млн грн чистого доходу (+44% до 2017 року). Про це йдеться в річному звіті компанії, пише НВ.

Чистий прибуток збільшився в 4 рази - до 11,9 млн грн. Валовий прибуток склав 55,1 млн грн (+79%), довгострокові зобов'язання - 33,7 млн грн (+10%), поточні зобов'язання - 222,3 млн грн (-46%).

Крім того, фабрика інвестувала 88,5 млн грн в виробниче обладнання і 243 млн грн в реконструкцію приміщень фабрики та благоустрій прилеглих територій.

Компанія також вклала 7,4 млн грн в реконструкцію котельні та тепломереж фабрики і 32,6 млн грн - в організацію дитячого центру.

Компанія направить 5% прибутку на поповнення резервного капіталу, а 95% залишить нерозподіленим. Виплачувати дивіденди за 2018 рік київська фабрика Рошен не має наміру.

Кондитерська корпорація Roshen проводить планову часткову модернізацію виробничих потужностей компанії, в зв'язку з цим збільшує статутний капітал Київської фабрики на 330 млн грн і Кременчуцької - на 300 млн грн.