182818
178171

Рис та горіхи на півдні України стають альтернативою кавунам і томатам

У 2018 році в порівнянні з минулим посіви рису в Херсонській області збільшилися на 20% і досягли 7,8 тис. га, пише agroday.com.ua.

Виробники рису з Херсонської області сподіваються вийти у вітчизняні лідери за його вирощуванням. Урожай цього сезону в регіоні вже перевищив 45 тис. тонн. Це майже 65% від загальноукраїнського. В цілому по країні рису зібрано 70 тис. т.

Врожайність у херсонців склала 57 ц/га, що вище середньорічної сезону 2017-го на 2 ц/га.

В найближчі 8 років аграрії, які займаються рисом, можуть збільшувати обсяги врожаю без побоювання надвиробництва, вважає Олександр Паливода, директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА.

У Херсонщини всі шанси вивести свій рис на світовий рівень, упевнений він. Наприклад, у 2018 аграрії області відправили на експорт понад 107 тон рису в Азію і Європу. Ця культура для Херсонщини стає такою ж брендовою, як кавуни і помідори.

У найбільш «рисових» районах області — Скадовському та Каланчацькому — його все більше вирощують на краплинному зрошенні.

Херсонська область, за прогнозами вчених, у найближчі роки буде потерпати від ще більшої посухи через зміни клімату.

Посухостійкі горіхові дерева також стають золотою жилою для півдня. Зараз площі їх насаджень перевищують 617 га, з них 132 га належать сільгосппідприємствам.

Додатковим стимулом для вирощування горіхів стала програма державної компенсації посадкового матеріалу, в яку потрапила і ця культура.

За даними Української горіхової асоціації, фінансова частка горіхів в реалізації плодово-ягідної продукції в Україні становить 52%, а виручка від їх експорту в 2017-му — близько $ 100 млн.Україна може прогодувати шосту частину населення планети

Таку думкув озвучив Президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало, пише landlord.ua.

Він повідомив, що на дослідних ділянках академії пшениця дає від 10 тонн/га врожаю. За підрахунками вчених, із таким потенціалом сьогодні Україна може забезпечити хлібом 500 млн людей за умови розвиненого тваринництва та переробної промисловості. Однак, попри це, Україна – в третьому десятку країн за врожайністю пшениці.

«Не весь бізнес прагне дотримуватися технологій. Лише насіння з прекрасними генетичними задатками не дасть максимальний урожай. Не дотримується сівозміна, терміни і норми посіву, внесення добрив, а потім скарги на урожай», –зазначив Ярослав Гадзало.

При цьому він зазначив, що тільки за останні два роки зареєстровано 279 сортів, і академія готова повністю забезпечити потреби аграріїв у посівному матеріалі, а також надавати фермерам всебічну консультативну та методологічну підтримку.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Як переділять ринок добрив в Україні

Український ринок засобів захисту рослин (ЗЗР) набуває все більшої ваги у міжнародних виробників. Минулого тижня японська мультинаціональна корпорація Sumitomo, з 1999 року представлена ​​на агрохімічному ринку імпортером хімічної продукції ТОВ "Самміт-Агро Юкрейн" повідомила про придбання одного з найбільших в Україні дистриб'юторів ЗЗР - ТОВ "Спектр-Агро".

Зареєстроване в Обухові підприємство поставляє отрутохімікати, добрива, насіння і сільськогосподарську техніку більш ніж 3,5 тис. сільгосппідприємств по всій Україні. Як зазначається в спільній заяві компаній, Sumitomo придбає 51% акцій ТОВ "Спектр-Агро", і це є продовженням розвитку бізнесу Sumitomo в торгівлі сільгоспресурcсами, розпочатої понад 30 років тому, коли в корпорації було засновано агро-науковий напрям (ASBL).

Почавши з експорту засобів захисту рослин з Японії, Sumitomo активно займається розширенням лінійки постачань, розвиваючи оптові та роздрібні канали збуту. На сьогодні ця діяльність здійснюється в 30 країнах світу.

До цього, в 2011 році Sumitomo придбала найбільшого роздрібного продавця сільськогосподарської продукції - Alcedo Румунії S.R.L, а в 2015 році - компанію Agro Amazinia, яка є одним з найбільших роздрібних торгових каналів для фермерів в бразильському штаті Мату-Гросс.

В Україні Sumitomo вела діяльність через свою європейську "дочку" SumiAgro Європа "онука"якої - ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» вже встигла познайомитися з власниками "Спектр-Агро". У своїй діяльності українська структура Sumitomo задіє транспортне підприємство «Ремтранс» в Обухові, що належить основниму власнику "Спектр-Агро" Василю Скарлату.

Тепер же японська корпорація буде більш активно використовувати збутові можливості української компанії і розширювати своє представництво на ринку ЗЗР, де вже давно представлені основні світові гравці, такі як Bayer, Monsanto, BASF, Dupont і інші.

Наші перспективи

Український ринок ЗЗР відноситься до зростаючого і майже цілком залежить від імпорту. При обсязі внутрішнього виробництва у 2017 році - 10 тис. тонн, імпорт ЗЗР збільшився на 9 тис. до 120 тис. тонн. Таким чином, загальний обсяг вироблених і завезених в минулому році ЗЗР склав щонайменше 130 тис.тонн.

Найбільшу частку в ньому традиційно займають гербіциди - засоби знищення бур'янів, імпорт яких в 2017 році склав 78 тис. тонн. Засоби боротьби з грибковими захворюваннями рослин - фунгіциди займають друге місце - 20 тис. тонн, а на препарати для боротьби з комахами-шкідниками - інсектициди - припадає 8 тис. тонн.

Японська корпорація вибрала підходящий момент для експансії. За даними Agroportal.ua, за підсумками 2017 року року засоби захисту рослин в Україні подорожчали мінімум на 30% і зростання цін триває. Спровокувало подорожчання посилення минулої осені екологічної політики в Китаї, звідки в Україну в останні роки ввозилося близько третини фізичних обсягів усіх ЗЗР.

Багато місцевих виробників що працювали, як правило, без очисних споруд і оборотного водопостачання, і за рахунок цього пропонували дешеві продукти, були зупинені або скоротили виробництво. Зачистка торкнулася, переважно, дрібних виробників діючих речовин, а не виробників готових сумішів. Однак, скорочення пропозиції компонентів не могло не позначитися на вартості кінцевої продукції.

В Україні китайська продукція зросла в ціні на 30-50%. Найпопулярніший гербіцид - гліфосат, який є основною діючою речовиною багатьох препаратів для знищення бур'янів - більш ніж на 40%. Найбільше зростання спостерігалося в сегменті інсектицидів - 50-100% і більше.

Якщо до подорожчання китайських препаратів різниця в ціні між ними і оригінальними ТМ або якісним постпатентним ЗЗР (генериками) становило 20-30%, то потім вона скоротилася до 8-10%. Багатьох аграріїв це змусило перейти в сегмент дорожчої і якісної продукції, до якої якраз і відносяться засоби захисту - Sumitomo та інших відомих світових виробників.

Провідний експерт вітчизняного виробника ЗЗР компанії Ukravit Сергій Сальников розповів, що разові поставки дешевих засобів захисту рослин все менше влаштовують аграріїв. Вони вважають за краще працювати з уже перевіреними компаніями на постійній основі і купувати не хімікати, а готові рішення.

Тому зміцнюють позиції дистриб'ютори, що мають наукову і лабораторну база, яка розширює спектр послуг і впроваджує післяпродажні заходи.

Як зміняться ціни

У зв'язку з цим на українському ринку спостерігається тенденція до скорочення дистриб'юторів. В даний час їх працює близько сотні. Але при цьому кожен сезон з'являється кілька нових компаній, які реєструються спеціально під ввезення великих партій дешевих засобів захисту, в тому числі контрабандою. Як правило, після реалізації їх вони закриваються.

Представник ще одного виробника ЗЗР, на правах анонімності, розповів, що покупка Sumitomo одного з найбільших дистриб'юторів навряд чи призведе до серйозних змін на ринку. Збільшиться товарний ряд японської компанії. Можливо, в продажу з'являться дешевші засоби захисту. Однак, "Спектр-Агро" після злиття не перестане займатися реалізацією продукції інших виробників. І вже точно не варто очікувати глобального зниження цін на ЗЗР на українському ринку.

На думку експерта, зростання ринку зараз відбувається не за рахунок збільшення оброблених площ, а за рахунок інтенсивності обробки і поліпшення якості розчинів.

Якщо раніше зернові оброблялися 1-2 рази за сезон, при умовній врожайності 35 ц/ га, то зараз 3-4. Але за рахунок цього виробник отримує вже 50 ц / га і будує свої подальші плани в розрахунку саме на таку модель ведення бізнесу.

У статистиці це відбивається, як збільшення умовних площ обробки. У 2015 році було оброблено 51 млн. га, в 2017 р. - вже 71 млн. га. Однак, оцінка ЗЗР в фізичних величинах - некоректна, оскільки ми говоримо про величезну кількість абсолютно різних за активністю і призначенням речовин.

Правильне вимірювання ринку - в грошовому вираженні. За підсумками 2017 року Україна було імпортовано ЗЗР на $ 800 млн. без ПДВ. У 2018 му ринок виросте ще на 5-7%.

Посилення позицій Sumitomo на українському ринку збігся з погіршенням, вже другий рік поспіль, погодних умов в Австралії, яка є четвертим світовим експортером зернових і великим постачальником зерна в Азіатсько-Тихоокеанський регіон. У зв'язку з цим, на думку деяких експертів зернового ринку, в цьому сезоні українське зерно, вперше може опинитися в Індонезії та Японії. Перша з цих країн зараз є другим в світі експортером зернових, а Японія - п'ятим. З огляду на те, що СЗР в Україні часто реалізується не тільки в грошовій формі, але і на товарній основі, увага Sumitomo до України носить ще більш раціональний характер, повідомляє UBR 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Китайці навчилися збільшувати врожайність рису на 30%

Kоманда, очолювана Цзян-Кан Чжу, професором Департаменту садівництва та ландшафтного дизайну в Пердью, та директором Шанхайського центру біології рослинного стресу Китайської академії наук, зробила мутації 13 генів, пов'язаних з фітогормоном абсцизової кислоти, яка відіграє роль у стресовій стійкості та пригніченні росту. Змішавши декілька сортів, вони створили стійкий до стресу вид рису. Його випробування в Шанхаї, дало змогу отримати на 25% більше зерна, і на 31% більше в польових випробуваннях, проведених на острові Хайнань у Китаї

Як передає futurefarming дослідницька група Цзян-Кан Чжу,  щоб підібрати потрібний набір генів у рисі, використовувала технологію модифікації CRISPR / Cas9. Вчені наполягають, що досягнути такої врожайності за допомогою традиційних методів вирощування  не було б можливим.

Команда Чжу, до складу якої входить Пердью Рей А. Брессан, видатний професор кафедри садівництва та ландшафтної архітектури, та дослідники з Китайської академії наук використовували технологію CRISPR / Cas9, яка дозволяє селекціонерам швидко та точно знімати частини ДНК з послідовності та редагувати код ДНК. Метод дозволив команді Чжу модифікувати декілька генів одночасно. Традиційні методи зайняли б десятиріччя і не дали б гарантії, що отримані рослини могли б мати бажані характеристики, інформує AgroReview

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Вчені розробили агроробота, що визначає стан кукурудзи на полях

Про це пише kurkul.com.

Агрегат оснащений трьома RGB-камерами, інноваційним програмним забезпеченням для машинного навчання та 100 годин безкоштовних консультацій розробників.

Вага робота приблизно 11 кг, а довжина 30 см. Система оснащена набором камер і може захоплювати в кадр кожну рослину в повний зріст. Алгоритми глибокого навчання дозволяють роботу визначати кількість кукурудзи і її стан, вивчивши 300 зображень.

Перша партія з 30 роботів буде продаватися за ціною $ 5 000. Згодом вартість виросте в чотири рази.

Систему TerraSentia розробили вчені Іллінойського університету та отримали нагороду за кращу систему на провідній конференції з робототехніки Robotics: Science and Systems. Проект підтримало Агентство перспективних дослідницьких проектів Міністерства енергетики США, а також Інституті геномної біології. Тепер комерційною реалізацією проекту займається стартап EarthSense.

Ваш вибір 'Цікаво'.


ЄБРР надасть "Астарті" до $20 млн довгострокового кредиту

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть агропромхолдингу «Астарта» довгостроковий кредит у розмірі до $20 млн для фінансування оборотного капіталу, необхідного для рослинництва, переробки цукрових буряків та сої.

Як повідомив провідний радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов, відповідне рішення рада директорів ухвалила на засіданні 18 липня, пише Інтерфакс-Україна.

Банк зазначає, що його фінансування також внесе вклад у підвищення ефективності і продуктивності за рахунок впровадження сучасних IT-рішень і методів ведення сільського господарства, а також у підтримку міцніших зв'язків із місцевими постачальниками.

Згідно з інформацією на сайті ЄБРР, загальна оцінка проекту оцінюється в $242 млн.

 

 

Ваш вибір 'Подобається'.