У Чорному морі знову дозволили ловити креветки

 У Чорному морі знову дозволили ловити креветку. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу Держрибагентства.

"Відсьогодні поновлено промисел креветки у Чорному морі в 2019 році. Дане рішення Чорноморський рибоохоронний патруль прийняв у зв’язку з отриманням статистичних даних по освоєнню прогнозу допустимого спеціального використання креветки в Чорному морі", - вказали в агенстві.

Як зазначається, з відповідним наказом можна ознайомитись на сайті Чорноморського басейнового управління агентства.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Процедура ввезення на територію України тварин суттєво спрощується

Про це повідомив директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль на панельній дискусії «Кращі практики та офіційні вимоги щодо карантинування тварин».

Так, за інформацією Бориса Кобаля, 24.11.2019 набуває чинності наказ Мінагрополітики від 16.11.2018 № 553 «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки».

Відповідно до цього наказу втрачає чинність наказ Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 14.06.2004 № 71 «Про затвердження Ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду», яким, зокрема, було передбачено проведення відбору тварин для відправки в Україну за участю представника державної служби ветеринарної медицини України.

Після набуття чинності наказу № 553 ввезення на митну територію живих тварин (крім домашніх, спортивних, експериментальних, циркових тварин, а також тварин, призначених для виставок та розважальних цілей) та їх репродуктивного матеріалу можливе з потужностей (об’єктів), щодо яких встановлено відповідність законодавству України за результатами:

1) інспектування такої потужності (об’єкта), проведеного компетентним органом України у порядку, встановленому законодавством України;

2) здійснення оцінки ефективності компетентного органу країни-експортера, проведеної компетентним органом України відповідно до вимог законодавства України;

3) у разі, якщо з такою країною укладено договір про еквівалентність.

Таким чином, процедуру ввезення на територію України тварин, в тому числі і свиней, буде значно спрощено.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українці підтримують відкриття ринку землі, не дивлячись на результати соцопитувань - Милованов

Українці підтримують ініціативу президента України Володимира Зеленського та уряду про відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення, незважаючи на те, що результати опитувань свідчать про зворотне. Таку думку висловив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов, передає УНН.

“Твердження, що українці виступають проти земельної реформи, не відповідає дійсності. Правда полягає в тому, що, якщо ви поставите питання українцям:” Хотіли б ви дозволити іноземцям купувати землю?“, то отримаєте 85% проти цього. Якщо поставити запитання: “Чи повинен землевласник вільно вибирати, кому продавати свою землю?”, ви отримаєте 60-70% “за”. Все залежить від того, як ставити питання“, — вважає міністр.

“Референдум по цій проблемі вже відбувся. Обидва кандидати на пост президента України (Петро Порошенко та Володимир Зеленський) під час передвиборної кампанії виражалися вкрай недвозначно про обіцянку відкрити ринок сільгоспземель”, — сказав Милованов, виступивши проти будь-якого референдуму з цієї проблеми. Він також уточнив, що “по суті мова не йде про відкриття ринку землі, а тому, щоб вивести його з тіні”.

“Якщо ви уважно подивитеся на реформу, то стане ясно, що питання про референдум — просто маніпуляція”, — підсумував міністр.

Нагадаємо, більшість українців (52%) не схвалюють доручення президента України Володимира Зеленського про скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Позитивно ставляться до доручення про введення ринку землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на питання.

Раніше Тимофій Милованов заявив, що відстрочка доступу іноземців до ринку землі до 2024 року, що передбачено законопроєктом про ринок землі, який підтримав аграрний комітет ВР, є доброю для покупців землі і поганою для продавців.

Також  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Полтавщині зафіксували спалах АЧС

Представники Держпродспожислужби на Полтавщині зафіксували гибель свиней на господарстві ДП ДГ ім. «Декабристів». Наразі вже відомо, що причиною інциденту став вірус африканської чуми.

17 жовтня провели відповідне дослідження біологічного матеріалу та встановили, що свині заражені небезпечним вірусом. На основі цього на території с. Декабристів на Полтавщині встановили карантин до закінчення повного дослідження ситуації.

Наразі спеціалісти займаються заходами щодо локалізації та ліквідації збудника АЧС. Окрім цього, проводиться профілактика не тільки на території Миргородського району, а й по всій Полтавській області.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Запорізькій області під час пожежі на фермі згоріли 200 поросят

Як повідомляє прес-служба Державної служби України з надзвичайних ситуацій, близько першої години ночі надійшла інформація про пожежу в селі Велика Знам'янка Кам'янсько Дніпровського району.

Вже на місці рятувальники встановили, що на території фермерського господарства "Екофарм" горить одноповерхова будівля, де утримуються свині. Близько трьох годин ночі підрозділами ДСН пожежу було ліквідовано, проте вогонь знищить 200 поросят та покрівлю будівлі.

Причина пожежі встановлюється.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермерів можуть позбавити паїв, якщо вчасно не оформити право власності на землю

Такі зміни передбачає ст.13 ЗУ «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв), пише newformat.info.

Нагадаємо, 01 січня 2019 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель с/г призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Головні зміни, передбачені законом:

- запровадження права орендарів на обмін земельними ділянками без згоди орендодавця (за умови їх приблизної рівнозначності та дотримання встановлених умов);
- встановлення першочергового права на оренду земельних ділянок одного масиву (відтак великі с/г підприємства зможуть одразу отримувати значні площі землі в одній місцевості, а не набирати земельні ділянки в оренду в роздріб);
- закріплено поняття «невитребувана земельна частка (пай)», до якого зараховуються всі земельні частки (паї), на які власникам було видано свідоцтва (сертифікати), але які не були виділені в натурі (на місцевості), згідно з новим законодавством.

У зв’язку зі змінами потенційні власники паїв, що не поспішають оформити земельну документацію, можуть бути позбавлені їх прав на землю. Нині законом встановлено 5-річний строк на юридичне оформлення «свого» паю.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview