178171

На Рівненщині запрацювала ще одна молочна ферма

У селі Довгалівка  Крупецької ОТГ відкрили ферму «Шедевр», що стала частиною великого  проекту з створення мережі сімейних ферм та молочних кооперативів, який реалізується кластером «Натуральне молоко», за підтримки ТОВ «УкрМілкІнвест», пише rivne.media.

«Кластер дає можливість жителям сіл не шукати заробітків десь на чужині, а реалізовувати себе на батьківщині. Сімейна молочна ферма – це хороша можливість поєднати самозайнятість із заробітком та утвердженням сімейних цінностей. Тому Рівненський Центр розвитку місцевого самоврядування, завжди вітає і допомагає таким проектам», - сказав директор Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий. 

Сімейна ферма «Шедевр» стала другою у Радивилівському районі та загалом восьмою на Рівненщині, яка відкрита у рамках цього проекту. Кластер надає фінансову підтримку у придбанні корів та необхідної техніки, облаштуванню приміщення та робить весь технологічний супровід. «УкрМілкІнвест» також укладає угоду на закупівлю молока за вигідними цінами.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні зросло виробництво м'яса та яєць

Обсяг виробництва м'яса в Україні в січні-червні 2019 року становив 1,6 млн тонн (у живій вазі), що на 5,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомила Державна служба статистики, пише УНІАН.

За даними Держстату, виробництво молока в країні в січні-червні скоротилося на 3,4% - до 4,8 млн тонн. При цьому виробництво яєць зросло на 5% - до 8,6 млрд штук.

У Держстаті зазначили, що наведені дані не враховують інформацію з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях.

Ваш вибір 'Подобається'.

Яблучний сезон 2018/2019: рекордний експорт , великий імпорт та найнижчі за 3 роки ціни

В сезоні 2018/2019 років Україні вдалось зберегти позитивний торговий баланс по яблуку, збільшивши експорт до рекордного показника 62 тис. тон, пише «Інфо-Шувар». Рік тому експорт був мінімум в 1,5 рази меншим. В той самий час Держстат зафіксував майже 3-х кратне збільшення імпорту яблук: в період з липня 2018 р по червень 2019 р в Україну було ввезено 19,5 тис. тон цих фруктів.

1

Сезонність імпорту та експорту суттєво відрізнялась від попереднього маркетингового року. В сезоні 2018/2019 більше 80% всього імпорту припало на останні два місяці - травень і червень, тоді як в маркетинговому році 2017/2018 імпорт яблука почав поступово зростати ще від середини зими. 

«До квітня 2019 року пропозиція українського яблука була надмірною, а ціни низькими, тому і імпорт був мізерним. Але потенціал зберігання яблука врожаю 2018 року був низьким через прискорене визрівання в умовах високих температур на початку літа. Тому вже у квітні ми відчули перші ознаки дефіциту якісного яблука і почали його імпортувати із сусідньої Польщі», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними «Інфо-Шувар» , в сезоні 2018/2019 років на майданчику найбільшого  в Західному регіоні гуртового ринку ОРСП «Шувар»  було продано понад 17,5 тис. тонн яблук. До березня пропозиція розподілялась відносно рівномірно і складалась майже повністю із українського яблука. В  квітні, травні і червні ситуація кардинально змінилась - частка імпортного яблука в структурі пропозиції зайняла більше 50%.

Цікавим є і той факт, що Україна в сезоні 2018/2019 років збільшила імпорт яблука,  хоча власний врожай був рекордним, в 2018 році  українські фермери зібрали  1,4 млн. тонн ва. А відносно неврожайний сезон  2017/2018 закінчився із рекордними перехідними запасами українського яблука.

4

«Особливістю українського яблучного бізнесу є те,  що українські фермери не мають чітких планів щодо продажу врожаю, тому важко спрогнозувати яким чином буде розподілятись пропозиція на ринку. Так, в неврожайному сезоні 2017/2018 фермери до останнього чекали на кращу ціну тому увійшли в новий сезон із рекордними перехідними запасами яблука. А в сезоні 2018/2019 років фермери не вірили в те, що в умовах рекордного врожаю ціни взагалі будуть зростати тому, по-перше, продавали більше яблука на переробку, по-друге, намагались розпродати основний обсяг десертного яблука  до початку весни. В результаті вже у квітні в Україні виникла потреба в імпорті. Затримка ягідного сезону позитивно вплинула на продажі яблук в травні та червні, в ці місяці ми імпортували найбільші обсяги яблук », - пояснює ситуацію пані Гетьман.

Безумовним досягненням цього року стало розширення географії експорту яблук, поставки відбувались у 18 країн світу. Експорт суттєво збільшився в напрямку Близького сходу, Південно-Східної Азії та Туреччини. Більше яблука Україна також експортувала до країн ЄС, де місцеві фермери також зібрали рекордний врожай.

Збільшити експорт вдалось за рахунок суттєвого зниження цін на українські яблука і збільшення частки продукції експортної якості в деяких господарствах. Середні ціни на яблука в сезоні 2018/2019 були найнижчими принаймні за останні три роки, в тім динаміка цін більше була протилежною попередньому сезоні і дуже подібною до сценарію сезону 2016/2017

Сільгоспвиробникам буде компенсовано 120 млн грн за придбаний садивний матеріал

Відбулося засідання комісії Мінагрополітики з питань державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, за результатами якого схвалено розподіл коштів на суму 119,8 млн грн для компенсації витрат 112 суб’єктам господарювання.

Слід зазначити, що завдяки державній підтримці українські сільгоспвиробники вже заклали 1853,3 га нових насаджень, зокрема, фундуку, горіху, яблуні, груші, черешні, лохині, суниці, винограду, вишні, малини, сливи, персику, обліпихи.

Довідка:

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» Мінагрополітики передбачено видатки загального фонду в сумі 400 млн грн за бюджетною програмою 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

Ваш вибір 'Подобається'.

Главою Держрезерву призначено Павла Котова

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Розпорядження про призначення № 506-р від 5 липня 2019 р. оприлюднено на сайті уряду. У документі сказано, що ці повноваження покладено на Павла Котова на час відсторонення від виконання обов’язків голови Державного агентства резерву України Вадима Мосійчука.

Ваш вибір 'Подобається'.

На Харківщині в полі згорів комбайн

Про це повідомили в прес-службі регіонального управління ДСНС, пише kurkul.com.

Пожежа сталася в полі приватного фермерського господарства неподалік села Велика Гомільша Зміївського району Харківської області. 

«Сигнал про надзвичайну подію в Зміївському районі надійшов на спецлінію 14 липня близько 17:12. Коли рятувальники прибули на місце збиральна техніка CLAAS Lexion 560 була повністю охоплена полум'ям. Загальна площа пожежі склала 12 м2.

Крім того, вогонь перекинувся на посіви жита. В результаті вигоріло 2 га зернових», — йдеться в повідомленні.
О 18:20 загоряння рятувальникам вдалося локалізувати, а о 19:58 — повністю ліквідувати. Завдяки своєчасним діям, велика частина посівів площею 61,5 га була врятована.

Ваш вибір 'Подобається'.