174499

Українське морозиво полюбили у 50 країнах світу

Зокрема, в Ізраїлі, Грузії, Чехії, Болгарії, Литві, Молдові тощо. Темпи зростання експорту лише за 5 місяців поточного року сягнули  123%, а обсяги виробництва зросли на 101,7%.  У тому, що в Україні надають перевагу винятково вітчизняному виробнику свідчить й  імпорт, який становить лише 0, 3% від обсягу виробництва. Про це повідомляють в Українській аграрній конфедерації, пише landlord.ua.

За словами президента Асоціації українських виробників «Морозиво і заморожені продукти» Ігоря Бартковського, рівень споживання морозива в Україні ще далекий від ЄС чи США.

«У нас ця цифра сягає 2,3 кг на особу щороку,  тоді як в ЄС- 12,9 , а в  США понад  24 кг. Все через низьку купівельну спроможність населення, адже морозиво не є предметом першої необхідності», — переконаний президент Асоціації  Ігорь Бартковський.

Керівник Держпродспоживслужби Володимир Лапа заявив, що На державному рівні поки що відбувається формування нормативно-правового поля щодо контролю над сферою харчових продуктів. Але позитивні зрушення є:  тепер високо ризикована продукція контролюватиметься  протягом 1-2 днів, також впроваджуватимуться інструменти позапланового контролю.

Генеральний директор УАК Павло Коваль розповів, що УАК разом з іншими профільними асоціаціями планує розробити власні стандарти й запровадити приватні сертифікати громадських асоціацій, які  не лише підтверджуватимуть державні норми якості й безпечності виробництва, а й гарантуватимуть їх. Такі сертифікати від ГО в Україні стануть гарантією якості, яка прийнята у всьому світі.

В Україні відновлюється попит на перепелине м’ясо

Про це заявили експерти компанії Pro-consulting, пише landlord.ua.

«Загальна пташине поголів’я, за даними Союзу птахівників і кормовиробників України, становить 237,3 млн голів. На тлі такої кількості домашньої птиці, поголів’я перепелів, яке налічує 2,5-3,3 млн, виглядає не дуже переконливо», — кажуть фахівці.

Та додали, що основним продуктом перепелиної галузі — яйця.

«Кожна перепілка дає в рік близько 250-280 яєць, а загальний обсяг українського виробництва перепелиних яєць становить 500-600 млн шт. Меншу увагу на вітчизняному ринку приділяється перепелиному м’ясу. У рік виробляється близько 1,2-1,3 тонни такого м’яса в результаті забою 7-8 тис. перепелів. Хоча в нашій країні, поряд зі зростанням споживання пташиного м’яса в цілому, поновлюється попит і на перепелине м’ясо», — заявили в компанії.

Інвестиції в організацію перепелиній ферми складуть 45-48 тис. євро, 59% яких буде витрачено на закупівлю обладнання. На придбання курчат необхідно витратити 24% загальних інвестицій, 10% коштів піде на придбання вантажотранспортних засобів. Решта 7% витрат призначені на інші статті, такі як юридичне оформлення підприємства, орендна плата за приміщення протягом допроектних періоду (1 міс.), Буріння водяної свердловини та інше.

Аналітики прогнозують рекордні обсяги експорту ріпаку

Врожайність ріпаку цього року буде нижчою супроти минулого сезону, однак вище за середньотрендову за останні 5 сезонів. Тож завдяки збільшенню посівних площ під цю культуру, аграрії зберуть непоганий врожай, прогнозують аналітики «Украгроконсалт».

Крім того, баланс попиту та пропозиції ріпаку нового врожаю не викликає занепокоєння в експертів і в перспективі аграрії можуть сподіватися на рекордні обсяги експорту культури, а також збільшення переробки сировини всередині країни.

Як відомо, за офіційними даними, фермери зібрали ріпак з 36,5 тисяч гектарів (всього – 982,6 тисяч гектарів).

Збір озимого ріпаку стартував минулого тижня. Стрімке зростання температури навесні активізувало ріст рослин та призвело до раннього дозрівання ріпаку. Відтак аграрії вийшли на поля майже на декаду раніше, ніж торік.

Джерело: agro-business.com.ua

Системи вирощування культур від «UKRAVIT» – ефективні. Доведено в полі

Цим принципом завжди керувалася в роботі ГК «UKRAVIT» – перший і найбільший виробник засобів захисту рослин та мікродобрив в Україні. Тому 20 – 22 червня 2018 року фахівці та менеджери з технічної підтримки компанії взяли участь у міжнародній спеціалізованій виставці «Міжнародні дні поля в Україні».

На демоділянках сої, ячменю ярого, гороху озимого та ярого, декількох сортів пшениці озимої, соняшника та кукурудзи вони успішно продемонстрували власні комплексні системи захисту та підживлення цих культур.    

Демонстраційні майданчики та стенд «UKRAVIT» привабили усіх аграріїв, які зацікавилися унікальними технологіями вирощування культур та продуктовими новинками компанії. Крім того, гості отримали можливість персонально дізнатися про сервіси новоствореного «Інституту здоров’я рослин». Відтепер – до їхніх послуг потужний лабораторний комплекс для дослідження ґрунтів, води, рослинного та насіннєвого матеріалу, препаратів для захисту та підживлення рослин і готової продукції, а також досвід найкращих українських та швейцарських вчених, здатних розробити ефективну та рентабельну систему вирощування для будь-якої культури.      

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:
ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.
Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Скільки коштують абрикоси на українських ринках

Старт продажів українських абрикос відзначився зниженням ціни на плоди на третину в порівнянні з цінами минулого сезону, повідомляє EastFruit.

Так, нині абрикоси з професійних господарств надходять на продаж по 10-15 гривень за кілограм. Багато виробників занепокоєні ситуацією, оскільки незважаючи на початок сезону, пропозицію вже перевищує реальний попит. При тому, що продавати плоди почали лише господарства півдня та центру України.

Крім того, на ринок тиснуть і садівники, які продають абрикоси від 5 гривень за кілограм.

Аналітики ринку очікують суттєве збільшення виробництва абрикосів як в комерційному сегменті, так і господарствах населення. Цьому сприяють гарні цьогорічні погодні умови в період цвітіння та формування плоду.

Торік через снігопади в квітні та зниження температури повітря в травні виробники повідомляли про суттєве зниження врожайності ранніх сортів абрикосів.

Джерело: agro-business.com.ua

Захист та підживлення – запорука врожайності садових культур

На думку експертів, при правильному підході та державній підтримці садівництво та ягідництво могло б приносити більший прибуток, ніж навіть вирощування овочевих та зернових культур. Підвищити продуктивність галузі може, з одного боку, збільшення площ під ці культури, а з іншого – використання ефективних систем захисту та підживлення цих культур. Останній варіант допоможе не лише збільшити врожай, а й покращити його якість та товарність.

Зважаючи на тенденцію до постійного підвищення літніх температур та зниження кількості опадів, плодові культури та виноград у період вегетації потребують додаткового антистресового догляду. Світовий досвід пропонує в таких умовах підживлювати рослини кремнієм. Кремній є природною альтернативою пестицидам: він захищає культури від різного виду стресів, суттєво підвищує якісні та кількісні показники врожаю та зміцнює рослини. З огляду на це у 2018 році ГК «UKRAVIT», перший і найбільший вітчизняний виробник ЗЗР та мікродобрив, вивела на ринок  інноваційні рідкі кремнієво-калійні добрива «Авангард Кремній Біо» (марки А та Б). Окрім кремнію, добрива містять легкодоступні сполуки калію, гумінові та фульвокислоти і екстракт морських водоростей. Добриво забезпечує краще проходження обмінних процесів культур, підвищує їх імунітет, поліпшує стресо-, посухо- і солестійкість, активізує процеси фотосинтезу, ріст і розвиток кореневої системи. Крім того, своєчасне підживлення поліпшує якісні показники плодів (вміст цукрів, вітамінів тощо), покращує їх смак та товарність, підвищує врожайність на 10 – 20 %, а також подовжує термін зберігання яблук та груш.    

Одночасно, зміни клімату можуть провокувати розвиток та підвищення резистентності патогенів, що викликають грибкові захворювання плодових культур та винограду. Неналежна і несвоєчасна фунгіцидна обробка може призвести до втрат врожаю в обсязі від 30 до 80 %. Для контролю широкого спектру захворювань плодових культур і винограду фахівці ГК «UKRAVIT» рекомендують застосовувати контактний фунгіцид профілактичної та лікувальної дії «Гарт» (гідроксид міді, 770 г/кг). Препарат починає діяти одразу після обприскування, що у поєднанні з низькою нормою застосування робить його економічно вигідним.  

Якщо одного «стоп-ефекту» недостатньо, варто звернути увагу на фунгіцид системної дії «Захисник» (тіофанат-метил, 500 г/л): окрім швидкого ефекту, він забезпечує стабільну пролонговану дію – до 2 тижнів. Препарат поєднує лікувальні, профілактичні та викорінюючі властивості і діє проти борошнистої роси, парші, моніліозу та кучерявості листя для  плодових культур і оїдіуму та сірої гнилі – для винограду. 

Також ефективним для винограду проти мілдью та сірої гнилі є комбінований фунгіцид лікувальної та профілактичної дії «Захист» (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 100 г/кг). Завдяки поєднанню двох діючих речовин з різних хімічних груп препарат лікує вражені ділянки,  пригнічує активні постінфекційні стадії розвитку грибів, запобігає утворенню нових спор і гарантує тривалу захисну дію. Крім того, його дія розповсюджується на необроблені ділянки рослини і навіть на новий приріст.

Як бачимо, плодові культури та виноград у періоди росту і розвитку схильні до численних захворювань та стресів. Тому ефективний захист та підживлення їх необхідними мікроелементами є запорукою отримання щедрого і безпечного врожаю. 

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:
ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.
Гаряча лінія: 0 800 301 401