В Україні за один день висадили майже 80 тисяч дерев

У суботу, 6 квітня, за ініціативи громадської організації «Добро.Дій» та за підтримки Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства і державних лісогосподарських підприємств встановлено рекорд України – висаджено найбільшу кількість дерев за один день.

Підсумком Всеукраїнської акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках» стало досягнення – висаджування одночасно 77350 дерев за один день зафіксували представники Національного реєстру рекордів України.

Участь у посадці взяли депутати та працівники міської ради, волонтери, активісти, лісівники та небайдужі громадяни Львівщини. Всього до цієї благородної справи долучилось понад 400 учасників.

Дерева садили на ділянках, підготовлених державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ. Лісівники забезпечили учасників сіянцями та саджанцями, інвентарем, а також провели інструктаж з технології виконання робіт з садіння лісових культур.

Лісовідновлення проводили на ділянках поблизу Львова на території Буського, Жовківського та Рава-Руського державних лісогосподарських підприємств.

Лісівники висловлюють подяку організаторам ГО «Добро.Дій», державним лісогосподарським підприємствам та всім, хто долучився до наймасштабнішого заходу на Львівщині в рамках Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» – встановлення національного рекорду за найбільшу кількість саджанців дерев висаджених за 8 годин.

 

У Вінницькій області спалахнула птахофабрика

7 квітня загорілася птахофабрика, розташована в селі Шпирки Вінницької області. Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Пожежа виникла о 12:20. В 12:56, її вдалося локалізувати на площі тисяча квадратних метрів.

Жертв і потерпілих немає.

До гасіння залучено 14 осіб особового складу та 4 одиниці техніки.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні запускають міжнародний агротехнологічний стартап

10 квітня 2018 року  у селі Велика Олександрівка Бориспільського району Київської області відбудеться підписання меморандуму про співпрацю між компаніями MAS Seeds та Innovation Agro Technologies.  Метою меморандуму про співпрацю між компаніями є  впровадження проекту TARANIS – міжнародного агротехнологічного стартапу, який пропонує комплексні  інструменти для  максимально ефективної реалізації управлінських рішень в агробізнесі.

MAS Seeds – міжнародна насіннєва компанія, що є складовою частиною Кооперативної групи MAÏSADOUR, головної сільськогосподарської групи Півдня Франції з торгівельним оборотом  1.4 мільярди євро.  Власниками Кооперативної групи MAÏSADOUR є кілька тисяч французьких фермерів.

TARANIS - це агротехнологічний стартап, заснований ізраїльськими розробниками 4 роки тому, але вже працює в багатьох країнах світу (на український ринок вийшов в 2018 р). Він пропонує повні рішення для високоточних знімків повітряного спостереження.

Як повідомив Офір Шлам, CEO & Co-founder компанії TARANIS, це - платформа, яка аналізує зображення, зроблені на 3 різних рівнях, за допомогою штучного інтелекту - для розпізнавання стану посівів сільгоспкультур. Цифрова платформа TARANIS містить великий обсяг різноманітної інформації, отриманої на основі знімків з дронів чи супутників та, завдяки технології штучного інтелекту, дає змогу аналізувати її, виявляючи проблеми розвитку найпоширеніших сільськогосподарських культур. Сьогодні програма в автоматичному режимі може виявити на полях широкий спектр хвороб, шкідників, бур’янів, нестачу макро- та мікроелементів тощо.

Для компанії MAS Seeds співпраця з агротехнологічним стартапом TARANIS – це відразу декілька інновацій у науковій, виробничій та комерційній діяльності компанії в Україні.

Більш детально за телефоном 067 552 07 10
Е-mail: [email protected]

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Українці купують всі популярні види фруктів значно дешевше, ніж рік тому

За даними щоденного моніторингу цін інформаційного центру «Інфо-Шувар», найбільша різниця в ціні зафіксована по яблуках, в квітні 2018 року більшість сортів яблук пропонувалось на гуртових ринках в 3,5-4 рази дорожче. Сьогодні, на одному з найбільших торгових майданчиків  країни ОРСП «Шувар» у Львові українські яблука продаються по 3,5-10 грн/кг (0,12-0,33 EUR/кг). Широкий діапазон цін обумовлений різноманітністю сортів та різницею в якості продукції. В сегменті найдорожчих яблук представлені сорти Голден і Муцу екстра якості, продавці «Шувару» пропонують їх по 8-10 грн/кг (0,27-0,33 EUR/кг). Найдешевші сорти Айдаред, Флоріна та Чемпіон коштують від 4 грн/кг до 6 грн/кг, в залежності від якості.

Вартість груш за рік теж знизилась на 10%, сьогодні в терміналі «Овочі та фрукти» ОРСП «Шувар» імпортна груша пропонується по 35-43 грн/кг (1,17-1,43 EUR/кг). Особливістю цього року є більша пропозиція вітчизняної груші , на майданчику ОРСП «Шувар» вона сьогодні коштує від 18 грн/кг до 50  грн/кг (0,6-1,67 EUR/кг), залежно від якості. Слід зазначити, що, на відміну від яблука, ціни на якісні груші від середини осені зросли в 1,5-2 рази.

В квітні 2019 року більш доступним за ціною для українців став банан, його вартість сьогодні становить 31-33 грн/кг (1,03-1,1 EUR/кг) і це на 10% дешевше, ніж рік тому. На 10% сьогодні дешевший і апельсин, в залежності від якості та країни походження, його вартість на гуртових ринках становить 20-40 грн/кг (0,67-1,33 EUR/кг). В той самий час, вартість мандаринів майже не змінилась на рік, сьогодні їх гуртова ціна становить 30-40 грн/кг (1,0 -1,33 EUR/кг) .

Помітне зниження ціни було зафіксоване по світлих сортах імпортного винограду, який є одним з найдорожчих видів фруктів на українському ринку. Сьогодні на гуртових ринках України світлий виноград пропонується по 80-110 грн/кг (2,67-3,67 EUR/кг) , а це на 40% дешевше,  ніж рік тому. Приблизно за такою ж ціною пропонується темний виноград, його вартість за рік майже не змінилася.

Рекордсменом за падінням ціни, у порівнянні до минулого року, стала імпортна суниця садова (полуниця), її вартість сьогодні становить 90-100 грн/кг (3,0 -3,34 EUR/кг) і це майже в 1,5 рази дешевше, ніж на початку квітня 2018 року.

На скільки підвищаться ціни на молочні продукти

Про це у коментарі УНН повідомив Олексій Дорошенко Голова асоціації постачальників торговельних мереж.

“Підвищення цін на молочні продукти буде не суттєвим, я думаю ми з вами побачимо зростання в середньому на пів відсотка”, — сказав Дорошенко.

За його словами, закупівельна ціна від фермера та домогосподарств наразі знижується, але комбінати, які купують молоко та виробляють: сметану, кисломолочний сир тощо, ціни піднімають.

“Проте, прибутковість збільшується, тому суттєво підвищувати вартість молочних продуктів комбінати не будуть”, — зазначив Дорошенко.

Туреччина стала третім найбільшим постачальником агропродукції в Україну

Минулого року Туреччина посіла 6-те місце серед країн, в які найбільше експортується українська агропродовольча продукція (експорт склав 1 182,7 млн дол. США), та 3-тє місце серед країн, з яких Україна її імпортує (імпорт склав 382,1 млн дол. США).  На цьому наголосила в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час зустрічі з надзвичайним послом Республіки Туреччина в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере.

Вона додала, що товарообіг між країнами у 2018 році зменшився на 3,9%, у порівнянні з 2017 р. Однак, вже за два місяці цього року він склав 356,6  млн дол.  США та виріс на 28% за рахунок збільшення експорту на 18%.

Головними темами зустрічі стала співпраця в лісовій галузі, ветеринарії та фітосанітарії, а також питання експорту української картоплі до Туреччини.

Зі свого боку пан Посол наголосив, що Україна для Туреччини є важливим стратегічним партнером і  зовнішньоторговельне співробітництво між країнами має великий потенціал.

«На сьогодні на порядку денному стоїть продовження перемовин щодо Угоди про зону вільної торгівлі між нашими країнами. Я переконана, підписання такої Угоди надасть додатковий імпульс для розвитку двосторонніх відносин не лише в торгівельній площині, а й у розвитку спільних інвестиційних проектів між Україною та Туреччиною. Посилення двостороннього співробітництва на політичному та економічному рівні між сильними країнами-партнерами в Чорноморському регіоні має бути для нас в пріоритеті», - зазначила Ольга Трофімцева.