186395

Українські виробники стурбовані зниженням цін на зернові

Про це повідомляє Agritel.

В даному контексті, вони вважають, що зниження цін на останньому тендері GASC порівняно з минулим, є попереджувальним знаком.

Враховуючи прибрані обсяги, протягом усього 2017/18 МР, очікується сильна конкуренція між усіма гравцями Чорноморського регіону.

Побоювання щодо тиску збирання врожаю на ціни сприяє продажу, особливо на ринку пшениці і, зокрема, фуражної пшениці.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Великий агрохолдинг відповів на звинувачення у рейдерському захопленні землі

Теґи: 

Про це йдеться у прес-релізі компанії, передає НВ.

"Землі, навколо яких виник спір, були незаконно виведені з Мрії в момент дефолту. Нам вдалося це довести і відновити свої права. Частина земель була повернута Мрії разом з корпоративними правами юридичних осіб, на які оформлені договори оренди, частина - в результаті скасування подвійної реєстрації договорів поверх діючих договорів оренди агрохолдингу, ще частина - рішенням судів про визнання незаконними договорів про розірвання ", - пояснив директор з юридичних питань агрохолдингу Мрія Сергій Ігнатовський.

Також, в компанії стверджують, що Мрія діє виключно в рамках закону і має всі документи, що підтверджують юридичну позицію компанії та її права на землі, що стали об'єктом спору.

"Для Мрії це принципово важливо, тому що компанія має за плечима вкрай негативний досвід шахрайства з боку колишніх власників і менеджменту, який не тільки мало не знищив саму компанію, але і завдав величезної шкоди іміджу України в очах іноземних інвесторів", - пояснив Ігнатовський.

Він також додав, що над поверненням незаконно виведених з Мрії активів компанія працює вже більше двох років, і весь цей час відкрито повідомляла про проблемні і спірні активи, закликаючи не вступати в сумнівні угоди

"Люди, які купили право оренди цих земель, знали про всі можливі ризики, і свідомо на ці ризики пішли. А тепер, коли закон виявився не на їхньому боці, замість того, щоб йому підкоритися, звинувачують у рейдерстві та Мрію, і інстанції, які взяли рішення на її користь", - констатував він.

Нагадаємо, раніше компанія Перлина Поділля звинуватила Мрію в рейдерському захопленні 360 га землі.ФАО запускає в Україні проект з адаптації до змін клімату

Україна визначає свої національні пріоритети в питаннях зміни клімату, і проект, реалізацію якого починає сьогодні ФАО, націлений на сприяння цьому процесу.

Заклик до встановлення пріоритетів у питанні пом'якшення наслідків змін клімату та відповідної адаптації сільськогосподарського сектору міститься у Рамковій конвенції ООН зі змін клімату 2015 року, так званої «Паризької угоди».

Проект повністю фінансується ФАО та буде реалізовуватися у тісній співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства і Міністерством екології та природних ресурсів України. Дії будуть спрямовані на розробку національної політики, методичних підходів і надання технічних консультацій.

Україна вже в певній мірі працює над вирішенням питань, пов'язаних зі зміною клімату, однак ця тематика поки не стала частиною державної політики або стратегії сільськогосподарської галузі на національному та регіональному рівнях.

У 2015 році Україна подала до Рамкової конвенції зі змін клімату (РКЗК ООН) свій план (INDCs) щодо намірів країни істотно запобігти збільшенню обсягу викидів парникових газів в атмосферу і вирішити проблеми адаптації до зміни клімату. Досягнення цих цілей потребує формування ефективної державної політики і значних фінансових вкладень.


Новий проект ФАО проводиться відповідно до Рамкової угоди про співробітництво, підписаної ФАО та Міністерством аграрної політики та продовольства України у 2016 році.


В рамках проекту будуть розглянуті поточні і майбутні кліматичні умови в Україні та їх вплив на сільське господарство (включаючи лісове та рибне господарство). Також буде проведена оцінка вразливості та ризиків і визначено пріоритетні напрямки роботи. Окрім того, проект передбачає розробку заходів щодо пом'якшення наслідків змін клімату та адаптації до нього. Буде проведено серію консультацій, метою яких стане забезпечення прозорості та участі всіх зацікавлених сторін в процесі розробки плану дій.


«Впродовж багатьох років ФАО є світовим лідером у вирішенні питань, пов'язаних із зміною клімату, спираючись на передові дослідження та інноваційні технології», - коментує координатор програм розвитку ФАО в Україні Михайло Малков.

«Сьогодні цей проект надзвичайно важливий для України, оскільки питання іригації, вирубки та деградації лісів стали ключовими пріоритетами національного агроекологічного плану дій», - продовжує пан Малков. «Я впевнений у тому, що ця ініціатива допоможе розвитку науки у сфері зміни клімату, і, таким чином, сприятиме розробці інструментів для зниження рівня викидів парникових газів і захисту держави від наслідків кліматичних змін».

Проект ФАО буде реалізовано до кінця грудня 2017 року і, таким чином, доповнить напрацювання  Міністерства аграрної політики і продовольства України. Результатом проекту стане досягнення такого результату у формуванні державної політики та обмеженні викидів парникових газів, що перевершить існуючі на даний момент міжнародні зобов'язання України.

Про ФАО

ФАО є міжурядовою організацією, до складу якої входять 194 держави-члена, два асоційованих члена і одна організація-член - Європейський союз. ФАО зі  штаб-квартирою у Римі (Італія) представлена ​​у більш ніж в 130 країнах.

Україна приєдналася до ФАО в 2003 році і співпрацює з різними проектами ФАО як в країні, так і в регіоні. Починаючи з 2015 року, ФАО здійснює свою діяльність в Україні за двома напрямками: Програма реагування у надзвичайних ситуаціях, що реалізується на території, охопленій збройним конфліктом на сході України, і Програма розвитку сільського господарства по всій країні.

 

 

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Українські ковбаси поїдуть до Європи

Про це повідомляє прес-служба компанії.

«У продовження системної роботи з розширення ринку збуту ТОВ "Роганський м'ясокомбінат" проходить наступний етап перевірки на відповідність виробництва й системи менеджменту і якості міжнародним нормам. Аудит проводить компанія AFNOR Certification ― один з підрозділів компанії AFNOR Group (Франція)», - говорять на комбінаті.

Сьогодні «Роганський м’ясокомбінат» працює згідно зі стандартом Euro-4. Підприємство обладнане найсучаснішим виробничим обладнанням провідних Європейських фірм: «Handtmann», «PolyClip», «Laska», «Maja», «Meat», «Mauting», «Intermik», «Gunther», «Rex Pol», «Henkelman» .

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Борщ "по європейські": ціни на овочі в Україні та ЄС

Про це повідомляє генеральний директор Української асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Фейсбук.

Експерти порівняли  ціни в супер- та гіпермаркетах України та країн ЄС.

Ціна на капусту в Україні далеко не сама низька. Румун зараз заплатить за кілограм капусти у супермаркеті 9,9 грн., литовець – 11,2 грн., естонець – 11,8 грн. Українцю прийдеться викласти за неї вже 12 грн. Ще дорожче прийдеться сплатити в Угорщині – 19,7 грн., і в Польщі – 21,2 грн.

"Тому якщо брати капусту, то констатуємо, що дорожчати вже нікуди, тому що зростання ціни приведе до напливу більш дешевої європейської", - зазначає Олексій Дорошенко.

Кілограм картоплі в Україні обійдеться у 7 грн., у Польщі вже у 10,6 грн., Литві – 16,6 грн., в Естонії – 16,6 грн., в Угорщині – 23,6 грн. Цього разу найдешевша картопля виявилася в Україні.

В румунському супермаркеті кілограм моркви можна купити за 10,5 грн., а в нас за 11 грн. Далі за рівнем цін йде Польща, де морква обійдеться у 14,1 грн. В Угорщині треба буде заплатити 19,7 грн., у Литві – 20,9 грн., а в Естонії 29,6грн.

"Таким чином ми є країною низького достатку, але вже не є країною низьких цін, якщо навіть наша головна страва – борщ – в нас коштує не дешевше, ніж у сусідів", - констатує гендиректор асоціації Олексій Дорошенко.

Він зазначає, що ціни на овочі в Україні дорожчими за європейські не будуть, бо одразу з ЄС почнеться експорт цих продуктів.

 В Україні виробництво молока рухається на спад

Найвищий ціновий діапазон  відмічається у Центральному регіоні — 7,70-8,30 грн/кг. Про це повідомила аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Яна Музиченко.

Середня ціна на молоко вищого ґатунку цього тижня додала 4 коп. та склала 7,82 грн/кг. Найпоширеніший ціновий коридор по регіонах фіксують в межах 7,50-8,00 грн.

Середня ціна на молоко першого ґатунку за тиждень додала лише 1 коп. — 7,53 грн/кг. За таке молоко платять від 7 до 8,20 грн.

Той факт, що світові ціни на молочні продукти в середині липня дещо «відкотилися» вплинуло на зниження темпів росту цін на молоко в Україні. Так, індекс цін на молочні продукти GDT після дворазового зниження зріс на 0,2% на торгах 18 липня. Середня ціна тонни молочних продуктів склала 3 387 дол./т. Ціна на масло знову показала приріст і перевалила за 6 дол./кг, а от сухе збиране молоко подешевшало і становило трохи більше 2 дол.

Проте, зниження закупівельних ціна на молоко в Україні очікувати не варто, хіба що їх стабілізації – виробництво молока рухається на спад. Крім того, не за горами сезон «малого молока» і до того часу варто зробити додаткові запаси молочних продуктів на складах.

У той же час, світове виробництво молока за п’ять місяців 2017 року скоротилося на 0,25%. Це відбулося за рахунок зниження валу виробництва у ЄС (-1,2%), Австралії (-6,1%) та Аргентині (-2,5%).

Що ж стосується роздрібних цін на молочні продукти в Україні, то вони здебільшого росли, або були стабільними. До прикладу молоко 2,5% залишилося в межах встановленого діапазону та коштувало в середньому 23,47 грн. Масло 82% жирності подорожчало на 81 коп. та склало 185 грн, а «Російський» сир на 65 коп. — до 167,2 грн/кг.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.