182818
178171

Невигідну гречку витісняють з полів кукурудза і соняшник

При цьому ситуація, що склалася, обумовлена зниженням цін на цю культуру, пише «АПК-Інформ».

Так, за словами аграріїв середня ціна попиту на зерно гречки в даний час складає 7000 грн/т, що практично в два рази нижче рівня минулого року.

Разом з тим, респонденти відзначають, що погодні умови сприяють проведенню посівної кампанії, згідно з агрономічним термінами.

За даними Минагопрода України, станом на 5 травня п. р. гречкою засіяно 14,6 тис. га (10% до прогнозу).

Ваш вибір 'Цікаво'.


Посіви сої попри прогнози не зменшилися

Побоювання окремих експертів щодо різкого скорочення площ посів під сою у нинішньому сезоні через скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних виявилися марними. У Міністерстві аграрної політики та продовольства повідомляють, що сої насіяли, за попередніми підрахунками, навіть більше, ніж торік, пише agro-business.com.ua.

Так, за словами, в.о. міністра агрополітики та продовольства Максима Мартинюка, показники посіву сої станом на початок травня вже перевищили минулорічні на аналогічну дату.

Аграрії заклали сої на 661,9 тисячах гектарів супроти 636 тисяч гектарів торік, повідомив Мартинюк.

В.о. міністра зауважив, що остаточну крапку поставить кінцевий показник. Адже заплановано посіяти понад 1,9 мільйона гектарів сої. Однак нині передумов для зменшення посівів немає, зазначив чиновник.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Імпортер морепродуктів заявив про тиск з боку ДФС

Теґи: 

Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" директор адміністративного департаменту компанії Юрій Краско.

"Починаючи з 2015 року, на компанію здійснюється системний тиск з боку ДФС, внаслідок чого Klion Group несе суттєві репутаційні втрати. До нас та до наших клієнтів, банкам, з якими ми працюємо, надходять запити на надання даних про нашу діяльність, що призводить до того, що деякі ключові клієнти розглядають можливість розірвати відносини з нашою компанією", – сказав він.

За словами Ю. Краско, ДФС пред'являє підозри у заниженні вартості товару в митних деклараціях з близько сотні імпортних операцій в період з кінця 2012-го по початок 2014 рр.

"Спочатку ДФС складала протоколи та постанови про порушення митних правил і направляла їх до суду для прийняття рішень відповідно до закону, або ми оскаржили їх самостійно. Суди всіх інстанцій встановили, що ніяких порушень митних правил підприємством допущено не було. Таких рішень у нас 97. Незважаючи на це, в 2015 році було відкрито кримінальне провадження за цими звинуваченнями", – сказав директор адміндепартаменту компанії.

За його словами, адвокати компанії пред'являли ці судові рішення в ході слідчих дій. "Митні органи складали адмінпротоколи і щодо операцій, де ввезення товару проводилось за "шостого методом", тобто митну вартість визначала сама митниця, а не Klion Group. Потім, через два роки, митний орган пред'являє компанії претензії про заниження вартості товару, яку сам же і визначив. Всього нами було оскаржено дії митниці щодо визначення ціни товару пл близько 300 судових справах. Всі вони - на користь підприємства", – додав Ю. Краско.

"За відкриттям кримінального провадження пішли одночасні обшуки філій і складів підприємства в Запоріжжі, Одесі, Харкові, Києві, Рівному, інших містах. Обшуки проводили за домашніми адресами співробітників, керівників, у осіб, які, на думку слідчих,  мають відношення до нашої компанії. Ці дії отримали широкий резонанс у ЗМІ. Ми направили відповідні скарги народним депутатам, бізнес-омбудсмену, в прокуратуру, знайшли підтримку з боку національних та регіональних бізнес-асоціацій", – пояснив він.

У підсумку в 2016 році кримінальне провадження вже закривалося з формулюванням про не встановлення порушень, фактів несплати в бюджет коштів. Однак у 2017 році справу знову було відкрито.

"І починається все з початку: в серпні 2017 року - обшук, "маски-шоу", паралізована робота підприємства. При цьому правоохоронці нічого не виявили: формально взяли кілька папок. Ми розцінюємо це як тиск, оскільки судової перспективи цієї справи, на нашу думку, немає. Найбільше ми страждаємо з точки зору ділової репутації", – підсумовує Ю. Краско.

Прес-служба ДФС відмовилася коментувати ситуацію, посилаючись на заборону розголошення митної інформації платника податків без його дозволу.

Компанія Klion Group (TM Veladis), основним напрямком діяльності якої є виробництво, продаж, імпорт та експорт риби і морепродуктів, заснована у грудні 2005 року в Запоріжжі. Випускає понад 200 найменувань продукції. Філії компанії розташовані в Києві, Харкові, Одесі, Львові, Рівному, Вінниці, Запоріжжя. Є логістичний центр в Чорноморське (Одеська обл.).

Ваш вибір 'Цікаво'.


Незважаючи на великий урожай, ціна на овочі та фрукти в Україні не впаде

Про це Голос UA повідомив генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Зараз є тенденція до зниження ціни на всі без винятку культури. У нас точно не буде заморозків, які були в минулому році, і які призвели до зниження врожаю. Правда, за підсумками зниження врожаю там було взагалі незначне, якщо ми подивимося взагалі по валовому збору. В цьому році такого немає, тому вважаю, що ми поставимо рекорд по збору всіх без винятку культур - це і кісточкові, і яблука, і груші, і всі види ягід. Відповідно, і звичайні овочі та овочі борщового набору - все буде в великому достатку. Інше питання, що на ціну це буде впливати не так значно. Тобто раніше ми вважали, що якщо великий урожай, то ціна буде низькою. В даному випадку ціна буде помірною рівно тому, що зараз багато виробляють продукцію виключно для поставок в Європу», - зазначив експерт.

За словами О. Дорошенко, коли будуть поставки виробників прямо на ринок, то тоді ціна буде знижуватися.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Nestle і Starbucks уклали угоду на 7 мільярдів доларів

Теґи: 

Nestle SA, найбільший в світі виробник харчової продукції, уклала партнерську угоду з кавовим гігантом Starbucks, за якою швейцарська компанія отримала глобальні права на продаж споживчої продукції Starbucks.

Про це йдеться в спільному прес-релізі компаній, пише "Інтерфакс-Україна".

Як зазначається, Nestle заплатить в рамках угоди 7,15 млрд доларів. Права перейдуть Nestle "на безстроковий період".

Відзначається, що угода передбачає продаж продукції поза закладів Starbucks, які залишаться під контролем компанії, і не включає в себе готову до вживання продукцію, включаючи кавові напої в жерстяних банках.

Щорічна виручка підрозділу оцінюється в 2 млрд доларів, і Nestle очікує, що угода позитивно позначиться на її прибутку в розрахунку на акцію і органічному зростанні продажів починаючи з 2019 року, після її очікуваного закриття в кінці 2018 року.

Також в рамках угоди близько 500 співробітників Starbucks перейдуть на роботу в Nestle.

Тепер Nestle стане власником відразу трьох відомих кавових брендів - Nescafe, Nespresso і Starbucks.ТОП-10 агрокомпаній по відшкодуванню ПДВ

Теґи: 

Про це йдеться у повідомленні на сайті Державної казначейської служби, пише agravery.com.

У ТОП-10 компаній найбільших одержувачів відшкодування ПДВ в агропромисловому комплексі за зазначений період увійшли:

  1. «АДМ Трейдинг Україна» —336,92мл  грн;
  2. «Кернел-трейд» — 264,97 млн грн;
  3. Cargill  — 224,89 млн грн;
  4. «ЛДК Україна» — 208,18 млн грн;
  5. «Державна продовольчо-зернова корпорація України»  — 201,41 млн грн;
  6. «Миронівський Хлібопродукт» — 199,99 млн грн;
  7. «НІБУЛОН» — 199,37 млн грн;
  8. Allseeds — 102,74 млн грн;
  9. «Оптімусагро трейд» — 99,39 тис. грн;
  10. Glencore — 98,85 млн грн.