182818
178171

На українських ринках стрімко подорожчали томати

За даними аналітиків EastFruit, тільки з початку поточного тижня ця продукція на українському ринку подорожчала в середньому на 40%. В результаті, на даний момент ціни на томати закритого грунту вже перевищили рекордні показники мінімум за останнє п'ятиріччя.

Зокрема, сьогодні українські тепличні комбінати ведуть відвантаження томату по 13-15 грн/кг ($0,46-0,53 за кг). Для порівняння, ще тиждень тому ціни в цьому сегменті стартували від 8 грн/кг ($0,28 за кг).

Причиною тенденції стрімкого подорожчання, за словами тепличників, є вкрай обмежена пропозиція томата на ринку, оскільки вибірки в теплицях  досить малооб'ємні. При цьому, не всі комбінати приступили до збору врожаю помідорів другого обороту. Більш того, подорожчанню тепличного томату сприяє і нестача пропозиції продукції відкритого ґрунту через розповсюдження вогнищ фітофторозу на полях.

Як результат, вже сьогодні тепличним господарствам вдається відвантажувати томат на 25-30% дорожче, ніж наприкінці літа минулого року. Крім того, фермери не виключають подальшого подорожчання, оскільки темпи збуту в цьому сегменті залишаються досить активними.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Сінгапур кинувся скуповувати українське борошно

Всього в 2017/18 МГ Україна відправила на експорт 429,8 тис. тонн борошна, що на 5,4% більше, ніж в минулому сезоні. Нагадаємо, що поточний сезон – рекордний за темпами експорту за період з 1996/1997 МГ. Про це повідомляють експерти «Украгроконсалт».

У червні 2017/18 МГ темпи експорту борошна з України знизилися на 23% порівняно з минулим місяцем і на 48% порівняно з червнем минулого року і склали 21,4 тис. тонн. У 2017/18 МГ найбільше зростання поставок зазначається у Сінгапур, ввійшов у число найбільших імпортерів української борошна і закупив 20,7 тис. тонн проти 2,3 тис. тонн в минулому сезоні. За аналізований період істотне зростання поставок української борошна зазначається також у Китай, (+54% до 2016/17 МГ) і ОАЕ (+79% до 2016/17 МГ).

За 10 місяців 2017/18 МГ українські експортери поставили на зовнішні ринки 378,6 тис. тонн борошна, що на 15% більше, ніж за аналогічний період 2016/17 МГ. Істотно збільшилися обсяги експорту української борошна в Китай. За аналізований період ця країна вже імпортувала на 38% більше, ніж за весь 2016/17 МГ (112 тис. тонн проти 81 тис. тонн.). Аналогічна ситуація з експортом в Об'єднані Арабські Емірати – зростання поставок за звітний період склав 54%. Також на 7% зросли поставки в Анголу (32,8 тис. тонн проти 30,7 тис. тонн за весь 2016/17 МГ), повідомляє UBR

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Україні дешевшають груші

На останньому  тижні найбільше зростання обсягів було зафіксовано по грушам і  це, відповідно,  вплинуло на ціни. Про це повідомляє «Інфо-Шувар» із посиланням на дані власного моніторингу цін, який щоденно проводиться на гуртових майданчиках країни.

За наданою інформацією за останній тиждень середня ціна на груші на ринках України знизилась на  20%, падіння ціни переважно обумовлено збільшенням пропозиції дрібних дешевих груш. Сьогодні в залежності від сорту та якості, груші в Україні гуртом  пропонується по 12-18 грн/кг (0.35-0.56 EUR/кг). Для порівняння рік тому найдешевша українська груша на гуртових ринках продавалась по  15-17 грн/кг (0.48-0.53 EUR/кг).

В сусідній Польщі фермери продають груші майже в такому ж самому  діапазоні цін. За даними «Інфо-Шувар»  на гуртових ринках Польщі місцева груша пропонується по 1,5-2,0 zl/кг  (0.35-0.47 EUR/кг).

Ваш вибір 'Подобається'.


На Бессарабському ринку продають помідори за біткоіни

Послугу вдалося запровадити завдяки платіжній системі «Paytomat», яка підтримує більшість популярних криптовалют: Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, EOS, NANO, WAVES, Dash, Litecoin, NEM, Ethereum, повідомляється на сторінці ринку в Facebook.

Очікується, що це дозволить привабити до ринку аудиторію крипто-ентузіастів, а також запропонувати покупцям новий досвід розрахунків. Також це місце відвідують багато іноземних туристів, і для них розраховуватися в такий спосіб зручно і швидко.

Поки що в експериментальному форматі працює одне торгове місце з овочами. На черзі — стріт-фуд кафе. У разі попиту на розрахунки криптовалютою на ринку обіцяють розширити можливості для такого розрахунку.

Зараз на торговому місці з овочами встановлена брендована Paytomat табличка з єдиним QR-кодом. Для розрахунку за товар покупець має відсканувати код, обрати бажаний вид криптовалюти та провести оплату. В разі успішної операції продавець отримує повідомлення про надходження коштів у гривні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про тенденцію можливого переходу зернового ринку на розрахунки криптовалютами. Проте експерти говорять про складність таких розрахунків на практиці.

«Криптовалюти у нас вважаються не грошима, а майном. І складно провести операцію продажу зерна за ті ж біткойни. Затримка за урядом, НБУ, парламентом, які повинні врегулювати це питання», — пояснював тоді Дмитро Александров, старший партнер юридичної компанії Alexandrov&Partners.

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


Яка вартість сільськогосподарської землі у кожній області України

І поки питання зняття мораторію активно обговорюється в Україні, власники паїв можуть приблизно оцінити, скільки коштує їхня земля, пише biz.censor.net.ua.

Експерти проекту "Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні", який реалізується за підтримки Світового банку, спеціально для БізнесЦензора підготували рейтинг прогнозованої вартості земельних паїв по всій Україні.

Як проводилася оцінка?

Оцінка вартості сільськогосподарської землі здійснювалася за методом капіталізації доходу, який отримують власники паїв від оренди.

За середню ціну на рівні області бралося медіанне значення вартості оренди в цій області, згідно з даними Державного комітету статистики.

Фактор капіталізації оцінювався на рівні річного доходу від оренди, помноженого на 20 років. Тобто, якщо власник паю здає його в оренду по $50 за гектар в рік, то орієнтовна вартість продажу одного гектара може становити $1000.

Ринок оренди землі в Україні досить розвинений і орендна ставка ріллі наразі - єдиний показник виміру дохідності. Тому наразі цей метод оцінки найбільш адекватний в умовах відсутності ринку.

При цьому варто додати, що через відсутність конкуренції і, як наслідок, занижених ставок оренди землі, реальна вартість української ріллі в рази вище.

То скільки коштує земля?

Сьогодні найвищі орендні ставки на землю встановлені в традиційних аграрних регіонах - Черкаська, Полтавська та Київська області. Так, середня річна вартість оренди одного гектара на Черкащині становить $84. На Полтавщині та Київщині $80 та $62 відповідно.

Тому, якби ринок землі в Україні відкрили б уже завтра, то власники паїв у Черкаській області могли б отримати $1670 за гектар, у Полтавській - $1600, а у Київській - $1240.

У цих регіонах – найдорожчі чорноземи в Україні.

По $1200 за гектар могли б отримати власники сільськогосподарської землі у Вінницькій області. Власникам паїв в Чернівецькій та Хмельницькій областях пропонували б в середньому по  $1100 за гектар ріллі.

Найдешевшою земля виявилася у Волинській ($564), Житомирській ($613) та Луганській областях ($665).

Низьку прогнозовану вартість землі в цих областях експерти Світового банку пов'язують із загальною кількістю ріллі та військовим фактором.

Так, у Волинській області значна частина земель знаходиться у заболоченій місцевості, а попит на купівлю землі у Луганській та Донецькій областях, які межують із зоною збройного конфлікту, невисокий.

Експерти наголошують, що цей рівень цін не відповідає потенційному, оскільки через існування мораторію на купівлю-продаж с/г земель в Україні та місцеві монополії на ринку оренди паїв, вартість оренди занижено в середньому в п'ять разів.

Відповідно, і потенційні ціни купівлі та продажу землі в Україні можуть бути у 2-5 разів вище зазначених.

Зокрема, ціна гектара у Волинській області, у разі запровадження повноцінного ринку землі, може складати від $1128 до $2820, а в Черкаській - від $3340 до $8350 за 1 га.

Так само може подорожчати і оренда землі. 

"Після знаття мораторію на продаж землі, за різними сценаріями, ми вийдемо на рівень середньої ціни $3,5-4 тис за гектар за два-три роки… Відповідно зросте і ціна оренди. За ці два-три роки ми маємо вийти на паритетний рівень ціни оренди – $150-250 за гектар в рік", - заявив раніше в інтерв'ю БЦ Денис Нізалов, консультант Світового Банку із земельних питань.

Рейтинг вартості сільськогосподарської землі в Україні

ОбластьПродаж ($/га)Оренда ($/га)
ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ167084
ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ159780
КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ123862
ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ121061
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ114357
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ112856
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ108654
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ104552
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ101651
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ99450
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ89745
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ84042
МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ83142
ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ82241
СУМСЬКА ОБЛАСТЬ80740
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ80140
ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ77939
ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ73337
ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ72736
ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ72136
ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ69435
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ66533
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ61331
ВОЛИНСЬКА ОБЛАСТЬ56428Источник: https://biz.censor.net.ua/r3083467

 


 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ДФС блокує вихід в море суден з зерном

Про це заявляє на своїй сторінці у Фейсбук заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов.

За словами Соколова, ця ситуація виникла останні кілька днів. В результаті – портові та лінійні елеватори затоварені пшеницею. А закупівельна ціна на неї стрімко впала з 210 доларів за тонну до 180 доларів за тонну.

«Трейдерам немає сенсу її купувати, оскільки вони фізично не можуть її відвантажити, та й потужності під зберігання закінчуються», - написав заступник голови ВАР.

Крім того, є загроза втрати врожаю інших культур, які зараз збирають з полів. Адже вони повинні відвантажуватися на місце вже завантаженої пшениці, пояснив Соколов. А тепер через проблеми з її експортом може статися так, що зберігати кукурудзу буде просто ніде, попередив агроексперт.

Соколов повідомив, що аграріям невідомі причини блокування суден Державною фіскальною службою. Єдине пояснення, яке знайшли трейдери, це те, що уряд таким чином вирішив притримати ріст цін на пшеницю всередині України, щоби не допустити подорожчання хліба.

Джерело: agro-business.com.ua