178171
182818

В Україні вимирає поголів'я худоби

Поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ) в Україні станом на 1 січня 2019 року становило 3,379 млн голів. Це на 4,3% менше, ніж на аналогічну дату 2018 року, свідчать дані офіційної статистики. Експерти вже відзначали, що поголів`я худоби стало найнижчим за всю сучасну історію України, пише Сегодня.

Так, поголів'я корів за рік знизилося на 2,5% і становило 1,968 млн голів. Поголів'я свиней скоротилося на 2% – до 5,987 млн ​​голів, овець та кіз – на 3,1%, до 1,269 млн голів.

А ось поголів'я птиці в Україні порівняно з 1 січня 2018 року збільшилась на 2,9%, становлячи 210,788 млн голів.

Головною причиною відмови селян від вирощування від свиней, на думку експертів, є африканська чума, але свій внесок внесли також і економічні чинники. Крім того, сама кількість домогосподарств на селі теж продовжує скорочуватися, підкреслюють аналітики.Кліматичні умови України сприятливі для вирощування артишоку

Про це розповів директор компанії «Агроаналіз», агрономічний консультант Вадим Дудка, пише AgroTimes.

За його словами, в Європі артишок у великому опті коштує $1/кг, у дрібному опті– $2-4/кг, у роздробі ціна сягає $50/кг.

Артишок – це колючий бутон, який росте на рослині сімейства айстрових. Він є близьким родичем розторопші, польових будяків. Рослина формує великий колючий кущ, м’ясисте квітколоже якого споживають у їжу.

Існують сорти артишоку, в яких кошик важить 400-500 г. Але зараз мода на маленькі пуп’янки «бебі» вагою 150-200 г, які також використовуються як прикраси для страв.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


На Місяці зійшла бавовна, яку посадили китайці

Про це повідомляє китайський телеканал CGTN, пише Укрінформ.

"Останнє фото показує, що насіння бавовни, яке було доставлено Чан'е-4, дало перші паростки. Таким чином, це стало першим біологічним експериментом на поверхні Місяця", - повідомляє телеканал.

Раніше, 30 грудня, китайський космічний апарат "Чан'е-4" вийшов на задану орбіту, з якої буде здійснено посадку на зворотний бік Місяця.

Крім бавовни, китайський апарат привіз на Місяць насіння ріпаку, картоплі, личинки плодової мухи і дріжджові грибки. Вибір матеріалу для біологічних експериментів був продиктований особливими умовами місячної поверхні, у тому числі низькою гравітацією, радіацією, сильними перепадами температур, суворими умовами навколишнього середовища.Вчені здійснили прорив у дослідженні механізму захисту рослин від хвороб

Про це пише propozitsiya.com.

Дослідження описує реакцію рослин на молекули, що утворюються внаслідок ушкоджень від інфекції або зовнішніх факторів. В дослідженні описано, як аденозинтрифосфат (АТР), частина ДНК клітин, стає сигналом ушкодження або інфекції, виходячи за межі клітини. Цей сигнал запускає механізм відповідного самозахисту рослини.

«Ми виявили механізми зв’язку між АТР і реакцією клітин рослини, що відповідають за захист рослини», — розповів професор Інституту біохімії Університету шт. Вашингтон Девід Ганг. «Це карта роботи імунної системи рослини», — говорить професор факультету фітопатології університету Ківаму Танака. Він пояснює, що в деяких аспектах навіть найкращі програми з селекції стійкості все ще подібні до ходьби навпомацки в темряві. Але якщо мати план, то можна досягти мети набагато швидше. «Традиційна селекція має багато проблем, оскільки їй доводиться з багатьма можливими комплексними рішеннями. Однак зараз селекціонери матимуть схему роботи, яка дасть змогу уникнути багатьох екстенсивних зусиль», — говорить К. Танака.

