182818
178171

Перевірити рівень біобезпеки господарства в Україні можна буде онлайн

Про це повідомляє прес-служба Асоціації «Свинарі України».
За його словами, оцінити рівень біобезпеки свого господарства можна буде за пару кліків.

«Опитувальник розроблений на основі аудитів свиногосподарств, які ми проводили разом з Асоціацією «Свинарі України» у травні цього року. Працювали над його створення експерти нашого університету (Університет Пердью, США) та фахівці АСУ. Він містить питання щодо транспортування, гігієни персоналу, закупівлі тварин, дезінфекції, кормів тощо. Тобто всі аспекти, що стосуються біобезпеки», — зазначив Пограничний.

В АСУ додають, що анкета буде презентована двома мовами — українською та англійською

«Відповіді будуть „так/ні“ й оцінюватимуться балами, чим вищий — тим краще, це означатиме, що біобезпека на доброму рівні. Наразі опитувальник ще доопрацьовується та найближчим часом він з’явиться у доступі», — йдеться у повідомленні асоціації.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українську молочку споживатимуть ще в одній країні світу

Про це повідомила прес-служба Державної служби безпеки харчових продуктів і захисту споживачів України.

Даний сертифікат був узгоджений Держпродспоживслужбою і компетентним органом Македонії.

Нагадаємо, за січень-серпень 2018 року Україна експортувала понад 130 млн тонн молокопродуктів на загальну суму $228,3 млн, що більше на $17,8 млн порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Ваш вибір 'Подобається'.


Вітчизняний виробник чіпсів з льону планує залучити $1 млн інвестицій

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів співзасновник «Ф'ючефуд» Павло Себастьянович, пише Аgrotimes.net.

«Спочатку збираємося відшукати інвестиції, щоб збудувати великий завод в Україні», – зазначив він.

Постачати ж за кордон невеликі партії «Ф’ючіпсів» є економічно невигідним, пояснив він. Нині компанія випускає приблизно 120 тис. пачок «Ф’ючіпсів» на рік.

«Ф'ючефуд» – ще незавершене виробництво, і «Ф’ючіпси» – лише початок лінійки їжі майбутнього», – підкреслив Павло Себастьянович.

Сьогодні компанія має чотири види чіпсів: класичні, класичні з цибулею, золоті, жовті з італійськими травами. «Щоб це була лінійка бренду, потрібно ще два смаки, – додав він. –  Ми розробили 12 рецептів чіпсів на основі льону з різними натуральними смаковими добавками: такими, як кмин, каррі, кріп, часник, і три – на основі арахісу».

Довідка:

«Ф'ючефуд» – єдине підприємство в Україні, яке виготовляє їжу з льону.

 В Україні падає споживання не тільки хліба, а й борошна, борошняних виробів та круп

При цьому даний показник демонструє тенденцію до зниження на тлі змін в культурі харчування населення, пише propozitsiya.com. В результаті також знижуються обсяги виробництва хлібобулочних виробів в Україні - в середньому на 9% щорічно, кондитерських виробів - на 6%, макаронних виробів - на 8%.
 
Скорочення чисельності населення впливає і на ринок круп. Але в даному випадку склалася тенденція частково компенсується популяризацією здорового харчування і приростом споживання круп і пластівців на душу населення. Основним ризиком для даного сегмента є сильна нестабільність в обсягах виробництва сировини.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Які країни купують українську молочну продукцію

За січень-серпень 2018 року Україна експортувала понад 130 млн тонн молокопродуктів на загальну суму $228,3 млн, що більше на $17,8 млн порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

«За вісім місяців поточного року Україна збільшила експорт молокопродуктів до ринків інших країн майже на $17,8 млн порівняно з аналогічним періодом минулого року. Перше місце серед експортних позицій зайняло тваринне масло, якого було експортовано на загальну суму $92,4 млн. Друге місце – згущене молоко на $43,7 млн, третє – казеїн на $30,6 млн», - прокоментувала Ольга Трофімцева.

За її словами, Україна також експортувала за цей період українських сирів на суму $20,04 млн, молочної сироватки на $14,1 млн, морозива на $11,9 млн, молока та незгущених вершків на $9,7 млн, кисломолочної продукції на $5,7 млн.

Найбільшими покупцями українського вершкового масла стали Марокко – $21,2 млн, Туреччина – $13,2 млн та Нідерланди – $8,8 млн. Сири всіх видів та кисломолочний сир було експортовано з України в основному на ринки Казахстану з сумою експорту – $9,02 млн, Молдови – $5,2 млн, Єгипту – $2,6 млн.

«Імпорт з України молочних продуктів також збільшився за даний період та становив $55,9 млн. Найбільше ми імпортували сирів на загальну суму – $38,3 млн, тваринне масло – $4,8 млн та кисломолочну продукцію на суму понад $5 млн», - резюмувала Ольга Трофімцева.

Ваш вибір 'Цікаво'.


У сучасних реаліях відкриття ринку землі неможливе

Про це заявив народний депутат, член Аграрного комітету Верховної Ради Вадим Івченко, пише gazetavv.com.

Як зазначив політик, Польща мала мораторій на продаж землі 12 років і за цей час вона змогла зробити структурні реформи як в сільському господарстві, так і в банківському секторі. Натомість наша влада не в змозі сьогодні забезпечити захист прав власності ні українцям, ні міжнародним інвесторам, наголосив Вадим Івченко.

До того ж, сьогодні рейдерство наявне в усіх областях країни: «Фермери обєднуються, люди стають на захист фермерів, а влада - спостерігає осторонь. Фермери у відчаї: тільки підприємство починає заробляти гроші - одразу знаходяться провладні чиновники, які намагаються його забрати, продажні нотаріуси, які переписують установчі документи або приписують їм якісь борги, приїжджає група молодиків, що збирають врожай чи просто вивозять його зі складів. Останні два роки в подібних захопленнях почали використовувати вогнепальну зброю. Катують та залякують людей та їхні сім'ї», - повідомив парламентарій.

Депутат переконаний, що за таких умов відкривати ринок землі неможливо.

«Іноді, коли я чую від «земельних експертів», що потрібно терміново знімати мораторій, мені здається, вони живуть зовсім в іншому світі. У світі, де подолано рейдерство, де зростає рівень життя громадян, де є довіра до поліцейських або до судів, де дотримуються всі права людей та створені умови для безперешкодної роботи бізнесу», - підсумував Вадим Івченко.

Читайте також: Як завершити земельну реформу

Політик також зауважив, що питання, коли можна розпочати продавати та купувати землю, потрібно ставити насамперед нашим правоохоронним органам та виконавчій гілці влади: «Бо яким чином проста людина може захистити свою власність?»

Ваш вибір 'Цікаво'.