174499

У Раді сталася бійка після засідання аграрного комітету

У Верховній раді України сталася бійка після засідання комітету ВР з питань аграрної політики. Про це повідомляє РБК-Україна.

Так, сутички відбулися між депутатом ВР від фракції "Слуга народу" Андрієм Богданцем та активістами ВО "Свобода".

Зазначимо, у бійці брали участь нардепи Ради 7 скликання від фракції "Свобода" Едуард Леонов та Ігор Мірошниченко.

Підкреслимо, нардеп від "СН" Ірина Верещук повідомила, що активісти таким чином намагалися добитися зняття з розгляду закону про ринок землі.

"Тут були присутні активісти і були присутні представники асоціацій фермерських господарств, Юлія Тимошенко запропонувала проголосувати за зняття з розгляду загалом даного проекту. Сольський не пішов на таке голосування і запропонував перенести розгляд проекту на завтра. Це не сподобалось активістам і вони в такий невербальний спосіб тиснули і намагались довести думку Тимошенко до пана Сольського", - сказала Верещук.

"Активісти підійшли до керівника комітету і намагались десь дотиснути свою позицію. Голова комітету ж не може застосовувати фізичну силу", - розповіла нардеп.

Народний депутат від фракції "Слуга Народу" Андрій Богданець потрапив до лікарні після бійки в Верховні раді під час засідання комітету з питань агрополітики. Про це повідомляє заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук у Facebook.

За її словами, Богданець потрапив в лікарню з підозрою на струс мозку.

"Андрій з підозрою на струс мозку в лікарні. Ми заявляємо про неприпустимість будь-якого тиску на народних депутатів під час обговорення і ухвалення державних рішень, у тому числі й у першу чергу - із застосуванням сили", - написала Кравчук.

Нагадаємо, комітет з питань аграрної політики продовжить розгляд законопроекту про обіг землі, яким передбачається відкриття ринку землі, в четвер, 12 грудня. Так 11 грудня комітет почав розгляд законопроекту №2178-10, який повинен бути підготовлений до розгляду у другому читанні.

До найвисокооплачуваніших професій листопада потрапив головний агроном

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Професія Головний агроном з зарплатою від 80 тис. грн поступається лише Розробнику ігор (Senior Game Programmer) — зарплата від 90 тис. грн.

Серед обов'язків головного агронома — підготовка схем захисту рослин, закладка і контроль проведення випробувань препаратів, агрономічний супровід клієнтів, консультування клієнтів з питань біологічного захисту рослин, участь у виставках, конференціях, семінарах та інших заходах.

Окрім профільної вищої освіти та досвіду від 5 років, потрібне знання іноземних мов. 

Також до рейтингу потрапили директор з виробництва — зарплата від 70 тис. грн, Стюардеса/стюард — зарплата від 65 тис. грн та Media buyer, traffic manager, арбітражник — зарплата від 50 тис. грн.

Джерело: agroportal.ua

Експорт української курятини перевищив півмільярда доларів

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, передає УНН.

Так, в січні-листопаді Україна експортувала 357,1 тис. тонн цього виду м'яса загальною вартістю 531,7 млн дол.

ТОП-споживачами українського продукту є Нідерланди, Саудівська Аравія і Словаччина.

За 11 місяців Україна поставила Нідерландам м'яса птиці на 101,2 млн дол. У той же час, Саудівська Аравія купила українського м'яса птиці на 96,2 млн дол., словаки - на 57 млн дол.

При цьому в Україну за цей період завезли тільки 121 тис. тонн м'яса птиці загальною вартістю 48,1 млн дол. Тобто, експорт продукту України перевищує імпорт в 4,4 рази (у ваговому вираженні).

У Раді відклали розгляд закону про відкриття ринку землі

Комітет з питань аграрної політики продовжить розгляд законопроекту про обіг землі, яким передбачається відкриття ринку землі, в четвер, 12 грудня. Про це заявив голова комітету Микола Сольський, передає РБК-Україна.

Так, 11 грудня комітет розпочав розгляд законопроекту №2178-10, який має бути підготовлений до розгляду у другому читанні.

"Я пропоную продовжити засідання з урахуванням напрацювання секретаріатом підкомітету завтра о 8 ранку. У нас не одне засідання буде. Всі бачите, яка кількість поправок", - заявив Сольський.

Також, Уряд не має остаточного варіанту земельної реформи із-за великої кількості внесених правок до закону, розповів прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Додамо, згідно з результатами нового опитування, 58% українців не підтримують запровадження ринку землі.

Як повідомлялося раніше, закон про ринок землі у першому читанні підтримали "слуги народу" й 13 позафракційних нардепів.

Також Президент України Володимир Зеленський  у відеозверненні знову наголосив, що перед другим читанням до законопроекту про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення буде внесено норму про можливість продажу землі іноземцям лише після проведення всеукраїнського референдуму, а також буде зменшено граничний ліміт із концентрації землі в одних руках.

Іноземні інвестиції в аграрну галузь зросли

Від початку 2019 року прямі іноземні інвестиції в українську аграрну галузь збільшилися на 16,4%: з $461 млн до $537 млн.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Він підкреслив, що темпи зростання іноземних інвестицій в галузь втричі вищі, ніж приріст по економіці в цілому.

Один з найстаріших кінних заводів України знаходиться на межі зникнення

Про це повідомляє колишній керівник підприємства Ігор Скляров, пише agravery.com.

За його словами, після об'єднання всіх кінних заводів у ДП «Конярство України» у частини з них почалися фінансові проблеми і наразі ситуація критична.

«Усе розпочалось з реформи в 2010 році, коли усі державні кінні заводи зробили філіями без юридичних прав і приєднали до ДП „Конярство України“ без збільшення цільового фінансування. Філії змушенні самостійно обробляти землю і годувати коней», — заявив він.

За його словами, кінні заводи знаходяться в стані банкрутства вже більше п'яти років.

«Санітарні роботи грубо порушуються, коні не отримують необхідного корму, а його залишилося лише до кінця місяця. Працівники не отримують вчасно заробітної плати. Мешканці Новострільцівки та прилеглих Березового й Зарічного впливу на події не мають», — заявив він.

Нагадаємо, ДП «Конярство України» володіє земельним банком у тисячі гектарів, налічує 15 філій по всій країні. Стрілецький кінний завод — одна з них. За даними звіту Держаудитслужби, державне підприємство «Конярство України» втратило понад 43 млн грн оплати за реалізовану сільгосппродукцію через неналежний рівень претензійно-позовної роботи та бухгалтерського обліку.