178171
182818

Термінал Cargill в порту «Южний» прийняв перші вагони з зерном

MV Cargo протестувала всі системи станції розвантаження ж/д вагонів, конвеєрних стрічок та складу підлогового зберігання зерна, пише AgroTimes.

Обробка першого вантажу пройшла успішно, повідомили в компанії.

Потужності нового терміналу дозволяють обробляти понад 256 вагонів із зерном на добу.

На MV Cargo зерно, яке приходить в вагонах, через спеціальні люки потрапляє на стрічковий конвеєр, звідки потрапляє в силосні ємності або на склад підлогового зберігання ємністю 80 тис. тонн.

За добу цей комплекс здатний пропустити більше 35 тис. тонн зерна, зауважили в компанії.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


"Астарта" скоротила чистий прибуток

Про це повідомила компанія на Варшавській фондовій біржі, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з релізом, її виручка за звітний період знизилася на 28,7% - до 3 млрд 40,496 млн грн, валовий прибуток - в 2,4 раза, до 623,032 млн грн, а операційний - в 7,1 раза, до 141,36 млн грн.

Компанія пояснює таке різке погіршення показників дією одразу кількох причин: ринковою циклічністю, макроекономічними факторами, а також високою базою порівняння. "Наша думка полягає в тому, що результати слід розглядати в довгостроковому контексті, так, щоб не відволікатися від більш загальної картини", - йдеться в повідомленні.

В євро чистий прибуток впав у 8,3 раза - до EUR3,7 млн в умовах зниженні виручки на 38,8% - до EUR90,59 млн, а EBITDA - в 3,3 раза, до EUR13,47 млн.

"Астарта" пояснює, що погіршення показників пов'язане зі значним падінням світових і місцевих цін на цукор, а також поганими погодними умов в Полтавській області, які привели до зростання собівартості і зменшення обсягів виробництва.

У ситуації руху світового товарного циклу біля нижньої межі компанія закликає звернути увагу на її позитивні сторони - низьку заборгованість, сильний баланс, щоразу вищу операційну ефективність і здорове поєднання місцевого продажу й експорту.

"Протягом 25-річної історії "Астарти" було кілька подібних періодів, коли проблеми посилили нашу компанію і забезпечили нові можливості для зростання", - йдеться у звіті.

Компанія додає, що за активної підтримки фінансових партнерів продовжує інвестиційну програму з розширення інфраструктури зберігання, подальшого впорядкування операцій в рослинництві і наближення до кінцевих споживачів.

Як повідомлялося, в першому кварталі цього року "Астарта" скоротила реалізацію пшениці вдвічі порівняно з першим кварталом минулого року - до 50,2 тис. тонн, кукурудзи - на 45%, до 90,96 тис. тонн, соняшнику - на 17% , до 20,44 тис. тонн.

Продаж соєвої олії зріс на 14% - до 12,62 тис. тонн, соєвого шроту - на 10%, до 42,18 тис. тонн, молока - на 9%, до 27,97 тис. тонн.

Компанія вказувала, що одночасно середні ціни на цукор за цей період знизилися на 13%, на кукурудзу - на 9%, соєву олія - на 5%, на соняшник і молоко - на 2%, тоді як пшениця подорожчала на 15%, а соєвий шрот - на 5%.

Як повідомлялося, "Астарта" в 2017 році скоротила чистий прибуток на 25,2% - до 1 млрд 758,6 млн грн в умовах зростання виручки на 31,8% - до 13,717 млрд грн.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


ДПЗКУ та «Аграрний фонд» виставили на приватизацію

За словами в.о. глави Фонду державного майна України (ФДМУ) Віталія Трубарова, й ОПЗ (99,5667%), й «Сумихімпром» (99,9952%) уже перебувають в управлінні Фонду. «Аграрний фонд» і ДПЗКУ (по 100%) – в управлінні Мінагрополітики, а «Украгролізинг» (100%) – Кабінету міністрів.

Як повідомлялося, Верховна Рада 18 січня 2018 року ухвалила нову редакцію Закону «Про приватизацію державного майна", яка набула чинності з 7 березня. У зв'язку з цим ФДМУ переглянув переліки об'єктів на приватизацію в 2018 році.

Активна фаза продажу підприємств, визначених на велику приватизацію, почнеться восени 2018 року і триватиме до грудня включно, вважає Віталій Трубаров.

«Дуже розраховуємо, що ці 26 підприємств, які ми запланували, встигнемо продати до кінця року. Якщо врахувати терміни, необхідні на відбір радників, на те, щоб радники виконали свої функції, на прийняття управлінського рішення ФДМУ і Кабміну, на узгодження умов продажу плюс відкриті торги, які оголошуються за 45 днів, то ми виходимо на жовтень. І триватимуть торги до грудня включно», – сказав він.

Джерело: agrotimes.netРоссільгоспнагляд знищив більше десятка тонн українського сала

Про це повідомляє ТСН з посиланням на сайт Россільгоспнагляду.

На мішках із салом були маркувальні ярлики українською мовою. Разом з ним прикордонники виявили три мішки з насінням вагою у 75 кг.

Як зазначається, власник вантажу підтвердив, що сало незаконно привезли з території України. Стосовно нього склали протокол про адміністративне правопорушення.

Нагадаємо, що, у лютому Росія ввела заборону на білоруську "молочку". Учасники ринку назвали таке рішення "безпрецедентним", адже велика частина російських кондитерів і виробників молочних продуктів залежать від білоруського сухого молока, бо в Росії сировини належної якості немає.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Український фермер втрачає 1000 доларів з гектару через мораторій

Про це в в статті для Економічної правди пише консультант Світового банку Денис Нізалов.  

Він наголошує, що в сільському господарстві переважають однолітні культури: соняшник або рапс, які найбільше виснажують землю.

Експерт вважає, що саме через мораторій, який діє в Україні з 2002 року фермери відмовляються від довгострокових інвестицій, адже побоюються, що з ними не продовжать договори оренди.  

"1000 доларів з гектару втрачає фермер, який вирощує однорічні культури, а з 2002 по 2012 рік Україна втратила до 43 тис га багаторічних культур. Як наслідок, ми не маємо довгострокових інвестицій ні в сільськогосподарське виробництво, ні у сферу послуг, ні у місцеву інфраструктуру", — зазначає він.

"Через це працівники з села емігрують у пошуках роботи, тому щороку з мапи України зникає близько 30 сіл", — пояснює експерт Світового банку.

За його словами найбільше робочих місць на селі створюють  галузі, які вимагають довгострокових інвестицій і тривалої окупності: садівництво, ягідництво, тваринництво.

"Наприклад, в агрохолдингу, що займається рослинництвом, на 1000 га землі зайнято 7 людей, тоді як у тваринництві на 100 га зайнято близько 100 людей", — зазначає він.

Як повідомлялося, 7 грудня 2017 року за продовження мораторію проголосувало 236 депутатів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів спочатку очікував ухвалення законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця грудня 2016 року.

Замість цього Верховна Рада в кінці жовтня продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений в 2002 році, до 2018 року.

Однак земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду.

Раніше прем'єр Володимир Гройсман заявив, що уряд досі працює над проектом закону"Про обіг земель сільськогосподарського призначення".

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Частка "органічної полички" ЄС - 10%

Максим Фастєєв, провідний аналітик Інфагро, продемонстрував порівняльну характеристику трендів закупівельної ціни молока в Німеччині, що, на думку експерта, приблизно відповідає середньоєвропейській динаміці, та органічної сировини.

"Частка «органічної полички» ЄС щодо іншого світу досить велика (особливо в передових країнах: Німеччина, Франція, ЮК), але не визначальна – приблизно до 10%. Але різниця в закупівельній ціні, звичайно, дає багато приводів для роздумів... як видно на графіку, останні 5 років стабільно +15 євроцентів (в середньому) до ціни стандартної сировини. Переконливо", - зазначив експерт.

Ваш вибір 'Подобається'.