186395

Перед Великоднем подорожчали усі види м'яса, крім курятини

Про це повідомляє інфляційний барометр, передає УНН.

Всього за тиждень свинина додала в ціні 8,5%, яловичина – майже 3%. Натомість, курятина подешевшала на 2,2%.

Тож, перед Великоднем українці зможуть придбати кілограм яловичини в середньому за 134,3 грн, кілограм свинини – за 110,5 грн, а кілограм курятини обійдеться співвітчизникам у 92,2 грн.

Додамо, що перед Великоднем яйця подорожчали всього на 0,2%.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Австралійці пристосували гідропоніку для вирощування картоплі

Експеримент виявився настільки вдалим, що згодом переріс в окремий, досить прибутковий, бізнес.
Компанія вирощує близько півтора сотень різних сортів картоплі. Врожай збирають двічі або тричі на тиждень, пише atmagro.ru.

Зі слів Роберта Грехема, керівника «Агроніко», його фірма унікальна у своєму роді. Зазвичай фермери закопують картоплю в землю і не знають, що з цього зросло, до моменту збирання врожаю. Зростання картоплі на гідропоніці видно, як на долоні.

До того ж, крихітні бульби є на 100% безвірусними. Тому «Агроніко» також виробляють посадковий матеріал картоплі, яку вирощують в полі.

На сьогоднішній день фірма завершує будівництво холодильника-сховища, що складається з десяти камер по 800 тонн кожна. Сховище оснащено спеціальною системою вентиляції, що дозволить забезпечити високу схоронність і здоров'я бульб.

На Тасманії живе набагато менше інфекцій і шкідників картоплі, ніж на материковій Австралії, тому в останні роки тут істотно збільшується виробництво картоплі. Так, за чотири роки обсяги експорту зросли з 3 до 10 тис. тонн.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Топ-3 експортерів українського меду

Про це пише propozitsiya.com.

Не секрет, що Україна є одним з найбільших виробників меду в світі і другим за величиною (після Китаю) експортером меду в Європейський Союз. Українські пасічники роблять за рік близько 90-100 тис. тонн меду, але точна цифра невідома, оскільки 98% обсягів виготовляється в домашніх господарствах.

За оцінками аналітиків, в 2017 році експорт меду з України збільшився на 18,9% - до 67,9 тис. тонн в порівнянні з 2016 роком. У грошовому вираженні постачання на зовнішні ринки збільшилися на 37,6%, або на $36,6 млн - до $133,9 млн, тоді як в 2016 році продажі принесли українським виробникам $97,3 млн.

Головними імпортерами нашого меду традиційно стали країни ЄС: лідирує Німеччина з закупівлями на $34,2 млн і Польща - на $21,8 млн. Найбільшу виручку за межами ЄС український мед приніс з США - там його закупили на $26,9 млн.

Варто додати, що для експорту в ЄС продукція повинна відповідати таким критеріям: безпека продукції, контроль забруднюючих речовин в харчових продуктах, контроль залишків пестицидів, обов'язкове маркування і контроль залишків ветеринарних препаратів.

Безмитна квота на поставку українського меду в ЄС в 2018 році склала 7,9 тис. тонн (закінчилась на 100% за перші 11 днів січня).
 

Топ-3 експортерів українського меду:
1. "Юкрейніан Бі" і "Бартнік"
Виручка від експорту: $23,8 млн.
Обсяг: 11,5 тис. тонн.
Куди поставлялася продукція: Польща, Румунія, Німеччина, Канада, Франція, США. "Юкрейніан Бі" поставила на зовнішні ринки 8,3 тис. тонн на $16,8 млн. "Бартнік" - 3,1 тис. тонн на $7 млн.
2. "Асканія-Пак"
Виручка від експорту: $19,4 млн.
Обсяг: 8,8 тис. тонн.
Куди поставлялася продукція: Марокко, Німеччина, Великобританія, Італія, Бельгія, Данія, Канада, США, Іспанія, Італія, Франція, Литва.
3. "Агро Іст Трейд"
Виручка від експорту: $10,6 млн.
Обсяг: 5,4 тис. тонн.
Куди поставлялася продукція: США, Польща, Ізраїль

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Миколаївщині побудують корівник на 2,5 тис голів

Про це повідомили в Асоціації виробників молока, передає AgroTimes.

Пізніше господарство планує побудувати  корівник на 2,5 тис. голів.

Наприкінці 2017 року «Промінь» увів у експлуатацію нові корпуси для теличок 2-4 і та 4-6 місяців. Старших телиць і нетелей тримають у реконструйованих старих приміщеннях.

СТОВ «Промінь» утримує 4,7 тис. голів ВРХ, з них майже 2 тис. – фуражних корів. Щодня виробляє 60 тонн молока екстра-ґатунку. Стадо нарощує за рахунок власного відтворення.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


МінАПК планує створити агенцію для кредитування фермерів

Про це пише НВ.

“Держава має забезпечити фермерів і фінансово, це мають довгі і дешеві гроші - 3% річних і 30-річні кредити. Для цього ми плануємо створити Державну фінансову гарантійну агенцію, яка виступить гарантом таких кредитів”, - розповів Мартинюк.

За його словами, поява агенції призведе до зниження вартості кредитів.

“У разі дефолту держава бере частково зобов’язання позичальника, і тоді банківський сегмент буде більш охоче на це (кредитування фермерів - ред.) іти", - пояснив Мартинюк.ТОП-5 компаній України за елеваторними потужностями

Про це повідомляє Elevatorist.com.

У ТОП-5 компаній України за елеваторними потужностями увійшли:

1. ДПЗКУ — 3,73 млн т;
2. «Кернел» — 2,86 млн т;
3. UkrLandFarming — 2,66 млн т;
4. «НІБУЛОН» — 1,95 млн т;
5. Держрезерв — 1,19 млн т.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.