"Укрспирт" звернувся до ЗМІ стосовно розміщення «псевдо новин»

"В мережі інтернет розгорнуто платну рекламну компанію з залученням ресурсів «Весті» та «Комсомольская Правда в Україні» з дискредитації ділової репутації та іміджу ДП «Укрспирт». Це не відповідає стандартам журналістики щодо неупередженого об’єктивного висвітлення новин, створює конфліктну ситуацію в галузі", - йдеться в офіційній заяві ДП "Укрспирт".
Більш прикрим є те, що деякі поважні ЗМІ підхопили цю неправдиву інформацію у себе на ресурсах, підкреслюють в компанії.
"Курс нового керівництва підприємства спрямований на ефективну співпрацю з партнерами та дотримання державних інтересів, що викликає роздратування у ділків тіньового ринку", - зазначили в ДП "Укрспирт".
"Вимагаємо від редакцій зняття з ресурсів «псевдо новин» та розміщення інформаці яка базується лише на фактах та підтверджених надійними джерелами або походить безпосередньо від відділу зав’язків з громадськістю ДП «Укрспирт»", - наголосили в компанії.
В порту Чорноморськ планують збудувати зерновий комплекс

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації морських портів України (АМПУ).
Особливий інтерес у корейської сторони викликала можливість розвитку другого терміналу з використанням причалів № 7,8,9. Представники компанії «Posco Daewoo Corporation» зацікавлені у співпраці і розглядають цю територію як перспективну площу для будівництва комплексу з перевалки зернових вантажів і продуктів їх переробки.
Нагадаємо, що Програма розвитку морського порту Чорноморськ передбачає розвиток потужностей 2-го терміналу. На сьогоднішній день Міністерство інфраструктури України веде роботу з пошуку потенційного інвестора.
В Україні міні-ферми стають прибутковим бізнесом

В цьому році підприємство закупило 45 голів корів чорно-рябої молочної породи, проведена реконструкція ферми.
Нещодавно у селі Олексіївка (Херсонська область) відкрилася домашня молочна ферма, яка вже постачає свою продукцію компанії Danone. Причому ферму цілком можна назвати інноваційною: тут є поїлки, вентилятори, доїльний апарат, аналізатор молока ЕКОМІЛК, молокопровід з автоматичною системою мийки, і багато іншого.
Як зазначив директор департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода, в державному бюджеті на наступний рік вже закладено кредитування малих сімейних ферм, і з кожним роком держпідтримка буде збільшуватися. На думку чиновника, саме такі підприємства можуть змінити непросту ситуацію, яку ми маємо на сьогоднішній день. В якості ілюстрації Паливода привів наступний приклад: сім'я об'єднує кілька паїв, і таким чином, вже з'являється кормова база для кількох десятків голів корів. Таким чином, з'являється вже прибуток, зростає зацікавленість в цьому бізнесі.
Не так давно стало відомо, що у компанії «Агропродсервіс» зайнялися відновленням молочної ферми в Теофіпілці (Казовский район Тернопільської області). Раніше компанія реконструювала ферму у селі Купчинці на Тернопільщині.
Джерело: Зерно
Левова частка держпідтримки концентрується в розпорядженні лише кількох десятків сільгосппідприємств

