178171
182818

В Україні стартувала грантова програма для фермерів

Про це повідомляє прес-служба Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва

Бюджет всієї грантової програми 125 тисяч канадських доларів. UHBDP очікує, що в результаті реалізації екологічних грантів, грантоотримувачі знизять навантаження на навколишнє природнє середовище, отримують додаткову вартість продукції.

Як розповів Дмитро Ніколаєв, менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, учасниками грантової програми можуть стати: виробники меду, овочів, фруктів, ягід та інших плодоовочів з органічною сертифікацією, виробники меду, овочів, фруктів, ягід та інших плодоовочів, постачальники обладнання та IT-інструментів.

Менеджер міжпроектних програм Олександра Гармаш підкреслила, що серед обов'язкових умов - офіційно зареєстрований бізнес (ФОП 3-ї групи, ТОВ, СОК, ФГ). Крім того, конкурсна комісія не розглядатиме стартапи.

 

Гранти можуть бути спрямовані на наступні придбання/цілі:

  • засоби виробництва для виробників з органічною сертифікацією (підтримуються будь-які ідеї, пов'язані з додатковим прибутком у рамках органічного бізнесу),
  • засоби виробництва для всіх виробників (підтримуються будь-які ідеї, пов'язані зі зменшенням негативного впливу на навколишнє середовище, переваги будуть віддаватися заявкам, у яких в тому числі буде очікування додаткового прибутку в рамках впровадження нових засобів виробництва),
  • для постачальників обладнання IT інструментів – доробка існуючого обладнання/сервісу, які вирішують проблеми безпеки продуктів або проблеми, пов'язані з навколишнім природним середовищем.

Розмір грантової допомоги від 8 до 12,5 тисяч канадських доларів на один проект. Результати грантового конкурсу оголоситимуть до вересня 2019 року. Щоб взяти участь у конкурсі грантів, треба подати заявку на сайті проекту https://uhbdp.org/ua/ з 1 по 15 квітня 2019 року.ALFA Smart Agro відкрила новий логістичний комплекс

Він оснащений інноваційним обладнанням і є універсальним центром, що забезпечує зразкове зберігання засобів захисту рослин. Сума інвестицій у будівництво логістичного комплексу ALFA Smart Agro склала понад 80 млн грн, повідомила прес-служба компанії.

Новий комплекс розташований поблизу Білоцерківського заводу препаративних форм ALFA Smart Agro. Загальна площа складських приміщень становить 3300 м2. Вони містять 4 600 палетомісць, кожне з яких розраховане на 1 тону продукції.

Окрему частину комплексу займає зона митно-ліцензійного складу. Наявність МЛС дозволяє компанії оптимізувати алгоритм закупівлі сировини для виробництва ЗЗР, а також забезпечити оперативні поставки готової продукції відповідно до сезонних потреб українських аграріїв.

Засоби захисту рослин – продукція, яка вимагає особливих умов зберігання. Саме тому складські приміщення логістичного комплексу ALFA Smart Agro оснащені сучасними системами опалення та вентиляції повітря. В приміщеннях підтримується спеціальний кліматичний режим у будь-яку пору року. Наприклад, зимою постійна температура становить +8 °C.

Потужна система очищення повітря працює в автоматичному режимі – вона враховує робочий графік працівників.

Окрім того, встановлена високотехнологічна система пожежної безпеки. Порошкові балони для пожежогасіння розташовані на стелі над кожним стелажем, між стелажами, а також на всіх бічних стінах. Надчутливі датчики миттєво реагують на найменшу загрозу, інтелектуальна система турбується про безпеку людей.

Довідка: ALFA Smart Agro – провідний виробник засобів захисту рослин та мікродобрив, входить до топ-5 лідерів ринку України.            

 Бізнес на заморожених ягодах: як почати і на чому не варто економити

Компанія Tifiret почала свій шлях у 2014 р. На сьогодні має в Молдові понад 200 га насаджень ягід і фруктів, а з 2015 р. по 2017-й побудувала свій завод по заморожуванню. З листопада 2017 р. Tifiret також займається експортом продукції в Європу і Росію.

Як їм це вдається, чи варто і яким чином будувати бізнес на «заморозці» розповіла представник компанії Юлія Тимошенко, пише agro.guide.

З чого почати? Зі світових тенденцій. Адже потрібно розуміти, що ми робимо і куди йдемо. Головні гравці на ринку – Сербія, Польща, Китай, Україна. Наприклад, Єгипет дуже активно розвивається в полуничному сегменті. Це досить сильний конкурент зараз.

Коли ви йдете в «заморозку» або в подібний бізнес, потрібно враховувати ціну на ринку і собівартість  продукту. Ми витрачаємося на робочу силу, енергоносії, пакувальні матеріали і т. д. Потрібно розуміти скільки це коштує в Грузії, скільки це коштує в Сербії, в Україні. Це дає поняття, зможете ви конкурувати чи ні.

В цьому році ціна на сливи, заморожені половинками без кісточок, становить близько 55 євроцентів. Її продавали три місяці тому за такою ціною, за стільки ж продають і зараз. Тобто факт того, що ви ці три місяці зберігали продукт і понесли додаткові витрати, не дасть ніякого виграшу.

Крім того, вам потрібно доставити заморожений продукт, наприклад, в Європу. Або ОАЕ. І тут варто порахувати витрати на логістику. Знати ціну, яка буде конкурентною на тому ринку.

Коли ви порахуєте вартість сировини, вартість переробки, енергоносіїв для заморозки і зберігання, порівняєте з ціною в 55 євроцентів, то виникне питання: де ж маржа?

Тому перш ніж займатися заморожуванням, потрібно досліджувати і зрозуміти поточну ситуацію на ринку.

Далі – налагодити виробництво. Ми маємо статичне заморожування на 40 т на добу і три камери зберігання по 285 т кожна. Але вам потрібно розуміти свою мету в заморожуванні. У статиці ви ніколи не отримаєте ні кубики, ні слайси. Це будуть блоки. Але в статиці є свої плюси. Ви можете завантажити виробництво і в цей момент на якийсь лінії переробляти свіжу продукцію – мити її, різати і т. д.

Потурбуйтесь, як виглядатиме продукт, про його упаковку. Здавалося б, все дуже просто: коробка, всередині поліетиленовий пакет. Але він чомусь блакитного кольору і це дуже важливо. Прозорий пакет, як і прозорий скоч на ящиках не вітається. Якщо ви упаковуєте в прозорий поліетилен і якийсь його шматочок потрапить у продукцію, його неможливо буде візуально відстежити. Тому прийнято використовувати яскраво-блакитний поліетилен.

Окрім стандартних десятикілограмових ящиків можливе також пакування у паперові мішки по 25 кг. Вони тришарові з внутрішньою ламінацією, це найпопулярніша упаковка.

На чому не слід економити? По-перше, на підлогах у виробничому приміщенні. Ягоди кислотні, і ця я кислота роз’їдає підлогу, її доводиться часто переробляти, міняти. Навіть якщо це епоксидна підлога. Тому чим якісніше ви її зробите спочатку, тим менше роботи буде потім. Наприклад, відразу використовуйте бетонний плінтус. Ніякий інший не допускається на виробництві такого роду.

Друге – це пластикова тара для заморозки. Ми використовуємо низькотемпературні «чешки», які витримують до -40 градусів. Заморожений продукт пересипаємо в біг-бокси місткістю близько 350 кг.

З пластиковою тарою дуже легко і зручно працювати. Логістика дуже проста, тару можна складувати хоч і в 8 шарів. Дерев’яну уже важко складувати вище 6. До того ж, дерево взагалі не вітається на виробництві у будь-якому його прояві. Це розплідник мікробів.

Тут уже постає питання фінансування. Один пластиковий біг-бокс коштує близько 105-115 євро, дерев’яний – втричі дешевше. Але якщо порахувати амортизацію і довговічність пластика, то зрозумієте його перевагу.

Третє – кваліфікований персонал. Це загальний біль, гарних працівників завжди не вистачає. Але вирішити цю задачу не неможливо. Можна набрати адекватних людей, яких будете розвивати. Обов’язково проводьте навчання, контроль якості, запрошуйте спеціалістів на виробництво поділитися навиками з вашими робітниками.

І ще один надважливий пункт – безпека продукту. Завжди це контролюйте, починаючи від гігієни працівників, які щодня заходять на виробництво.

Ваш вибір 'Подобається'.


Хлібний елеватор за 60 млн грн залишили у держвласності

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва, передає УНН.

