178171
182818

Свинарі спростували чутки про контрабанду свинини

Чи дійсно це так — розбиралися аналітики Асоціації «Свинарі України».

Аналітичний відділ АСУ провів перехресне порівняння загального тоннажу та товарної структури відправлення та надходження м’яса, субпродуктів та жиру з Європейського Союзу до України.

«Звівши дані цих статистичних джерел, бачимо, що «вихідний потік» відповідає обсягам «вхідного» не тільки по товарних позиціях УКТ ЗЕД «Свіжа, охолоджена та морожена свинина», а навіть при деталізації до товарних підпозицій свинячих частин та їстівних субпродуктів. Так, максимальна розбіжність в обсягах складає 300 т (наприклад, по мороженій свинячій печінці), мінімальна — менше 20 т (охолоджені свинячі півтуші)», — коментують в АСУ.

Спростовують аналітики і тезу про те, що імпорт та контрабанда впливають на ціни на внутрішньому ринку.  

«Оскільки така продукція знаходить свого покупця переважно у прикордонних регіонах на Заході країни, а її обсяги не є значними, вплив цього чинника на цінову ситуацію малопомітний. Тож більшої шкоди для ринкової кон’юнктури завдає не сам факт існування пропозиції контрабандної свинини та свинячих субпродуктів, а поширення чуток та непідтвердженої інформації про неї, зокрема в медіа-просторі», — запевняють аналітики.

 В Україні запрацює кооперативний молокозавод

Про це, за результатами зборів засновників ТОВ «Масло Союз», повідомила керівник проекту гуртової закупівлі молока Олена Жупінас, передає прес-служба АВМ.

«На сьогодні засновниками заводу стали 10 учасників. Саме ці люди не бояться вкласти свої кошти, щоб збудувати спільне підприємство. Ще минулого року ми викупили колишній молокопереробний завод у Карлівці на Полтавщині. Робота з його відновлення розпочнеться вже у травні поточного року. Нині ведемо перемовини зі світовими лідерами із виробництва устаткування для молокопереробної галузі про купівлю обладнання,» - підкреслює Жупінас.

На першому етапі завод перероблятиме близько 500 тонн молока екстра-ґатунку на добу з перспективною до нарощування – до 1000 тонн. Співпрацюватиме із господарствами в радіусі 300  км від потужностей. Завод випускатиме елітні тверді та напівтверді сири, а також буде здійснювати глибоку переробку сироватки*.

Думати про власну переробку і будувати свій завод господарства-учасників АВМ змушує ситуація на молочному ринку: низька ціна на молоко-сировину, спричинена недостатньою орієнтованістю переробних заводів на експортні продукти із високою доданою вартістю.  

Довідка: Сухі сироваткові білки та високобілкові концентрати є основою замінників жіночого молока і молока для молодняка свійських тварин. Також продукти переробки сироватки використовуються в медицині.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Як змінились ціни на «борщовий набір»

В сезони, коли Україна збирає відносно невеликий врожай овочів, на початку квітня сховища більшості господарств уже спустошені, а ціни швидко зростають. В сезони із надвиробництвом, ціни на продукцію можуть не змінюватись протягом всього періоду зберігання, а на початку квітня, іноді, знижуються, коли фермери починають розпродавати наявні обсяги, із метою залучити гроші на проведення весняних робіт, повідомляє Інфо-Шувар.

Сезон 2018/2019 років виявився унікальним: ціни на більшість видів «борщового набору» обнадійливо почали зростати в листопаді, досягли пікових показників в грудні, а вже в січні, тенденція стрімко змінилась на протилежну.

"Події на ринку «борщового набору» вчергове показали, наскільки цей бізнес може бути ризикованим, перед усім, для трейдерів, які все ще намагаються заробляти на сезонних перепадах цін. Абсолютна більшість українських фермерів і трейдерів взагалі не планують продажі на сезон, тому, в Україні періоди гострого дефіциту змінюються суттєвим збільшенням пропозиції, часто, за рахунок імпорту. В таких умовах, коливання цін - цілком логічне явище, наслідком якого є фінансові втрати, передусім, для тих, хто до останнього очікує кращої ціни", - коментує ситуацію Тетяна Гетьман - керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Протягом березня, крім білоголової капусти, подешевшали всі видів овочів «борщового набору». На початок квітня, ціни на моркву та буряк просіли до рівня жовтня і це дуже засмутило, перш за все, трейдерів, які скуповували коренеплоди в середині осені, із метою заробити на сезонному перепаді ціни. Дуже неоднозначною виглядає ситуація із ріпчастою цибулею: її вартість за період зберігання зросла в 1,5 рази, але далеко не всі на цьому заробили. Ті трейдери, які імпортували цибулю в грудні та січні теж розчарувались, протягом першого місяця весни цибуля подешевшала на 15-20%.

Поточний сезон нарешті потішив виробників картоплі, вперше за останні кілька років, картопля за період зберігання подорожчала в 1,5 рази.

Безумовним лідером за темпами подорожчання в цьому сезоні залишається білоголова капуста. До грудня, ціни на неї зростали досить повільно, а в січні, навіть, трохи просіли. Втім, вже за березень вартість капусти майже подвоїлась, протягом періоду зберігання ціни на неї зросли більш, ніж в 3 рази.

file

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Україні різко подорожчає молочка

Про це ГолосUA повідомив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич.

«Найбільші проблеми у нас спостерігаються у тваринницькій галузі, де за останні 100 років найнижча кількість поголів'я - 1,9 мільйона корів. Крім того, за останні 5 років в країні на 40% скоротилося поголів'я свиней. Це різко б'є по молочній і м'ясній продукції. Вона стає недоступною для українців, і в результаті кожен громадянин недоїдає», - сказав Іван Томич.

За його словами, із-за проблем в тваринницькій галузі українцям варто готуватися до подорожчання молочки.

«Мій прогноз, що в кінці квітня вся молочка різко подорожчає. Мінімум на 10%. Восени слід очікувати чергового зростання цін. Зокрема, у жовтні і листопаді ціни на молочку в середньому зростуть на 20%», - резюмував Іван Томич.На Рівненщині вирощують першокласну картоплю за голландською технологією

Десять років тому Любов Біренс зі своїм чоловіком-голландцем Генріхом взялись вирощувати на Рівненщині картоплю. Наразі ТОВ «Яловицькі агротехнології» обробляє 400 га земель, окрім картоплі тут вирощують столовий буряк, зернові та олійні культури.

«Торік фірма «Чіпси-Люкс» замовила у нас сировину на 10 га. А вже у цьому році просить, аби ми вирощували її на 40. Переконались, що наша картопля якісніша, ніж у конкурентів», — розповідає Любов Біренс.

Для підготовки ґрунту, посадки картоплі та збирання врожаю тут використовують лише сучасну техніку. Якщо раніше для сортування врожаю залучали 60-70 осіб то сьогодні достатньо лише 10.

Господарство співпрацює з голландською та німецькою фірмами, зокрема «Агріко Україна», «Європлан» та HZPC. Тут вирощують такі популярні сорти, як Мадейра, Евора, Фламенко, Волера, Рів’єра, Мефіс, Пікассо, Піроль, Кібіц. Останні два використовуються для виготовлення чіпсів.

У вирощуванні картоплі Любов Біренс рекомендує дотримуватись певних правил.

 «По-перша порада — не садіть картоплю по картоплі, бо це передача хвороб, вірусів, бактерій, інфекцій. По-друге, ґрунт втрачає необхідні органічні компоненти, тому його треба наповнити калієм, калій-хлором, фосфатом, але не перенасичуйте селітрою. Третє, мають бути хороші нові сорти високої репродукції» — радить фахівець.

Дотримання технології вирощування дозволяє отримувати з одного гектара площ від 45 до 80 тонн бульб.

«Ми вносимо органічні стимулятори, такі, приміром, як витяжка з торфу. Обприскуємо фунгіцидами. Іноді навіть доводиться використовувати спеціальні препарати, аби припинити ріст, висушуємо стебло. Враховуючи посушливу літню спеку, ми активно застосовуємо поливну систему. Без достатньої кількості вологи урожаю картоплі також не отримаєш», — підсумувала Любов Біренс.

Джерело: superagronom.com

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Турецькі розробники представили електричний трактор

Про це повідомляє Traktorist.ua.

За словами міністра сільського та лісового господарства Туреччини Бакана Пакдемірлі, наразі планується налагодити серійне виробництво такої техніки.

«Наш трактор буде працювати 8 годин в день на одному заряді. Це буде коштувати до 7 лір. Прототипи готові до серійного виробництва», — підкреслив Бакан Пакдемірлі.

Також він зазначив, що до співпраці планується залучати великих виробників сільгосптехніки, бо наразі на ринку електричні трактори ще не представлені.

Ваш вибір 'Подобається'.