про це повідомив завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Леонід Тулуш.
Станом на жовтень 2017 року сільгосппідприємствам – учасникам програми вже виплачено майже 2,8 млрд грн або 70% від встановленого річного обсягу фінансування за напрямом «Бюджетна дотація для розвитку сільгосптоваровиробників та стимулювання виробництва сільгосппродукції» бюджетної програми 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».
Загалом у жовтні бюджетну дотацію за серпень отримала найбільша із початку року кількість учасників програми державної підтримки – 932 сільгосппідприємства. Із них майже 50 агропідприємств (5,4%) – у сумі не більше 1 тис. грн; понад 90 (9,7%) – не більше 2 тис. грн; понад 200 (22,7%) – 10 тис. грн; понад 500 (53,9%) – 50 тис. грн; близько 630 сільськогосподарських підприємств (67,6%) – 100 тис. грн.
При цьому п’ятірка лідерів із отримання бюджетних дотацій за серпень отримала понад 179 млн грн. – 37,5% – загального їх місячного обсягу, зазначив Леонід Тулуш.
За його словами, їх частка з початку року складає сукупно близько 44,5%. Усі п’ять підприємств – найбільших отримувачів бюджетних дотацій представляють птахівничу галузь. Загальна сума отриманих бюджетних дотацій лише одного підприємства-лідера вже перевищила 480 млн грн – 17,3% – загального обсягу виплачених дотацій усім учасникам даної програми підтримки.
Кожне із підприємств першої трійки лідерів отримали понад 200 млн грн бюджетних дотацій, а сукупна сума отриманої ними держпідтримки в режимі квазіакумуляції ПДВ вже перевищила 1 млрд грн – 36,2% загального обсягу виплачених дотацій.
Кожне із підприємств першої п’ятірки лідерів отримало понад 100 млн грн бюджетних дотацій, причому відрив від найближчого «переслідувача» становить майже два рази.
В першій десятці поряд із птахівничими підприємствами представлені також великі свинокомплекси. Спільно вони отримали понад 53% загальної суми дотацій.
Частка двадцяти підприємств – найбільших отримувачів бюджетних дотацій перевищила 62% загальної суми дотацій, тридцяти агрофірм – склала близько 66,5%. Сорок сільгосппідприємств отримали майже 70% загальної суми дотацій.
Таким чином, у 2017 році лише близько 3% сільгосппідприємств отримало понад 70% загального обсягу державної фінансової підтримки в режиму квазіакумуляції ПДВ, виділеної на розвиток аграрної галузі в Україні, зауважив Леонід Тулуш.
Наявна «розкладка» виплачених сум бюджетних дотацій між їх отримувачами ставить під сумнів ефективність даного напряму державної фінансової підтримки. Враховуючи це, необхідна диверсифікація наявного бюджетного ресурсу, сформованого у проекті Держбюджету-2018 на підтримку розвитку аграрної галузі, між кількома напрямами підтримки з таким розрахунком, щоб обсяги бюджетного фінансування за жодним з них не перевищували половини загального обсягу виділених на ці цілі асигнувань. Це сприятиме забезпеченню більш ефективного використання бюджетних ресурсів та стимулюванню більш збалансованого розвитку агропромислового виробництва в Україні, підсумував Леонід Тулуш.
В Україні може залишитися лише 850 свинарських підприємств

А майданчиків із концентрацією свиней понад 20 тис. голів ‒ подвоїться.
Про це в журналі The Ukrainian Farmer пише Микола Калінчик, професор Дніпропетровської філії Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», передає AgroTimes.
«У 2015 році проти 2009-го в Україні відбулися значні структурні зрушення в галузісвинарства, які характеризуються переміщенням виробництва з малих і середніх підприємств до великих, у кожному з яких утримується понад 20 тис. свиней», ‒ зазначає він.
Так, у 2015 році у 23 таких потужних комплексах утримувалося майже половина всього поголів’я свиней сільськогосподарських підприємств України ‒ практично вдвічі більше, ніж у 2009 році. Кількість підприємств менших розмірів (оптимальних або раціональних для інших країн світу) за цей період скоротилася з 3596 до 1713 одиниць.
Загальний рівень рентабельності (12,7%), досягнутий у 2015 році, був забезпечений ефективною роботою лише 168 підприємств із концентрацією поголів’я свиней понад 2,5 тис. у кожному, а всі інші (1545 підприємств) були збитковими.
Проте й ці ефективні підприємства, за деякими винятками, одержують низький рівень продуктивності: 0,3-0,65 кг приросту живої маси на добу.
«За виконання всіх європейських вимог про дотримання екологічних допустимих меж викидів в атмосферу й забруднення ґрунтових вод усі ці надпотужні монстри з виробництва свинини на 25–100 тис. голів потрібно буде зупиняти або ж розвернути на 180 градусів вектор розвитку економіки, забути про Європу й на всіх парах рухатися до Азії», ‒ вважає Микола Калінчик.
Як на Чернігівщині агрофірма переманює пайщиків

За його підписом у Бобровицькому районі Чернігівської області поширили оголошення для всіх власників земельних паїв, які уклали договори оренди з цим господарством, пише propozitsiya.com з посиланням на сайт компанії.
У ньому йдеться, що вже з цього року розмір орендної плати за пай збільшується вдвічі й встановлюється в розмірі 18% від нормативної вартості земельного паю. Звісно, інші селяни, які захочуть свій пай віддати в оренду «Землі і волі», також матимуть такі умови.
У такий спосіб відомий агромагнат і переманює до себе власників паїв, і створює серйозне напруження іншим сільськогосподарським виробникам - адже сумнівно, що фермер з 300 га зможе запропонувати такі умови.
Сам же Л. Яковишин в оголошенні пише: «Шановні власники паїв! Запам’ятайте, що за таких умов оренди ви протягом шести років одержите повну нормативну вартість вашого земельного паю й без продажу, а орендна плата й далі вам виплачуватиметься. І не менш важливе - збережете свою землю для нащадків. Недаремно ж наші мудрі пращури застерегли: «Не випускай землі з рук, бо діти проклянуть».
Нагадаємо, у 2017 році відмічається, що орендарі поступово збільшують розмір орендної плати за паї у всіх регіонах.