"Постановлене за позовом прокуратури міста Києва рішення суду про повернення у державну власність незаконно відчуженого цілісного майнового комплексу "Хлібна база № 78" площею майже 10 тис. кв м та вартістю понад 60 млн гривень залишено без змін судом апеляційної інстанції", - йдеться у повідомленні.

Хлібний елеватор, розташований у с. Злинка Маловисківського району Кіровоградської області, є об’єктом державної власності, що не підлягає приватизації та корпоратизації. Однак виконавчий комітет Злинської сільської ради порушив норми закону і змінив його форму власності з державної у приватну та оформив право власності на комплекс будівель Хлібної бази на ПАТ. Надалі на підставі недостовірного документу вказане майно перейшло у власність іншого товариства.

Як повідомили у прес-службі, 06.11.2018 року прокуратура Києва у суді першої інстанції домоглась повернення комплексу у державну власність. Надалі судове рішення було оскаржено ПАТ до Центрального апеляційного господарського суду. Проте апеляційний суд підтримав позицію прокуратури, відхилив апеляційну скаргу та залишив рішення суду першої інстанції без змін.

Ваш вибір 'Подобається'.


Компанія з Нідерландів придбала акції українського виробника кормів

Спільне підприємство здійснюватиме свою діяльність під торговою назвою “Koudijs Ukraine” уже у другому кварталі 2019 року, пише Meat-Inform.

D-Mix було засновано як сімейний бізнес. Компанією керує Федір Шопський, а потужності виробництва розташовані у м. Золочів на Західній Україні. D-Mix має сильні регіональні позиції. Ця компанія виробляє концентрати спеціальних кормів і комбікормів, головним чином для птахівництва та свинарства. Виробнича потужність D-Mix складає 80 тис. тонн. Незабаром компанія почне з будівництва заводу з виробництва преміксів, який, як очікується, почне діяти на початку 2020 року. Щоденне управління спільним українсько-голландським підприємством буде і надалі здійснювати Федір Шопський.

Пан Шопський упевнений в успіху партнерства: “Я радий, що ми перетворили нашу довготривалу співпрацю з De Heus на партнерство. De Heus є найкращим партнером для спільного подальшого розширення нашої клієнтської бази. Я вважаю, що знання та довгострокове бачення De Heus багато в чому сприятимуть швидкому зростанню нашого спільного бізнесу, і ми разом перейдемо до наступного етапу розвитку”.

 Нова партнерська програма підтримки від Vitagro Partner допоможе українським аграріям отримувати гарні врожаї

У лютому 2019 року компанія Vitagro Partner провела 13 семінарів в 13 регіонах України. Ключовою темою заходів стала  презентація «Програми спільного вирощування», а також знайомство з новинками ЗЗР та кращими сортами насіння, які компанія представила на українському ринку в цьому році. 

Читайте також: "Sеmelita висіваєш – гарне колосіння маєш!"

«Програма спільного вирощування» – це проект підтримки українських аграріїв, де компанія Vitagro Partner виступає взаємодоповнюючим партнером у вирощуванні врожаю.  Ключова особливість програми – це відсутність грошових відносин. Клієнт отримує повний перелік засобів захисту рослин, насіння, добрива, інокулянти на безоплатній основі, а розраховується в кінці сезону частиною врожаю. Таким чином аграрії мають змогу заощадити кошти в період, коли вони потрібні на виробничі потреби.

Працюючи з компанією за програмою, аграрії мають доступ до найкращих практик та застосовують авторські програми вирощування, що розробляються та впроваджуються провідними агрономами Vitagro Partner.

Читайте також: Компанія Vitagro Partner розширює асортимент продукції торгової марки Semelita

У рамках семінару також обговорювались актуальні проблеми та нагальні питання, що хвилюють аграріїв. Експерти компанії поділилися своїм досвідом з сільгоспвиробниками задля досягнення нових гарних врожаїв.

Нагадаємо, нещодавно в рамках виставки «Зернові технології 2019» компанія Vitagro Partner презентувала нові препарати Bayton – високоефективні засоби захисту нової формуляції, які довели свою ефективність на демополях у минулому році. Крім того було представлені нові сорти насіння від ТМ Semelita

Довідка: Агрохімічна компанія Vitagro Partner – сучасна національна  аграрна компанія, що використовує у роботі передові канадські технології та інтегрує їх в український досвід. Компанія має новітню наукову базу, а передові агрономічні технології тестуються та вдосконалюються на власних полях  агрохолдингу.

Ваш вибір 'Подобається'.