Насіннєві гіганти: топ-10 найбільших заводів України

Україна – одна із найбільших країн в Європі з вирощування сільськогосподарської продукції. Цей великий ринок збуту продукції потребує тільки близько 5 млн посівних одиниць кукурудзи на рік. Тож виробляти насіння тут варто аби зменшити логістичні витрати, не платити митний збір та, за словами Сюзани Григоренко, виконавчого директора Насіннєвої асоціації України, зменшить витрати на вартість доробки насіння на заводах-партнерах та покращить контроль якості виробництва насіння. У майбутньому це може також зменшити вартість насіння для кінцевого споживача.

Agravery.com вирішив провести лістинг найбільших насіннєвих заводів України. Проте, через широкий спектр сільгоспкультур, насіння яких виробляється на деяких заводах, не завжди можливо оцінити потужність у посівних одиницях. Звісно, в цьому огляді представлені далеко не усі насіннєві заводи України, але десятка найбільших.

№ 1. Завод компанії «MAS Seeds»

Побудований у селі Могилів, Дніпропетровської області

Потужність 1 мільйон п.о. на рік

У 2010 році компанія «Маїсадур Семанс», яка тепер має назву «MAS Seeds», збудувала у селі Могилів, Дніпропетровської області, завод з виробництва насіння кукурудзи, соняшнику та ріпаку. У 2014 році була запущена друга лінія виробництва насіння. Загальна потужність цього заводу склала 1 мільйон посівних одиниць на рік. Вартість інвестицій у завод становить 40 млн євро. Це найбільший на даний час завод в Україні по виробництву насіння.

№ 2. Завод компанії «Маїс»

Побудований у місті Черкаси

Потужність 900 тисяч п.о. на рік та 10 тисяч тонн насіння сої, пшениці, ячменю, ріпаку та інших зернових культур.

Вартість заводу на момент будування складала 100 млн грн. Завод був відкритий у червні 2015 року. Він здатен виробляти 700 тисяч п.о. кукурудзи та 200 тисяч п.о. соняшнику за сезон. Окрім того, завод здатен виготовляти 10 тисяч тонн насіння сої, пшениці, ячменю, ріпаку та інших зернових культур.

№ 3. Завод «Стасі Насіння», компанії «DuPont Pioneer»

Побудований у селі Стасі, Полтавської області

Потужність 800 тисяч п.о. на рік

Завод «Стасі насіння» належить компанії «DuPont Pioneer», що увійшла до складу «Corteva Agriscience», Сільськогосподарського підрозділу «DowDuPont». Він здатен виробляти 500 тисяч п.о. насіння кукурудзи та 300 тис. п.о. соняшнику, що робить його третім по потужності в Україні. Загальні інвестиції в будівництво заводу склали $56 млн.

№ 4. Завод компанії «Bayer»

Побудований у селі Почуйки, Житомирської області

Потужність 750 тисяч п.о. на рік

Якщо дивитись лише на виробництво насіння кукурудзи, то справді новий завод у селі Почуйки є найбільшим. Будувати цей завод в Україні почала ще компанія «Monsanto» і саме її гібриди кукурудзи будуть виготовлятись на цьому заводі. Але після того, як компанія «Bayer» придбала компанію «Monsanto», усі активи перейшли до німецького концерну. Таким чином відкривала завод вже компанія «Bayer». Вартість будівництва склала $200 млн. та тривало з 2014 року. У майбутньому також планується збільшити виробничі потужності заводу і запустити лінію по виробництву насіння ріпаку. А отже цей завод має усі перспективи стати не тільки найпотужнішим виробником насіння кукурудзи в Україні, а і зайняти перше місце по загальній потужності виробництва.

№ 5. Завод «Черлис», компанії «Євраліс Семенс Україна»

Побудований у селі Білозір’я, Черкаської області

Потужність 650 тисяч п.о. на рік

Трошки меншим за об’ємом випуску насіння від заводу у селі Почуйки є завод «Черлис» компанії «Євраліс Семенс Україна», який розташований у селі Білозір’я, Черкаської області. На сьогодні завод виготовляє 400 тис. п.о кукурудзи, 200 тис. п.о. соняшнику та 50 тис. п.о. сої. Таким чином загальні потужності заводу складають 650 тис. п.о. в рік. Інвестиції у модернізацію заводу склали 30 мільйонів євро.

№ 6. Завод компанії «КВС-Україна»

Побудований у місті Кам’янець-Подільський

Потужність 400 тисяч п.о. на рік

Ще одним великим заводом, що був відкритий на території України, стало підприємство компанії «КВС-Україна». Він розташований у Кам’янець-Подільському. Потужність заводу складає 400 тис. п.о кукурудзи на рік. Вартість інвестицій у побудову цього заводу склала 20 мільйонів євро. У майбутньому компанія планує збільшити вдвічі свої потужності, що дасть їй змогу називатись найбільшим виробником насіння кукурудзи в Україні.

№ 7. Завод ТОВ «П’ятидні»

Побудований у Волинській області, Володимир-Волинському районі

Потужність 50 тисяч тонн насіння пшениці, сої та гороху за сезон.

Найбільшим серед заводів, чию потужність неможливо порахувати у посівних одиницях є підприємство ТОВ «П’ятидні», що знаходиться у Волинській області, Володимир-Волинському районі. Цей завод був відкритий у 2017 році, його потужність складає 50 тисяч тонн насіння пшениці, сої та гороху за сезон.

№ 8. Завод компанії «Сварог Вест Груп»

Побудований у селі Лотівка, Шепетівського району, Хмельницької області

Потужність 25 тисяч тонн насіння зернових, круп’яних та бобових культур в рік

Ще одним великим заводом володіє компанія «Сварог Вест Груп», яка побудувала виробництво у селі Лотівка, Шепетівського району, Хмельницької області. Вартість заводу на момент будівництва складала 36 млн грн. Цей насіннєвий завод здатен виробляти до 25 тисяч тонн насіння зернових, круп’яних та бобових культур в рік.

№ 8. Завод компанії «Агротрейд»

Побудований у Харківській області

Потужність 20 тисяч тонн на рік

Дещо меншу потужність має завод компанії «Агротрейд», що був побудований у Харківській області в 2014 році. Вартість будівництва склала $13 млн. Його виробничі потужності складають 20 тисяч тонн в рік.

№ 9. Кіровоградський насіннєвий завод

Побудований у с. Бережинка, Кіровоградського району, Кіровоградської області

Потужність 10 тисяч тонн на рік

Ще менше виробництво має «Кіровоградський насіннєвий завод», його потужності складають 10 тисяч тонн насіння в рік. Проте, цей завод може виробляти абсолютно усі види насіння будь-яких сільськогосподарських культур, навіть таких як коноплі.

№ 10. «Лебединський Насіннєвий Завод», компанії «LNZ»

Побудований у селі Лебедин, Шполянського району, Черкаської області

Потужність н/д

На підприємстві діє два заводи: спеціалізований, що випускає насіння кукурудзи, та багатофункціональний, що може випускати насіння пшениці, ячменю, гороху, сої, соняшника, льону, коріандру, спельти та інших культур. Потужність багатофункціонального заводу складає 225-275 тонн на добу. Потужність спеціалізованого заводу складає 330 тонн на добу. Вартість інвестицій у спеціалізований завод склала $12,5 млн.

Нагадаємо, компанія «Дакса Бунге Україна» збудує на Вінниччині завод із переробки кукурудзи потужністю 100 тис. тонн на рік. Прогнозовані обсяги інвестицій становлять 14 млн доларів США.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Де в Україні виробляють найбільше молока

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока з посиланням на ДССУ.

Найбільше зросла реалізація молочної сировини у Дніпропетровській (32 тис. т; +27,1%), Одеській (16,8 тис. т; +12,5%) та Чернігівській (135,4 тис. т; +12,2%) областях.

В той же час, найбільший вал реалізації забезпечили господарства Полтавської (236,4 тис. т), Черкаської (166,9 тис. т) та Київської (153,3 тис. т) областей.

Середня ціна продажу склала 7482,1 грн/т, що на 7,9% вище ціни аналогічного періоду 2017 року. Максимальні ціни, при цьому, платили в Дніпропетровській області — 8038,4 грн/т, а найнижчу — у Сумській — 6985,8 грн/т.

Реалізація молока у січні-липні 2018 р., тис. т

Нагадаємо, що за рік український молочний індекс знизився майже на 20%. Загалом за рік прибутки молочників скоротилися на 19,6% через зростання вартості кормів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-10 брендів кави в Україні

Хоча українці все ще віддають перевагу розчинній каві, попит на зернову зростає дуже динамічно, пише pro-consulting.ua.

Його темп найвищий в Європі. І це не дивно, так як рівень споживання натуральної кави на одного жителя у нас в рази нижчий за європейські показників. Так, якщо українець випиває в середньому 3 кг меленої кави, то італієць - 5,5 кг, а швед або фін - 12,4 кг. Так що нам ще є куди рости.

Криза, що почалася в 2014 році, не сильно загальмувала зростання споживання кави, вона більше сприяла зміщення переваг покупців з сторону більш дешевих торгових марок. З початком деякого відновлення купівельної спроможності населення підвищився і попит на даний напій в середній і високій цінових категоріях.

Позитивно позначилися на розвитку ринку кави в Україні укладання договорів про вільні поставки з провідними країнами-виробниками - В'єтнамом і Бразилією, а також вступ в дію угоди про асоціацію з ЄС.

Найбільшими експортерами кави в нашій країні в минулому році були В'єтнам, Польща, Індія та Італія. Разом ці країни поставили 57,3% імпортної кави. Причому серед поточних постачальників успішно розчинилася частка Росії, яка в 2013 році була найбільшою - 18,4% від усього обсягу імпорту.

Найпопулярнішими ТМ в сегменті зернової кави на сьогоднішній день в Україні є Lavazza, Jacobs і Кава зі Львова.

https://pro-consulting.ua/uploads/files/Press%20centr/Inform-digest/analiz-rinku-kavi-4.bmp

При виборі конкретного виду кави, покупці в Україні орієнтуються спочатку на свої смакові уподобання, а потім - на країну-виробника, репутацію бренду і ціну. Останнім часом зміцнюються позиції кави як елемента швидкого харчування. Його все частіше купують в міських фастфудах на винос. Для кавових гурманів активно відкриваються авторські заклади, де практикуються особливі методи обсмаження і приготування напою, за які клієнти готові платити більше.

Збільшення фінансового добробуту наших співвітчизників буде сприяти зростанню попиту на каву в Україні, причому, чим більш заможними ставатимуть українці, тим більше вони будуть купувати якісні та дорогі сорти. Очікується подальше зростання споживання меленої кави і зниження частки споживання розчинної, яке сприяє розвитку кавової культури в країні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-10 українських експортерів цукру

Основні поставки цукру здійснювались в Узбекистан – 35,45%, Туреччину – 8,87% та Азербайджан – 7,63%, повідомили в асоціації «Укрцукор», пише agrotimes.net.

Лідером з виробництва цукру за 11 місяців 2017/18 МР стала компанія «Радехівський цукор». Вона експортувала 135,7 тис. тонн цукру на $54,57 млн.

На другому місці – «Цукорагропром», що експортував 91,5 тис. тонн цукру на $40 млн.

Третє місце посіла продовольча компанія «Поділля» з обсягом експорту 80,3 тис. тонн на $27,6 млн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-10 вітчизняних продуктів, які обирають українці

Нове глобальне дослідження Nielsen споживчих переваг щодо походження бренду The Nielsen Global Brand-Origin Report за підсумками 2017 року показує, як вітчизняний споживач робить свій вибір в продуктах харчування і непродовольчих товарах залежно від того, де зроблена продукція. Про це повідомляє аналітична компанія Nielsen, передає УНН.

Тож у ТОП-3 категорій товарів повсякденного попиту, в яких українські споживачі переважно обирають вітчизняних виробників, входить молочна продукція (88% сказали, що віддають перевагу локальним виробникам у цій категорії), морозиво — 62% і мінеральна бутильована вода — 55%.

Кожен п’ятий (20%) український споживач заявив про готовність купувати чай і каву вітчизняного виробництва.

Щодо алкоголю, включаючи пиво і вино, то купувати “українське” бажають 36% споживачів. Зазначається також, що цей показник зріс порівняно з даними за 2016 рік. Тоді купувати вітчизняний алкоголь згодні були 30% опитаних.

Що стосується свіжої продукції, яка продається на вагу, українські споживачі схиляються до локального виготовлення: 67% охоче купують вітчизняні свіжі овочі та фрукти, 58% — м’ясо, рибу і яйця, 78% — хліб і хлібобулочні, кондитерські вироби.

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-10 найактивніших європейських покупців вітчизняних харчових товарів

Український експорт при цьому становить майже $3,1 млрд, тобто Україна має позитивний торговельний баланс.

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань  європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

«Незважаючи на те, що український аграрний експорт до країн ЄС за сім місяців поточного року  зменшився на 3,7% порівняно з аналогічним періодом 2017 року, він склав майже $3,1млрд. При цьому, ЄС залишається другим за важливістю ринком в регіональній структурі нашого експорту продукції АПК з часткою 35,3%, поступаючись лише країнам Азії», - підкреслила заступник Міністра Ольга Трофімцева.

За її словами, ТОП-10 найактивніших європейських покупців вітчизняних аграрних та харчових товарів в 2018 році очолюють Нідерланди, з часткою 15,5%. Далі йдуть Польща – 14,5%, Італія – 13,8%, Іспанія – 12,9%, Німеччина – 10,6%, Франція – 6,5%, Бельгія – 3,3%, Великобританія – 3%, Угорщина – 2,8%, Португалія – 2,7%, Румунія – 1,8%.

«За цей період дуже помітно збільшився попит європейських споживачів на цілу низку українських аграрних та харчових товарів. Наприклад, пташиного м’яса та субпродуктів було експортовано до ринків ЄС майже в 2,2 рази більше, ніж у той самий період минулого року, на $152,1 млн»,- відмітила Ольга Трофімцева.

Вона додала, що також збільшились обсяги експорту наступних товарів: насіння свиріпи або ріпаку – на $73,4 млн або на 96,7%; пшениці – на $52,8 млн (на 52%); сої – на $17,2 млн (на 11,6%); інших горіхів – на $17,1 млн (на 80,8%); шкіри із шкур інших тварин – $13,6 млн (на 56%); овочів бобових сушених – на $10,8 млн (в 3 рази); кондвиробів з цукру – на $10,8 млн (на 78,9%); плодів та горіхів сирих або варених, морожених – на $9,9 млн (на 38,9%); соків – майже на $9,2 млн (на 51,3%); шоколаду та інших продуктів з вмістом какао – на $9,1 млн (на 69,6%).

«Що стосується імпорту в Україну товарів з ЄС, то він збільшився майже на 30% та становив трохи більше ніж $1,5 млрд. Ключовими товарами нашого імпорту стали: продукти для годівлі тварин, шоколад та продукти з какао-бобів, тютюн та вироби з нього, насіння олійних культур, м'ясо та субпродукти та інші харчові товари»,- резюмувала заступник Міністра Ольга Трофімцева.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview