182818
178171

Рада знизила податок на технічний спирт

Про це повідомляє прес-служба Укрспирту.

​Зокрема, законом передбачено оподаткування технічного спирту за нульовою ставкою:

  • спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення;
  • спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини;
  • спирту етилового денатурованого, що використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
  • спирту етилового-сирцю, що використовується в межах одного суб’єкта господарювання для виробництва біоетанолу;
  • спирту етилового, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб’єкта господарювання.
  • Також узгоджено заходи контролю за обігом спирту, що передбачає, поширення системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) на обіг спирту в Україні. Дана система контролю вже успішно функціонує на ринку обігу палива.


В Україні дешевшає банан і дорожчає яблуко

Насамперед, спостерігається збільшення пропозиції бананів і цитрусових, але яблук не стає менше. При цьому, ціни на імпортні фрукти поступово знижуюься, завдяки цьому, збільшуються обсяги їх продажів.

Але найцікавішим є те, що на цьому тижні поступово почали зростати ціни на яблука, проте, фахівці з моніторингу «Інфо-Шувар» наголошують на тому, що ціни зростають, насамперед, на яблуко «екстра» якості.

Так, за останній тиждень, на майданчиках гуртових ринків ціни на мандарини впали на 10%. На найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар», сьогодні мандарини виробництва Туреччини можна купити по 23-27 грн/кг (0,85-0,95 EUR/кг), іспанські мандарини коштують 38-40 грн/кг(1,2-1,26 EUR/кг) . Десь на 5% впали ціни на апельсини, фрукти, завезені із Туреччини на гуртових ринках пропонуються по 28-33 грн/кг  (0,88-1,04 EUR/кг), а продукція виробництва Іспанії коштує 35-37 грн/кг  (1,1-1,17 EUR/кг). Десь на 10% знизились ціна на банан, він сьогодні коштує 21-22 грн/кг (0,66-0,69 EUR/кг).

Слід зазначити, що в порівнянні з минулим роком, ціни на цитрусові майже не змінились, вартість апельсинів навіть трохи зросла, в межах 5-6%. А банани, навпаки, помітно подешевшали. Рік тому, банани коштували 25-27 грн/кг (0,78-0,84 EUR/кг) при цьому, саме від кінця листопада вони почали швидко дорожчати. Сьогодні банани на гуртових ринках дешевшають, їх середня вартість становить 21-22 грн/кг (0,66-0,69 EUR/кг).

Різниця в цінах на українське яблуко між минулим і поточним роком є найбільшою серед інших фруктів. В листопаді 2017 року, на гуртових ринках яблуко пропонувалось в 2-3 рази дорожче. Сьогодні більшість сортів виробники і перекупники на торгових майданчиках країни готові продавати по 4-6 грн/кг (0,13-0,19 EUR/кг). Втім, від початку поточного тижня, на ринку стала більш виразною тенденція до зростання ціни на яблуко преміальної якості, на нього попит є досить активним, продавці пропонують його в діапазоні 7-10 грн/кг (0,22-0,32 EUR/кг), тобто, в 1,5 рази дорожче від яблука стандартної якості.

Груша лишається лідером за темпами здорожчання. За минулий тиждень її вартість на гуртових ринках зросла майже на 30%. Найдешевша груша вітчизняного виробництва на гуртових майданчиках крани коштує 24-26 грн/кг (0,76-0,82 EUR/кг), ціни на найдорожчу імпортну грушу подекуди досягають 40-45 грн/кг (1,26-1,42 EUR/кг). Продавці на ринках наголошують на тому, що попри суттєве зростання ціни, попит на доогу імпортну грушу лишається стабільним, у зв’язку із обмеженням альтернативної пропозиції від вітчизняного виробника.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Експортерам зерна не повернули 3 млрд грн ПДВ

Про це повідомив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Минулий сезон – це перший рік, який ми відпрацювали в ідеальних умовах, коли нам відшкодовували весь ПДВ. Зараз вже третій місяць поспіль, коли податкова не відшкодовує ПДВ місяць у місяць, як годиться. Пішли суттєві затримки. За нашою інформацією, тільки за жовтень по великим експортерам зерна загальний обсяг був на рівні 3,9 млрд грн, а загорнули 2,8 млрд грн", - сказав Микола Горбачьов.

Президент УЗА додав, що ДФС не повернула компанії "Нібулон" за жовтень 700 млн грн, схожа ситуація у багатьох інших компаній.

"І якщо вони не повернули 3 млрд в цьому місяці, то з чого вони будуть відшкодовувати в наступному? Щоб не вийшло, що на кінець року знову накопичиться 20 млрд грн, і в ДФС скажуть – ні, це старе, давайте почнемо з 1 січня з нуля, а це по-старому списку - коли-небудь потім повернемо", - сказав Микола Горбачьов.

За його словами, УЗА зверталася з цього приводу до ДФС і озвучувала проблему в Мінагрополітики. "Інших важелів впливу на владу, крім публічності, у нас немає", - зазначив він.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Основні ризики для АПК від введення воєнного стану

Про це повідомив перший заступник міністра АПК Максим Мартинюк на своїй сторінці у мережі Facebook.

Складові будуть змінюватися відповідно до розвитку ситуації, все нижченаведене – попередні прогнози та оцінки.

