Орендна плата за сільгоспземлі в Україні перевищила рівень окремих країн ЄС

Орендна плата за сільськогосподарські землі в Україні перевищила рівень окремих країн Європейського Союзу, поінформувала заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Ольга Ходаківська.

За її словами, нині середньорічна орендна плата за землі сільськогосподарського призначення в Україні для земель державної власності досягла 120 євро/га, приватної – 100-105 євро/га. При цьому вона перевищила плату за орендовані угіддя у Словаччині (50 євро/га), Латвії (57 євро/га), Естонії (58 євро/га), Хорватії (69 євро/га), Литві (99 євро/га) та Чехії (104 євро/га), а також наближається до рівня відповідного показника у Словенії (134 євро/га), Іспанії (148 євро/га), Угорщині (160 євро/га) та Швеції (160 євро/га).

За результатами досліджень науковців Інституту аграрної економіки, у деяких областях України: Хмельницька (278 євро/га), Вінницька (255 євро/га) та Полтавська (237 євро/га), – по землях державної власності, а також у Черкаській (250 євро/га) щодо приватних земель, – орендна плата за сільгоспземлі уже перевищила рівень Франції (215 євро/га), Люксембургу (244 євро/га) і наближається до показників Австрії (288 євро/га) та Ірландії (295 євро/га).

Це при тому, що частка орендної плати у структурі собівартості українських аграріїв залишається порівняно високою і становить 11-13%, наголосила експерт.

Таким чином, вважає вона, звинувачення у бік орендарів, що вони сплачують «мізерну» орендну плату, не завжди обґрунтовані.

З кожним роком середній розмір орендної плати в Україні зростає, а самі форми її виплат та умови розрахунку удосконалюються. Зокрема, суттєво зросла частка виплат у грошовій формі. Нині вона становить близько 60% проти 25% у 2010 році.

Таким чином, в Україні спостерігається тенденція підвищення орендної плати за землі сільськогосподарського призначення. Утім слід пам’ятати, що вона визначається рівнем віддачі гектара сільгоспугідь та його родючістю, рівнем конкуренції на ринку прав оренди, а також термінами оренди, підсумувала Ольга Ходаківська.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На українських ринках падають ціни на цибулю

За інформацією аналітиків EastFruit, ціни на цибулю в Україні на поточному тижні істотно знизилися. Зниження досягало 20% за тиждень. На даний момент купити цибулю в Херсонській області України вже можна навіть дешевше 20 центів США за кг (дешевше 5 грн/кг).

Тим не менш, роком раніше, в цей же час, ціни на цибулю були нижче і коливалися в межах 14-15 центів США за кг. Таким чином у даний момент українські фермери продають цибулю в середньому на 40% дорожче, ніж роком раніше, не дивлячись на значне розширення площ під продукцією в 2019 році.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Рада затвердила новий склад Кабміну

Прем'єр-міністром України став Олексій Гончарук.

В новому Кабінеті міністрів України не буде Міністерства аграрної політики та продовольства. Частина повноваження Мінагрополітики передадуть Міністерству економічного розвитку і торгівлі, яке буде працювати під керівництвом Тимофія Милованова, призначеного міністром розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Тимофій Милованов народився 15 березня 1975 року в Києві.

Він закінчив київську фізико-математичну школу №145, Київський політехнічний інститут та Києво-Молилянскую академію.

У 1999 році Милованов отримав ступінь міністра економіки в Київській школі економіки, а у 2004 отримав ступінь PhD (вчений ступінь доктор філософії - відповідає ступеню кандидат наук в країнах колишнього СРСР).

Викладав у Пенсельванському університеті Бонна, Університеті штату Пенсільванія, а також в Університеті Піттсбурга.

7 липня 2016 року був призначений членом Ради Національного банку України, а в жовтні 2016 року - заступником голови Ради НБУ.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Харківщині вбито фермера

Про це УНН повідомили у правоохоронних органах. Тіло фермера виявили смт Васищево у лісопосадці.

На тілі чоловіка 1976 року народження виявлені сліди удушення. Неподалік також був виявлений автомобіль фермера. В автомобілі виявлено мобільний телефон та документи вбитого, а також гроші.

Проводиться досудове розслідування в рамках кримінального провадження за ст. 115 КК України (умисне вбивство).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна виробляє все менше свинини

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Так, у січні-липні 2019 року було вироблено 116 тис. тонн свинини, що на 2,8% менше, ніж в січні-липні 2018 року.

Зокрема, у липні 2019 року в Україні було вироблено 17,8 тис. тонн свинини. Це на 2,8% більше, ніж у липні 2018 року. У порівнянні з червнем 2019 року виробництво свинини в Україні зросло на 9,3%.

Йдеться про виробництво свіжої та охолодженої продукції (тушки, напівтушки).

Дані наведено без урахування анексованого Росією Криму та Севастополя, а також окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Зауважимо, що скорочення виробництва свинини відбувається, в тому числі, і через епідемію АЧС в Україні.

За словами політика Сергія Тригубенка, хвороба зумовила знищення понад 32 тис. голів свиней в минулому році, і це тільки за офіційними даними.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У ресторанах KFC з’являться страви зі штучної курятини

Про це повідомляє landlord.ua.

Курятина на рослинній основі буде готуватися в ресторанах разом зі звичайною, що може не влаштовувати вегетаріанців та веганів. Експеримент, який розпочався 27 серпня, орієнтований на флексітаріанців (людей, які дотримуються переважно рослинної дієти, але допускають споживання м’яса тварин) – коментують у KFC.

На підставі відгуків клієнтів ресторану в Атланті прийматиметься рішення, чи поширювати експеримент на інші заклади KFC.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview