Скільки заощаджує використання точного землеробства

Про це розповів інженер транспортної навігації підприємства «Урожайна країна» агрохолдингу «Миронівський Хлібопродукт» (МХП) Сергій Ярошенко в рамках IV Британсько-Українського агробізнес-форуму «Сталий розвиток в агробізнесі» на виставці «Агро Весна 2018», пише latifundist.com.
«Дані технології вимагають значних інвестицій, оскільки все обладнання іноземного виробництва. Але можна починати використання на невеликих площах, поступово, з невеликими капіталовкладеннями. Тому системи точного землеробства придатні як для холдингів, так і для невеликих фермерських господарств», — зазначив Сергій Ярошенко.
Він також підкреслив, що на підприємствах холдингу системи точного землеробства застосовують вже 4-й рік.
В українському «борщовому наборі» за рік подешевшала тільки картопля (інфографіка)

В той самий час, буряк поступово та впевнено укріплює статус найдорожчої позиції «борщу», до того ж, саме він в порівнянні з минулим роком подорожчав найбільше, майже в 2 рази до 5-6 грн/кг (0,15-0,18 EUR/кг), повідомляє Інфошувар.
На другому місці за вартістю лишається морква , її на гуртових ринках України сьогодні можна купити по 4,5-5,5 грн/кг (0,14-0,17 EUR/кг), це в 1,5 рази дорожче, ніж рік тому. Третьою в рейтингу є цибуля, за останній тиждень ціни на неї зросли до 3,5-4,2 грн/кг (0,1-0,13 EUR/кг), а це на третину вище ціни в другій половині лютого попереднього року.
Ціни на білоголову капусту за останній тиждень помітно просіли, втім, сьогодні вони майже на 50% вищі, ніж рік тому, на гуртових ринках капусту пропонують сьогодні по 3,5-3,8 грн/кг (0,1-0,11 EUR/кг).
А от картопля поки що лишається єдиною позицією в означеному переліку, по якій ціна нижча, ніж рік тому. Сьогодні картопля на гуртових ринках пропонується по 3-3,6 грн/кг (0,09-0,1 EUR/кг), це на 10-15% дешевше, ніж в ту саму дату минулого року.
Цікавим є те, що український «борщ» сьогодні дешевший, ніж «польський». Винятком є картопля та капуста-вони на гуртових ринках України та Польщі пропонуються майже за однією ціною. При цьому, в Польщі від початку сезону збирання врожаю ціни на овочі змінюються набагато повільніше, ніж в Україні.

Держпродспоживслужбі дозволили перевіряти бізнес
Уряд затвердив перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Відповідний перелік затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 р. № 1104 та оприлюднений на сайті Урядового порталу.
До переліку включено органи, на сфери діяльності яких не поширювалася дія мораторію на проведення планових заходів державного нагляду (контролю) у 2018 році.
Зокрема, зазначається, що під дію мораторію не підпадає діяльність Держпродспоживслужби та її територіальних органів у частині заходів із здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю, державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, дотриманням законодавства про захист прав споживачів, державного нагляду у сферах карантину та захисту рослин.
В Україні побудують ще один біогазовий завод
Про це розповів Іван Кальковець з компанії, пише delo.ua.
За його словами, холдинг розглядає біогазовий завод як окремий бізнес. Він може бути задіяний у переробці продукції від інших виробництв: молокозаводи, цукрозаводи, спиртзаводи, сільгосппідприємства.
"Ми співпрацюємо в цьому плані з датської проектною організацією. Плануємо в кінці наступного року запустити ще одне біогазове виробництво. Це буде завод потужністю 1,5 МВт з ферментуванням на 9,5 тис.", — розповів Іван Кальковець.
Представник компанії нагадав, що біогазовий завод "Даноша" почав роботу 4,5 роки тому, але на повну потужність працює тільки 2 роки. У 2015 році він забезпечував енергією 7 свинокомплексів. Виробництво буде забезпечуватись переробкою відходів для утилізації CO2. З цією метою, власне, і буде побудований новий біогазовий завод.
Уряд розпочинає реалізацію програм підтримки АПК

Про це йшлося під час відеоконференції з департаментами АПК обласних державних адміністрацій 22 лютого Мінагрополітики.
«Особливості цьогорічних урядових програм – зосередженість на підтримці тваринництва, на яке виділено 4 із 6 мільярдів гривень, та розвитку підприємництва на селі, які забезпечать довготривалий економічний та соціальний ефекти», - зазначив перший заступник Міністра Максим Мартинюк.
Він додав, що програми від Уряду охоплюють максимально широкий спектр агровиробників - від підприємств до сімейних ферм і домашніх господарств. Інформація про порядок отримання дотацій має дійти абсолютно до кожного аграрія.
Після деталізації механізмів отримання дотацій, з представниками регіонів була обговорена підготовка до проведення весняно-польових робіт та забезпеченість товаровиробників матеріальними ресурсами.
Так, станом на 22 лютого, вже 16 областей приступили до підживлення озимих зернових культур – роботи проведено на 592 тис. га, що складає 8% до прогнозу.
За попередніми даними регіонів, посівна площа під урожай 2018 року співставна з минулорічною та очікується в межах 27,2 млн га. З них під зерновими культурами – 14,6 млн га (54%), що відповідає нормативам оптимального співвідношення культур у сівозмінах.
З понад 1000 тушок свиней підприємство створило нелегальний могильник

Африканської чуми у відібраних пробах не виявили, інформує організація. Проте місцеві жителі були стурбовані тим, що продукти гниття можуть потрапити в ґрунтові води та спричинити шкоду їх здоров’ю.
Могильник знаходився на відстані кілометру від села Луковиці (Чернівецька область). Тривогу забили випадкові свідки захоронення, інформує одне з місцевих видань. На місце інциденту зібралося понад дві сотні обурених жителів, які викликали поліцію.
Уже тоді тушки почали відкопувати. Згодом вантажівки з мертвими тваринами скопилися поблизу «Євросвинки», і за інформацією сільського голови Віктора Косована, стояли там кілька днів.
У держслужбі говорять, що виїхали на місце несанкціонованого звалища в той же день, коли отримали звернення, — 16 лютого. Фахівці встановили, що на полі дійсно нещодавно здійснювалися земляні роботи з вириттям глибоких ям.
Інспектори також підтверждують, що біоматеріал вісьмома вантажівками був вивезений до підприємства «Євросвинка», що розташоване між селами Цурень та Остриця, і там знаходився декілька днів — аж до прийняття рішення про перезахоронення тварин з дотриманням санітарних вимог.
20 лютого ґрунт та залишки тушок були захоронені на відстані понад 1000 метрів від населених пунктів, на глибину 2,5 метри в перемішку із хлорним вапном. Автотранспортні засоби, які використовувалися при цьому (автомобілі, трактори, погрузчики) були промиті й продезінфіковані.
До слова, підприємство «Євросвинка» було засноване в 2002 році, аби забезпечувати сировиною м’ясопереробний напрям компанії «Колос» (ТМ «Чернівецькі ковбаси). Уже через рік роботи ферма отримала статус племінного репродуктора по розведенню свиней «ландрас» данської селекції.
Джерело: agroday.com.ua