Ризики, які МінАПК бачить на сьогодні, та ступінь їх впливу на ситуацію в АПК:

1. Основний блок – для рибної галузі. Азовське море генерує більшу частину вилову і це вимагає збереження стабільного і зрозумілого режиму риболовства в його водах. Станом на вчорашній день рибалкам було рекомендовано в якості застережного заходу повернутися в порт, жодних юридичних чи фактичних обмежень до них не застосовувалось. Ступінь ризику: не визначений.

2. Повторення агресивних дій в Керченській протоці. В зв’язку із напруженою ситуацією в Приазов’ї та непередбачуваними діями РФ, обсяги перевалки через порти Бердянськ та Маріуполь можуть бути вимушено скорочені, а потоки перенаправлені в порти Одеси. Ступінь впливу: середній. В минулому році через порти Азова було експортовано біля 5% від загального експорту зерна. Це багато, але період надвисокої місячної інтенсивності експорту в цьому сезоні ми уже проходимо, тож навіть враховуючи певні нюанси роботи Укрзалізниці, великих проблем від можливої концентрації експортних потоків ми не очікуємо. Місяць тому було б набагато складніше.

3. Загально-транспортні. Режим ВС охоплює всі портові області і може позначитися на роботі експортної інфраструктури (це лише припущення, оскільки зараз робота йде безперебійно). Крім того, з’являється фактор непереборного впливу – «військова потреба», якій буде підкорюватись транспорт, зокрема пріоритет у постачанні вагонів, подачі тяги тощо буде у військових вантажів. Ступінь впливу: залежатиме від злагодженої роботи транспортної інфраструктури.

4. Юридичні, пов’язані із виконанням зовнішніх контрактів та визначенням форс-мажору. Юристи сходяться на думці, що застосування форс-мажору в разі ВС є імперативним, але практика залежить від того, як був цей пункт виписаний в конкретному контракті. Ступінь впливу: середній. Ніхто із свідомих гравців ним не зловживатиме, оскільки на кону репутація і компанії, і країни в цілому як надійного постачальника. Станом на вчорашній вечір відвантаження відбувалися в штатному режимі. Крім того, навіть статус «Force Majeure» не скасовує контракт, а лише зміщує строки виконання зобов’язань по ньому.

5. Глобальні цінові. Власне, не ризик в прямому розумінні, але можливість коливань цін як реакція на ескалацію конфлікту – аспект, який треба врахувати. Ступінь впливу: мінімальний. На вчорашній біржовій сесії коливання ціни на пшеницю були в межах 1%, сьогоднішня сесія буде більш показова, але навряд чи суттєво інша.

6. Зростання ціни фрахту. Можливе, але в незначному обсязі і точно не в короткостроковій перспективі, оскільки судна фрахтуються із великим часовим лагом. Сподіваймося, що через місяць фактор «ВС» уже не буде актуальним.

7. Зростання страхових премій. Аргументи ті самі, що й пунктом вище. Страхові компанії найімовірніше закладуть додаткові ризики при страхуванні операцій в портах Азовського моря.

"Оскільки соціальний аспект є для нас найважливішим, окремо винесу тезу про те, що ризики продовольчого характеру для внутрішнього ринку, зокрема для 10 областей із ВС, відсутні. Пропозиція основних продуктів харчування значно перевищує прогнозований попит, а більшість областей, в яких введено ВС, є профіцитними.

Мінагрополітики готове долучитися до вирішення всіх питань, що можуть виникнути у учасників ринку в зв’язку із введенням воєнного стану, так само як і будь-яких інших", - підкреслив Максим Мартинюк.

Нагадаємо, Верховна Рада ввела військовий стан у 10 областях України.Мінекономрозвитку зробило заяву щодо введення воєнного стану

Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку України, передає УНН.

“Укази Президента України „Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні“ та „Про введення воєнного стану в Україні“ наразі не накладають обмежень на економічну діяльність на всій території України”, - йдеться у повідомленні.

Суб’єкти господарювання та громадяни можуть здійснювати економічні операції в звичайному режимі.

Мінекономрозвитку буде оперативно повідомляти про будь-які зміни в режимі здійснення економічної та зовнішньоекономічної діяльності.

Воєнний стан починає діяти з 9:00 28 листопада до 27 грудня 2018 року.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада схвалила закон 9338 про затвердження указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” №390/2018. Відповідне рішення підтримали 276 народних депутатів.

Воєнний стан, як передбачається, буде запроваджено у 10 областях.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Україна нарощує експорт риби

Всього за цей період 2018 року на зовнішні ринки було поставлено 3,4 тис. тонн такої продукції, повідомляє прес-служба МінАПК.

Найбільше української готової риби експортувалось до Молдови – 893 тонни на $1,3 млн. Також серед лідерів: Азербайджан (458 тонн на $903 тис.), Білорусь (505 тонн на $672 тис.), Грузія (552 тонни на $590 тис.), Ізраїль (120 тонн на $378 тис.), Казахстан (213 тонн на $269 тис.) та Вірменія (264 тонни на $212 тис.).

У січні-вересні 2017 року лідерами за експортом такої української продукції так само були Молдова, Білорусь, Азербайджан та Грузія.

Загалом, у 2017 році було поставлено на зовнішні ринки 5 тис. тонн готової та консервованої риби на загальну суму $7,3 млн.

Нагадаємо, за підсумками 9 місяців 2018 року Україна експортувала 454 тонни мороженої риби на загальну суму $1 млн.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.