В Україні побудують завод з переробки горіхів за $20 млн

Про це повідомили в компанії, пише НВ.

"Максимальна потужність заводу складе 10 тис. тонн в сезон. Він передбачає повний цикл переробки як горіха, так і шкаралупи на абразивний матеріал. Продукт переробки плануємо поставляти в країни Європейського союзу і арабських країн", - повідомила прес-служба компанії.

Згідно з її даними, компанія з 2016 року висадила 275 тис. горіхових дерев на 750 га і в цьому році очікує перший урожай.

"У планах до кінця 2022 року збільшити горіховий сад до 750 тис. дерев, площа - до 2 тис. га", - зазначили в компанії.

Український волоський горіх є вертикально-інтегрованою компанією з повним циклом вирощування, переробки та упаковки волоського горіха. Компанія заснована у вересні 2015 року. Має власний завод з переробки горіхів в Могилів-Подільському районі Вінницької області. Компанія поставляє свою продукцію в країни ЄС.

Згідно Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, кінцевими бенефіціарами є Олег Кононов і екс-глава Державного управління справами Ігор Тарасюк.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Індія стала найбільшим покупцем української агропродукції

За результатами січня-червня 2018 року, український аграрний експорт склав $8,6 млрд. Загальний зовнішньоторговельний обіг продукції АПК досяг $11,3 млрд, що більше на 3,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року і складає 23% від загального зовнішньоторговельного обороту України. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Товарами-лідерами українського аграрного експорту залишаються зернові культури з часткою 36,8%, рослинні олії - 26,2% і насіння олійних культур - 7,5%.

Індія руйнує перспективи України на світовому ринку гороху. При цьому, за перше півріччя поточного року найбільші темпи зростання експорту показали наступні товарні групи:

 1. яйця птиці - в 2,1 рази (на $27,7 млн)
 2. яблука, груші та айва - в 5,3 рази (на $6,7 млн)
 3. бобові овочі, лущені або нелущене - у 58,3 рази (на $11 млн)
 4. масло вершкове та інші жири, вироблені з молока - на 65,2% (на $29,2 млн).

 

Регіональна структура українського аграрного експорту не змінилася:

 1. Країни Азії - 43,2%
 2. Країни Європейського Союзу - 30,4%
 3. Країни Африки - 14,6%.

 

ТОП-5 наших найбільших покупців в 2018 році:

 1. Індія - $1 млрд
 2. Єгипет - $575,9 млн
 3. Китай - $526,6 млн.
 4. Нідерланди - $525,3 млн
 5. Іспанія - $470,3 млн.

 

Нагадаємо, в кінці минулого тижня аграрії викинули на ринок великі суми валюти. Саме завдяки головним експортерамз аграрної галузі валютне пропозицію на міжбанку минулого тижня залишалося стійким і трималася на високому рівні. На курс тиснув фактор того, що учасники аграрного сектора закуповували на свої потрібні нафтопродукти і почали розпродавати свій валютний запас, який притримували до цього (вільну частину виручки): клієнти Пумб, Укрсиббанк та Приватбанку, пише UBR

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Стартап з продажу неестетичних овочів залучив $8,5 млн інвестицій

Теґи: 

Про це пише AgroPortal.

Full Harvest являє собою торговий b2b-майданчик, який допомагає зв’язати фермерів з виробниками продуктів харчування.

Завдяки платформі Full Harvest продавці овочів і фруктів можуть збути товар, який має «неправильну» форму. Такий товар, як правило, не потрапляє на прилавки супермаркетів, а підлягає знищенню.

Стартап був створений в 2015 році. Його засновницею є підприємниця Христина Мозлі, яка протягом десяти років до цього працювала в сфері харчової промисловості та логістики. У попередній раз компанія Full Harvest залучила $2 млн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українець виростив гроно винограду вагою більше 3 кілограм

Теґи: 

Учасники заходу обмінялися досвідом та практичними порадами в галузі, обговорили хвороби винограду і способи боротьби з ними, дізналися про нові сорти та експорт, а також переробку винограду.

В рамках виставки - конференції традиційно пройшов конкурс «Диво-виноград», в якому взяло участь понад 30 виноградарів з усіх куточків України.

Переможцем у номінації «Кращий зразок винограду за величиною і красою грона» став Володимир Кікабідзе із Запоріжжя, якому вдалося виростити гроно винограду (сорт «Дубовський рожевий») вагою 3.4 кілограмів.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.

ТОП-товари українського аграрного експорту

Загальний зовнішньоторговельний обіг продукції АПК досяг $11,3 млрд, що більше на 3,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року, та становить 23% від загального зовнішньоторговельного обігу України.

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

«За результатами першого півріччя 2018 року український агроекспорт становив $8,6 млрд. В минулому році український аграрний експорт досяг рекордних результатів та становив майже $18 млрд. В цьому році також очікуємо на не менший результат, зважаючи на кон’юнктуру світових ринків, таких товарів як зернові»,- наголосила Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, товарами-лідерами українського аграрного експорту залишаються зернові культури з часткою 36,8%, рослинні олії – 26,2% та насіння олійних культур – 7,5%. При цьому, за перше півріччя поточного року найбільші темпи зростання експорту показали такі товарні групи як: яйця птиці – в 2,1 рази (на $27,7 млн), яблука, груші та айва – в 5,3 рази (на $6,7 млн), бобові овочі, лущені або нелущені – в 58,3 рази (на $11 млн), масло вершкове та інші жири, вироблені з молока – на 65,2% (на $29,2 млн ) та інші.

За її словами, регіональна структура українського аграрного експорту не змінилась: перше місце посідають країни Азії з часткою - 43,2%, друге місце - країни Європейського Союзу - 30,4%, а третє місце зайняли країни Африки – 14,6%.

«ТОП-5 наших найбільших покупців в 2018 році очолює Індія, куди було експортовано аграрних та харчових товарів на суму понад $1 млрд. Далі йдуть Єгипет - $575,9 млн, Китай - $526,6 млн, Нідерланди - $525,3 млн, Іспанія - $470,3 млн», - резюмувала заступник Міністра з питань євроінтеграції.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фонд держмайна передумав продавати державного агрогіганта

Про це свідчить відповідне оголошення, опубліковане у газеті “Відомості приватизації”, передає УНН.

“Наказом Регіонального відділення Фонду державного майна України по м. Києву від 7 серпня 2018 року № 1096 скасовано рішення про приватизацію державного пакета акцій публічного акціонерного товариства „Державна продовольчо-зернова корпорація України“ у кількості 8 677 170 шт., що становить 100% статутного капіталу товариства (наказ відділення 1908 від 5 грудня 2016 року)”, — сказано у повідомленні.

Нагадаємо, 17 серпня відбувся перший успішний аукціон малої приватизації. Першим лотом, який продано на ProZorro.Продажі, став зерноток в Чернівецькій області, виставлений місцевою громадою. Комплекс нежитлових будівель було продано на аукціоні за 209 643 грн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview