182818
178171

Українці їдять все менше хліба

Якщо у 2013 році хлібозаводи, комбінати й пекарні виготовили 1,47 млн тонн продукції, то в 2016-му – вже 1,1 млн тонн. Минулого року тенденція не змінилася – виробництво хліба за дев’ять місяців упало на 7%, з 835 тис. тонн до 777 тис. тонн, пише agroday.com.ua.

Одна із причин, чому українці їдять менше хліба – подорожчання борошняної продукції через зростання цін на зернові, витрат на енергоресурси і зарплат працівникам.

На ціну також вплинула інфляція та зниження рівня державного впливу на ринок. До 2016 року діяли норми рентабельності, перевищення котрих треба було пояснювати. Тепер ціну визначає безпосередньо виробництво.

Багато українців, перейнявшись ідеєю здорового харчування, зменшують у раціоні дріжджову випічку і хліб, переходять на здоровішу продукцію – цільнозернові хлібці й лаваші. Тож якщо у 2013 році середньостатистичний  українець споживав 9 кг хліба, то в 2016-му – до 8,3 кг, спираючись на інформацію Держстату інформують у Pro-Consulting.

Ваш вибір 'Подобається'.


Китай готується здійснити на Місяці свої грандіозні "фермерські" плани

Станція «Чан'е-4» отримає другий шанс на запуск після невдачі в 2015 році, пише glavnoe.ua.

«Чан'е-4» відправиться на Місяць у червні в супроводі ракети Чанчжен-4C з ретранслятором на борту. Ракета повинна вивести станцію на зворотну сторону Місяця, в гігантський Басейн Південний полюс — Ейткен.

Якщо всі плани вдасться втілити в життя, Китай стане першою країною в історії, що здійснила висадку на зворотному боці Місяця.

Ровер «Чан'е-4» буде забезпечений «фермерським комплектом» — китайські учені не втрачають надії на родючість місцевого ґрунту і спробують здійснити необхідні заходи, щоб прокласти людству шлях до Місяця.

Крім того, Китай оголосив про плани запустити космічний зонд за зразками місячного грунту: «Чан'е-5» проходить останні випробування і буде готовий до старту в серпні 2018 року, передає The Daily Mail.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Кінець солодкого життя: шоколад незабаром може зникнути

Про це повідомляє The Daily Mail, пише 24tv.ua.

На їхню думку, вся справа в тому, що рослини какао, які є головним інгредієнтом цих солодощів, наразі боряться за виживання. А внаслідок глобального потепління підвищення температури всього на 2,1 °С протягом найближчих 30 років спричинить загрозу для рослин.

Вчені в той же час зазначають, що таке підняття температури могло б компенсуватися за рахунок підвищення вологості, однак навряд чи кількість опадів збільшиться.

Оскільки какао найкраще вирощувати в екваторіальних широтах, то одним із шляхів вирішення такої проблеми може стати переміщення площі їхнього виробництва. До прикладу, вище екватора, але оскільки там гірська місцевість, яка ретельно оберігається для дикої природи до 2050 року, це не зовсім можливо.
 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Сумщині продають елеватор за 10 млн грн

Торги відбудуться 19 січня 2018 року, пише rama.com.ua.

Комплекс включає в себе: вагову та адмінбудівлю, склади насіннєві лінії, склади фуражного зерна, лінії з переробки насіннєвого і фуражного зерна, зерносушарку СД-16, авторазгрузчик УРАГ-14 і інші спорудження елеваторного комплексу загальною площею 2405,1 кв. м.

Стартова ціна лоту визначена в 10,336 млн грн. Гарантійний внесок становить 516,8 тис. грн. Згідно з повідомленням на сайті,  майно знаходиться в іпотечній заставі та належить боржнику на підставі договору купівлі-продажу від 31.07.2012 р.

Ваш вибір 'Подобається'.


Україні не вистачає власного рису

Про це розповіла директор Інституту зрошуваного землеробства НААН Раїса Вожегова, пише

«АгроЮг».

Слід зазначити, що Україна за останні роки виробляла рису-сирцю в до 150 тисяч тонн, що майже забезпечувало річне споживання в Україні (річне споживання у межах 170-180 тисяч тонн). Під рисовими сівозмінами було зайнято 62 тисяч га в Україні. Проте, за окупації Криму, площі посіву рису скоротились майже на 40%, призвело зменшення валового виробництва.


"Для вирішення проблеми забезпечення населення крупою рису Інститутом рису Національної академії аграрних наук України проводяться наукові розробки з підвищення урожайності, завдяки створенню нових адаптивних сортів та розширення посівних площ рису за використання нових способів поливу (краплинне і підгрунтове зрошення)", – розповідає про діяльність наукової установи Вожегова.

Таким чином, є позитивні результати досліджень, що свідчать про суттєве зростання урожайності нових сортів до 12-14 т/га. Також дослідженнями доведено можливість вирощування рису за нових способів поливу, які вже активно впроваджуються у господарствах Херсонської області. Це дає підстави для оптимістичних планів щодо розширення посівних площ рису та збільшення урожайності рису-сирцю та валових зборів.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


НАЗК направило до суду справу проти голови Держпродспоживслужби

Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення про направлення до суду 4 протоколів про адміністративні правопорушення, серед них - стосовно голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

"Національне агентство встановило, що голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, перебуваючи на керівних посадах центральних органів виконавчої влади, у період з 26 квітня 2015 року по 30 травня 2017 року не вийшов зі складу правління товариства, що має на меті одержання прибутку, та не склав повноважень голови комісії з припинення (ліквідатора) товариства", - йдеться у повідомленні.

В НАЗК зазначили, що вказане діяння містить ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного із корупцією, відповідальність за яке передбачено частиною другою статті 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.