178171
182818

Українські аграрії майже завершили посів ранніх ярих зернових культур

Роботи проведено на площі 2,2 млн га, що складає 93% до прогнозу, повідомляє прес-служба МінАПК.

Так, у розрізі культур посіяно:
- пшениці – 163 тис. га, (93% до прогнозу);
- ячменю – 1,5 млн га, (92%);
- вівса – 185 тис. га, (91%);
- гороху – 412 тис. га, або (97%).

Загалом, ярі зернові та зернобобові культури (з кукурудзою) при прогнозі 7,4 млн га посіяні на площі 6,2 млн га або (84%).

У тому числі:
- кукурудзи на зерно - 3,8 млн га (83% до прогнозу);
- гречки – 38 тис. га або (25%);
- проса – 20 тис. га (36%).

Також завершується посів цукрових буряків – вже засіяно 275 тис га (92%). Соняшник посіяний на площі 4,9 млн га (88%), соя – на площі 1,2 млн га (61%).

Довідка:

Озимі культури на зерно під урожай 2018 року посіяні на площі 7,3 млн га, в тому числі:
- пшениці – 6,3 млн га;
- ячменю –0,8 млн га;
- жита – 149,4 тис. га.

Крім того, озимий ріпак на зерно посіяний на площі 1,0 млн га.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Зниження закупівельної ціни на молоко не вплине на його остаточну вартість

Теґи: 

Про це ГолосUA повідомив економічний експерт Олексій Дорошенко.

«Рентабельність виробництва молока в Україні сьогодні знижується. Подивіться на закупівельні ціни молока з початку року – взимку ціни не були завищеними. Це було пов'язано з тим, що роздрібні ціни трималися на одному рівні, але рентабельність виробники молока завищили, знизивши закупівельні ціни. Процес почався ще в лютому, але сьогодні прибутковість виробництва молока дійсно знизилася», – повідомляє експерт.

За словами О. Дорошенко, закупівельні ціни піднялися в основному саме серед фермерів, які віддають молоко на подальшу переробку.

«В Україні впали закупівельні ціни на молоко у тих населених пунктах, звідки просто невигідно вивозити сировину. При тому, що ціна на «промислове» молоко не впала – вона була стабільною з початку зими. А на молоко, куплене у населення, знизилася закупівельна ціна», – коментує експерт.

Нагадаємо, що в квітні Український молочний індекс (УМІ), що відображає прибутковість виробництва молока, знизився на 13,3%. Це найбільш різке падіння з лютого 2015 року.

Ваш вибір 'Подобається'.


Вчені виводять вид стійких до шкідників томатів

Один з головних плюсів у тому, що цей дикий томат генетично тісно пов'язаний з домашніми різновидами помідорів, що дозволяє легко проводити схрещування і отримувати нові варіанти вдосконалених рослин, пише agro-smart.com.ua.

Як відомо, домашні томати, на відміну від своїх диких родичів, досить вразливі до хвороб і шкідників, оскільки вони втратили свою природну стійкість в процесі селекції.

Зараз дослідники працюють над тим, щоб звернути процес окультурення назад шляхом введення стійкості від диких сортів. Дикий томат з Галапагоських островів ідеально підходить для цього за рахунок генетичної подібності. Його опір кодується в межах однієї хромосоми, що значно полегшує передачу рис між рослинами.

«Ми з 2010 року працюємо із зразками диких видів томатів Solanum galapagense з банку генів. Відкриття полягало в тому, що цей вид томату дійсно стійкий  до шкідливих комах, в тому числі до попелиці і гусениці. Це був дуже приємний сюрприз!», — розповів науковець з Університету Вагенінген Бен Восман.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Укрзалізниця чекає пропозицій щодо оптимізації роботи зернових станцій

Про це під час засідання робочої групи УЗА щодо вдосконалення процесу логістики зернових повідомив директор з економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, пише agroinsider.com.ua.

Зустріч була присвячена обговоренню ініціативи Укрзалізниці щодо обмеження виконання вантажної роботи станціями, які перебувають на малоінтенсивних ділянках, повідомляє прес-служба УЗ. Під час зустрічі представники УЗА повідомили, що поки ініціативи Укрзалізниці передані на розгляд регіональних представництв асоціації. Ті, в свою чергу, повинні сформувати пропозиції, яким чином малоефективні станції можуть бути виведені на рівень високого завантаження. Зокрема, кожному власнику елеватора запропоновано визначити, яким чином можливо посилити роботу по відвантаженню зерна.

«Представники Української зернової асоціації повністю розуміють позицію й аргументацію Укрзалізниці, але свою позицію вони озвучать після консультацій з власниками елеваторів і обіцяють це зробити протягом наступних кількох тижнів. Ми розраховуємо на те, що це буде конструктивна позиція, яка дозволить нам рухатися далі для досягнення нашої спільної мети — забезпечення максимальних обсягів перевезення зерна в цьому році», — прокоментував Андрій Рязанцев.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Вінницький фермер втратив понад 300 свиней через АЧС

Про це повідомляє Держпродспживслужба, пише kurkul.com.

Із 323 голів свиней, що утримувалися на фермі, від АЧС загинула 31 тварина.

Рішенням засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Козятинській районній державній адміністрації затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.Буряк і морква продовжують дешевшати

Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

За інформацією проекту, з початку травня буряк і морква на українському ринку подешевшали майже на 20%, і сьогодні виробники вже готові укладати угоди по 5-6,5 грн/кг (0,16-0,21 євро/кг) в залежності від регіону та інших умов.

Як відзначають самі гравці ринку, зниження цін – вимушена міра, вдаватися до якої аграрії змушені через стрімке погіршення якості коренеплодів на складах, а також досить стриманого попиту.

В результаті цінового зниження сьогодні морква в Україні вже коштує в середньому на чверть дешевше, ніж в першій половині травня 2017 р. В той же час, ціни на буряк перевищують торішні в 1,6-1,7 рази.

Ваш вибір 'Подобається'.