182818
178171

Українські устриці смачніші за іноземні і коштують 30 грн за штуку

Про це в інтерв’ю agravery розповів Андрій Пігулевський, власник підприємства “Устриці Скіфії”.

Найближчим часом Пігулевський планує довести роздрібну ціну молюска до 15 грн за рахунок вдосконалення механізму дозрівання та нарощування бізнесу.

«Дуже важливо налагодити безперервний врожай. Щоб реалізовувати 17 т устриць щороку, потрібно щоб 20 т додаткових лежало у воді в процесі росту і 20 т ви висаджували в комерційному розмірі», — підраховує фермер.
На сьогодні виробник співпрацює з мережею супермаркетів та біля 200 ресторанів.

«Поки працюємо тільки в Україні, адже конкурувати з європейськими устрицями складно. У планах є розширення устричного виробництва і перекриття всього ринку України, бо на сьогодні ми покриваємо лише 10%», – ділиться Пігулевський.

Також думають про експорт до Грузії та Туреччини, розширення асортименту і вирощування мідій та водоростей.

Перепоною устричного виробництва фермер називає незахищеність малого бізнесу на законодавчому рівні. Приміром влітку минулого року на фермі без пояснень було вилучено 1300 молюсків місцевими правоохоронними органами.

Разом з тим, попит на устриці зростає й поступово молюск перестає бути делікатесом, перетворюючись на доступний всім продукт.

За різними оцінками, цей ринок може зростати щорічно на 30-50%.

Джерело: agro.guide

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Які країни купують український квас

Квас є одним з найвідоміших безалкогольних напоїв, внутрішнє виробництво якого за останні два маркетингових роки демонструвало зростання. Згідно з даними Державної служби статистики, загальний обсяг виробництва даного напою у 2018 році склав 34,2 тис. т, що на 10,7% перевищує показник 2017 року (30,5 тис. т), повідомляють аналітики UFEB.

Розглядаючи ситуацію поточного року, а саме періоду січень-квітень, варто відзначити зниження показника виробництва у порівнянні з аналогічним періодом 2017-2018 р. р. на 13,8% та на 8,3% відповідно. Загалом вітчизняний обсяг склав 5,8 тис. т. Однозначно говорити про зниження рано, так як пік виробництва та торгівлі (внутрішньої та експортної) припадає на теплий період.

«Досліджуючи загальну структуру експорту безалкогольних напоїв у першому кварталі 2018 року, варто відзначити, що частка квасу коливається у межах 3-4%, у пікові місяці (травень-серпень) до 30%, в останні місяці року – 2-4%. Тобто, вітчизняний виробник загалом орієнтований на внутрішній ринок, а не на задоволення експортного попиту», - стверджує аналітик UFEB, Олександра Кищук.

Попри зниження вітчизняної пропозиції квасу у поточному році, поставки у січні-квітні демонструють зростання. Так за аналізований період було відвантажено на зовнішні ринки 1,8 тис. т даного напою, що на 11% перевищує показник 2018 року (1,6 тис. т.) та у 2,3 рази перевищує обсяг 2017 року (768 тонн).

Основними країнами-покупцями у поточному році були Білорусь (59% всього експорту), Німеччина (21,5%) та Молдова (8,8%).Імпортні відвантаження мізерні.
«Глобальний тренд здорового способу життя має вплив і на динаміку ринку безалкогольних напоїв. Окрім звичного здорового складу продукту, світовий споживач прагне отримувати напій в органічній упаковці, а не в пластику, який забруднює навколишнє середовище», – стверджують експерти Ради з питань експорту продовольства.Вчені представили розумну систему освітлення для вирощування рослин навіть в темряві

Про це пише superagronom.com/

Розумна система освітлення складається з комбінації різних світлодіодів, в тому числі всього видимого діапазону — синього, білого, червоного. Поступово інженери будуть додавати в систему світлодіоди, що випромінюють ультрафіолетове і інфрачервоне світло.

За словами завідуючої лабораторією фізіології і біотехнології рослин Тетяни Астафурової, сьогодні для культивування рослин і вирощування в арктичних умовах сільськгосподарських рослин: овочів,  ягід або фруктів потрібних форм і розмірів, популярно використовувати не хімічні або генетичні, а фізичні, більш природні, методи. Якраз одним з такихметодів може бути вплив світлом.

«Рослини таким чином влаштовані, що при різних режимах освітлення можуть змінювати форму, обмін речовин. Ось для квіткових культур що важливо з нашої точки зору? Щоб раніше зацвіло, суцвіття були яскраві, великі і приємно пахли. При певному діапазоні освітлення таке можливо , і необов'язково вносити генетичні зміни», — розповіла Астафурова.

Вона уточнила, що для зміни рослин необхідно підібрати яскравість, силу та динаміку лампи, а також вибрати колір.

«Продуктів опромінення може бути безліч, і ми навчилися це регулювати. Наприклад, ми знаємо, що червоний колір певної довжини хвилі дозволяє рослинам більше виділяти вуглеводи. Наприклад, ягоди стають солодші. Якщо ми хочемо посилити білковий обмін для білкових рослин, тоді більше синього повинно бути і трохи ультрафіолету», — пояснила фахівець.

Особливість системи в тому, що вона буде автоматично додавати необхідний колір в залежності від зовнішніх умов і типу рослин. У тестовому режимі система освітлення поки працює тільки з ручним керуванням. В рамках випробувань інженери протестували перший прототип системи освітлення на листі салату, огірках, пшениці, полуниці і помідорах. 

За словами інженерів, подібна система освітлення окупить себе за чотири роки використання на 1 га. Надалі її можна буде використовувати як в зонах ризикованого землеробства, в тому числі в Арктиці, так і в космосі. Незважаючи на це, систему освітлення можна встановлювати і в звичайних теплицях.

Ваш вибір 'Подобається'.


Варшавська фондова біржа запустить платформу для торгівлі сільгосптоварами

Про це йдеться в повідомленні Варшавської фондової біржі (WSE), передає agroportal.ua.

«Володіючи необхідними технологіями і досвідом роботи на фінансових і товарних ринках, ми готові до новаторського проекту — «Продовольча платформа». Ми розуміємо, що проект, включений в стратегічні урядові документи, має особливе значення», — сказав президент Варшавської фондової біржі (WSE) Марек Дітля (Marek Dietl).

Проект включає в себе техніко-економічне обґрунтування «Продовольчої платформи» для категорій сільськогосподарських продуктів, відібраних під час дослідження ринку, які можуть продаватися на електронній платформі.

Член правління Варшавської фондової біржі Ізабела Ольшевська (Izabela Olszewska) також додала, що проект «Продовольча платформа» створить нові стимули для розвитку сільськогосподарської та харчової промисловості Польщі.

«Ми раді, що сучасні рішення, доступні на ринку капіталу, можуть допомогти підвищити конкурентоспроможність сільськогосподарської та харчової промисловості в умовах зростаючої конкуренції на все більш глобалізованому ринку. Варшавська фондова біржа відповідає тим самим тенденціям розвитку, що і інші передові торгові майданчики, які на протязі багатьох років в значній мірі диверсифікували свою пропозицію продуктів, розширивши бізнес-сегменти і додавши багато нових інструментів», — сказала вона.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Індія може стати альтернативою російському ринку яблука для українських виробників

Про це зазначив керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко, коментуючи підвищення мита Індією на поставки яблука та горіхів з США, що сталося минулого тижня та фактично забороняє експорт американської продукції на індійський ринок, повідомляє прес-служба УПОА.

“Проте, в Україні далеко не всі садівники вміють зробити яблуко необхідної якості, яке б витримало такий тривалий трансфер і далеко не у всіх є необхідні добре пофарбовані червоні сорти яблука, необхідні для поставок в Індію»,- говорить Федір Рибалко, керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Ще одна особливість ринку яблук Індії – це потреба в яблуці невеликих і середніх калібрів, в той час як в Україні акцент робиться на більш велике яблуко. Ну і питання сортування та пакування яблука, а також обробки інгібіторами етилену на базі 1-MCP у нас теж поки відпрацьовані лише деякими з фермерів, що істотно зменшує обсяги доступного для експорту з України яблука», – зазначає глава УПОА.В Україні вже чотири області розпочали жнива

Теґи: 

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

При врожайності 2,83 т/га намолочено 128,7 тис. т зерна нового врожаю. З них:

озимої пшениці обмолочено на площі 2 тис. га при врожайності 3,03 т/га намолочено 7 тис. т;
озимого ячменю – 40 тис. га при врожайності 2,92 т/га намолочено 117 тис. т;
гороху – 3 тис. га при врожайності 1,49 т/га намолочено 4 тис. т.
Згідно повідомленням, за даними регіонів під урожай 2019 року у всіх категоріях господарств ярі зернові та зернобобові культури (з кукурудзою) посіяно на площі 7,2 млн га в тому числі:

ранні ярі зернові посіяні на площі 2,2 млн га;
кукурудза на зерно – 4,8 млн га;
гречка – на 56 тис. га;
просо – на 65 тис. га.

Крім того, посів цукрового буряка проведено на площі 222 тис га. Соняшник посіяний на площі 5,8 млн га. Посів сої проведено на площі 1,6 млн га.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.