178171
182818

Українцям слід готуватися до подорожчання яєць

Експерти впевнені, що подорожчання яєць триватиме аж до весни. Приміром, такої думки дотримується директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко, пише hyser.com.ua.

За його словами, вартість курячих яєць на птахофабриках може підскочити на 1-2 гривні у зв'язку із сезонним фактором.

Експерти говорять, що в першу чергу яйця дорожчають через високий попит на українську продукцію на зовнішніх ринках. Наприклад, за сім місяців 2017 року українські виробники на 38% наростили експорт курячих яєць порівняно з аналогічним періодом минулого року.

До того ж, останнім часом українські яйця отримали можливість завоювати польський ринок, де утворився дефіцит цього популярного продукту.

Слід також зазначити, що в середині жовтня перша компанія з України вже повноцінно вийшла на європейський ринок зі своїми яйцями. Цим підприємством стала торгова марка «Ясенсвіт», якою володіє група «Овостар». Вона встигла продати в Євросоюзі 2 млн яєць.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Малинова плантація окупиться за 4,5 роки

Між тим, потенціал малини значно більший, вважають експерти, пише landlord.ua

«Рівень споживання ягоди в Україні поки що вчетверо менший від середньоєвропейського», — зазначають в Pro-Consulting. Також на малину росте попит на міжнародному ринку.

Як підрахували в Pro-Consulting, створення підприємства з вирощування малини й порічок обійдеться приблизно в $300 тис. До 23% коштів підуть на закупівлю саджанців, ще 20% – на техніку, 18% – обладнання для обробки, заморозки та зберігання ягід, решта – на збір та доробку першого врожаю.

Згідно бізнес-плану, вирощений на 20 га урожай планується реалізовувати у свіжому вигляді на внутрішньому ринку, а також експортувати заморожені ягоди.

Ділянку рекомендують вибирати в сприятливих для вирощування малини й смородини місцях. Наприклад, червона смородина дуже чутлива до весняних заморозків, тому її небажано вирощувати в низині, де концентрується холодне повітря, та поблизу водойм. Важливо враховувати наявність транспортної інфраструктури. Найкращим буде місце неподалік великого населеного пункту.

При прогнозованому врожаї малини в 2,5 т/га і смородини в 6,5 т/га прибутковість підприємства складе 35%. Окупляться інвестиції за 4,5 роки.

За даними офіційної статистики, протягом 6 років площі насаджень малини в Україні практично не змінились. Незначне зниження відбулось із-за втрати АР Криму.

Водночас через падіння цін на ягоду фермери цьогоріч нарікають на невеликі заробітки.

Ваш вибір 'Подобається'.


Київським продавцем меду на "Тесла" виявився відомий академік і почесний пасічник України

Теґи: 

Це відомий академік і заслужений пасічник України. Один з користувачів "Фейсбуку" Дмитро Ступак поспілкувався з власником червоного электроспорткара і з'ясував його ім'я, пише antikor.com.ua.

Продавцем меду виявився академік Української Академії Наук, заслужений пасічник України, почесний апітерапевт, письменник та журналіст у виданні "Бджільництво" Микола Улянич.

Сам Улянич повідомив, що купив "Теслу" спеціально, щоб не турбувати бджіл на пасіці звуком мотора. До цього у нього був інший електрокар - "Ніссан Ліф".

До речі, відомий тепер в інтернеті бджоляр веде активний спосіб життя і щосили пітніє у спортзалі.

Ваш вибір 'Подобається'.


Вчені вживили рису ген кукурудзи

Результати дослідження опубліковані Оксфордським університетом, пише landlord.ua.

Зокрема, вчені вживили рослині ген кукурудзи, відомий як GOLDEN2-LIKE. Це дозволило збільшити об’єм функціональних «органів» у клітинах, що оточують листові жилки.

«Це перший крок на шляху еволюції рослини. Подальше завдання – знаходити потрібні гени, щоб змінити процес фотосинтезу з типу С3 до типу С4. Якщо це вдасться, врожайність рису зросте на 50%», — каже Джейн Ленгдейл, професор з розвитку рослин на кафедрі рослинних наук Оксфордського університету та головний дослідник проекту.

Нині виживання понад 3 млрд людей на планеті залежить від рису, і їх чисельність щороку зростатиме.

«В цьому контексті врожайність рису має значно зрости протягом найближчих 35 років. Водночас традиційні програми селекції можуть забезпечити приріст продуктивності в межах 1% на рік», — каже Ленгдейл.

За прогнозами Продовольчої та сільськогосподарської організаціїї ООН (FAO), в 2018 році глобальні запаси рису досягнуть чергового історичного максимуму. Щороку у світі збирають близько 500 млн тонн рису.

Ваш вибір 'Подобається'.


На Херсонщині підприємство збирає з гектару понад 100 тонн томатів

Урожайність деяких із гібридів томатів досягає 120 тонн/га, пише AgroTimes.

За словами агронома підприємства Андрія Юркевича, вирощують різні сорти томатів, серед яких є гібриди виробництва компаній Nunhems і Clause.

Він зазначив, що раніше «Юг» спеціалізувалося на вирощуванні зернових культур, однак згодом почала вирощувати томати для подальшої реалізації їх компанії «Чумак».  

Наразі підприємство реалізує «Чумаку» понад 20 тис. тонн томатів, закриваючи 50% його потреби в сировині, додав Андрій Юркевич.

Довідка:

Фермерське господарство «Юг» було засноване в 1997 році в селі Любимівка Каховського району. Крім томатів, вирощує моркву, сою, ріпак і зернові культури. Також господарство вирощує столовий виноград на 5 га.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Бельгійська компанія почала поглиблювати дно в порту "Південний"

Два днопоглиблювальних судна - Breughel і Odin - прибули в порт "Південний", де будуть вести експлуатаційне днопоглиблення внутрішньої акваторії та підхідного каналу порту.

 

Про це повідомила фахівець відділу зовнішніх комунікацій АМПУ Олександра Аксьонова, пише Укрінформ.

"2 листопада в акваторії морського порту «Південний» для здійснення експлуатаційного днопоглиблення прибуло судно - самоотвозной землесос Breughel - компанії Novadeal LTD (дочірнього підприємства групи компаній DEME Group, Бельгія). Увечері до того ж причалу пришвартувалося судно-плуг Odin", - зазначила Аксьонова.

Глава адміністрації порту "Південний" Максим Широков констатував, що "контракт з бельгійською компанією Novadeal LTD став третім проектом, спрямованим на збільшення потужності порту та підвищення його інвестиційної привабливості. Роботи по проекту необхідні для підтримання паспортних глибин акваторії порту "Південний" і забезпечення безпеки мореплавання в операційних акваторіях причалів №№ 2-4, 7-9, 16,17, 3Н і 38".

Планується, що роботи з днопоглиблення триватимуть до кінця листопада поточного року.

Як повідомлялося, 20 червня Адміністрація морпортів України уклала з дочірньою компанією бельгійської DEME Group - Novadeal ltd - контракт на експлуатаційне днопоглиблення внутрішньої акваторії та підхідного каналу МТП "Південний".

Бюджет проекту становить 96 мільйонів 28 тисяч гривень. Запланований обсяг днопоглиблення - 411 238 тисяч кубометрів.

Ваш вибір 'Цікаво'.