170513

На Полтавщині відкрили молокопереробний міні-завод

Зі слів керівника фермерського господарства Олексія Кругляка, рішення про будівництво заводу було прийнято 20 серпня 2016 р. Потужність заводу за одну добу 10 т молока. Підприємство забезпечено необхідним обладнанням: від пастеризації молока до упаковки готового сиру.

Обладнання виготовило підприємство «Полтава-Союзмаш», що спеціалізується на обладнанні харчового виробництва.

Зазначається, що молоко використовується із власної ферми, де налічується 500 голів дійного стада.

Джерело: kurkul.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Через протести м’ясна промисловість Канади під загрозою

“Ми закликаємо уряд знайти довгострокове життєздатне рішення для всіх сторін конфлікту. Постійні перебої у постачаннях впливають на репутацію Канади як надійного торгового партнера, і невизначеність вкрай згубна для наших виробників, які покладаються на залізничну систему як на ключовий механізм доставки їхнього продукту”, – сказав Кріс Уайт, президент Канадської ради виробників м’яса.

Після того, як минулої осені відбувся страйк працівників залізничного транспорту, ланцюг постачань м’ясної промисловості та глобальна інфраструктура розповсюдження перериваються вже вдруге. Альтернативи залізничному транспорту для транспортування м’яса є – це перевезення автомобільним транспортом. Утім, вартість такого способу перевезень значно вища і матиме серйозний вплив на конкурентоспроможність канадської м’ясної галузі.

“Це додаткове навантаження на галузь, яка все ще має проблеми щодо торгівлі з Китаєм, другим за величиною для нас ринком свинини”, – пояснив Тревор Сірс, генеральний директор Canada Pork International.

У червні 2018 року двотижневий страйк бразильських перевізників вплинув на м’ясну галузь країни, зменшивши дохід на 60%. Аналогічна ситуація може бути спровокована і на канадському ринку, якщо блокада залізничних шляхів не припиниться.

Джерело: Meat-Inform

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Львівщині запустять напрямок шокової заморозки овочів, фруктів та ягід

Раніше даним напрямком займався польський завод Групи T.B. Fruit. Однак згодом було прийнято рішення про перенесення виробництва в Україну.

Таким чином компанія забезпечує робочими місцями українців і створює передумови для розвитку вітчизняної сировинної бази.

Технологія IQF (Individual Quick Freezing) – швидке заморожування продуктів шляхом використання максимально низьких температур. Це дозволяє  зберегти  зовнішній вигляд, смакові властивості та всі корисні речовини у фруктах, ягодах та овочах на рівні свіжого продукту. Потужності виробництва з шокової заморозки становитимуть 120 тон сировини на добу.

Заморожена продукція буде постачатися великими об'ємами для b2b сегменту, так і на полиці українських супермаркетів, що дозволить витіснити іноземного виробника і здешевити продукт для кінцевого споживача.

"На сьогодні більшість замороженої продукції на полицях українських супермаркетів займає продукція польських виробників, які тут в Україні закуповують сировину, фасують це все в Польщі, а потім ми споживаємо імпортовану продукцію з полиць вітчизняних магазинів. T.B. Fruit ламає тенденцію і дає розвиток українському виробництву в цьому напрямку. За рахунок цього збільшиться посадка садівництва під відповідними агрокультурами. Цим самим ми даємо роботу українському селу та робимо акцент на споживанні української продукції",– прокоментував Олег Мочалюк, директор з виробництва T.B. Fruit.

Джерело: УНІАН

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У "Слузі народу" спрогнозували здорожчання землі і порадили її "притримати"

Про це заявив народний депутат (фракція "Слуга народу"), голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише  ZIK.

Парламентар запевнив, що законопроєкт про продаж землі у суспільстві вже продискутований і компроміси з основних питань знайдені, тож проєкт закону залишилося ухвалити і втілити у життя. З його слів, потрібно провести роз’яснювальну роботу, проте для цього є час, адже ринок землі не відкриється вже завтра.

"Буде проведена роз’яснювальна робота, будуть проведені заходи щодо підготовки. І ще одне питання – ми ж з вами не говоримо про те, що ми повинні взяти всю землю держави і продати. Ми говоримо про те, щоб просто дати можливість людям розпоряджатися своєю власністю. Це абсолютно не передбачає її продаж, вони можуть її не продавати, і правильно зроблять, бо, за нашими підрахунками, ціна на землю буде рости. Вони можуть її притримати і продати через якийсь період або взагалі не продавати", – заявив Данило Гетманцев.

Нагадаємо, фракція "Слуга народу" просить колег по парламенту піти на компроміс, щоб прискорити розгляд поправо до другого читання законопроекту про ринок землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Вінниччині у свиногосподарстві зафіксували АЧС

У господарстві утримувалося 460 голів свиней.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

“Зараз затверджено план із ліквідації чуми, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника”, – інформують у Держпродспоживслужбі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Противники ринку землі є, але голосів для прийняття закону вистачить - Давид Арахамія

Таке переконання висловив голова фракції Давид Арахамія у розмові з журналістами у кулуарах Верховної Ради у вівторок, повідомляє Укрінформ.

"У нас у фракції є достатньо голосів. Як тільки ми вийдемо і будемо голосувати, ви все побачите на табло", - сказав Арахамія.

Водночас він додав, що у фракції "є 12 чи 13 депутатів", які висловлюються проти. "Ми з ними спілкуємося нормально, намагаємося переконати", - зазначив Арахамія.

Голова фракції уточнив, що серед тих, хто намагається переконати цих депутатів, - "він сам, і в Офісі Президента". "Ми разом, ми одна команда, це ж наш спільний законопроєкт, це ж законопроєкт від нашої команди. Тому в цьому немає нічого протизаконного і надзвичайного", - заявив Арахамія.

Він також підкреслив, що про жодну купівлю голосів не може бути й мови. "Це практика вже минулих поколінь. Я сподіваюся, що ніколи такого не станеться, зокрема, з партією "Слуга народу", - зазначив Арахамія.

Нагадаємо, фракція "Слуга народу" просить колег по парламенту піти на компроміс, щоб прискорити розгляд поправо до другого читання законопроекту про ринок землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview