178171

Росія вважає Україну винною в поширенні АЧС в ЄС

Про це повідомляє Россільгоспнагляд, передає УНН.

“Велика кількість осередків практично щодня реєструється в Польщі, Латвії, Литві, Естонії та Молдові. Одночасно, підтвердивши свій транскордонний характер, тільки з травня 2017 по травень 2018 року інфекція поширилася на ще три країни ЄС (Чехія, Румунія і Угорщина)”, - йдеться в повідомленні.

У Россільгоспнагляді вважають, що основною причиною спалахів АЧС на території європейських країн є ввезення інфікованої продукції свинарства з території України.

“Під реальною загрозою перебуває свинарство та епізоотичне благополуччя щодо АЧС Словаччини і Австрії”, — підкреслили в службі.

Нагадаємо, раніше голова Держпродпотребслужи України Володимир Лапа не виключив, що саме Росія може бути винна в тому, що АЧС охопило всю Україну. Про це він заявив в лютому минулого року, пояснивши свою позицію тим, що заражені АЧС дикі кабани нібито перетинали український кордон з боку РФ. Тоді висловлювання українського чиновника розкритикували деякі депутати ВРУ, порадивши Лапі не винних шукати, а реально боротися з вірусом.

Також нагадаємо, з початку року в Україні вже було зареєстровано близько 60 нових спалахів АЧС.

Польща тим часом навіть вирішила побудувати паркан на кордоні з Україною, щоб зменшити ризики поширення хвороби на своїй території.

Додамо, що за словами нардепа Сергія Тригубенка, на сьогодні темпи поширення АЧС в Україні практично не знижуються. Знижується тільки кількість поголів’я свиней, і зростають збитки вітчизняних фермерів.

Ваш вибір 'Подобається'.

Україна наростила експорт молока в чотири рази

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, пише НВ.

Україна експортувала молоко в травні переважно в Лівію - на $0,9 млн.

У січні-травні 2018 року по порівнянні з січнем-травнем 2017 року імпорт молока збільшився в 2 рази ($0,3 млн) до $0,5 млн, експорт - у 3,1 рази ($4 млн) до $6 млн.

Зазначимо, що в квітні 2018 року порівняо з квітнем 2017 року імпорт молока зменшився на 2,2% - до $91 тис., тоді як експорт збільшився в 3,9 рази ($1,3 млн) - до $1,7 млн.

Нагадаємо, що в 2017 році Україна імпортувала молоко на загальну суму $1,4 млн, тоді як експорт становив $9,7 млн.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Скільки хліба можна купити на середню зарплату

Такими висновками на своєму Facebook поділився Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж, пише agroday.com.ua.

За його словами, розрахунки проводилися на підставі офіційної статистики.

В список регіонів, де на середню зарплатню можна купити найбільше соціального пшеничного хліба, ввійшов Київ – 678 кг, Донецька область – 672 кг, Одеська – 638 кг, Дніпропетровська – 607 кг та Запорізька – 594 кг.

Найменша купівельна спроможність спостерігається в Житомирській області (406 кг), Закарпатській (432 кг), Чернівецькій (433 кг), Волинській (437 кг) та Сумській (406 кг).

Фактично різниця між Житомирщиною і Києвом складає 66% або понад 270 кг.

Якщо прослідкувати можливість споживання хліба в динаміці, то на Дніпропетровщині цьогоріч можуть купити хліба на 83 кг більше, в Одеській області — на 72 кг, Рівненській – на 57 кг, Донецькій – на 52 кг, Харківській – на 42 кг.

П’ятірку регіонів, де можливості закупитися хлібом поменшали, очолює Київ з показником -67 кг. До цього ж списку ввійшла Запорізька область (-53 кг), Кіровоградська (-41 кг), Полтавська (-30 кг) та Сумська (-20 кг).

До того ж, Дорошенко наголошує, що  лише у 15 регіонах України за рік споживання хліба потенційно збільшилося. Натомість у 30% областей воно впало.  

Нагадаємо, раніше в асоціації підрахували зміну купівельних можливостей українців у еквіваленті м’яса. Виявилося, що за рік цей показник упав на 11%.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні подешевшало м'ясо

Про це повідомляє інфляційний барометр станом на 18 червня, передає УНН.

Зокрема, курятина подешевшала на 3% — до 93,6 грн за кілограм. У той же час свинина впала в ціні на 0,4% і коштує тепер в середньому 104,2 грн за кілограм. Досить відчутно подешевшала яловичина — на 4,2% до 118,9 грн за кілограм продукту.

Протягом минулого тижня також впали в ціні крупи гречані — на 0,4% до 20,8 грн за кг, макарони — на 2,2% до 40,7 грн за кг, сметана — на 0,9% до 55,3 грн за кг, хліб пшеничний — на 2,4% до 8,3 грн за кг.

Водночас відбулося незначне подорожчання рису — на 1,8%, до 28,1 грн за кг, масла — на 1,3%, до 186,5 грн за кг, ковбас — на 1,3%, до 167,9 грн за кг.

 

Китайці готові платити за українську черешню $ 9-10 за кілограм

Що для українця звичайний фрукт, для китайця - екзотика! Наша черешня може захопити Східний ринок. На екскурсію українськими садами приїхала китайська делегація. Закуповувати нашу черешню в Народній Республіці хочуть уже в наступному сезоні. Тож тепер придивляються, як правильно вирощувати та зберігати цю екзотичну для Китаю садовину, пише ТСН.

У господарстві на Херсонщині вирощують елітну черешню. Її продають в українські супермаркети, експортують до Польщі, а тепер націлилися на Китай.

Яка вона, українська черешня, дегустувати прилетіли представники китайської фітосанітарної служби. Перше запитання – у яких умовах черешню зберігають і транспортують?

«Пакують черешню в ящики одразу на полі», - кажуть у господарстві.

У саду китайці розпитують усе - що господарі роблять із гілками після обрізування, які добрива використовують, якими препаратами труять шкідників?

У Китаї черешня- екзотика. Свою вирощують, але її бракує. Тож завозять з Америки, Чилі та Австралії. А тепер по черешню приїхали до України. 

«Ми повинні узгодити протокол, у якому мають бути виписані всі вимоги експорту черешні до Китаю. І українські фермери мусять дотримуватися цих вимог», - каже представник головного митного управління КНР Фу Чанг Бін.

Продавати свою черешню в Китай готові хоч завтра, кажуть українські підприємці. Бо китайські ціни дуже привабливі. Навіть якщо переправляти фрукти літаком.

«У Європі десь до трьох євро за кілограм. Китайський ринок - це 9-10 доларів за кілограм», - каже директор сільговптовариства Максим Литвиненко.

І китайці кажуть, що готові укладати  з українцями контракти.

«Побачили і продегустували багато сортів черешні. Особисто мені дуже подобається», - каже Фу Чанг Бін. 

Продавати свій товар до Китаю вже націлилися шість українських господарств. На прилавки китайських магазинів черешні з Херсона, Запоріжжя та Дніпра можуть потрапити вже наступного літа.

Ваш вибір 'Подобається'.

Як український фермер налагоджує виробництво популярного в світі делікатесу

Тепер він кожен ранок починає з обходу ферми. У Тараса Мазура нині під опікою цілий тваринницький комплекс. Він розвиває напрям із виробництва м’ясної худоби, пише uatv.ua.

Бики, корови, вівці та кози – кожен вид і породу спеціально шукали, відбирали, заселяли. Три роки пішло на розвиток стада ферми.

“Це була фактично запущена ферма пострадянського періоду, зруйноване приміщення, все заросло. І переді мною стояло завдання розробити стратегію і план з втілення розведення як овець і великої рогатої худоби, так і птахівництва в майбутньому”, – говорить фермер.
“Вирішили імпортувати з-за кордону поголів’я з племінних господарств, яке має правильну генетику. Вся худоба досить добре пристосувалася до наших умов, і ми зараз нарощуємо поголів’я”, – розповідає фермер. До статусу репродуктивної ферми господарству Тараса Мазура ще далеко, але тут уже пробують схрещувати породи за канадською технологією.

Ідея-фікс у Тараса – мармурове м’ясо. Виробництво такого делікатесу в Україні налагоджено ще мало. Тому він прагне зайняти лідируюче місце в цій ніші.
“Ми вирішили нарощувати поголів’я видів, які мають схильність до мармурового м’яса. Це і стейки, і ребра для приготування страв. Мармурове м’ясо – це коли в м’язах є такі прошарки, які під час приготування тануть і надають соковитість”, – ділиться український фермер.

Мармурове м’ясо багатше за звичайну яловичину на вміст азотистих екстрактних речовин, пантотенової кислоти, біотину. Такі речовини підсилюють секреторну функцію препарату травлення і допомагають кращому засвоєнню їжі. М’ясо активно сприяє виведенню шкідливих для організму речовин.

Мета Мазура – досягти такої якості мармурового м’яса, як у Новій Зеландії, Канаді.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.