Виробництво морозива опинилося під загрозою
Про це пише Аgrostory.
Дефіцит пропозиції ванілі на світовому ринку викликав зростання цін до рекордних відміток, що в десятки разів перевищують рівень, який спостерігався кілька років тому, і поставив під загрозу виробництво традиційного ванільного морозива, повідомляють британські та американські ЗМІ.
За даними організації Eurovanille, ціна стручків ванілі раніше цього літа перевищила $600 за 1 кг проти менш ніж $25 в 2011 році. У серпні вона повернулася до приблизно $500 за 1 кг, відзначають трейдери, але обсяги поставок і якість товару залишаються нижче звичних показників. Причиною стали несприятливі погодні умови на Мадагаскарі, найбільшому постачальнику натуральної ванілі на світовий ринок (80-85%). Більше третини останнього врожаю було знищено через посуху і тропічний циклон Энаво, які обрушилися на острів.
Найбільше від дефіциту постраждали дорогі сорти морозива (для дешевих ласощів вже давно використовують штучні ароматизатори). Ряд виробників у Європі та США, включаючи мережу джелатерій Oddono в Лондоні, були змушені прибрати ванільне морозиво з меню.
Іншим компаніям довелося істотно підняти на нього ціни, пише Financial Times. Так, Nestle підвищила вартість морозива Moevenpick в Швейцарії на 2,5% в цьому році.
У ряді регіонів США ваніль через дефіцит перестали продавати на вагу, і замість 120-140 стручків на фунт (1 кг = 2,2 фунта) виробники ванільного екстракту і морозива тепер закуповують партії по 25 стручків, зазначає видання BDN.
Тваринники підпишуть меморандум з Держпродспоживслужбою

Про це повідомила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар, пише agropolit.com.
За її словами, цей документ зрушить проблему з мертвої точки, а спільна діяльність в напрямку розвитку експорту рухатиметься активніше.
«Питання експорту продукції тваринництва сьогодні є одним із гострих і найактуальніших для виробників. Одними з ключових стали такі питання як важливість для експортерів ВРХ відкриття ринку Туреччини з точки зору географічної близькості; створення та обладнання інспекційних прикордонних постів в інших портах України, окрім Миколаївського. Удосконалити процедури карантинування тварин – розробити методичні рекомендації чи інші профільні документи із карантинування та сертифікації, проводити навчання для територіальних органів щодо процедури огляду тварин при карантинуванні, роз’яснювати, як правильно оформляти ветеринарний сертифікат тощо. Говорили і про необхідність внесення змін до положень чинних ветеринарних сертифікатів, які наразі не є актуальними та адаптованими до сучасних реалій, оптимізації плати за огляд тварин та ін», ‒ уточнила Паламар.
Вона відмітила, що всі питання були винесені на розгляд спільної робочої наради МінАПК та Держпродспоживслужби, яка відбулася 3 серпня 2017 року.
Дана нарада пройшла досить результативно, що не може не тішити. Ми ухвалили, що відтепер усі профільні асоціації спільно діятимуть із Держпродспоживслужбою у питаннях експорту. Щоквартально ми обмінюватимемося інформацією про товарну лінійку наших членів, разом шукатимемо потенційних імпортерів продукції тваринництва, ринки збуту, систематизуватимемо всю інформацію. Тобто, прямий контакт налагоджено, спільна робота стартувала», ‒ підсумувала Ірина Паламар.
Яка врожайність соняшнику та сої
Станом на 21 серпня соняшник зібрано з площі 1,4 тис. га або 0,02% від плану, отримано 1,8 тис. тонн олійного насіння при врожайності 1,4 тонн/га, соя – з площі 0,1 тис. га із запланованих 1991,6 тис. га, отримано 0,2 тис. тонн соєвих бобів при врожайності 2,0 тонн/га. Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.
Крім того, в Україні набирає обертів сівба озимого ріпаку. До 21 серпня виконано 36% із запланованого обсягу посівних робіт - посіяно 280 тис. га. Роком раніше сівба була проведена на площі 139 тис. га або 19% від плану.
Свинина з африканською чумою може надходити на стіл українцям

Таку думку висловив Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж, повідомляє «Справжня Варта».
"Протягом декількох років всім виробникам, що знищує свиней, які захворіли, не виплачуються компенсації. Це вже призвело до того, що деякі підприємці втратили все, що будували і розвивали багато років.
Так агрокомбінат "Каліта" Броварського району був змушений забити стадо в 60 тис. Голів, що закінчилося його банкрутством. Розмір збитку компанії склав понад чверть мільярда гривень в сьогоднішніх цінах. Чи багато хто після цього захочуть визнавати, що в їхньому господарстві зафіксована чума свиней?", - зазначає Дорошенко.
Яблука в Україні продовжують дорожчати
За даними щоденного моніторингу «АПК-Інформ: овочі і фрукти», тільки з початку поточного тижня ця продукція подорожчала в середньому на 24%.
В результаті сьогодні українські садівники декларують ціни на яблуко в діапазоні 8-15 грн/кг (0,27-0,50 євро/кг) в залежності від сорту та якості. Для порівняння: в кінці минулого робочого тижня вони відвантажували ці фрукти від 6 грн /кг (0,20 євро/кг).
Зростання цін гравці ринку пов’язують зі збільшенням пропозиції осіннього яблука, ціни на яке традиційно вище, ніж на фрукти літніх сортів.
У той же час вони відзначають, що попит на яблуко в Україні досить стриманий. Незважаючи на це, українським фермерам вдається вести реалізацію в 2-2,1 рази дорожче, ніж у другій половині серпня 2016 р що пов’язано зі скороченням виробництва цієї продукції в країні.