У Миколаївській області вогонь знищив два поля з пшеницею

Про це повідомила прес-служба Головного управління ДСНС України у Миколаївській області.

Рятувальники локалізували пожежу на площі 14 Га. Завдяки вжитим заходам не допущено розповсюдження вогню на більшу площу, врятовано 26 Га пшениці на корені.

До ліквідації події залучена 1 одиниця пожежно-рятувальної техніки та 6 чоловік особового складу, додатково від ПП «Головченко» працювало 2 трактори з дисками, 1 з бочкою та 1 автомобіль з бочкою.

Подібна подія виникла на полі поблизу  с. Таборівка Вознесенського району. На гасіння пожежі направлено 2 відділення 12 Державної пожежно-рятувальної частини. По прибуттю встановлено, що горить пшениця та післяжнивні залишки на приватному полі. Полум’я, яке охопило пшеницю на площі 23 га та 7 га стерні локалізовано та ліквідовано. Рятувальниками врятовано поряд розташоване поле з пшеницею та соняшником.

Від ДСНС працювало 2 одиниці техніки та 8 чоловік особового складу, додатково від ТОВ "Дружба" працював трактор з бочкою.

У двох випадках причина пожежі встановлюється.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Запоріжжі серед поля потонув комбайн

Про це повідомляє kurkul.com.

Техніку дістали і здали в ремонт. Фермер, який обробляє поле, погрожує перекрити місцевим жителям воду. Про це розповіли селяни.

Колись ділянку труби протяжністю кілька кілометрів обслуговував колгосп, але після його ліквідації обслуговування лягли на плечі кооперативу. У ньому на сьогодні проживає близько сотні чоловік.

«Грошей на ремонт трубопроводу у них немає. Селяни підрахували, що для заміни аварійної ділянки, по якій проходить і питна, і технічна вода, потрібні близько 300 тис. грн. І це лише на матеріали. Люди переживають, що ремонт комбайна теж доведеться оплачувати їм», — йдеться у повідомленні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські сливи нарешті розсмакували в Європі

Підтвердженням цьому стали підсумки позаминулого року, коли в європейському напрямку було відправлено майже 8 тисяч тонн цих фруктів. Про те, як це важливо для розвитку вітчизняного садівництва говорить той факт, що раніше європейці не бачили українські сливи на своїх ринках. До 2014 року наші сливи майже повністю експортувалися в Росію. Потім набрало чинності ембарго, і експорт фактично припинився. Вивозились невеликі партії по кілька сотень тонн через територію Білорусі, а у 2016 році, за офіційними даними, за кордон продана всього одна тонна слив за 2,5 тисячі доларів, пише pro-consulting.ua.

І ось нарешті трапився прорив в західному напрямку. Правда, найбільше - 6,6 тис. тонн — українських слив закупила Польща, але, як то кажуть, добрий початок. Європейці почали розкуштовувати смак наших слив, їх вже можна зустріти на дорогих фруктових фреш-ринках ЄС. А це значить, що в українських фермерів з'являється величезний платоспроможний ринок збуту. Багато з них це зрозуміли і почали збільшувати сливові насадження на своїх землях.

У валовому обсязі збору кісточкових слива обійшла колишнього традиційного лідера — вишню, і збільшує відрив. Сьогодні на частку сливи припадає 36-37% збору, а на вишню близько 30%, тоді як ще десять років тому ситуація була дзеркально протилежна. В такому ривку сливи винні ще й природні викрутаси, які характерні останнім часом для території України. Зокрема, весняні похолодання дуже негативно впливають на врожай вишень. Слива в цьому відношенні більш витривала і невибаглива.

Повна реалізація потенціалу в ніші сливи потребуватиме від українських виробників деяких зусиль. Найважливішим питанням стає сертифікація продукції. Збільшити продуктивність садів допоможе їх зрошення та правильний підбір сортів. Зниженню собівартості продукції сприятиме впровадження у виробничий процес енергоефективних технологій. При правильному підході до процесу вирощування, українські аграрії зможуть повною мірою скористатись конкурентними перевагами вітчизняних слив і отримувати стабільні доходи від їх експорту.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Загрози спекотного літа: контролюємо павутинного кліща

«Механізм шкодочинності кліща дуже простий: він проколює листкову поверхню культур і живиться їх клітинним соком. Внаслідок цього у рослини підвищується транспірація і порушується фотосинтез, і вона потерпає від нестачі води й неправильного обміну речовин. Ці процеси миттєво відображаються на фізичному стані культур – у них в’яне, скручується, темніє або повністю опадає листя. А зважаючи на те, що за рік кліщі можуть дати до 25 поколінь потомства, за відсутності контролю вони можуть пошкодити до 90 % врожаю», – застерігають фахівці «UKRAVIT».

Для знищення кліщів та інших шкідників у посівах сої і в плодових насадженнях вони рекомендують своєчасно застосовувати акарициди або інсекто-акарициди. Перевага останніх полягає в тому, що, окрім усіх видів кліщів, вони контролюють ще й широкий спектр інших шкідників – паросткових мух, довгоносиків, попелиць, трипсів, плодожерок, совок, клопів, квіткоїдів. Тож для боротьби із павутинним кліщем та іншими шкідниками краще застосовувати інсекто-акарицид Антикліщ Макс (піріміфос-метил, 200 г/л + піридабен, 150 г/л + ацетаміприд, 50 г/л). Завдяки поєднанню трьох діючих речовин він пригнічує метаболічні реакції шкідника, спричиняє зневоднення його організму та вражає нервову систему, внаслідок чого той гине.

Читайте також: Для зменшення втрат при обмолоті та рівномірного дозрівання: проводимо десикацію ріпака

Препарат контролює широкий спектр шкідників у посівах сої, а також у плодових і декоративних насадженнях. Він діє проти усіх стадій розвитку кліща – яйце, личинка, німфа, доросла особина, а також показує високу ефективність проти шкідників, які мають приховані етапи розвитку. Крім того, препарат сумісний з іншими пестицидами та агрохімікатами і може використовуватись в антирезистентних програмах захисту. 
Для отримання максимального результату особливу увагу при обприскуванні варто приділити нижній частині листків, оскільки кліщі відкладають яйця саме там. Після обприскування яйця, личинки та німфи гинуть, а імаго продовжує життєдіяльність, проте відкладає уже стерильні яйця.

Читайте також: Контроль злакових бур'янів збереже до 30 % врожаю соняшника

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні створили унікальну технологію вирощування осетрових

В Україні створили унікальну технологію вирощування осетрових. Про це повідомляє сайт Національної академії аграрних наук України (НААН), пише agropolit.com.

«Занадто інтенсивна і неконтрольована промислова експлуатація осетрових запасів упродовж кількох століть та широкомасштабне порушення екологічних умов для їх природного відтворення, стали тими вирішальними чинниками, що призвели до катастрофічного зменшення чисельності популяцій. Схожа ситуація склалась і з представниками лососевих риб в іхтіофауні України», – ідеться в повідомленні.

Науковці зауважили, що завдання зі збереження генофонду та відновлення чисельності осетрових і лососевих риб наразі потребують особливої уваги, оскільки більшість видів уже занесені як в Україні, так і в багатьох інших країнах Європи до Червоної книги. 

За результатами розроблення інноваційних технологій високоінтенсивного осетрівництва науковцями відпрацьовано комбіновані методи формування та експлуатації маточних стад осетрових риб для вирощування плідників з використанням садкових рибницьких систем у водоймах за  природним температурним режимом у поєднанні зі штучним відтворенням риб, з регульованим режимом температури води. Випробувано технологічну схему індустріального рибництва з управлінням процесами гаметогенезу плідників, що дає змогу істотно прискорити процес вирощування високоякісного посадкового матеріалу осетрових риб, – повідомили в НААН.

Одним з головних пріоритетів ефективного ведення сучасного осетрівництва є підвищення рівня виживання осетрової молоді завдяки застосуванню удосконалених методів годівлі личинок риб у період вирощування до життєстійких стадій. 

Львівською дослідною станцією Інституту рибного господарства НААН обґрунтовано і успішно апробовано нові методи підвищення життєздатності осетрових личинок з годівлею живими кормовими організмами, збагаченими пробіотиками та поліненасиченими жирними кислотами.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чому дорожчають м'ясо та молоко

Про це УНН повідомляє з посиланням на дані червневого макроекономічного та монетарного огляду Національного банку України.

"Прискорилося зростання вартості м’ясних продуктів унаслідок скорочення пропозиції та підвищення світових цін на м’ясо. Молочна продукція продовжила дорожчати як через підвищення світових цін, так і внаслідок поглиблення падіння обсягів виробництва молока", - повідомили у НБУ.

Водночас, як вказано, зниження світових цін у річному вимірі сприяло поглибленню падіння цін на рис.

Загалом зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки у травні прискорилося до 8,7% у річному вимірі.

Що стосується непродовольчих товарів, то на тлі сприятливої ситуації на валютному ринку темпи зростання цін на них уповільнилися до 2,2% у річному вимірі.

"Зокрема, нижчими темпами зростали ціни на одяг та взуття, меблі, фармацевтичну продукцію, транспортні засоби, товари для особистого догляду. Нижчими за торішні залишалися ціни на аудіовізуальну та комп’ютерну техніку", - додали у Нацбанку.

Також у НБУ нагадали, що споживча інфляція в річному вимірі у травні прискорилася і становила 9,6%. Регулятор пояснив це стрімкішим порівняно з очікуваним підвищенням цін на сирі продукти харчування внаслідок їх недостатньої пропозиції. Окрім того, як повідомляється, вищими темпами дорожчало паливо через складнощі з імпортом енергоресурсів із Білорусі та Росії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview