В Україні у минулому році ікри виробили більше, ніж оселедців

Про це повідомляє УНН з посиланням на дані Державного агентства рибного господарства України. 

"За підсумками січня-листопада 2018 року в Україні було реалізовано перероблених та консервованих риби, ракоподібних і молюсків на 4,18 млрд грн. Це на 31,1% більше, ніж за 11 місяців попереднього періоду", - зазначили в агентстві.

У січні-листопаді 2017 року такої продукції було реалізовано на 3,18 млрд грн.

За даними агентства, за 11 місяців минулого року найбільше було вироблено:

 • продукти готові й консерви із сардин, сардинели, кільки і шпротів, цілі чи шматочками, в оцті, олії, маринаді, томаті (крім фаршу та страв готових із риби) - 14 029 тонн;
 • готові продукти і консерви з риби, інші (крім цілих чи шматочками та страв готових із риби) - 11 089 тонн;
 • риба морська заморожена нерозібрана - 7 759 тонн;
 • риба копчена (включаючи філе, крім тихоокеанського, атлантичного і дунайського лосося та оселедців, а також крім риб’ячих голів, хвостів та черевець) - 4 290 тонн;
 • риба сушена і в’ялена – 3 582 тонни;
 • готові продукти і консерви з іншої риби, цілі чи шматочками, в оцті, олії, маринаді, томаті (крім фаршу та страв готових із риби) - 3 188 тонн;
 • ікра інших риб - 3 100 тонн;
 • оселедці солоні - 2 957 тонн;
 • продукти готові й консерви з оселедця, цілі чи шматочками, в оцті, олії, маринаді, томаті (крім фаршу та страв готових із риби) - 2 519 тонн;
 • філе рибне та м'ясо риби інше (перероблене або неперероблене на фарш), свіже чи охолоджене - 2 345 тонн;
 • риба солона, крім оселедців – 1 925 тонн.

У Німеччині запровадили премію для фермерів за випас овець і кіз

Вівчарську премію запроваджено у зв’язку з тим, що випас саме цих тварин допомагає підтримувати в доброму стані цінні степові луки Німеччини.

Про це пише landlord.ua.

У Тюрингії, що в центральній частині Німеччини, Міністерство охорони навколишнього середовища запроваджує у 2019-2021 рр. підтримку випасу тварин і догляду за пасовищами. Фермерам, які вирощують овець і кіз, платитимуть з розрахунку 25 євро на одну тварину за рік. Заявку на вівчарську премію за випас овець і кіз пастухи можуть подавати з січня до кінця березня.

«Пастухи в Тюрингії можуть розраховувати на нашу підтримку, оскільки вони є цінними партнерами в управлінні ландшафтом. До прикладу, наші дорогоцінні степові луки та багаті на орхідеї вапнякові луки можуть бути збережені в доброму стані тільки завдяки випасу овець», – пояснює міністр навколишнього середовища Тюрингії Anja Siegesmund.

Державні субсидії в Німеччині мають ліміт – 5000 євро на ферму в рік. Міністерство хоче збільшити його вдвічі –  до 10 000 євро в рік.

Ваш вибір 'Подобається'.

Український фермер вирощує субтропічну приправу

Про це пише kurkul.com.

За словами садівника, листя тримається на рослині навіть взимку. Він рве його і додає свіжим до страв.

Лавр, який пройшов процес акліматизації, набув нових смакових якостей — його листя стало набагато ароматнішим, ніж те, яке виросло в субтропічних умовах. До того ж воно позбулося звичної терпкості.

Олег Гиндич першим на західноукраїнських землях досяг такого результату.

Окрім лавру, садівникові також вдалося акліматизувати фейхоа. Фейхоа на ділянці Олега Гиндича надійно вкоренилося й почало плодоносити. Варто зазначити, що фейхоа набагато вибагливіше за лавр.

Олег Гиндич культивує на своїй присадибній ділянці й інші рідкісні рослини, зокрема змієвон та гінкго. Саджанцями гінкго він ділиться з такими ж як він екологами-аматорами.

Природолюб не тільки акліматизовує субтропічні екзотичні рослини, але й детально описує ці процеси у своїх щоденниках. Потім упорядковує їх у посібники.

Кілька років тому він видав окремою брошурою нарис про секрети вирощування гінкго дволопатевого. Після цього природолюб порадував читачів ще одною новою науковою працею під назвою «Інжир за межами субтропіків у відкритому грунті».

Україна в 2018 році різко збільшила виручку від експорту фруктів, ягід і горіхів

За інформацією аналітиків EastFruit, в 2018 році Україна експортувала 163 тис. тонн фруктів, горіхів і ягід, збільшивши експортну виручку на 17% до $229 млн. При цьому обсяг експорту в натуральному вираженні зріс на 20% порівняно з 2017 роком.

Найбільший приріст експорту у вартісному вираженні відзначався з експорту яблук – у 2,2 рази порівняно з попереднім роком. Однак загальна виручка від яблука в структурі експорту по цій групі товарів була порівняно невеликою – лише близько 6,6%, а загальна виручка – $15,2 млн. Приріст виручки від експорту яблук склав $8,3 млн.

Набагато більш прибутковим бізнесом для України був експорт горіхів, на який довелося в 2018 році більше половини всієї валютної виручки з цієї категорії товарів. Виручка за рік зросла на 16% до $117,1 млн – майже у вісім разів більше, ніж від експорту яблук, хоча в натуральному вимірі експорт був аналогічним за обсягом.

Ще одним значним джерелом експортної виручки для України стали заморожені ягоди. Незважаючи на різке падіння експортних цін на заморожену ягоду, особливо на малину, експортна виручка від замороженої ягоди зросла на 28% до $78,2 млн, що становило 34,2% від загальної валютної виручки по цій групі товарів. До речі, саме ягоди у вартісному вимірі забезпечили найбільший приріст валютної виручки в 2018 році в порівнянні з минулим роком – на $17,3 млн.

Не можна не згадати і тих позицій, за яким експорт знизився. Насамперед – це експорт сливи, яка була лідером серед фруктів за обсягом експорту в 2017 році. В цілому ж по кісточкових фруктах (слива, черешня, вишня, абрикос, персик) зниження експорту склало 67% і у вартісному і натуральному вимірі, а експортна виручка впала на $6,4 млн до $3,2 млн. На 29% знизилася виручка від експорту свіжих ягід, що також було неприємною несподіванкою, а виручка по цій категорії скоротилася на $3,3 млн до $8,2 млн.

«Ми очікуємо істотне уповільнення зростання експорту фруктів в 2019 році, особливо в другій половині року, так як прогнозуємо зниження врожаю малини і яблук. Зниження врожаю буде наслідком розкорчування частини садів через катастрофічно низькі ціни влітку 2018 року. Урожай яблук також частково скоротиться внаслідок періодичності плодоношення екстенсивних та напів-інтенсивних садів», - говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). «У той же час ми прогнозуємо зростання експорту свіжої чорниці, а також, сподіваємося на збільшення експорту свіжої малини. Ми також очікуємо чергового суттєвого приросту експортної виручки по волоському горіху», - додає експерт.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

На Вінниччині реалізують інвестиційні проекти в АПК на 13,7 мільярдів гривень

Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА.

Із 75 інвестиційних проектів , які реалізуються в області: 49 - в сільському господарстві та 26 - в харчовій і переробній промисловості.

Найвагоміші проекти:

 • ТОВ «Вінницька птахофабрика». Продовження будівництва ВП «Вінницький бройлер» загальною потужністю 700 тис. тонн м’яса птиці в рік;
 • Будівництво біогазового комплексу потужністю: Біогаз – 120 тис. куб м на добу; Електроенергія – 10 МВт; Теплова енергія - 10 МВт;
 • ТОВ «ВІН-АГРО-ЕКСПОРТ», с. Махаринці, Козятинського району - будівництво елеватору потужністю 65 тис. тонн;
 • ТОВ «Український волоський горіх» на території Яришівської та Кремінської сільської ради – посадка горіхів на площі 970 га.
 • ТОВ «Зернопереробний комплекс «Альфа» м. Гнівань - будівництво елеватора на 110 тис. тонн та заводів по переробці зерна на 300 тис. тонн;
 • ТОВ АФ «Україна-О», с. Каташин, Чечельницький район – будівництво міні-молокозаводу потужністю 5 тис. л молока на добу;
 • АПНВП «Візит», с. Уланів, Хмільницький район – реконструкція тваринницького приміщення для виробництва молока 1000 гол./місць;
 • АПНВП «Візит», с. Соколова, Хмільницький район – реконструкція свинокомплексу потужністю 18000 гол./місць;
 • ПрАТ ПК «Поділля», с. Городківка, Крижопільський район – реконструкція свинокомплексу потужністю 10000 гол./місць.
Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Експорт зернових перевищив 25 млн тонн

З початку поточного маркетингового року Україна експортувала понад 25 млн тонн зернових культур, зокрема, понад 10,8 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої –  майже 6,7 млн тонн, фуражної – 4,1 млн тонн), ячменю – понад 3 млн тонн, кукурудзи – понад 10 млн тонн.

Такі дані наводить Департамент фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби.

За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано понад 22 млн тонн зернових, зокрема, понад 11,5 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої – майже 6,3 млн тонн та фуражної пшениці 5,2 млн тонн), ячменю – понад 3,7 млн тонн, кукурудзи – 6,3 млн тонн).
Також у рамках поточного маркетингового року було експортовано понад 3,2 млн тонн олійних культур, за аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 3,5 млн тонн олійних культур.