178171
182818

Український цукровий гігант став менш прибутковим

Про це свідчать дані річного звіту компанії, пише НВ.

Так, EBITDA Астарти скоротилася на 21% - до €120,2 млн, тоді як консолідована виручка зросла на 24,3% - до €458,6 млн.

У компанії пояснили такі показники погіршенням ринкової кон'юнктури в цукрі та збільшенням витрат через інфляцію цін на сировину.

Згідно зі звітом, у гривні чистий прибуток також скоротився на 25,2% - до 1,8 млрд грн при зростанні виручки на 31,8% - до 13,7 млрд грн.

Чистий борг компанії в 2017 році скоротився на 10,7% - до €130,3 млн.

Зазначимо, що за підсумками сезону цукроваріння 2017/2018 агропромхолдинг зменшив обсяги виробництва цукру на 8% (42 тис. т)  порівняно з попереднім сезоном - до 463 тис. т.

Агропромхолдінг Астарта - найбільший виробник цукру в Україні з часткою виробництва близько 25%, земельний банк якого становить 245 тис. га. Також компанія займається виробництвом молока та переробкою сої.

Компанія здійснює діяльність в Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях.

Найбільшими акціонерами Астарти є бізнесмен Віктор Іванчик і міжнародна фінансова група Fairfax Financial Holdings Limited, акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі.На Одещині вирощують органічні персики і кавуни. На черзі — сливи і черешні

Зі слів Романа Дяжука, директора підприємства, у 2017 році під кавун віддали 12 гектарів і отримали близько 300 тонн продукції. Зважаючи на високий попит на внутрішньому ринку, а також хороших експортних перспектив, в 2018 році під культуру виділять 20 гектарів, пише atmagro.ru.

Під час ІІ-го міжнародного конгресу «Органічна Україна 2018» Роман Дяжук розповів, що органічні кавуни «Дунайський аграрій» реалізує через мережу супермаркетів «Сільпо». До речі, в 2018 році через супермаркети компанія планує продавати ще й органічні персики.

- В 2018 році ми закладаємо сад сливи і черешні, також буду пробувати працювати з овочами, - уточнив підприємець.

На сьогоднішній день ТОВ «Дунайський аграрій» - єдине в Україні підприємство, яке виробляє сертифікований органічний кавун. Відповідно, оброблювані землі сертифіковані під виробництво органічної продукції.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Уряд винесе рішення щодо ембарго на ввезення міндобрив з РФ 26 березня

Про це повідомив прем'єр міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду, передає УНН.

"Є доручення уряду провести 26 березня відповідне засідання міжвідомчої групи, щоб врегулювати це питання і захистити національних виробників, а також захистити наших українських аграріїв. Тому перший віце-прем'єр міністр, 26 березня, проведе це засідання спільно із міністерствами, де буде ухвалено узгоджене рішення", - повідомив Гройсман.

Він звернувся до міністрів із проханням 26 березня врегулювати питання та ввести в дію відповідні рішення, які відповідатимуть національним інтересам України.

Нагадаємо, на минулому засіданні уряду Гройсман дав доручення ввести тимчасові обмеження на імпорт добрив з Російської Федерації. Цього тижня планувалося ухвалити остаточне рішення щодо санкцій стосовно російських міндобрив.Вирощування зелені мікрогрін окупається за два місяці

Про це журналу «Плантатор» розповів засновник компанії Іван Воробйов, пише AgroTimes.

За його словами, в 2015 році стартові вкладення становили $400, треба було офіційно оформити виробництво, знайти вентильоване приміщення, отримати дозвільні документи.

Крім цього, $100 витратили на закупівлю обладнання: стелажів, ламп денного світла і ємностей для пророщування (спочатку ми використовували звичайні пластикові таці). Ще $100 коштувало насіння.

«Інвестиції окупилися за два місяці за рахунок швидкого обороту та доволі високої маржі. Наприклад, насіння соняшнику коштує 15-16 грн/кг. Із 300 г насіння можна отримати 500 г мікрозелені, що має роздрібну ціну на рівні 300 грн/кг», – зауважив Іван Воробйов.

«Порція здоров’я» починала з вирощування мікрозелені соняшнику, люцерни, зеленого горошку, редиски, гірчиці, оскільки ці культури є найпростішими у вирощуванні.

«Є культури складніші, вони й коштують дорожче. Наприклад, кілограм насіння люцерни коштує 60 грн, а базиліку, який має ніжний смак і аромат та дуже подобається шеф-кухарям як прикраса для страв, – від 1200 грн/кг», – підкреслив засновник компанії.

 Українські фермери виготовляють сир з віскі, чілі та навіть трюфелями

 Попит на сир високий, а позиціонує свою продукцію ферма як дорогу, йдеться в сюжеті «Ля Село».

В складі продукту — лише молоко, закваска та натуральні добавки, говорять фермери Назар та Аліса Кміль. Наприклад, аби отримати сир з чілі, перець блендерують та додають в сироварку.

Подібно виготовляється сир з віскі. Алкоголь заливають, коли сирне зерно опустилося. Потім дають настоятися 20 хвилин, аби вбрався аромат. Далі збирають зерно і формують головки. На 500 літрів молока добавляють 10 літрів віскі. Спирт при дозріванні вивітрюється, але лишається ароматний букет та особливий смак.

«Робили тестову варку з італійськи трюфелів, — розповідає Назар Кміль. — Сировину замовляли у виробника, що виготовляє її для сирних компаній. Після визрівання проведемо дегустацію та приймемо рішення, чи виводити продукцію на ринок».
«Мукко» невдовзі очікує приплід до 1000 козенят. В зимовий несезонний період  догляд та вирощування козенят є основною роботою для фермерів. Два дні приплід тримають з козою, потім переводять в окремий відсік – «дитсадок», а коли вони навчаться самі їсти – у відсік з автоматичною випійкою.

На фермі мають дві доглядальниці, які годують козенят сухим молоком з Франції. Для обігріву тварин використовують інфрачервоні лампи, підтримуючи температуру 18-20 градусів.

«Ми знаходимся на Прикарпатті, в екологічній зоні. Коли зрозуміли, що тут зможемо робити екологічний сир, відразу і взялись», — каже Кміль. Він також додає, що у господарстві тримають дві породи – альпійську та закарпатську. А варити сир вчилися в Нідерландах.

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


Французький агрохолдинг має намір збільшити земельний банк в Україні

Французька група AgroGeneration з активами в Україні розглядає можливість збільшення земельного банку, планує оновити техніку в 2018 році. Про це повідомив віце-президент компанії Сергій Булавін, пише delo.ua.

"Ми розглядаємо можливість збільшення земельного банку і плануємо оновлення техніки. Оновлення техніки істотно впливає на економічну ефективність. Проводячи планові оновлення техніки, агрокомпанія скорочує витрати на обслуговування і ремонти, знижує ризики невиконання виробничих планів із-за раптових поломок", — сказав він.

Крім того, як повідомив віце-президент, в 2017 році був проведений незалежний аудит технологій групи та внесено ряд удосконалень.

"Ми придбали нове і відновили старе обладнання на $6,5 млн. Завдяки цим змінам і прогнозу цін на нашу продукцію, вирощену в сезоні 2017-2018 року, ми ухвалили рішення розширити площі під озимими приблизно на 10% від загального розміру земельного банку — приблизно до 48 тис. га. Ці площі розподілені між усіма нашими господарствами в Харківській, Сумській, Житомирській, Тернопільській і Львівській областях, на них посіяні озимі пшениця, ріпак і ячмінь", — сказав Булавін.

Він також додав, що структура полів під яровими культурами також переглянута на підставі прогнозу цін.

Головним завданням компанії на найближчий час, за словами Булавіна, є отримання максимальної економічної ефективності.

"Саме для цього в 2017 році ми проінвестували навчання наших спеціалістів за програмою Lean Six Sigma, впровадження в компанії цієї технології. Зараз в роботі — близько 50 проектів, пов'язаних з отриманням додаткової ефективності. Велика частина з них буде завершена в 2018 році, і буде дано старт таких проектів", — зазначив він.

Французька група AgroGeneration заснована в 2007 році. Спеціалізується на вирощуванні зернових і олійних культур. В Україні в даний час опрацьовує близько 120 тис. га.

В жовтні 2013 року AgroGeneration завершила злиття з українською аграрною компанією Harmelia.

AgroGeneration в 2016 році отримала 0,888 млн євро чистого збитку, що у дев'ять разів менше, ніж за 2015 рік, її виручка збільшилася на 3% — до 60,26 млн євро.

Ваш вибір 'Подобається'.