Дослідники працювали як з дикими, так і з культурними рослинами. Вони досліджували АТР, щоб від слідкувати шлях сигналу до рецепторів. Як розповів керівник дослідження Джеремі Джевел, це потребувало багато часу, але воно того коштувало.

«Це як шукати травинку в копиці сіна. Виділення клітиною надлишкового АТР у якості самозахисту частково відбувається з застосуванням цих механізмів, частково — незалежно від зовнішніх ушкоджень, але діють вони разом», — додав він.

Молекула АТР, яка передає енергію, необхідна для функціонування живих організмів. Вона добре вивчена всередині клітини. Але за межами клітини в організмі з молекулою АТР відбуваються фундаментальні зміни.

Надлишковий клітинний АТР — це сигнал про ушкодження для навколишніх клітин. Ця речовина виходить за межі клітини, тільки якщо щось пошкоджено. Тож це відмінний сигнал для відповіді з боку імунної системи.

Рецептор, який отримує сигнал про ушкодження в вигляді АТР, відкритий у 2014 р., але досі вчені не знали, як цей сигнал спричиняє відповідь імунної системи рослини. «В майбутньому селекція зможе посилити захисні функції або стійкість рослин за допомогою знання цих механізмів. Напрямком селекції може бути прискорення реакції культури або заощадження життєвих сил рослини — активація тільки специфічного необхідного захисту, а не всієї імунної системи», — сказав Девід Ганг.Директора заводу "Київхліб" обікрали на 72 тисячі гривень

У Києві під час обіду в ресторані обікрали генерального директора хлібо-булочного підприємства ТОВ «Київхліб» Ярослава Федоренко.

Про це повідомляє «Страна» з посиланням на власні джерела в МВС.

Інцидент трапився в популярному закладі української кухні, розташованому на вулиці Еспланадній в Печерському районі столиці.

За даними правоохоронців, у понеділок, 15 січня, в київську поліцію звернувся із заявою про крадіжку топ-менеджер підприємства. Він поскаржився поліції на те, що у нього вкрали 72 тис. грн під час обіду в ресторані. За його словами, гроші пропали з кишені куртки, яка висіла на загальній вішалці.

Поліція відкрила кримінальну справу за ч.1 ст.185 КК України (крадіжка). Правоохоронці вивчають відеозаписи з камер спостереження ресторану. За даними джерела в МВС, це вже не перша кишенькова крадіжка в цьому закладі і попередні злочини поки залишаються нерозкритими.

Довідка

ПАТ «Київхліб» (до 2011 року — ВАТ) створено в 1996 р. шляхом перетворення державного підприємства «Київхлібпром». Найбільший виробник хліба і хлібобулочних виробів в Києві. До складу компанії входять дев’ять виробничих майданчиків в столиці та Київській області.

На виробничих потужностях випускається 550 тонн хлібобулочних і 10 тонн кондитерських виробів на добу. Асортимент продукції нараховує близько 250 найменувань.

Джерело: agroinsider.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


"Кернел" узгодив продовження кредитної лінії на $100 мільйонів

Аграрна група "Кернел" уклала угоду з синдикатом європейських банків про зміну умов передекспортного кредитування, зокрема, строк дії кредиту був продовжений до 30 червня 2021 року, а процентна ставка по траншам знизилася.

Про це повідомляє БизнесЦензор.

Згідно з повідомленням компанії на сайті Варшавської фондової біржі, кредитна лінія буде використана для поповнення оборотного капіталу в експортному бізнесі в Україні.

Як повідомлялося, в лютому 2018 року "Кернел" залучив поновлювану кредитну лінію з синдикатом європейських банків лімітом $100 млн.

Земельний банк "Кернел" в Україні становить 550 тис. га.

Акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі з 2007 року. Найбільшим акціонером "Кернел" через Namsen LTD є Андрій Веревський, який у жовтні-грудні 2017р збільшив свою частку з 38,13% до 39,47% (32,344 млн акцій).

Ваш вибір 'Подобається'.