182818
178171

Україна лідирує у світі з нелегального експорту чорної ікри

Згідно з даними дослідження «Глобальний ринок чорної ікри», проведеного WWF спільно з Мережею моніторингу торгівлі об'єктами дикої природи TRAFFIC, Україна опинилася в трійці лідерів серед країн, що незаконно експортують до Європи і США чорну ікру. Поруч з нею в цьому рейтингу опинилися також Росія та Іран.

Однак, у дослідженні також відзначається, що у 81% випадків в країни ЄС, і в 95% випадках у США експорт ікри відбувається без зазначення країни її походження.

Дослідження, представлене в Женеві, показало, що необов'язковість маркування чорної ікри за міжнародним стандартом CITES в ключових країнах поширення осетрових дуже полегшує незаконну торгівлю ним.

Як зазначила Наталя Гозак, координатор напрямку «Дика природа» WWF в Україні, відповідно до CITES, в нашій країні необхідно ввести обов'язкову систему маркування продукції для виробників чорної ікри. Поки така система маркування запроваджується добровільно.

За її словами, вона повинна включати обов'язкову генетичну паспортизацію виробників, процедуру перевірки продукції на ринку і централізовану систему відстеження походження продукції.

Автори дослідження вимагають, щоб правоохоронні органи європейських країн посилили контроль за ввезенням чорної ікри, а особливо з Російської Федерації, України, Казахстану, Ірану та Азербайджану, пише UBR

Ваш вибір 'Цікаво'.


В Україні очікують рекордний урожай кукурудзи

Про це перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк сказав під час підписання Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 МР з представниками професійних об’єднань учасників зернового ринку, повідомляє Укрінформ.

“Очікуємо рекорд по валовому збору кукурудзи. У нас було багато очікуваних рекордів у цьому році, але погода постійно вносить якісь корективи. Ми будемо бачити по кукурудзі, який у нас є вал. Але я все ж таки думаю, що ми залишимося”, - сказав Мартинюк.

За його словами, точніша інформація про об’єми врожаю буде відома 29 вересня.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


У Roshen виявили продаж своєї продукції "з рук"

Теґи: 

Про це повідомили у прес-службі корпорації, пише НВ.

У корпорації пояснили, що треті особи купували некондиционную умовно придатну продукцію за договором на предмет покупки тари і сировини, а не продукцію готову до вживання.

"Корпорація Roshen не володіла будь-якою інформацією про продаж цими організаціями некондиційної продукції як готових кондитерських виробів, адже це не відповідає домовленостям з покупцем. Нашим підприємством будуть вжиті заходи з метою попередження виникнення подібних ситуацій в майбутньому", - заявили у корпорації.

Також в Roshen попросили споживачів не купувати продукцію на стихійних ринках, звертати увагу на умови зберігання, приналежність зовнішнього вигляду і стану упаковки.

"Покупець також має право вимагати від продавця інформацію про продукцію: інформацію про склад, термін придатності і виробника", - додали у компанії.

Корпорація Roshen входить в топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів у світі. До її складу входять Кременчуцька, дві Вінницькі, Київська кондфабрики і Вінницький молочний завод. Маріупольська кондфабрика знаходиться на стадії ліквідації. Також Roshen належать Клайпедська кондитерська фабрика UAB Roshen (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина). Виробнича діяльність Липецької фабрики Roshen (РФ) була зупинена з 1 квітня 2017 року.Президент України Петро Порошенко є кінцевим бенефіціарним власником групи Roshen.В уряді повідомили про здешевлення продуктів харчування

Про це, посилаючись на дані Держстатистики, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України на своїй сторінці у Facebook, передає УНН

“За даними Державної служби статистики, в липні порівняно з червнем ціни на продовольство знизилися на 1,9%”, — повідомив Кабмін.

За даними відомства, найбільше (12,4-7,6%) подешевшали сезонні продукти — овочі, фрукти і яйця.

Також знизилися ціни на молоко, молочні продукти, сало і свинину.

При цьому, за даними інфляційного барометру, протягом місяця в Україні подешевшала курятина та яйця на 7%.

Курячі яйця тепер коштують 27,4 грн за десяток, а курятина — 91,09 грн за кілограм продукту.

Натомість яловичина додала в ціні. Кілограм продукту подорожчав на 5,6%, до 136,4 грн.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


“Укрспирт” шукає нові ринки збуту в Великобританії

Як повідомляє прес-служба держпідприємства, про це правління Асоціації повідомило листом  ДП «Укрспирт», а також на сайті асоціації з’явилася інформація про українського виробника.

“Подіі передували вдалі  переговори менеджменту компаніі з правлінням Асоціації торгівців вином та спиртом (WSTA) під час участі у Міжнародній  виставці вина і виноробства London Wine Fair 2018, яка відбулася в травні цього року”,- йдеться в повідомленні.

Aсоціація представляє понад 300 компаній, що виробляють, імпортують, експортують, транспортують та продають вина та алкогольні напої в Об’єднаному Королівстві.

Членами WSTA є  великі та роздрібні торговці, власники брендів та оптовики, спеціалісти з виробництва вина та спирту, компаніі з логістики та розливу.

“Це значний крок для просування інтересів державної монополії з виробництва спирту у Великій Британії, налагодження ділових контактів та пошуку нових ринків збуту для вітчизняної продукції”,- зазначили в “Укрспирті”.

З грудня 2017 року підприємство виробляє горілку власної торгової марки на Луцькому МПД яка експортується до Німеччини.

У першому півріччі 2018 року ДП «Укрспирт» експортувало 424,29 тис. дал технічного спирту, пише Ukrainefood

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Україна продовжує активно закуповувати пальмову олію

У поточному сезоні (вересень-червень 2017/18 років) Україна імпортувала 193,3 тис. тонн пальмової олії. Це майже на 20% вище показника аналогічного періоду минулого сезону, коли імпорт склав 161,6 тис. тонн. Обсяг закупівлі цього продукту залишається максимальним за останні п'ять сезонів. Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

За червень 2018 року Україна закупила 19,7 тис. тонн пальмової олії, що більше на 18% порівняно з травнем 2018 року і на 23% більше порівняно з червнем 2017 року.

У поточному сезоні імпорт цього продукту з Індонезії дещо зменшився порівняно з аналогічним періодом минулого року. У цьому сезоні було закуплено 135,6 тис. тонн, а в минулому - 137,8 тис. тонн.

У свою чергу обсяг поставок з Малайзії збільшився майже в два рази (40,4 тис. тонн проти 22,5 тис. тонн).

Зазначимо, що Індонезія поставляє на український ринок 70% всього обсягу пальмової олії, на частку Малайзії припадає 21%, 6% ринку дісталося новому гравцеві – Гондурасу.

Верховна Рада прийняла за основу закон №3871 "Про внесення змін у деякі закони України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів".
Пальмова олія та її фракції в Україні використовується при виробництві маргаринової продукції, а також кондитерських, хлібопекарських і кулінарних жирів. Прийняття даного проекту закону заборонить його використання.

Ваш вибір 'Цікаво'.