186395

У Києві відбудеться IV Агропромисловий експортний форум

 Організатор Форуму – A7 CONFERENCES. Офіційний перевізник – Turkish Airlines, Інвестиційний партнер – A7 CAPITAL. Партнер ділових поїздок – AirLife. В рамках виставки – АГРО-2018/ AGRO-2018.

Місце проведення: Лайнер Rosa Victoria, м.Київ, вул.Набережно-Хрещатицька, причал

Час проведення: 8 червня 2018 року (09:00-21:00).

За останнє десятиліття підприємства АПК (агропромислового комплексу) зробили великий крок у напрямку маркетингу, таким чином українська продукція почала поступово виходити на міжнародний ринок, більше того – на цих ринках українські виробники виявились конкурентоспроможними. Ріст обсягів експорту продукції АПК та харчової промисловості за 2017 рік склав 19,5%, що в  грошовому еквіваленті становить 2,6 млрд доларів. Проте проблеми досі існують, адже навіть на українському внутрішньому ринку українських виробників можуть витіснити дорожчі, проте більше якісні, іноземні товари. У 2017 році обсяг експортного постачання агропродовольчої продукції з України до ЄС у порівнянні з 2016 роком виріс на 27%, що у грошовому еквіваленті становить 1,2 млрд євро. Проте, в той самий час, експорт агропродовольчої продукції з Євросоюзу до України зріс на понад 200 млн євро.

Однією з причин є детехнологізація та деіндустріалізація України, та її позиціонування як сировинної бази для провідних європейських країн. Проте, Україна вже стала на шлях впровадження технологій, нехай це відбувається і не високими темпами. Прикладом серед тепер світових лідерів у сільському господарстві може стати Ізраїль. Низький показник придатних для ведення сільського господарства земель – всього 20% – компенсується високою ефективністю інноваційних технологій. Для прикладу, автоматизований процес збирання мигдалю складає всього 30 секунд. Іноді навіть виробники, які впроваджують інновації, стикаються з проблемами – недостатні виробничі потужності, тобто неможливість вчасно переробити продукцію. Втрати є також у процесі переробки через застарілі устаткування на підприємствах. Знижується конкурентоспроможність українських виробників і через недоліки транспортування та зберігання продукції. Загалом, тільки 3/5 виробленої сільськогосподарської продукції доходить до споживача. Про вирішення цих проблемних моментів, досвід міжнародних компаній, реальні можливості залучення інвестицій та багато іншого, йтиметься на Агропромисловому експортному форумі 8 червня 2018 року.

Форум вже втретє стане найбільшим заходом в Україні, який об’єднує впливових гравців індустрії, українських виробників, міжнародних інвесторів, профільні асоціації, посольства, провідні медіа та суміжні галузі. Метою форуму є дослідження сучасних світових трендів харчової промисловості та потенціалу агросектору України в рамках глобального ринку. Основним завданням форуму є привернення уваги міжнародних та внутрішніх інвесторів до потенціалу вітчизняного сектору виробництва сільськогосподарської продукції та продуктів харчування.

Програма форуму складається з трьох сесій. Перша сесія зосереджуватиметься на державній політиці щодо аграрного сектору – програма Міністерства аграрної політики та продовольства з розвитку сектору АПК, проваджені реформи та співпраця із закордонними представництвами. У другій сесії форуму йтиметься про досвід інтеграції інноваційних технологій  у провідних компаніях АПК та харчової промисловості для підвищення якості продукції та економії виробництва. Про залучення інвестицій у аграрний сектор для збільшення обсягів виробництва та розвитку експорту продукції з високою доданою вартістю мова йтиме у третій сесії форуму.

Організатор Форуму – A7 CONFERENCES. Офіційний перевізник – Turkish Airlines, Інвестиційний Партнер – A7 CAPITAL. Партнер ділових поїздокAirLife. В рамках виставки – АГРО-2018/ AGRO-2018. Генеральний Інформаційний ТВ-Партнер – News One. Ексклюзивний ТВ-Партнер – Перший діловий телеканал. Генеральний Інформаційний Партнер – РБК Україна. Генеральний Новинний Партнер – Інтерфакс-Українa. Генеральний Радіо Партнер – радіо «Голос столиці». Генеральний Діловий Медіа-Партнер – Фокус. Діловий Медіа-Партнер – журнал «Бізнес». Інформаційний Аналітичний Партнер – Liga.zakon. Медіа-Партнери: Новое время, Екологія підприємства, Liga.net, Міжнародний журнал «Судоходство», журнал «Термінал», Agroreview, Agrochart. За підтримки: Американська торгівельна палата, Kyiv Post, Рада підприємців при КМУ, Спілка підприємців України і т.д.

Порядок денний і додаткову інформацію можна знайти на сайті: a7conf.com/agricruise

Акредитація ЗМІ за тел.: +38 044 227 27 77, +38 096 515 43 90, [email protected]

(контактна особа: Вікторія Щербатюк, менеджер з комунікацій).

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Закупівельні ціни на молоко невпинно падають

Про це повідомляє прес-служба АВМ.

За підсумками квітня середня ціна на молоко склала 9,12 грн/кг (з урахування ПДВ), що на 44 копійки нижче ціни квітня. Вищий ґатунок переробники купували в середньому за 9,01 грн/кг (-12 коп.), а перший за 8,40 грн (-44 коп.).

Травень почався з продовження цінового падіння. Екстраґатунок коштував 8,85 грн/кг, що на 23 коп. нижче ціни кінця квітня, вищий — 8,30 грн/кг (-64 коп.), а перший — 7,90 грн/кг (-81 коп.).

Переробники пояснюють це надлишком пропозиції молока на ринку. Але, як відомо, сезонності в промисловому молочному тваринництві немає. Господарства забезпечують стабільне постачання молока протягом всього року, на відміну від присадибників.

Сезонність виробництва молока, тис. т


При цьому, якщо в літній період господарства населення практикують випас, то промислові господарства продовжують годувати худобу сталим кормовим раціоном, який останнім часом значно подорожчав. Протягом останніх декількох місяців ціна на концентровані корми катастрофічно підскочила. До прикладу, соняшниковий шріт від листопада 2017 року подорожчав на 78,3% — 7666,7 грн/т, соєвий шріт — на 16,7% — до 14 000 грн. Як відомо, 70% у структурі собівартості складають саме корми. Відповідно, рентабельність молочного тваринництва знову в мінусі.

Підтримку цінам не надають навіть позитивні тенденції світового ринку. До прикладу, середнє значення Індексу цін ФАО на молочну продукцію продовжує збільшуватися третій місяць поспіль, і у квітні склало 204,1 пункту, що на 6,7 пункту (3,4%) вище рівня березня. Таким чином, значення індексу виявилося більш ніж на 11% вищим за рівень квітня минулого року. Тенденція до зростання цін пояснюється стійким імпортним попитом на всі види молочної продукції, а також побоюваннями на ринку в зв'язку з можливим скороченням експортної пропозиції в Новій Зеландії після більш значного, ніж очікувалося, зниження виробництва молока.

Підтвердженням позитивних трендів також є середнє значення ціни на молоко від IFCN, яке за підсумками березня склало 35,1 дол./100 кг ЕСМ (жир 4%, білок 3,3%), тоді як у січні було на рівні 31,9 євро.

Українські переробники ж пояснюють зниження цін перекриттям «сирних схем» та низькою експортною ціною на решту української молочки. Хоча закріплення цінових позицій на світових торгових площадках зовсім скоро може позбавити їх будь—яких відмовок.Міністерство юстиції замінило собою суд в сфері оренди сільгоспземель

Про це заявив керівник ТОВ «Агроволодар» Василь Кузнєцов, пише most-dnepr.info.

«Міністерство юстиції – це орган виконавчої влади. Але сьогодні в особі спецкомісії з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації Мін'юст взяв на себе виконання законодавчих і судових функцій. Члени цієї комісії одноосібно ухвалюють рішення, правильно чи ні оформлена реєстрація оренди на землю, чим практично підміняє рішення судів. Без суду і слідства, без присутності сторін відбувається скасування реєстрації в Єдиному держреєстрі, по-різному трактуються закони про землю, про оренду землі. Йде тиск на реєстраторів, які, на думку комісії, порушують процедуру оформлення договорів на землю. Їх позбавляють доступу до реєстру на місяць, два, півроку, рік. Кому як «пощастить». Виходить, що Мін'юст включило в себе всю вертикаль влади. Сам видає закони, сам їх виконує і карає за їх невиконання.

Ми судимося з Мін'юстом вже не один рік, тільки зараз у суді перебуває близько 15-20 позовів проти Міністерства юстиції. Кілька позовів виграли. Причому в судах Київської області, тому що на Дніпропетровщини судді бояться виносити рішення проти Мін'юсту», - сказав він.

Адвокат Віталій Прибільський зазначив, що спецкомісія з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації Мін'юсту часто приймає абсурдні з точки законодавства рішення. «Наприклад, скасовують право власності, переносячи його з живої людини на його покійного родича», - сказав він.Якими будуть ціни на м'ясо

Про це ГолосUA повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко.

"М'ясо в будь-якому випадку буде зростати, тому що з усіх продуктів харчування м'ясо в Україні, у порівнянні з європейськими цінами на нього, є самим дешевим", - зазначив О. Дорошенко.

Експерт додав, що, в порівнянні з цінами у країнах ЄС, всі види м'яса, за винятком сала, в Україні є самими недорогими, вершкове масло також є винятком, і у нас найдешевший хліб.

За словами О. Дорошенко, до кінця року м'ясо буде рости в ціні, але це буде відбуватися не рівномірно, наприклад, кожен місяць воно буде додавати по гривні – дві.

Експерт додав, що таке зростання з початку року демонструє яловичина, кожен місяць по 1-2 грн додається до її ціни. Свинина навпаки – спочатку вона підвищувалася через те, що зростав курс долара в кінці року, потім свинина почала потихеньку знижуватися. Що стосується курятини, то спочатку вона підвищувалася в ціні, потім почала потихеньку знижуватися – через те, що в світі ціна на курятину досить стабільна. На ціну курятини впливав курс, який був у грудні. Спочатку року курятина подорожчала, потім подешевшала, потім знову місяць курятина демонструвала зростання, а потім сталося невелике коригування до зниження.

«Тому в будь-якому випадку ціни на м'ясо в нашій країні будуть рости, хоча в певні місяці можуть і трохи падати», - підкреслив аналітик.

В останні два роки вартість м'яса зростала більшими темпами, ніж середня зарплата українців, зазначив експерт.

«Експерти Асоціації постачальників торговельних мереж з'ясовували, чому падає споживання м'яса в Україні. М'ясо дорожчає більшими темпами, ніж зростання середньої заробітної плати. Так за останні два роки, з квітня 2016 по квітень 2018 вартість м'ясного кошика та яєць зросло на 60%, за даними Держкомстату. У той же час середня зарплата, яка є предметом гордості уряду, зросла на 59%. За останні два роки вартість м'яса виросла більше, ніж середня зарплата», - підсумував О. Дорошенко.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Вінниччині грецький горіх вирощуватимуть на зрошенні

Про це повідомляє superagronom.com з посиланням на Вінницьку обласну держадміністрацію, проект започаткований у 2015 році, а його проектна потужність 970 гектарів.

На сьогодні в рамках проекту саджанці волоського горіха іноземної селекції вже висаджені на площі 710 гектарів. Обсяг освоєних інвестицій склав 227 мільйонів гривень. З початку року освоєно 2,5 мільйони.

В рамках проекту відновлюється зрошувальна система, розташована на території Яришівської та Кремінської сільських рад. Вартість її реконструкції становитиме понад 4 млн грн. Вже відновлені насосні станції, електролінії та трансформаторні підстанції, центральні магістралі. Облаштовано понад 2 кілометри нової внутрішньогосподарської зрошувальної системи.

Як зазначається у повідомленні, наразі площа горіхових садів області перевищила 2 тис. гектарів, з яких 1000 га в плодоносному віці, а урожайність у минулому році досягла 60 ц/га. Витрати на виробництво значно нижчі, ніж інших плодових культур. Горіхи можна легко зберігати і транспортувати, не маючи спеціальних приміщень та транспорту.

«Протягом останніх років в Україні інтенсивно розвивається галузь горіхівництва. Кожен рік у країні збирається понад 100 тис. т волоських горіхів. З них 6 тис. т дає Вінниччина. Дві третини цього врожаю спрямовується на експорт», — зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

Ваш вибір 'Подобається'.


Природній Wi-Fi: рослини здатні спілкуватися через коріння

Рослинам не подобається, коли їх постійно чіпають. Для цих нерухомих організмів дотик означає занадто тісну близькість з іншою рослиною – майбутню конкуренцію з ним за сонячне світло. Тому вони здатні обмінюватися сигналами через кореневу систему, змінюючи характер росту сусідів. Про це Велемир Нінкович (Velemir Ninkovic) і його колеги з Шведського університету сільськогосподарських наук пишуть в статті, опублікованій в журналі PLoS One, пише naked-science, повідомляє zik.ua.

Біологи експериментували з молодими паростками звичайної кукурудзи, які без ґрунту – на водному розчині, що містить всі необхідні мінеральні речовини. Ці паростки чутливі до дотиків: механічна стимуляція змушувала їх виділяти в воду сигнальні речовини. Рослина немов «відчула» присутність сусідів і направляла безліч ресурсів на те, щоб перемогти їх в конкуренції за світло. Якщо ж паросток мав доступ до двох водних розчинів одночасно (перший, який вже займала інша рослина, і другий, де ніхто не «мешкав»), то, очевидно, що рослина розрізняла їх, бо корінь активніше тягнувся до другого розчину.

За словами авторів, хімічна комунікація паростків через ґрунт має дуже важливе значення для насіння материнської рослини, дозволяючи їм краще «ділити» придатну землю і менше конкурувати один з одним за світло.