Соціологи оприлюднили результати опитування українців щодо продажу землі

Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Наприклад, за результатами опитування Інституту соціології НАНУ 57,3% респондентів відповіли, що негативно ставляться до передачі у приватну власність землі. Тільки 20,3% підтримали цю ідею. 

На питання «Чи можна, на Вашу думку, дозволити купівлю-продаж землі?» 63,8% опитаних відповіли негативно.

Згідно опитування соціологічної групи «Рейтинг», 78% респондентів не підтримують скасування мораторію на продаж с/г землі. 53% з них вважають, що земля взагалі не повинна буди товаром. Ще 25% – що зараз в Україні відсутні умови для введення вільного ринку землі.

Щодо продажу землі іноземцям, то за даними опитування Фонду «Демократичні ініціативи», проведеного у серпні 2019 року, тільки 8,1% українців підтримують продаж землі без будь-яких обмежень.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Кернел співпрацюватиме з науковцями Інституту мікробіології

Про це повідомила прес-служба Кернел.

Команда Дивізіону Агробізнес спільно з науковцями Інституту працюватимуть над розвитком інноваційних мікробіологічних продуктів для рослинництва.

Договір про співпрацю підписали Євген Осипов, генеральний директор Кернел, та Анатолій Москаленко, директор Інституту, доктор економічних наук, академік Академії економічних наук України.

«Сьогодні перспективним є не лише освоєння Big Data, використання штучного інтелекту, але й тісна співпраця з науковцями з різних галузей. Ультрасучасні розробки можна й необхідно застосовувати в агрономії. Працюючи спільно з ученими, ми тільки пришвидшимо цей процес. Digital-технології в полях теж колись були фантастикою, але сьогодні це реальність», – зазначає Євген Осипов, гГенеральний директор Кернел.

Підписання угоди стало знаковою подією і для Інституту. Як зазначив Анатолій Москаленко, директор Інституту, така співпраця з бізнесом є наймасштабнішою за всі роки існування наукової установи і будуватиметься за європейськими принципами трансферу технологій. Крім того, інтерес з боку компанії засвідчує високу ефективність наукових розробок вчених-мікробіологів в технологіях вирощування сільськогосподарських культур.

Сьогодні Дивізіон Агробізнес Кернел має власну мережу науково-дослідних центрів, які щорічно проводять до 2000 дослідів. В рамках підписаного договору про співпрацю буде розширений спектр наукових розробок компанії.

Нагадаємо, компанія Кернел стала №1 у ТОП 20 найкращих роботодавців. 

Також Кернел посів третє місце у ТОП 100 найбільших компаній України серед всіх напрямків діяльності та з великим відривом беззаперечне перше місце серед усіх аграрних компаній України.

Довідка:

Кернел – найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. На частку компанії припадає близько 15% світового експорту соняшникової олії. Свою продукцію компанія постачає у понад 80 країн світу. У 2018/19 маркетинговому році Кернел експортував 6,1 млн тонн зернових, що є абсолютним рекордом серед агропідприємств України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У НААН залишилось 465 тис га землі

У якій ситуації освітяни зустрінуть час, коли відкриється ринок землі, розповів директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (НААН) Юрій Лупенко, пише AgroPolit.com.

Нині у користуванні академії перебувають 465 тис га землі. У 1990-тих було близько 1 млн га. Наші землі — менше за 1% сільськогосподарських угідь. Для такої аграрної країни, як Україна, це мізер. Землі освіти і науки – це 4% усіх державних земель. Наприклад, у Білорусі 21 наукова установа має близько 7 млн га сільськогосподарських земель», — розповів Юрій Лупенко.

Науковець пояснив, що більшу частку земель, якими перестала користуватися НААН, було передано під приватизацію і тепер якість обробітку цих угідь не найкраща. Тому ті землі, які залишились, вважає за необхідне у більшій мірі залишити у користуванні вчених, врахувавши майбутні особливості ринку землі. 

«Ми вивчали 4-5 років тому, як же вони використовуються. Набагато гірше, ніж у системі академії. Ми зробили і внесли законопроект, щоби ті землі, які зараз ще закріплені за господарствами академії, були розпайовані згідно положення Земельного кодексу, з подальшим використанням. Ми б хотіли, щоб вони були збережені у науки», — сказав Лупенко.

Передати у користування держави Юрій Лупенко пропонує землю підприємств НААН, яка не обробляється належно.

Ми далекі від думки, що всі закріплені за нами землі використовуються так, як би хотілось. Ми готові переглянути такі господарства. Є господарства банкрути, є частина господарств, які не в повній мірі реалізують наукові функції. Ми готові передати їх під приватизацію з урахуванням тих обставин і очікувань, які є сьогодні у суспільстві», — сказав Юрій Лупенко.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні зібрано понад 10 млн тонн кукурудзи

Загалом, проведено збирання зернових та зернобобових культур на площі 11,8 млн га або 77% до прогнозу та намолочено 49,9 млн тонн зерна при середній врожайності 42,2 ц/га, в тому числі:

гречки – 77 тис. тонн з площі 58 тис. га або 87% до прогнозу при урожайності 13,2 ц/га;
проса – 144 тис. тонн з 76 тис. га або 85% до прогнозу при урожайності 18,9 ц/га.
Крім того, соняшнику обмолочено на площі 4,9 млн га або 84% та зібрано 11,7 млн тонн зерна при середній урожайності 23,7 ц/га. Сої обмолочено на площі 1,1 млн га або 69% до прогнозу та зібрано 2,6 млн га зерна при середній урожайності 23,7 ц/га. Цукрових буряків зібрано 3,1 млн тонн з площі 70 тис. га або 32% до прогнозу при середній урожайності 447 ц/га.

Щодо проведення осінньої посівної кампанії, то на цю дату посіяно 4,7 млн га площі озимими зерновими або 65% до прогнозу, з них посіяно:

озимої пшениці – 4,2 млн га або 68% до прогнозу;
жита – 92 тис. га або 75% до прогнозу;
озимого ячменю – 419 тис. га або 46% до прогнозу.

Крім того, озимий ріпак при прогнозованій площі 1,1 млн га посіяно 1,0 млн га або 96% до прогнозу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Державний агрогігант отримав 1,497 млрд грн збитків

За результатами роботи 2018 року ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», якою на той час управляло Мінагрополітики, отримало 1,497 млрд грн збитків при запланованих 38,7 млн грн прибутку. Про це йдеться у звіті Державної аудиторської служби про збитки та втрати державних підприємств, пише AgroPolit.com.

Загалом протягом першого півріччя 2019 року ДАС здійснило перевірку 59 державних підприємств.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вітчизняний агрохолдинг поскаржився на крадіжку понад 80 тонн соняшникової олії на залізниці

Про це йдеться в прес-релізі МХП, пише НВ.

Соняшникова олія перевозилася в цистернах. ТОВ Катеринопільський елеватор відправило 11 цистерн загальною вагою понад 696 тонн. 39 тонн пропало. Сумський завод продтоварів відправив чотири цистерни загальною вагою приблизно 240 тонн. При транспортуванні зникло 44,3 тонни.

«ТОВ Катеринопільський елеватор відправив вантаж зі станції Звенигородка (Черкаська область) в напрямку станції Жовтнева на термінал ТОВ МП ТерміналУкрхарчозбутсировина. ПАТ Сумський завод продтоварів відправив вантаж зі станції Баси (Сумська область) в аналогічному напрямку. Факт зникнення частини вантажу було виявлено відправниками 17 та 19 вересня 2019 року, після чого було подано заяву доправоохоронних органів», - говориться в прес-релізі.

Всього зникло шість цистерн в яких було більше ніж 80 тонн соняшникової олії. Орієнтовна вартість становить 1,5 млн гривень.

«Аграрії підкреслюють, що факти зникнення вантажу при транспортуванні Укрзалізницею не є поодинокими, однак вперше зафіксовані втрати в таких великих обсягах», - відзначили в МХП.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview